Štrnásťročná Susie žije šťastný život v dome s rodičmi a dvoma súrodencami. Tajne miluje svojho spolužiaka Raya (Reece Ritchie) a chce sa stať fotografom divokej prírody Jedného dňa si skráti cestu zo školy cez pole, čo sa jej stane osudným. Zavraždí ju nenápadný muž zo susedstva George Harvey  (Stanley Tucci). Následne sa duša Susie ocitne v surrealistickom svete medzi nebom a zemou, kde putuje v snahe nájsť odpovede na základné otázky "prečo" a "čo ďalej". Prechádza sa ulicami a vidí svojho otca Jacka (Mark Wahlberg), ako chodí po meste a hľadá ju. Sleduje detektíva, ktorý vyšetruje jej prípad. Pozoruje aj muža, ktorý spôsobil jej smrť - jej vraha, ktorý si pomaly vyberá ďalšiu obeť. Pre Jacka sa zmysel života zredukoval na túžbu nájsť a potrestať toho, kto spôsobil ich strašnú stratu. Mama Abigail (Rachel Weiszová) zasa robí všetko pre to, aby si zachovala dcérinu pamiatku, až kým sa nezačne dusiť v domácom mauzóleu a neutečie. Ostatné deti, Lindsay a Buckley, sa úmerne svojmu veku snažia vyrovnať so stratou sestry a zároveň si chcú vynútiť pozornosť rodičov, ktorí žijú len pre mŕtvu Susie. Jediný, kto si v tejto kríze dokáže zachovať chladnú hlavu, je svojrázna babička Lynn (Susan Sarandonová), ktorá sa zo všetkých síl snaží udržať rozpadajúcu sa rodinu pohromade. (TV JOJ)

petero

Takto nádherná fantazijná kriminálka tu ešte nebola. Peter Jackson už do sveta po smrti nakukol v THE FRIGHTENERS (1996) no tentoraz s prehľadom prekonáva oscarové WHAT DREAMS MAY COME (1998) či THE FALL (2006) čo sa emocionálnej stránky týka. Pod jeho vedením by som si rád dal Alice in Wonderland. Úžasná hudba, Susan Sarandon ako spitá a prefajčená stará mama je ohromne sympatická, Stanley Tucci ukážkovo úchylne odporný, Rachel Weisz klasicky výborná, len na toho Wahlberga si nejako neviem zvyknúť v týchto vyplašených úlohách (viď. Happening). ()

gogo76

Už pri filme Pokánie som písal, že ak S. Ronanová nedostane hviezdne maniere, bude z nej skvelá herečka. No, skvelá je už teraz, týmto filmom si určite získa srdcia mnohých a ak v tomto trende bude pokračovať, za pár rokov sa môže dostať medzi najžiadanejšie všestranné herečky typu C. Blanchet či N.Watts. Pravdu povediac nevedel som, čo presne mám od nového filmu P. Jacksona čakať a veľa mi nepovedal ani trailer. Film ma chytil, vnútorné monológy Ronanovej takisto a v spojení s naozaj podmanivou hudbou pripomínajúcej niečo medzi M. Oldfieldom a niečo od T. Newmana ma film miestami unášal. Gýčové zábery mi nevadili, S. Tucci stvárnil po dlhšej dobe naozaj nezabudnuteľného dementa s originálnou smrťou v závere. R.Waisz je tu v najlepšej úlohe, aj keď vedľajšej, v akej som ju zatiaľ videl. V istých momentoch film pôsobi doslova hypnoticky a to aj vďaka hereckým výkonom. Scéna v podzemí kukuričného poľa je jedna z naj. Trošku film kríva v momentoch, keď chcel režisér navodiť nejaké puto medzi dcérou a otcom, inak najväčším omylom tohto filmu - totiž obsadenie M. Wahlberga. Zbrane v ruke a rap, to ešte hej, ale táto poloha mu nesedí a som prekvapený, že si to nevšimol ani režisér takého formátu akým P. Jackson dnes je. Negatívom pre mňa bolo aj zbytočné obsadenie S. Sarandon do úlohy, ktorá v podstate nebola potrebná. Napriek týmto výčitkám je to skvelý film. Určite lepší ako som čakal. 80%. ()

pepo

Ten film má každú scénu tak úchvatne zrežírovanú, nasnímanú, ozvučenú, zahranú a emočne nabitú, že ten film proste musí obdivovať a mať rád. A to, že to ako celok hapruje mi môže byť jedno. Aj po 6.krát úžasný zážitok 9/10 ()

