Tom Witzky je dobrý manžel a otec rodiny a na první pohled ten nejobyčejnější chlápek na světě. Netuší však o svém daru vstupovat do jiného světa. Nevadí, že nevěří na duchy, protože duchové teď začali věřit jemu. Otevřel dveře do jiného světa, vidí nepochopitelné obrazy, slyší podivné hlasy a nedokáže řídit svůj život jako dřív. Jeho podivné vize ale brzy začnou mít reálné souvislosti. (oficiálny text distribútora)

PogoJoe

Povedený duchařský thriller na motivy knihy R. Mathesona, jejíž příběh D. Koepp nejen nepokazil, ale dokonce ho obohatil o správnou atmosféru, podpořenou překvapivě kvalitním hereckým výkonem K. Bacona. Jeho šílenství s vrtačkou ve sklepě bylo dokonalé... K tomu výborná hudba J. Newton-Howarda, přesně zvolená k danému typu filmu. Dobrá práce. ()

Gann

Celý film jsem doufal, že to bylo natočeno před Šestým smyslem. Podobnost je totiž docela zarážející. A ono to je ze stejného roku jako Šestý smysl. Narozdíl od něj je film ale skromější což mi i vyhovalo. Překvapil mě výborný Kevin Bacon (část s kopáním je perfektní) a ačkoli jsem konec znal po 30 minutách nevadilo mi to a nechal jsem se příjemně strašit. Atmosféra je totiž výborná. ()

salalala

Dnes vlastně dost opomíjená žánrovka je velmi slušnou podívanou, která funguje i po patnácti letech od svého vzniku. David Koepp od začátku pracuje s velmi hutnou a v dobrém slova smyslu nepříjemnou atmosférou, kterou neopustí prakticky po celý film, což je jedině dobře. Rozjezd je tak víc než solidní a opravdu vyzývá k dalšímu sledování. Navíc je tu až na pár výjimek (občas prostě přehrává) výborný Kevin Bacon, který proměnu obyčejného chlapíka v médium zvládl bravurně a uvěřitelně, kterému ještě sekundují výtečný Zachary David Cope a velmi dobrá Kathryn Erbe. K tomu je tu znepokojující hudební doprovod Jamese Newtona Howarda a několik opravdu "výživných" a naturalistických scén. Ve druhé polovině bohužel začne tvůrce polevovat a mnohdy se snaží hrát tzv. na efekt, což se ne vždy daří, naštěstí to výsledek úplně nezabíjí. Také pointa možná mohla být o něco lepší a ne vlastně tak "tuctová", na druhou stranu je pak film vlastně spíš temným duchařským thrillerem než čistým hororem. I když není Stir of Echoes úplně dokonalý a v průběhu let byl překonán mnoha dalšími počiny, pořád jde o velmi dobrou žánrovku, kterou si čas od času fanoušek rád připomene. 70% ()

Skip

Docela dobrá duchařina, lehce mysteriozní a neotravující věčnými lekačkami a podobnými berličkami, kterými si pomáhají mnozí tvůrci tohoto druhu filmů. Ve svém žánru lehce nadprůměrný film s výborným Kevinem Baconem. ()

Dexter1

Vynikajúca atmosféra celého filmu, kde strach vôbec nie je založený na nejakých tých bu-bu efektoch, ktoré skôr rozosmejú, než vystrašia. Kevin Bacon podáva slušný výkon a film je asi jeden z najlepších, ktorý v tomto duchárskom žánri vyšiel. ()

Moena

Chtěl jsem si dneska v noci pustit Night of the Living Dead. Místo toho jsem přešel o pár filmů dál a náhodně si pustil Ozvěny mrtvých. A najednou koukám, jak v půlce filmu duch nutí Jakea, aby se koukal na Night of the Living Dead. Že by jenom náhoda? To si nemyslím. ()

GILLWANDER

Rozmazaný a nie moc zimomriavkami naskákaný film s pár ducharskými prvkami, ktoré hasnú rýchlejšie ako zapaľovač pri nepriaznivom poveternostnom počasí. Bacon je jedna veľká herecká otrava a vôbec sa mi nejaví ako muž na svojom mieste a jeho výkon považujem za druhoradý. Niektorí si myslia, že horor a k tomu ešte mysteriózny má vyzerať presne takto! Lenže sa mýlia, toto nemá nič spoločné s plnohodnotným hororom, javí sa len ako lacná knižka prezentujúca niečo na čo ani nie sme zvedaví. Už od samého úvodu si film plieni cestu skázy a v závere ako tak dofrčí v polocelku. Rozbitý, neúplný, matúci s predpokladom nenaplniť nič. Ak si niekto myslí, že film Stir Of Echoes má niečo do seba, že sa nechal atmosférou len tak bez zábran unášať tak nech sa unáša. Je to len jeho vlastná zodpovednosť, ktorá ho pripravuje o skutočný zážitok. Samozrejme mám na mysli Šiesty zmysel... 50% ()

rakovnik

Protože mě trochu zmátl oficiální text distributora, čekal jsem trochu jiný příběh. Ale nakonec jsem byl velmi spokojený, jak do sebe všechny souvislosti pěkně zapadly, potěšil mě vypointovaný závěr filmu. ()

