Štrnásťročná Susie žije šťastný život v dome s rodičmi a dvoma súrodencami. Tajne miluje svojho spolužiaka Raya (Reece Ritchie) a chce sa stať fotografom divokej prírody Jedného dňa si skráti cestu zo školy cez pole, čo sa jej stane osudným. Zavraždí ju nenápadný muž zo susedstva George Harvey  (Stanley Tucci). Následne sa duša Susie ocitne v surrealistickom svete medzi nebom a zemou, kde putuje v snahe nájsť odpovede na základné otázky "prečo" a "čo ďalej". Prechádza sa ulicami a vidí svojho otca Jacka (Mark Wahlberg), ako chodí po meste a hľadá ju. Sleduje detektíva, ktorý vyšetruje jej prípad. Pozoruje aj muža, ktorý spôsobil jej smrť - jej vraha, ktorý si pomaly vyberá ďalšiu obeť. Pre Jacka sa zmysel života zredukoval na túžbu nájsť a potrestať toho, kto spôsobil ich strašnú stratu. Mama Abigail (Rachel Weiszová) zasa robí všetko pre to, aby si zachovala dcérinu pamiatku, až kým sa nezačne dusiť v domácom mauzóleu a neutečie. Ostatné deti, Lindsay a Buckley, sa úmerne svojmu veku snažia vyrovnať so stratou sestry a zároveň si chcú vynútiť pozornosť rodičov, ktorí žijú len pre mŕtvu Susie. Jediný, kto si v tejto kríze dokáže zachovať chladnú hlavu, je svojrázna babička Lynn (Susan Sarandonová), ktorá sa zo všetkých síl snaží udržať rozpadajúcu sa rodinu pohromade. (TV JOJ)

Sonnery

Kdyby tu Rachel Weisz hrála nahá, tak bych to možná dokoukal až do konce, ale jelikož tam bylo neskutečně málo nahých lidí ( celkový počet 0), navíc to bylo přímo chorobně nudný a napětí by se nedalo krájet, hladit ani cumlat, tak to prostě pro mě skončilo po hoďce a půl. ()

HoneyBunny

Věčná škoda, že Jackson Susie Salmonovou zamordoval tak brzy. Kdykoli totiž Saoirse Ronan s někým komunikuje tváří v tvář, ať už je to její první láska, rodiče nebo její budoucí vrah - v těchle chvílích má film ohromnou emocionální sílu. Pasáž s kukuřičným polem je díky skvělému Stanleymu Tuccimu (trochu divnému, ale přátelskému sousedovi, ze kterého se vyklube slušný deviant) dokonce zapamatováníhodná. Jenže s pastelkovým (skoro)nebíčkem se film nepříjemně protahuje. Věčná škoda, že Jackson nezůstal u dramatu rodiny, která se musí dát dohromady po ztrátě dítěte, zatímco jejich soused-zabiják si znovu plánuje vražděníčko. Pevné pouto není špatný film, ale chybí mu pevnější ruka. ()

Tsuki

Zajímavý, na Američany hodně originální film (což už se dneska moc nevidí), navíc s pěknou vizuální stránkou a především s myšlenkou. Na první pohled to vypadá na hodně výjimečný film, ale když ho dosledujete, pak chvíli nevíte, co si o něm vlastně myslet, a poté se vám to po nějakém čase rozleží v hlavě, zjistíte, že to sice je dobrý film, rozhodně nadprůměrný, ale chybí mu ta pravá hloubka, něco, co by člověka skutečně srazilo na kolena. A tahle tématika na to měla. Měla na to, ale zkrátka to nebylo dotaženo tak vysoko. Trochu škoda... Přiznávám však, že myšlenka o tom, jak vlastně pojímat smrt, se mi líbila hodně. Protože film nám v podstatě řekl, že není třeba se smrti bát, ať je jakákoliv, a třeba nakonec po smrti přijde něco mnohem krásnějšího. Což je tedy mezi všemi těmi thrillery, horory a dramaty, plnými ječících lidí a nářků o tom, jak je smrt hrozná, docela převratný počin. ~(4,2)~ ()