Xmilden

Zajímavý film, když už ničím jiným tak určitě postavou režiséra. Kdybych upřímně nevěděl že tohle natočil Peter Jackson, nevěřil bych. Tvůrce King Konga a nedílný direktor Pána Prstenů nám ukazuje svou odvrácenou tvář. Pevné pouto je fantasy snímek se silným hudebním podkladem. Film hraje krásně na city. Bylo mi opravdu moc líto že tak mladá dívka přišla o život, zrovna v době kdy našla svou lásku. S tímto si Jackson opravdu hlavu nikterak nelámal a nasadil na ni nelítostného slizkého vraha, kterého skvěle zahrál, pro mě neznámý, Stanley Tucci. Trošku škoda že ve filmu není více dechberoucích scén, podobné té na konci, kdy se sestra zavražděné ocitá v domě vraha. Zvláštní film, který ale pro mnoho diváků nebude lehkým oříškem. ()

Arbiter

Jackson vytvořil rozporuplný film. Co postava, to tvář pout. Síla jejich sevření, laskavost jejich objetí. Jiný dopad na život. Vypravěčsky nabízí množství látky na přemýšlení. Je přímý, nijak naivní ani otravně tragický. Citlivě bezeslov jasně obrazem sděluje víc, než místy patetické proslovy Susie, hlasem wtf nadpozemsky zefektovaným. Ta ale jinak svou rolí proběhala velice sugestivně. Hodně příjemně překvapila, zajímavá kráska s půlměsíčkovýma očima. Zážitek mi ale docela ničil vizuál. To byla kíčovitá krása podle definice. Photoshop art vytištěnej na voskovanym papiře a zasazenej do hnusnýho, růžovýho rámu. Dejme tomu, že to byl svět čtrnáctileté holky. Musely ale být renderované i části, u kterých to opravdu nebylo nutné? A proč ten fatalistickej závěr..Dobrý 3*. Hlavně za Saoirse Ronan a všechny ty nevyslovené příběhy. ()

Phobia

Péťo, Péťo, kluku fousatá, co jsi chtěl tímto úmorným filmem vlastně divákovi sdělit? Dešifrovala jsem poselství jako: "Shit happens." Na mravoučný film pro fakany, že nemají lézt k úchylům do doupat, je "Pevné pouto" příliš dlouhé, úderněji by na ně zapůsobil hudební klip. Zpočátku se na to koukalo dobře, ale s postupující stopáží jsem se čím dál víc nudila a závěr mě vyloženě nasral. Vycházející hvězdičky filmového nebe zazářily pěkně, Stanley Tucci je s minimem úsilí maskérů přímo katalogový průša, zato Marka Wahlberga ve špatně padnoucí paruce coby žalem zlomeného otce lze bez nadsázky označit za casting error. On se teda moc snažil navzdory své obličejové obrně a trochu emocí se mu podařilo vykřesat, přesto bych z hlavy vycucala do půl minuty tucet herců, kteří by mě místo rozpačitého posmutnění přinutili slzet, smrkat a zajíkavě vzlykat. Rachel Weisz v roli Markovy staré je pak úplně nezapamatovatelná, nevýrazná, za týden nebudu vědět, jestli v tom vůbec hrála. Uvítala bych více prostoru pro živočišnost Susan Sarandon. Hudba rovněž jaksi nezaujala, tak mi z toho celkově vychází jen na city jemně drnkající, trochu mrazivý průměr. Naštěstí je tady ještě záchranný kruh v podobě vizuální stránky, povedené a nápadité (ovšem žádný dechberoucí extra zázrak, viděla jsem lepší). Suma sumárum: lehce zklamaných a uzívaných 60%. ()

