Peter Parker (Andrew Garfield) je outsider, ktorého ako malého chlapca opustili rodičia, a tak ho odvtedy s láskou ako vlastného vychovávajú jeho strýko Ben (Martin Sheen) a teta May (Sally Field). Ako väčšina tínedžerov i Peter by rád vedel, ako sa z neho stal človek, ktorým je dnes, čo k tomu viedlo – a čo to prípadne mohlo zvrátiť. A, taktiež ako väčšina tínedžerov, práve objavuje neopakovateľné čaro prvej lásky, ktorou je jeho krásna spolužiačka Gwen Stacyová (Emma Stone). Lenže... Jedného dňa sa zrazu celá Petrov život obráti hore nohami! V ten deň nájde tajomnú aktovku, a tak sa Peter horúčkovo pustí do jej skúmania v nádeji, že sa mu možno konečne podarí vypátrať, prečo jeho rodičia pred rokmi tak náhle a nevysvetliteľne zmizli! Rešeršovanie ho napokon dovedie priamo do spoločnosti Oscorp, do laboratória Dr. Curta Connorsa (Rhys Ifans), bývalého kolegu jeho otca. Akoby to už i tak nebolo dosť zamotané, keď Petrovmu pavúčiemu alter egu skríži cestu jašteričie Connorsovo alter ego, bude musieť urobiť pár závažných rozhodnutí, týkajúcich sa jeho výnimočných schopností, ktoré bezpochyby dramaticky zmenia jeho život! A tieto rozhodnutia tiež budú znamenať naplnenie osudu, ktorý mu sudičky vybrali – osudu hrdinu! (TV Markíza)

mikinhoo

Jestli někdo hledal herce, kterému postava Spider-mana a Petera Parkera sedí nejmíň, tak už hledat nemusí... Opravdu si nedokážu představit, že by nějaký herec panu Garfieldovi dokázal sebrat tuto čest. Všechno trapný, od hereckého výkonu po hlášky Petera alias Spider-mana. Bohužel ale musím uznat, že jako celek, film nepůsobil špatným dojmem. Krásná Gwen a příběh mi přišel daleko lepší než u předchozího Spider-mana. Proto musím dát tři hvězdy, i když ve skutečnosti nechci a za představitele Spider-mana bych nejradši udělil odpad!! ()

Miseet

U Amazing spidermana mi vadily hlavně dvě věci. První je ta, že nevím, proč Amazing, a druhá je ten strašně dlouhý rozjezd. Příběh je víceméně pořád stejný a všichni ho známe, takže to natahování je naprosto zbytečné! Andrew Garfield celkem sympaťák a v roli spidermana se mi líbil, ostatní postavy mi tam trochu zanikaly. ()

M.i.k.e

ač fanda Spider-Mana,minimálně z prvního dílu mistra Raimiho jsem nebyl vůbec nadšen a jsem rád,že Marvel tímhle "restartem" dostal Spider-Mana tam kam patří.Je sice pravda,že ani tentokrát to není bez chyby a srovnávat jej s "dospělejšími" kamarády zatím nelze,ale i tak je to velmi příjemná změna.Osobně mi nevadila ani ona mladistvá rozjívenost,kdy se Webb zaměřil hlavně na mladší publikum,protože tu zase dokázal v mnoha okamžicích vyvážit slušnou dávkou sebeironie.Celkem se těším až nového Spideyho uvidím znovu v originálním znění.Andrew Garfield je mi mnohem sympatičtější než Tobey Maguire a český dabing,který obecně nemám rád to tady moc nezachraňuje.Každopádně oba palce nahoru a těším se na pokračování...80% ()

Vyhy

Dle mého názoru, by se klasiky, měli nechat klasikama. Když už se ale rozhodnou pro remake, musím to stát za to, protože nebudeme si nic nalhávat, když uznáme, že se to ve většině případů nepovede. Zde se to ale dá se říci povedlo. Příběh stejný, takže víte, co čekat, i když je záporák o trochu jiný. Andrew Garfield je sice vtipnější než předchodí Spider - Man, ale Tobey Maguire tomu dával i vážnost a důstojnost. Jinak jsem si vychutnal kameru, když pavoučí muž "poletoval" mezi mrakodrapama. ()

