Scott Pilgrim (Michael Cera) nikdy nemal problém s balením dievčat. Naopak, ďaleko ťažšie bolo sa ich zbaviť. Od dievčaťa, ktoré mu zlomilo srdce - a teraz je späť v meste - po pubertálne chvenie, ktoré ním otriaslo, keď mu na kolieskových korčuliach vstúpila do života Ramona (Mary Elizabeth Winstead), to v láske nemal ľahké. Scott však čoskoro zisťuje, že jeho vysnívané dievča má veľmi neobvyklé bremeno: podlý spolok bývalých partnerov, ktorí ovládajú jej milostný život a urobia čokoľvek, aby odstránili každého nového nápadníka. Vo chvíli, keď sa začne Scott s Ramonou zbližovať, objaví sa na scéne krutá zberba z jej minulosti - neslávne známy skateboardista, vegánska rocková hviezda alebo hrôzostrašné jednovaječné dvojčatá. V snahe získať právo na svoju lásku ich Scott bude musieť všetkých zničiť, skôr, ako oni zničia jeho. (TV Dajto)

candy_daze

Příjemný, stylový, originální a hlavně zábavný kousek. Scott Pilgrim pro mě byl po Kick-Ass, které zklamalo na celé čáře, obrovským překvapením ať už jde o bojové scény, fajn scénář, stylové grafické drobnůstky nebo o parádní výběr herců. "Ťunťoidní" Michael Cera byl super a hodně mě potěšilo, když jsem viděla, že Kieran Culkin po dlouhé době zase něco dělá a jde mu to dobře (a taky ve svých téměř třiceti letech vypadá pořád na 23 :-D :-)) ). Další kudos dávám za soundtrack, na kterém se objevil i můj oblíbenec Beck ()

Filmárik

Obával som sa porovnávania s Kick-ass ale okrem cieľovej skupiny divákov tieto dva filmy nemajú absolútne nič spoločné a každý z nich je samostatný unikát. Pilgrim je vizuálny samorast zasadený do tragikomickej love story od ktorej neodtrhnete oči až do konca. Samozrejme nebyť toho ako film vyzerá dosť rýchlo by pravdepodobne upadol do zabudnutie ale takto sa stane prelomovou záležitosťou. Jednoducho ak niekto bude robiť rebríček most-coolest-film-ever tak Kick-ass a Scott Pilgrim vs the world sa budú byť o prvé miesto. ()

Whitebeard

Ale tak jo. Proč ne. Ze začátku paráda, bavil jsem se, postupem času jsem se ale začal nudit, začalo se to dost opakovat. Lepší průměr, těch 70% je tak akorát. Hodně dobrých nápadů a udělátek. Zkoukněte ale moc nečekejte. ()

fraktal

Tak takhle bych si představoval všechny teen-comedy: přehršel drobností, nápadů, slovních přesmyček, to vše výborně zamícháno E.Wrightem a předvedeno M. Cerem. Miluji britský humor. ()

muskcz odpad!

Třeba mě ukamenujte, ale větší blbost už jsem dlouho neviděl. To nešlo dokoukat. Asi se zařadím mezi suchary ze zbytku světa a přestanu sledovat komedie pro teenagery. ()

chrispe

Nemůžu tomu upřít originalitu. Bylo tak pár silnejch míst, pár slabejch míst... a já si ve chvíli, kdy měl přijít na řadu ten poslední souboj říkala: "Už nééé!" Co mě ale dostávalo byl Kieran Culkin, který mě nesmírně bavil a nádherná Mary Elizabeth Winstead v roli Ramony. Říkám si, že bych měla dát aspoň tři hvězdy, ale nechci. ()

1Legend1

Tenhle film mě rozsekal, originál, snad jediný svého druhu dokázal tak výborně(možná díky skvělým, nejen animovaným efektům) zfilmovat komiks. Tak co, Scotte, porazíš je všechny? 90% ()