Anderton

Na Pevnom pute je jasné, že sa jedná o adaptáciu. Medzi jednotlivými scénami nie je totiž pevné puto súdržnosti a poriadnej gradácie deja. Jackson vie stvoriť krásny fantasy svet, dokáže aj pracovať s citmi a postavami v tom reálnom, ale nevie tieto dva svety dôveryhodne spojiť, ako napríklad Del Toro vo Faunovom labyrinte. Postava Susan Sarandon je z iného filmu a dosť vážne narúša budovanú trilerovú atmosféru. Každopádne slušný pokus, len tie očakávania boli priveľké. ()

Frajer42

I tomu nejlepšímu režisérovi může někdy mrdnout v hlavě. Výsledkem může být například tento film. Přitom to je ohromná škoda. Z počátku snímek vypadal velice nadějně, připomínal mi Zmizení a já v určité fázi zvažoval dokonce maximální hodnocení. Bohužel to netrvalo dlouho a snímek začal neskutečně pičovaťet. Nejdříve malinko a posléze už se do toho ponořil pořádně. Jen jsem tiše zoufal nad naprosto utopeným potenciálem. Opravdu se mohlo jednat, sice o tuctový, ale poměrně kvalitní drama. Budovat mrazivou atmosféru se Peterovi dařilo. Proč to sakra začal tak nesnesitelným způsobem celé kurvit tím prolínáním s jeho vizí jakéhosi debilního mystického světa, který existuje paralelně k tomu běžnému. Obě roviny nejsou sami o sobě vůbec zlé. Respektive ta normální je výborná, a ta druhá by na určitou část diváctva mohla snad zapůsobit taky. Ale jejich vzájemná koexistence prostě totálně selhává a nefunguje. Peter se měl rozhodnout pro jedno nebo druhé. Opravdu jsem neměl zájem po mrazivé čtvrthodince, kde byla atmosféra hustější než můj ejakulát, koukat následně 20 minut, kterak Saoirse Ronan (mimochodem, skvěle hrající) honí někde na louce motýlky. Abych si něco takového užil, tak by muselo na světě existovat více drog. K myšlence samotné se neodvažuji vyjadřovat, nebo bych si Petera Jacksona musel snad odoblíbit. Tento film do Jacksonovy filmografie absolutně nezapadá. Nad pseudofilosofickým obsahem, kdy se nám snaží rozšířit obzory sotva 14leté dítě zůstávají všechny mé neurony stát. Psycho závěr byl pro mě posledním hřebíčkem do rakve. Vážně duše děvčátka našla klidu až poté, co si vyměnila trošku slin se šeredným kudrnatým klučinou, do kterého se ve 14 letech brutálně zamilovala? Originalitu v drtivé většině případů hodnotím převelice kladně. Zde ovšem originalita nemilosrdně zprznila nadějně vyhlížející koncept, a to opravdu v monstrózním stylu. Nějakou hvězdu přeci jen utrousím za katalogového psychopata Tucciho, půvabnou Rachel Weisz, debilně ostříhaného Wahlberga a sympatickou dětskou herečku Saoirse Ronan. ()

AppleCore

Nevim, co jsem to vlastně viděl, ale vim jistě, že z toho už nikdy nebudu v klidu spát (alespoň ne do doby, než se natočí film, kterej by tenhle trumfnul). Že je Jackson skvělej režisér už všichni dobře víme, ale to, že by byl schopnej natočit takovou nádheru by mě ani ve snu nenapadlo. Úžasná kamera, nádhernej hudební doprovod, skvěle odvyprávěnej příběh a slušný herecký výkony zajistily fenomenální prožitek plnej emocí a krásnejch scén, ve kterejch si každej najde něco, co uchvátí. Všechno ubalený ve zvláštní atmosféře, která skáče od temnýho thrilleru k tajuplnýmu rodinýmu dramatu. A že efekty nejsou dokonalý vůbec nevadí, o tom film neni. A že prej kýč?! S timhle slovem běžte do háje. Další film u kterýho platí: "Ten, kdo dá míň než čtyři hvězdy je úplně blbej člověk, jehož debilita je větší než jeho IQ." Dodatek: Uživatel (JGH), který se pokouší srovnávat svět Camerona (avatar) se světem Jacksona (Lovely Bones) neni prostě (a to se na mě nezlobte) normální! Tenhle film prosim vás neni o Pandoře (tady neni třeba snahy o vyšperkování světa, ve kterym se film v těch pár scénách odehrává. Tady neni ani hlavní, aby jsme si svět mrtvých oblíbili. Tady jde o to, vžít se do situace těch lidí ve filmu, který se s problémy snaží vypořádat. Sekvence z onoho světa jsou jenom třešnička na dortu) ()