Jango_Fett

The Amazing Spider-Man má vše co mi u Raimyho verze chybělo. Parker už není Mirek Dušín který každý díl uzavírá pózováním před vlajkou USA a v civilu vypadá jako ko***. Všichni hlavní hrdinové jsou sympaťáci a záporák je už konečně pořádný a žadný týpek navlečený v zelené kombinéze, který jako by utekl z Power Rangers (ups ty má vlastně taky na svědomí Raimy), nemluvě o tom že Lizarda jsem chtěl vidět v akci už dávno. Příběh se navíc celkem drží komiksové předlohy a tak jsou vypuštěny i ptákoviny typu střílející pavučina přímo z ruky a je tu i první Parkerova láska Gwen (a ne že mu hned hodili Mary Jane). Konečně bylo také vypuštěno nesmyslné zabíjení padouchů na konci každého filmu (doteď vrtím hlavou nad zbytečnou smrtí Octopuse a Venoma). A navíc tu taky máme pořádné akční scény a ne jako u předchozích Spider-Manů, kde jich bylo jen pár krátkých na úkor love story. Novému Spideymu držím palce ať si střihne alespoň trilogii, protože já jsem tentokrát odcházel z kina spokojen a ne znechucen jako u Raimyho výtvoru. ()

uterox

Po třetím díle je to určitě dobrý začátek. Líbí se mi, že o spider identitě ví tentokrát více lidí a vše je tak lidštější, když si navzájem pomáhají. Šéf policistů a spiderman nakonec spolupracují. Jeho přítelkyně o jeho identitě také ví a ještě mu pomáhá. Takže doporučuji. ()

(mOnkey)

Spider-Mana jsem nikdy nečetl, ale viděl jsem tolik různých zpracování, že bych je na prstech obou rukou nespočítal. Webbův The Amazing Spider-Man ve mně vyvolával zároveň očekávání (protože Summer) i obavy (z toho samého důvodu). Pokud totiž režisérův předchozí snímek 500 dní se Summer něčím není, pak vysokorozpočtovým letním blockbusterem. Na první pohled se sice Webbova verze může jevit zbytečná, protože v podstatě restartuje to, co před deseti lety odvyprávěl Sam Raimi (i mnozí před ním), ale veškeré obavy se naštěstí během sledování zcela rozplynou. Herecky je to velice příjemné - kromě sympatického Garfielda potěšil zejména Martin Sheen v roli strýčka Bena, a Rhys Ifans coby záporák Lizard. I když mnohem víc mě zaujala samotná postava dr. Connorse, protože Lizard je takový nijaký a jeho vzhled je pro mě obrovským zklamáním. Jinak si ale nemůžu stěžovat na nic; snímek má přes dvě hodiny, přesto mě nedokázal začít nudit, poněvadž má kromě dobře vykreslených vztahů a zatraceně líbivých akčních scén i ty z ranku odlehčenějších (a není jich zrovna málo - Stan Lee má na uších klapky jako Otík Rákosník a v poklidu poslouchá hudbu, zatímco se za ním odehrává souboj mezi Spider-Manem a Lizardem), dobře to zvučí a v několika záběrech až nápadně připomíná Mirror's Edge, což jako fanoušek oceňuju. Pro mě s přehledem nejlepší hraný film o pavoučím muži a s nadšením očekávám, co si pro nás Marc Webb připraví příště. Že by se po „hořké komedii“ a komiksu pustil do dramatu? ()

Joe321

Horší scénář by člověk mezi áčkovými komiksárnami nenašel. První polovina je až trestuhodně bez invence s douchebag Garfieldem. Ve druhé na sebe zase příběh navazuje hloupou náhodou na hloupou náhodu. Hloupým dialogem na hloupý dialog. Takový scénář napíše snad kdokoliv. Naprosto nevyužitý Denis Leary a Rhrys Ifans. To je taky za pohlavek. Jediné, co se mi líbilo, bylo Spiderovo omotávání Lizarda, vůbec používání pavučiny a scéna se Stanem Leem. Jinak na takovýhle kádr je to zlo. Hodnocení lepší jak Prometheus... Děláte si ze mě šoufky? ()