Cheeker

Co to kur*a bylo? Co někoho vedlo k tomu natočit takový film? A jak může mít tak vysoké hodnocení. Film prakticky o ničem. Jen nějaký nesmyslný b(l)itky o holku s pestrobarevnými vlasy!?! ()

Pekisan

Ludia by mali obcas pozerat aj nieco ine nez len blockbustre z Hollywoodu. Pilgrim je v pohode a priznavam, ze som si ho uzival ...asi prvu pol hodinu a aj to bolo asi sposobene tym, ze som sa na to celkom tesil. Cera hra a rozprava akoby sa nudil najviac na svete. Jeho postava je klasicky loser, ktory vsak ked potrebuje tak sa zmeni na bojovu masinu. Ako alebo preco sa nedozvieme takze to musime prijat ako fakt. Tym vsak film straca akykolvek vtip (loser vyhra loserovym sposobom) a stava sa len mnozinou komixovo nintendovskych subojov (vacsinou rutinnych a bez napadu). Hudba je vacsinou americky akoze punkrock, co je nezazivna odroda popu pre drsnych skejterov s pruzkovanymi ponozkami. Nic pre moje usi, toboz oci. ()

IPajule

Originalita opravdu nechyběla. Šíleně, nápaditej film. Bojové scény jako ze hry doprovázeny zvuky připomínající Maria. Zkráceně: Lidská videohra o přítelkyni a jejími bývalými. ()

redwik

Hm, toto by sa asi v skutočnosti nemohlo stať... Edgar Wright (ako obvykle) neskutočne skvelo zrežíroval nie až taký neskutočne skvelý film. Rýchle prestrihy, rôzne zvuky a nápisy, to všetko bolo príma. Najviac ma prekvapil Michael Cera, ktorého som po This Is The End nemal moc láske (sčasti zo závisti, že mohol bachnúť Rihannu po zadku), ale tu bol docela cool. Som rád, že som to po 30 minútach nevzdal, pretože práve vtedy mi to prišlo ako divný a nepochopiteľný film. Ale aj tak sa Scott Pilgrim nezaradí medzi tie skutočné pozretiahodné filmy. Michael Cera - Scott Pilgrim /:/ Mary Elizabeth Winstead - Ramona Flowers /:/ Ellen Wong - Knives Chau /:/ Kieran Culkin - Wallace Wells /:/ Anna Kendrick - Stacey Pilgrim /:/ Aubrey Plaza - Julie /:/ Alison Pill - Kim /:/ Mark Webber - Stephen /:/ Johnny Simmons - Neil /:/ Jason Schwartzman - Gideon /:/ Brie Larson - Envy Adams ()

Dementra

Scott hraje v kapele a má rád holky. Jednoho dne potká rebelku s růžovými vlasy a je vymalováno. Co po tom, že z nějakého důvodu musí porazit jejích sedm bývalých. Skoro až pohádkový příběh je perfektně vyladěný částečně komiksovým a plně zábavným zpracováním, vtipnými scénkami a jako bonus skvělý soundtrack. Pro někoho možná kýč, pro mě neutuchající proud originálně provedené zábavy a to i přesto, že nejsem komiksový maniak ani hráčka klasických arkádovek. Natočeno podle komiksové předlohy a je velká škoda, že autoři zůstali pouze u jednoho dílu. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, nikdy nepřestane bavit. ()

