Štrnásťročná Susie žije šťastný život v dome s rodičmi a dvoma súrodencami. Tajne miluje svojho spolužiaka Raya (Reece Ritchie) a chce sa stať fotografom divokej prírody Jedného dňa si skráti cestu zo školy cez pole, čo sa jej stane osudným. Zavraždí ju nenápadný muž zo susedstva George Harvey  (Stanley Tucci). Následne sa duša Susie ocitne v surrealistickom svete medzi nebom a zemou, kde putuje v snahe nájsť odpovede na základné otázky "prečo" a "čo ďalej". Prechádza sa ulicami a vidí svojho otca Jacka (Mark Wahlberg), ako chodí po meste a hľadá ju. Sleduje detektíva, ktorý vyšetruje jej prípad. Pozoruje aj muža, ktorý spôsobil jej smrť - jej vraha, ktorý si pomaly vyberá ďalšiu obeť. Pre Jacka sa zmysel života zredukoval na túžbu nájsť a potrestať toho, kto spôsobil ich strašnú stratu. Mama Abigail (Rachel Weiszová) zasa robí všetko pre to, aby si zachovala dcérinu pamiatku, až kým sa nezačne dusiť v domácom mauzóleu a neutečie. Ostatné deti, Lindsay a Buckley, sa úmerne svojmu veku snažia vyrovnať so stratou sestry a zároveň si chcú vynútiť pozornosť rodičov, ktorí žijú len pre mŕtvu Susie. Jediný, kto si v tejto kríze dokáže zachovať chladnú hlavu, je svojrázna babička Lynn (Susan Sarandonová), ktorá sa zo všetkých síl snaží udržať rozpadajúcu sa rodinu pohromade. (TV JOJ)

Darik

Nádherný film o těžké ztrátě a o vyrovnávání se s ní a navíc vyprávěný ze záhrobí. Vřele doporučuji všem, kteří si chtějí u filmu odpočinout a zároven být trochu napjatí. Za mě 90%. ()

dormouse

Lovely Bones je film o dívce, která vám hned v úvodu prozradí, že bude zavražděna, vy víte, kdo to udělal a jinak se nic moc neděje. Ono to zní jako sarkasmus, ale kupodivu to myslím vážně, vážně se mi film líbil, zvlášť v porovnonání s tou přehršlí animovaných akčních srágor či zfilmovaných komiksů. Film je napínavý, něžný...a víc napsat nemůžu aby to nebylo spoilerování. A Saoirse-jméno herečky v hlavní roli (uchvátila již ve filmu Pokání), je galského původu, znamená odvážná a čte se "šérša". ()

Harapes

Zajímavý snímek,kde z povrchu nadzemského sledujeme osud hlavní hrdinky a její rodiny a vraha této dívky na realitu všedního dne.Něco tu ale chybí a tak mohu jen konstatovat,že snímek se určitě bude líbit,ale do filmových výšin se nedostane. ()

santiamén

58% ... Za herecké výkony, soundtrack a právě ty vizuální orgie, které všichni tak kritizují. Bohužel jsem podlehla nadšeným doporučením z internetu a před shlédnutím filmu si pořídila jeho literární předlohu. Peter Jackson zde na vině není - kniha je typickým bestsellerem naší doby. Čtivá, prázdná, stylisticky primitivní, lingvisticky chudá, po týdnu nezanechá nijaký dojem. A to jediné, čím zaujme - tedy vyprávěním z pohledu mrtvé dívky - taky nelze považovat za inovativní, jelikož totéž už zpracovali mnozí dříve a lépe (například Richard Matheson v Jak přicházejí sny). Takže dle mého názoru se Jackson popasoval s tím, co měl k dispozici, jak nejlépe vůbec mohl. Holt adaptovat inteligentní, jazykově geniální, imaginativní trilogii Tolkiena a škvár v podobě Pevného pouta se musí na kvalitě snímku podepsat, ať už je režisér sebelepší (obzvlášť je-li autorka ještě naživu a může zabránit radikálním změnám, které by zde jistě byly jen ku prospěchu). Ne, na Jacksona bych skutečně nezanevřela. ()

kobe6

Úžasně zvládnutá část z reálného světa. Hlavně scéna v bunkru mě prostě napínala co to šlo. Jackson svůj hororový um teda vůbec nezapomněl. To bylo rozjeto skoro na 5*...Nad fantasy pasáží jsem rovněž žasnul, bravurní využití symbolů a na Jacksona tradiční zpracování na jedničku mě bavilo. Jenže nic se nemá přehánět, ke konci už jsem se díval kolik je do konce. Zkrátit některé pasáže a nepoužití některých kýčů by rozhodně prospělo. Takhle z toho byl pro mě jen nadprůměrný film a to ne nějak závratně. Závěrem bych vychválil výkon hlavní hrdinky. 75% ()

kwoky

Dvě třetiny filmu jsou absolutní špička a nedá se říct ani půl křivého slova. Konec je bohužel totálně nezvládnutý. ()

iampatrik

Ač se snímek snaží být dojemný, bohužel jsem tyto pocity nesdílel. Nejspíše za to může koncept snímku, kde chvíli člověk sleduje krimi drama a za chvíli podivný fantasy svět. A závěr filmu taky nepřidá. Škoda, kdyby byl film celý na způsob mrazivého krimi jako na začátku, nebyl by vůbec špatný.. ()

Mo.