Havaj8

Hodně povedenej remake, kterej má dost kladů, který by krásně vyhodily 4 hvězdy, ale i pár záporů, který je krotěj a proto 3 hvězdy jsou úplně na místě. Oproti originálu je to tu opravdu vzaný hopem, kdy se Spidey seznámil s jeho novejma schopnostma během jedný-dvou scén. Hodně těch důležitejch momentů se ignoruje (jako náhlá změna Flashova chováni, to bylo viditelný asi nejvíc nebo zjištění, kdo to vlastně je ta úžasná ještěrka,...) Každopádně jako herec mi přišel tenhle nováček sympatičtější, víc mu tu roli hrdiny věříte oproti šprťáckýmu Tobeymu. Co se týče slečen, tak tam takovej rozdíl nevidím, jak zrzka Kirsten, tak usměvavá blondýnka Emma Stone byly výborný a plný sex-appealu. Kdyby tenhle film byl před originálem, rozhodně by měl větší ohlas, ale i tak já osobně se těším na dvojku... ()

Chen

Trošku zdlouhavé, trošku zbytečné, ale nakonec zábavnější, než jsem čekal. Ale dokuď se v sérii neobjeví Black Cat, nebudu plně spokojen :)). ()

Hees

Ešte horšie ako starší Spíďa ... Nič nové až na doktora, ktorý chce mať dve ruky. Všetko predvídateľné a trocha aj nudné. ()

William_

Nejhorší, nejnezáživnější a nejnudnější záporák ze všech Spider-man filmů. Celkově je film průměrný. Efekty jsou sice pěkné, ale ty to bohužel nezachránily. Stará dobrá trilogie s Maquirem tedy stále zůstává neporažena. ()

Martin741

Tak a so Spajder dementom v podani Garfielda som skoncil. Ak seriozne nevyberu lepsieho herca, mam toto uz na haku. Toto bola zufalost zo vsetkych uhlov pohladu : kamera, rezia, strih, Garfield je pre mna nesympaticky demental, ktory absolutne nevie hrat. Emejzing Spajdrmen je priserne precenovany, Hroza za 5 % ()

rakovnik

Vzhledem k tomu, že se jedná o totožný příběh, jaký byl nedávno natočený, z principu hodnotím níže. I tak jsem se ale bavil, drobné odchylky od prvního filmu mě spíše těšily - především ještěrka. ()

WoWoW

Není to naprosté fiasko, i když jsem si to osobně strašně přál. Důvod mého přání je jednoduchý: zbytečný remake po pár letech. Ale prachy jsou prachy, a tak tu pavučináře máme zase. Plusové body musím dát jednoznačně za návrh Spidermanova kostýmu, ten je jednoduše bezva a musím říct, že i po castingové stránce se mi to líbilo, hlavně Emma Stone (prostě jí žeru). Co mi vadilo je, že máme ze Spidermana takový komiks pro divačky Stmívání. Tu a tam mi prostě něco přebývalo, nečeho se nedostávalo, něco bylo lepší než u verze Raimiho a něco ne. Jo a hudba mě absolutně neoslovila. To je asi všechno = *** ()

Nach

Spider-Man nikdy nepatřil k těm filmovým událostem, na které jsem se vyloženě těšil, a proto mě nechával tento remake úplně chladným. Neplánoval jsem návštěvu kina a dokonce ani 3D, přesto jsem se díky běhu osudu na tento film vypravil. A upřímně nevím, co si o tomto akčním fantasy mám myslet. Předně - a to chci zdůraznit - mi přijde marketingově hloupé znovu od začátku začít s tímto hrdinou, když příběh je jako složený z Raimiho trilogie. Nicméně řadu věcí, které Raimi nedokázal, tak zde fungují a také to samozřejmě u něčeho platí naopak (například v akčních scénách). Na poli příběhu komorního dramatu, kde děj táhnou pod režijním dohledem Andrew Garfield a Emma Stone, funguje vše naprosto skvěle. Vztahy mezi postavami, rozhodování, to vše se drží na vysoké úrovni. Jakmile ale přijde na akční scény, tak už se nemohu vyhnout verdiktu, že zde Marc Webb svou silnou stránku zrovna nemá. A ani speciální efekty to nezachraňují, neboť vypadají sice speciálně, ale nikoli realisticky, tedy, že poznáte, že se jedná o CGI (možná na trochu horší úrovni, než Prometheus). Hudba Jamese Horna je však skvělá a jeho soundtrack nádherně dokresluje atmosféru komorních a i dokonce několika dramatických scén (klavír ve chvíli, kdy je Gwen ukrytá ve skříni před Lizardem). Ze začátku jsem se dokonce přistihl, že slyším variaci na Hornův nejslavnější soundtrack, k Titaniku. Třetí rozměr však filmu nic nedává ani nebere. Až do samotného závěru jsem krom poslední scény nevěděl, že tam 3D vůbec je. Tedy když návštěvu kina, tak doporučuji 2D, nejlépe s titulky. Ty peníze za polarizační brýle se zde vůbec nevyplatí. Ve výsledku The Amazing Spider-Man nenadchl, ale ani nezklamal. Je v něm řada pěných scén, hrdinové zaujmou, ale stejně je to k ničemu, když druhý den se vám děj slévá dohromady s tolik podobnou Raimiho trilogií. Takže ani nadšení, ani průser. Prostě čistý, lepší průměr. Jako u Raimiho jedničky. 65% ()