Shizle

Pro všechny tří hvězdičkáře, kteří dodnes brečí, že komiksové filmy jsou furt to samé. Marvel, DC, a až na pár vyjímek nic nového, co by posunulo laťku zfilmovaných komiksů na další úroveň. Můžete si za to sami. Protože Scott Pilgrim, kterého slova originalita a nápaditost doslova definují, to v roce 2010 udělal, ale i přesto v kinech neuspěl... Pro mě se však dodnes jedná o definici kvalitních komiksových filmů. Špičková vizuální komedie, působící jako vystřižená z šestice Scottových sešitů, a hromada scén, které jsou dokonce nasnímány v měřítku téměř 1:1 vůči jednotlivým komiksovým panelům (viz. fight s #1 - Matthew Patelem). K tomu spousta dalších referencí (viz. pee bar, pac-man, několikrát v pozadí použití sedmi křížů, atd...), jenž doprovázejí vizuální efekty, nad kterýma se dodnes s úsměvem pozastavuju. Vždyť to vypadá tak dobře. Každý nápis KO, každá hudební bitva, nebo jen efekty, když si Scott oddechne… Na takové úrovni, a tak věrně zfilmovanou komiksárnu, jsem dodnes nikde jinde neviděl. Také je nutno podotknout, že přetvoření příběhu nevyšlo jen po vizuální stránce. Edgar Wright totiž dokonale pochopil předlohu a z filmu dokázal vypustit všechny nepotřebné situace. Naopak, veškeré pro příběh důležité scény tu zanechal, a to bez ohledu na to, jak složité či finančně nákladné to bylo na zfilmování. Fiktivní, alternativní rock hrající kapela Sex Bob-Omb, která tu s občasným proložením běžné, lehce arkádové hudby hraje, zapadá do atmosféry zimního Toronta z pohledu mladých lidí na výbornou, a nejeden track mi doteď zůstal v hlavě (+ geniální Black Sheep v podání Brie Larson, hrající do dnes už legendární střihové sekvence). A přes hudbu se rovnou dostávám ke castingu, který nemohl dopadnout lépe. Michael Cera jako Scott je naprosto riskantní volba, která se ale ve finále svojí přirozeností a komičností totálně vyplatila. Teď už si v úloze Scotta nikoho jiného představit nedokážu. A to platí i pro zbytek castu. Mary Elizabeth Winstead jako Ramona, Kieran Culkin jako Wallace, Ellen Wong jako Knives, atd... Každá postava je tu skvěle obsazena. Největší poklona ale patří samotnému Edgarovi, který je pro mě pořád jeden z nejvíce podceňovaných režisérů a mistr vizuální komedie. Jediná věc, kterou můžu s čistým svědomím vytknout, je rozdílné tempo obou polovin. Ta první, pomalejší půlka, mi prostě sedne o trochu víc a stojím si za tím, že druhou půlku mohli tvůrci klidně o pět až deset minut protáhnout. Bez téhle drobnosti je Scott Pilgrim vs. The World popkulturní masterpiece a pro mě pořád tak trochu zázrak, který můžu vidět milionkrát a stejně se u něj usmívám od ucha k uchu. SCOTT PILGRIM VS. THE WORLD RUINED A WHOLE GENERATION OF WOMEN! ()

Jeanecek

Napodruhé už mi poslední půlhodika přišla delší, ale pro mě je to rozhodně nejnabitější film co se hlášek týče od Pulp Fiction. Totálně našlapaný fórama, skvěle natočené, luxusní triky a perfekcionistická stylizace. Za mě něco mezi 98 a 99 % :-) ()

Rockův táta dostane film

Rockův táta dostane film

12.09.2018

Kanadští filmaři Jonathan a Justin Gajewaski chystají biografický snímek Ring King o otci Dwayna „The Rock“ Johnsona (Mrakodrap). Johnson starší se v mládí živil v Kanadě jako wrestler pod přezdívkou… (viac)

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

15.01.2014

Žili jste v dojmu, že mravenčí superhrdina, jehož nám za rok a půl představí Edgar Wright, našel svého představitele v Paulu Ruddovi? To nejste zdaleka sami, režisér Scotta Pilgrima nebo Jednotky… (viac)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

Soumrak příliš rychlého konce světa

Soumrak příliš rychlého konce světa

26.01.2012

Edgar Wright, Simon Pegg, Nick Frost. Britské herecko-tvůrčí trio, které zaujalo zombie komedií Soumrak mrtvých a nadobro se prosadilo parodií na buddy-kriminálky Jednotka příliš rychlého nasazení,… (viac)