Divočák

Super úvod, jenže jakmile se jinak skvělá Saoirse Ronan dostane do svého barevného světa, příběh se rozutíká do všech stran a film se začne utápět v barevném kýči, připomínajícím to nejhorší z Brabcova Máje. Škoda ()

lesumir

Těžké hodnotit. Na jednu stranu nádherné scenérie, geniální nápady a zpracování triků na jedničku. Taková malá onanie. No spíš velká, to jsem si fakt užil. Na druhou stranu ta pudinková forma byla nad šutrovitý obsah, která když se spojila, vymlátila si všechny zuby. __ Obsazení nevyvážené, manželský pár Weisz & Wahlberg spojuje snad jen první písmenko v jejich příjmení, protože jinak ta chemie nefungovala a nevěřil jsem jim ani slovo. On Marky Mark by se měl ve filmech jen usmívat, ukazovat svoji muskulaturu a "fuckovat" na všechny strany. Takhle někoho tahat na vařenou nudli... pche! Za to mladičká Saoirse Ronan má v sobě nesmírný talent a v tváři milion grimas, kterými střídá nejrůznější emoce a pocity. ()

cheyene

Pevné pouto je snímek, který se odehrává ve dvou liniích a každá přináší něco, co více či méně stojí za pozornost diváka. Reálná linie nabízí dramatický příběh s prvky dobrého thrilleru a je místy velmi napínavá, ponurá a smutná. "Snová" či abstraktní linie přináší řadu symbolů, odkazů a propojení do té první a občas ono provázání dobře funguje. Po většinu času je však zdlouhavé, ovšem ani přesto jsem se nenudil a celková stopáž poměrně utíkala. Vizuální zpracování je tu opravdu bravurní, avšak ne vždy je patrné, co tím chtěli tvůrci říct. S blížícím se koncem nabírá reálná část na napínavosti a s podporou hudební složky tak dotváří celkový dojem za slabší 4*. ()

kinej

Nemohu si pomoci, ale mě Peter Jackson příjemně překvapil. Je sice pravda, že mezisvět je už za snad hranicí vkusného kýče a všeho toho vizuálu mohlo být klidně méně. Na druhou stranu hudba Briana Ena tvoří k těmto rajským světům geniální kulisu. Volba tohoto hudebníka byla jednoznačně trefa do černého, protože bez jeho hudby by film nefungoval a stejně si by asi ani nefungoval samotný soundtrack, který místy až příliš evokuje Sunshine Johna Murphyho. Ale co mě nadchlo nejvíce, jsou skvěle nafilmované a gradované pasáže s vrahem. Kdykoliv se Stanley Tucci objeví je Pevné pouto thrillerem nejtěžšího kalibru. Vloupání do jeho domu jsem sledoval se zatajeným dechem. V tomto směru Peter Jackson dokázal, že je skutečně dobrý filmař. Umím si představit klidně o 20 minut kratší verzi, ale stejně, dobrá práce. ()

paascha

Jsem trochu v rozpacích, jak mám tohle hodnotit. Je to pěkný film, některé scény, především ty z onoho světa, jsou skutečně mimořádně působivé. Na druhou stranu mě trochu zklamala plochost postav, málo vykreslené drama v dramatických situacích a možná i v ději bylo pár nonsensů.Kdyby si PJ dal trochu víc práce a dodělal to pořádně, byla by to bomba roku, takhle jen pěkné kino, které časem přebolí:-) ()

nunka

Či to P. Jacksonovi vyšlo alebo nie závisí rozhodne od toho čo sa od jeho mena očakáva... V každom prípade je to poriadna dráma, temná a ponurá čo definuje samotný jednoduchý príbeh, zároveň farebne pútavá, s energickým a veselým koloritom, keď sa odohráva mimo časopriestoru. Rozhodne chválim výber hercov, stelesnili presne to čo bolo treba (výnimkou je snáď len Mark Wahlberg). Susie so svojou detskou dušou a rozvíjajúcim sa citovým životom je geniálnym prototypom krehkosti a nevinnosti, podivný Harvey stelesňuje svet mrazivého psychopata...a tak film lavíruje vo viacerých extrémoch, racionálnu líniu prepína na imaginatívnu, fantazijnú a emocionálnu ..ak je napätia príliš, odlahčí Susan Sarandon alebo uvolňujúcimi nádherne farbistými pasážami, pôsobiacimi vrcholne sentimentálne...užila som si to. ()