Dzeyna

Výborný nápad celého zpracování a příběhu. Nejvíce mě uchvátilo, jak někdo může toto celé zrealizovat a jak to někoho může vůbec napadnout. Život po smrti v meziprostoru, kde je všechno nádherné a vidíte reálný svět? To je krása. Nádherné vizuální efekty umocnili celou atmosféru a celkový dojem. Herci byli vynikající, stejně jako napětí a dramatická stránka. Až na to, že mi hlavní hrdinka nepřišla vůbec hezká, tak jak si mysleli všichni okolo ní, ale to je pouze můj osobní názor, zajímavá rozhodně byla. Peter Jackson má opravdu hodně bujnou fantazii, ale to jsou body plusové, samozřejmě. ()

teutates

V mojej podstate "Malý princ od Exupéryho" s tieňom v pozadí... P.Jackson patrí bezpochyby k zručným remeselníkom, ale (to ale tu musí byť)... snová (medzipriestrová) atmosféra, ktorú mimochodom odhalil najmladší člen rodiny, tlačenie na širokospektrálne vnemy a citové zakončenia... to všetko je až veľmi okaté a priehľadné, nefunguje to tak ako by malo. 6-7/10 ()

swamp

Saoirse Ronan mi je velmi sympatická, nemluvě o Marku Wahlbergovi či Susan Sarandon. Stanley Tucci je k nepoznání a záporáka ztvárnil dokonale. Peter Jackson chtěl očividně natočit něco velmi originálního.. jeho nápad se mi líbil, ale vzhled mezisvěta mi přišel jako ohromný kýč, který jsem při hodnocení nemohl zanedbat. Přesto jsem se velice bavil! ()

dex2man

Jak všichni milujeme Jacksonovo fantasy,tak bych si přál,aby ho v tomto případě zcela vypustil.A taky značně zredukoval stopáž.Výborný úvod,stupnování napětí ,neskutečně sugestivní vykreslení atmosféry ve scéně před vraždou Susie i úchylný a slizký Tucci.To vše mi bylo dopřáno a vzápětí roztříštěno výlety do její jakési nebeské říše a já nechápavě kroutím hlavou..proč? ()

Ant

Podle recenzí jsem své očekávání pro jistotu snížila na minimum, jinak bych asi byla výsledkem zklamaná ještě víc. První polovina je velmi slušná. Skvělá atmosféra, plno režisérských perliček(místy možná až moc). Jak se ale dostaneme do barevné nebeské čekárny, tak film nabere šnečí tempo. Během snových sekvencí jsem permanentně usínala, a když byl na scéně Mark Wahlberk, tak jsem začala oči zavírat raději úmyslně. A to nepočítám všelijaké wtf momenty. Srovnávání s Fontánou moc nechápu, ta měla myšlenku. Myšlenka cukrkandlových Lovely Bones mi ale uniká. 5/10 ()

predators

Od vyššího hodnocení mě odradilo pouze to, že jsem si v mnoha okamžicích říkal, že by to mělo být jinak. Trochu šťastnější řešení některých momentů, především těch, které měly být opravdu šťastné. I tak se ale mnoho věcí vyvedlo výtečně a bavil jsem se napětím po celou dobu. Opravdu mě k obrazovce přikovalo ono pevné pouto, které je někdy tak tenké, že jej sotva poznáme. Vizuální a hudební stránka byla bezesporu nádherná! 75% ()

nascendi

Ďalšie šliapnutie vedľa, aj keď to spočiatku tak nevyzeralo. Prvých pár minút bolo zaujímavých, ale bohužiaľ skončili v klubovni v kukuričnom poli. Potom to už nebol film pre mňa, keďže tie oslavované fantázie mi pripadali samoúčelné a bola im venovaná značná časť tohto zdĺhavého filmu. Prechody medzi nimi a scénami z reality budili dojem, že ich strihač bez režisérových pokynov náhodne pozliepal dohromady. Film je pomerne zaľudnený, ale časť postáv je nadbytočná a pre vyznenie filmu nemajú žiadne opodstatnenie. Nevidel som Tolkienovskú trilógiu, takže nemám pred Petrom Jacksonom príslušný rešpekt a na svojich dvoch hviezdičkách trvám. ()