Tenhle film mně něčím strašně vadí. Dokonce bych řekl, že mě na konci vyloženě na***l, ale ono se mu to dost dařilo i v průběhu. Mám pocit, že dělá z diváka takovým zvláštním, sofistikovaným způsobem vola, že mu do očí lže a za rohem se mu pak směje. Ah, už to mám! Tenhle film je totiž laciný (a to i přesto, že ho točil Jackson a nafutroval do toho spoustu peněz na efekty - vlastně dost možná právě proto). Ta holka v hlavní roli je strašně laciná, Rachel Weisz je laciná a úplně nejlacinější je ten vrah. Z nich všech vyzařuje nějaká lajdácká samozřejmost typu "to odehrajeme a protože jsme dobrý herci, tak to bude... dobrý". To samé platí pro příběh, hudbu, režii, i pro ty jakože vizuální efekty. Prostě je to celý... podraz. Podraz toho typu, u kterýho se (na rozdíl od jiných filmů) nějak nedokážu tvářit, že ho nevidím. ()

Petullka.66

Pevné pouto mě pevně připoutalo k obrazovce na celé dvě hodiny. Ani minutku jsem se nenudila! Nádherné, snové obrazy toho zvláštního místa mezi nebem a zemí (a následně pak i nebe) jsem hltala téměř s otevřenou papulou. Ten "svět" je tak výborně zpracován, že se mi ani odtamtud nechtělo... A v neposlední řadě také pohled na celý příběh z té druhé (odvrácené) strany je velice zajímavý. To vše dělá z tohoto snímku film neobyčejný! {Zhlédnuto: 2x.} /Dávám 6 hvězd z 5!/ ()

Dyas

Velmi povedený a myslím, že i velmi nedoceněný film. Skvělé fantasy drama, kterému napínavé scény nechybí. Z hlavního záporáka dokáže být člověk zhnusený a často jsem byl z konečného výsledku některých scén trochu pobouřen - jak to přece jen takhle mohlo dopadnout? Emoce rozhodně hrajou na prvním místě, v čemž Peter Jackson nezklamal. ()

J*A*M*A*L

Není to typický film od Petera Jacksona a proto taky je nejspíš důvod proč je Pevné Pouto čistě průměrný film, který nijak zvlášť neoslní. Neříkám že by to bylo zklamání já jsem vlastně nečekal od tohohle nějaké velké zázraky, jen jsem se na to podíval čistě ze zvědavosti a taky, že to mělo zajímavý příběh, který by mě mohl bavit. Zatím nejslabší Jacksonův film, ale pořád dobrý, takže ho vlastně ani nemusím hodnotit negativně. Čistě neutrálně. ()

peetriss

Peter Jackson (a možná i výkonný producent Steven Spielberg, protože tam cítím jeho až chorobnou úchylku vrážet odlehčení i tam, kde je to nemístné) byl zasloužil jednu zprava i zleva. Mohla to být geniální emoční nálož, násobená skvělou Saoirse Ronan i dokonalým úchylem Stanleyim Tuccim (ale výborní jsou i Rachel Weisz a Rose McIver, dokonce i Wahlberg se snaží), kdyby se Jackson nesnažil dělat z Pevného pouta guláš, který začíná velmi dojemně a působivě v pětihvězdičkové úrovni, kterou poté nepochopitelně bombarduje podivnými a extrémně rušivými excesy typu svérázné babičky permanentně s cigárem v ruce, jejíž exhibice nešikovnosti měla být bez mrknutí oka vystřižena! Pevné pouto je kombinací emočně odrovnávajícího "duchařského thrilleru" a fantasy typu Jak přicházejí sny, jen v poněkud vážnějším gardu (srovnávání s Fontánou je naprosto liché, i přes Rachelinu hereckou účast). Avšak podobně jako zmíněné romantické fantasy, se v tomto barevném posmrtném světě ztrácí i Jackson, což je obrovská škoda. Pevné pouto je film, který dokáže chvílemi emočně naprosto odrovnat, chvílemi však svými rušivými vložkami i neskutečně naštvat! Proto, i když moc moc chci, nemůžu na tu čtvrtou jít. Tuto látku měl dostat do rukou jiný režisér! ()

Lefty86

Až na ty záběry z Narnie, či Říše divů nebo co to mělo být, které byli přinejmenším zbytečný, to je dost vydařená záležitost, místy depresivní, film má skvělou atmosféru. Tucci vynikající odporák. Wahlberg , možná trochu překvapivě , excelentní. Jen jsem možná doufal že si vzpomene na jiné role, strhne košili a pana souseda rozmlátí do bramborové kaše, nu nestalo se, konec byl možná zbytečně uhozenej. škoda. Za tyhle mínusy dávám hvězdu dolů. 80% ()