Vojťas

Raimiho Spider-Mana obdivuji. A není zatím brzo ho přetáčet? Očividně není. Skeptický jsem byl před uvedením, při sledování a jsem i po shlédnutí. Žádné temnější ani vtipnější zpracování se nekoná a proč vymýšlet nový směr, když stačí natočit to samé v bledě modrém? Do kina se na to chodit bude, penízky se pohrnou - snad se najdou tací, co si to užijou.... Pro mě obrovské zklamání (až na Emmu Stone). A co mi nový Spider-Man přinesl? Něco nového přecijen ANO = tenhle Spidey je vlastně looser, protože bez jeřábníků by ani neproletěl městem. Suma sumárum jeden z nejzbytečnějších filmů. 45% ()

Pugo

Webbov Spiderman mi určitým spôsobom pripomína Syngerovho Supermana. Nerovný pomer akčných scén a romantickej linky filmu, kde za kratší koniec ťahá pri takýchto veľkofilmoch práve tá očakávaná akčná zložka. Superman ale narozdiel od pavúčieho muža priniesol niekoľko ikonických scén. Tu mi práve prekážala nevýrazná akcia a málo využitý (zle zvolený/zle napísaný?) záporák. Americké vlajky a odvážnych obyvateľov NY bez problémov strávim, hoci také dokonalé načasovanie a synchronizácia žeriavnikov a policajtov (nehorázne WTF) sa zrejme zapíše do Guinessovej knihy rekordov. Ústredný vzťah hrdinov je ok, na toto je režisér zdá sa odborník. Ale proste reštart prišiel príliš skoro, scenáristi sa museli silou mocou odlíšiť od originálu, v čom ja vidím najväčšie zlo, hoc na druhej strane tomu aj rozumiem. Mám obavy z pokračovania. ()

shyster

S konečným hodnocením jsem na vážkách. Remake povedené Raimiho trilogie je opravdu zbytečný, ale jako film nový Spider-man není špatný. I přes ten pomalý rozjezd a to škádlení hlavních hrdinů si některé scény stále připomínám (oproti Avengers). A jako správný blockbuster musí mít film i pořádný akční scény a těch tam bylo dostatek a pár jich bylo i inovativních. Ale pořád je to zbytečný remake. ()

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

31.10.2019

Bývalá hvězda Spider-Mana Andrew Garfield se upsal novému režijnímu projektu Lina-Manuela Mirandy Tick, Tick… Boom! pro Netflix. Příběh se odehrává v devadesátých letech minulého století a sleduje… (viac)

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

09.07.2019

Od té doby, co se postava Spider-Mana díky dohodě se Sony vrátila částečně pod Marvel a funguje tak po boku Iron Mana a spol. v rámci MCU, těší se opět obří popularitě. Není to přitom tak dávno, co… (viac)

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

02.03.2014

V Sony čerstvě potvrdili, že Marc Webb zůstává v comicsové síti. Režisér Amazing Spider-Mana a Amazing Spider-Mana 2 natočí i třetí díl pavoučí ságy, který půjde do kin 10. června 2016. Čtyřku, jejíž… (viac)