MISSha

Jacksonova představa posmrtného života ''mezi nebem a zemí'' je jedním slovem úchvatná, ukápla mi slza když jsem viděla ty luka,modrou oblohu a celkové fantastní výjevy z dobrodružství Susie a její nové kamárádky Holly.Hudba byla nádherná,herci špičkový,režije chválitebná... A teď to horší - Příběh hodně slabej,efekty které mi mnohdy brali dech se nevyhnuli přeplácanosti viz.laciný konec.Závěr: Peter Jackson je zpět, a mě tímhle dílem nepohoršil tak jako mnohé zde. ()

Fiftis

The Lovely Bones má dať nádej tým, ktorí prežili niečo podobné, ako Susina rodina - že aj keď nás blízki opustia, sú niekde v podobnom svete, kde im je už pekne a my by sme mali nechať na vyššiu moc, aby zachovala spravodlivosť. V scénach medzi nebom a zemou sa podarí vystihnúť pocit, aký mávate v spánku pri snívaní – prechádzate z jedného priestoru do ďalšieho, pred očami sa vám mení prostredie, sú narušené fyzikálne zákony. Film, ktorý má všetky predpoklady na to, aby bol žánrovo považovaný za drámu, obsahuje malé stopy thrilleru, hororu a fantasy. Na začiatku máte pocit, že pôjde vyslovene o kriminálnu drámu. Niekoľko dobrých scén v prvej štvrtine vás skutočne „namotá“, pretože už tušíte, že nepôjde o úplne klasický typ drámy. Názov je trefný – film sa skutočne zameriava na puto, ktoré bolo násilne a nečakané pretrhnuté. Susie potrvá ešte niekoľko mesiacov, kým sa odpúta od živých. Majstrovské dielo. ()

Shakers

Peter Jackson, šialenec a génius zároveň, natočil vskutku vynikajúcu drámu. Príbeh je jednoduchý, ale Jackson aj obyčajné veci, robí neobyčajne dobre. Lovely Bones je vynikajúci príklad. Už v prvých minutách nám Peter všetko naservíruje rovno až pod nos, ale napriek tomu dokáže zaujať cez celú dĺžku filmu. Herci super namiešaný, od klasického Wahlberga, po dokonale slizkého Tucciho, až po krehkú Sarois Ronan. Atmosféra vypätá v daných pasážiach na maxime a to všetko ešte viac podtrhuje a prehlbuje Jacksonov zmysel pre detail (kamera, strih, zvuk), ale predovšetkým hudba, ktorá v spojení nádherných scenérii a farieb v svete po živote, pôsobí a funguje až omamným dojmom. Obľúbený soundtrack: Brian Eno - The Big Ship. 90% - 5* ()

Jhershaw

Může film překvapit, pokud je jeho vývoj nastíněn již v traileru? Asi ano, ale ne v tomto případě. A když pominu "co", ani "jak" není kdovíjaké, určitě ne na film takovéto délky. Začátek pěkný, vtahující, dobře rozehrátá romantika, pak napětí. Saoirse Ronan a Stanley Tucci hrají dobře. Jenže film je teprve ve třetině. Výjevy z mezisvěta jsou sice pěkné/kýčovité, ale stručný náhled z traileru stačil, totéž se dá říct o policejním pátrání. Co se vlastně ve zbytku času dělo, říkám si po pár dnech. Asi by pomohlo film zkrátit, nebo naopak některé pasáže rozvinout a pak rozsekat do seriálové formy (aby vedle sebe nebyla sjetá babička/Susan, zdrcený otec/Mark a Susie/Saoirse běhající po pohyblivých loukách). Pěkná hudba. Českého překladatele pověsit za koule: "Jmenuji se Susie Salmonová, jako ta ryba." WTF. ()