Němi

Jackson určitě není břídil. Jeho film je špatný jinak, než jsou filmy běžně špatné. On prostě jen předvedl neskutečnou sterilnost v příběhu, který měl citový potenciál jako prase. Navíc někde mezi "PP: Dvě věže" a "natočil jsem nepopsatelný megahit" ztratil soudnost a finanční omezení, takže každou scénu očividně piloval až je vše tak přeplácané a přehnané... Místo celistvého příběhu tak zůstala hromada malých dokonalých scének, které jsou pohromadě jen nefilmové atrakce. ()

Arsenal83

Pozerám, že podľa predlohy je tu výrazne veľa rozdielov, len aby film bol od 13 rokov. Tak keď chcete točiť filmy pre deti, točte ich podľa románov o princeznách na hrášku a nie tvrdé a násilné dielo, z ktorého vytrhnete to najpodstatnejšie. Film stráca už len na tom, že krimi zložku potláča a do popredia dáva lietanie v nebesách ako v rauši. Úplne rušivo a pritom Tucci by si tie situácie z knihy vymazané plne užil, jasne bolo vidno, že sa na scény spoteného úchyla tešil. ()

Bachy

Největší a nejmilejší překvapení od dob Kinder Surprise. Snímek, který mě lákal minimálně, k jehož zhlédnutí jsem byl částečně i donucen, ale přesto mě dokázal vyždímat. Možná je to tím, že jsem četl poměrně dost knížek pro mladší čtenáře. Klíčové taktéž mohlo být pochopení, že příběh je celý z pohledu čtrnáctileté. Někteří tvrdí, že je to dáno mou nákloností k hlavní představitelce (tito kritici nepochopí, že jde o oscarový výkon). Třeba jsem už jenom přecitlivělý a stačí mi málo. Ať už je důvod takový, či makový - výsledek je více než povedený. Překvapuji sám sebe, že i kýč dokážu zkousnout, pokud je dobře podán. Pihy na kráse? Určitě Maur, možná finální vypořádání se zlem, ale...líbí se mi pihy. ()

Rocky62

Nejprve jsem vůbec nevěděl jak mám Pevné pouto hodnotit, jak se mě zmocnily rozporuplné pocity. Film, při jehož projekci jsem se po každé nově započaté scéně chýlil k jiné náladě. Chvíli je to romantika, pak depresivní atmosféra, poté svět plný optimismu, veselých barev atd. Velkým kladem je tu ovšem napětí, které mě doslova pohltilo, bohužel to opět trvalo jen chvíli a mě se opět vrátil do xichtu výraz, který jsem měl i v hospodě, když mi číšník přinesl účet. ()

Peter Jackson jde do války

Peter Jackson jde do války

19.12.2009

Dokonce hned do dvou. Není divu – jeho „rodinný thriller“ Pevné pouto prozatím sbírá rozpačité recenze, takže Jackson příště zrežíruje něco, co mu jde nejlíp – nějakou megalomanskou válečnou řež. Ve… (viac)

Hobit bez přidané hodnoty?

Hobit bez přidané hodnoty?

20.04.2009

Peter Jackson má napilno. Stále dokončuje svůj „rodinný thriller“ The Lovely Bones (kdy konečně uvidíme nějakou ukázku nebo alespoň foto z natáčení?), nedávno rozjel postprodukci The Adventures of… (viac)

Novinková smršť

Novinková smršť

30.08.2008

Čachrování s podzimními premiérami, Downey, Jr. jako komiksový padouch, Spielbergův Tintin a obrovští roboti na vás čekají v dnešním souhrnu. Přesun šestého Harryho Pottera na příští léto vyvolal v… (viac)

Vzpoura na Brosnanově lodi

Vzpoura na Brosnanově lodi

18.07.2008

Danny DeVito se chystá na historicko-dobrodružnou plavbu pod napjatými plachtami. Zní vám to divně? Rychle si na to zvykněte. Dannyho nový režijní počin se začne natáčet už v září. Půjde o adaptací… (viac)