Martin741

Ozveny mrtvych je vyborny film od rezisera Koeppa. Scenarovo trochu ako 6th Sense, ale menej prepracovane. Vyborny je hlavny herec Kevin Bacon, film ma aj kvalitnu strasidelnu atmosferu. 86 % ()

Figu

Není to vůbec špatné, asi spíš byla chyba ve mě, že mě unikalo v první polovině filmu spousty souvislostí a nějak mě to neoslovovalo... Samozřejmě je to už v dněšní době po patnácti letech vzniku filmu v některých pasážích směšné, ale co lze určitě vynést do nebes, je výkon Kevina Bacona! Když by neexistoval jeho Rozsudek smrti, tak bych tohle považoval za jeho životní roli! 65% ()

Rocky88

Koepp příjemně překvapil. Jak co se týče scénáře, který byl výborně vygradován, tak po stránce režisérské. Takřka po celou dobu trvání měl tento snímek stejně rychlé a strašidelné tempo, jenž se místy i docela přibližovalo Shyamalanovu Šestému smyslu. Perfektní byl i Kevin Slanina, který takto vyšinuté maníky umí zahrát naprosto s přehledem. 78% ()

Mefistofelle

Další z řady duchařin, které člověk vidí a poměrně rychle na ně zapomene. Klasická paranormální detektivka, kde se hlavní hrdina snaží zjistit proč ho otravuje duch mrtvé holky a co má udělat aby se jej zbavil. Za povšimnutí stojí poměrně obstojný výkon Kevina Bacona, kterému jsem tu postupně narůstající schízu a ztrápenost neměla problém věřit. A poučení? Jakmile se mluví o nezchybné a klidné čtvrti, buďte si jisti, že tak bezchybná a klidná zdaleka není:). ()

Streeper

Jako thriller to ujde, jako horor mi to skoro nepřišlo ale bylo to dost mysteriózní. Kevin Bacon v hlavní roli byl skvělý. Příběh už ale tak dobrý nebyl, přišlo mi to průměrné a nic extra. ()

annihilation

Jak to tak už u podobných snímků bývá, tvůrci uchopí skvělý nápad a nechají ho pomalu proklouznout mezi prsty. A to jen proto, že se ho neobtěžovali ho dotáhnout, přidat mu ještě kapku šarmu, protože nechali diváka příliš brzy odhalit konec. samotná idea s otevřením pomyslných dveří do mezisvěta pomocí hypnózy funguje skvěle - navíc v mysteriózním žánru tato laikům hluchá témata působí téměř vždy naprosto skvěle. Jenomže po skvělém startu snímek zpomaluje a začíná pokulhávat, protože jeho nitky nejsou zase tak složitě spleteny, aby uspokojily choutky náročného diváka. A snaha obohatit příběh o krizi středního věku je také zbytečná, protože není hlubinně propracovaná, spíš působí jako jakýsi prázdný výkřik, který měl upoutat milovníky plytkých lidských dramat. V rámci tohoto žánru ale můžeme snímek s klidem zařadit do lehce nadprůměrných, neméně také díky skvělému hereckému umu výrazného Kevina Bacona a příjemné atmosféře vrcholných devadesátých let. ()

dubinak

Toto bych asi víc ocenila třeba před osmi lety, teď už to na mě mělo účinek velmi slabý. Strašení vážně jen po málu a když ano, tak velmi čekané až předvídatelné. Super byl výkon Kevina Bacona. Bohužel ani nápad mě nějak vyložené neoslovil, halucinace způsobené hypnózou by se daly pojmout asi trochu líp v nějakém lepším příběhu. Ale jako takové duchařsky laděné filmové romaneto to na ty tři hvězdy celkem ušlo. ()

C0r0ner

Hodně slušný thriller, kde Koepp staví především na hodně dobře zvládnuté atmosféře a prací s Kevinem Baconem. Jako horor bych to sice neoznačil, ale pro slabší povahy to přece jenom může být celkem devastující záležitost. Jako celek to není nic hvězdného, ale na jedno použití je to přímo optimální. 75% ()

Wormboy

Film sice svojim obsahom nicim neprekvapuje, o to viac si vsak nechava na kvalitne spracovanie. Vyzdvihnut treba predovsetkym skutocne vyborneho Bacona. ()

pakobylka

Vcelku napínavá záležitost, která bohužel postupně ztrácí svou originalitu a nakonec se z ní vyklube spíš klasická duchařská historka: Co asi tak obvykle chce mrtvá duše, která se poflakuje po domě a nemá se k odchodu !?! ... Atmosféra je ale slušná, okořeněná několika zajímavými a překvapivými momenty - a Kevin Bacon se překonává. ()