Beaumont07

Metafyzické mumbo-jumbo skombinované s príbehom o vražde a jej následkoch tak priemerne vyrozprávaným ako je celé herectvo Marka Wahlberga. Tak ako je film výborne zvládnutý režijne, tak je absolútne nezvládnutý dramaturgicky. Načo celá ta "nebeská" dejová línia so Saoirse Ronan? Načo nevhodne komická Susan Sarandon? Náhodne sa objavujúce dievča čo vidí duchov? V tomto zmätku končí emocionálna kapacita THE LOVELY BONES tam, kde o niekoľko úrovni vyššia THE FOUNTAIN alebo PRISONERS iba začína. Plytké Coelhovské "pravdy" zabalené do farebného vizuálu a nútená atmosféra osudovosti totiž z tejto tragikomédie koherentný (nie to ešte presvedčivý) celok ani zďaleka nerobia. ()

orkadimenza

Pevné pouto by se klidně mohlo jmenovat Divné pouto. Alespoň to platí pro pouto mezi zemí a "horizontem", protože většina nepřirozených instinktů byla fakt absurdní. Peter to sice zachraňuje úžasnou vizuální stránkou, ale obávám se, že se režie ujal jen díky možnosti hry s barvami, kterou umožňuje knižní scénář. Právě kvůli této upjatosti na vzhled "horizontu" zapomíná na jeho samotné opodstatnění (proč jen 2 dívky? co má znamenat strom?) a nutí tak diváka kochat se místo aby přemýšlel. A to je hlavní chyba, protože zásadní myšlenka je zde naznačena jen lehce a hlubší význam válcují buď efekty nebo zbytečné plány úchyláka. Kvůli tomuto zaujetí je možné pozorovat několik nesrovnalostí, hlavně ve zmatené časové lince (maturita Lindsey v 15 letech? zaujetí vyšetřováním po 11 měsících?), ale i v jiných osách (7 nebo 8 holčiček?), zároveň nechybí tradiční filmové napínání do posledního momentu a závěrečné zadostiučinění působilo dost nuceně. I přes toto všechno mě ale snímek dokázal zaujmout (samoúčelově, ale prostě dokázal), nutil sledovat a nakonec vyzněl výsledek lépe, než jiné "hrátky" s podobným tématem. Více ale tomuto ne zcela využitému filmovému materiálu a povrchní honbě za vizuálností udělit nelze. ()

Oňďo

No tak k tomuto filmu neni čo dodať. Peter Jakson opať ukázal že je naozaj perfektný režisér. Pevné puto ma tak vtiahlo že som ani nevnímal okolie ba dokonca ani raz som sa nepozrel na čas ... čo sa u mňa tak často nestáva .. Doporučujem každému .. Podľa mňa Prekvapenie Roka ... ()

fastum

Velký problém Petera Jacksona (závěr Návratu Krále, i pozdější King Kong) je, že neví kdy přestat. Ony ty krásně naanimované obrázky začnou nudit, pokud se nepostaví o nějaký výraznější příběh. Ten se samozřejmě nedostaví, a tak tu máme dvouhodinovou věc, která staví na omšelém scénáři s hlavní sázkou na vizuální sebeukájení. A to je špatně. Zachraňují to z části herci (záporák a mladá paní), některé skvěle natočené scény (u některých sem si vážně vzpomněl na LOTRa). Celkově mi to všechno ale zhnusil závěr. Jak ta rádoby srdceryvná scéna, tak i ta rádoby zadostiučiňující. ()

Peter Jackson jde do války

Peter Jackson jde do války

19.12.2009

Dokonce hned do dvou. Není divu – jeho „rodinný thriller“ Pevné pouto prozatím sbírá rozpačité recenze, takže Jackson příště zrežíruje něco, co mu jde nejlíp – nějakou megalomanskou válečnou řež. Ve… (viac)

Hobit bez přidané hodnoty?

Hobit bez přidané hodnoty?

20.04.2009

Peter Jackson má napilno. Stále dokončuje svůj „rodinný thriller“ The Lovely Bones (kdy konečně uvidíme nějakou ukázku nebo alespoň foto z natáčení?), nedávno rozjel postprodukci The Adventures of… (viac)

Novinková smršť

Novinková smršť

30.08.2008

Čachrování s podzimními premiérami, Downey, Jr. jako komiksový padouch, Spielbergův Tintin a obrovští roboti na vás čekají v dnešním souhrnu. Přesun šestého Harryho Pottera na příští léto vyvolal v… (viac)

Vzpoura na Brosnanově lodi

Vzpoura na Brosnanově lodi

18.07.2008

Danny DeVito se chystá na historicko-dobrodružnou plavbu pod napjatými plachtami. Zní vám to divně? Rychle si na to zvykněte. Dannyho nový režijní počin se začne natáčet už v září. Půjde o adaptací… (viac)