Big Bear

Uf ! Velmi silné, ale poněkud roztříštěné. Střet Susie (Saoirse Ronan) s pedofilním sousedem byl neskutečně natočen. Stanley Tucci dal své záporné postavě souseda Harvye takové grády, že jsem se jednu chvíli nekontrolovaně rozklepal... Je strašné sledovat dětskou - zde dívčí bezelstnou naivitu - jak podléhá dobře promyšlenému útoku pedofilního vraha. Už jen za tyto zločiny bych byl pro znovuzavedení trestu smrti. Oproti tomu ztvárnění toho jiného světa, zemřelých - mimochodem na které jsem se tak těšil, mne lehce zklamalo. Vše bylo krásné, barevné, zajímavé, ale takové prázdné, bez nějaké větší myšlenky (vyjma lodí najíždějícíh na útesy). Pokud bych měl porovnávat tak zpracování světa mezi životem a rájem bylo v - Jak přicházejí sny (1998), mnohem propracovanější a mnohem více osvětlovalo souvislosti s děním tam a ve světě žijících. Souhlasím s POMEM, co ve filmu měla za smysl účast babičky opravdu nechápu. Komediální vložka s přepěněnou pračkou, hořící pánví či sraženým oblečením měla divákovi odlehčit odm emocí??? Bylo to necitlivé a spíše to škodilo. --- Přesto přeze všechno, byl film zajímavý a velmi silný se skvělou hudbou. Rozhodně stojí za shlédnutí! Mne Jackson nezklamal. U mne je to za čtyři lodičky v láhvi. * * * * ()

JohnnyD

Je osviežujúce vidieť Jacksona robiť niečo iné ako multimiliónovy kultový franchise. Prvá tretina je úplne famózna: skvelá atmosféra 70tych rokov, úžasná Saoirse Ronan, voice-over predznamenajúci desivé scény, ktoré budú nasledovať a slizký Stanley Tucci. Akurát Mark Wahlberg tradične nezvláda rolu. Ani zvyšok filmu nie je v princípe zlý, no tie mizerne vyrenderované new age/Windows wallpaper scény v "in-between" svete sú too much of a good thing a ak by sa celé vystrihli, nielenže by to filmu neuškodilo, no priam by ho to posunulo o level vyššie. Stačil by duch Susie, ktorá sa pohybuje niekde na rozmedzí dvoch svetov a jemne dáva do pohybu kľúčové udalosti príbehu. Po Timovi Burtonovi je Peter Jackson ďalší režisér prekliaty multimiliónovými rozpočtami a zbytočnými digitálnymi efektami. ()

playboxguest

Film o vraždě... Optimisticky a pohádkově natočený, ale první půlhodinku nejvydařenější. PS: Taky vám tu Stanley Tucci tolik připomínal Nicolase Cage? XD ()

Peter Jackson jde do války

Peter Jackson jde do války

19.12.2009

Dokonce hned do dvou. Není divu – jeho „rodinný thriller“ Pevné pouto prozatím sbírá rozpačité recenze, takže Jackson příště zrežíruje něco, co mu jde nejlíp – nějakou megalomanskou válečnou řež. Ve… (viac)

Hobit bez přidané hodnoty?

Hobit bez přidané hodnoty?

20.04.2009

Peter Jackson má napilno. Stále dokončuje svůj „rodinný thriller“ The Lovely Bones (kdy konečně uvidíme nějakou ukázku nebo alespoň foto z natáčení?), nedávno rozjel postprodukci The Adventures of… (viac)

Novinková smršť

Novinková smršť

30.08.2008

Čachrování s podzimními premiérami, Downey, Jr. jako komiksový padouch, Spielbergův Tintin a obrovští roboti na vás čekají v dnešním souhrnu. Přesun šestého Harryho Pottera na příští léto vyvolal v… (viac)

Vzpoura na Brosnanově lodi

Vzpoura na Brosnanově lodi

18.07.2008

Danny DeVito se chystá na historicko-dobrodružnou plavbu pod napjatými plachtami. Zní vám to divně? Rychle si na to zvykněte. Dannyho nový režijní počin se začne natáčet už v září. Půjde o adaptací… (viac)