Robin Hood

• Veľká Británia Robin Hood
Veľká Británia, (2006–2009), 29 h 15 min (Minutáž: 45 min)

Hudba:

Andy Price

Jonas Armstrong, Gordon G. Kennedy, Sam Troughton, Joe Armstrong, Richard Armitage, Keith Allen, Lucy Griffiths, Harry Lloyd, Michael Elwyn, Sara Stewart (viac)

Nové spracovanie Robina Hooda – anglického hrdinu, ktorý sa skrýval v Sherwoodskom lese aby bojoval za práva chudobných-vykorisťovaných nenávideným Sheriffom z Nottinghamu a zároveň príbeh lásky Robina a krásnej Marian. Robin z Locksley sa vracia z vojenskej výpravy zo Svätej zeme, kde bojoval spolu s kráľom Richardom, na svoje panstvo. Tu sa dozvedá, že v Nottinghame už nevládne starý sherif sir Edward, ale nový nottinghamský ktorý tvrdou rukou zdiera poddaných a kruto a neprimerane ich trestá na najmenší priestupok. Robin sa s ním dostane do otvoreného stretu a musí pred ním utiecť. Domovom sa mu stáva sherwoodsky les... (oficiálny text distribútora)

Kuny27

rozhodně se na to dalo koukat, a nebylo to tak strašné jak sem podle komentářů zprvu čekal.... ale taky to nebylo tak oslňující ()

miksacka

Velmi povedený seriál. Robin Hood v podání Jonase Armstronga je úžasný. Samozřejmě, že je tato verze legendy o sherwoodském hrdinovi brána s trouchou nadsázky, ale to podle mého názoru není na škodu. Mnohokrát jsem se u něho pobavila a zasmála. Šíleně mě baví. :o) ()

Merkin

Bohatým bere, chudým dává. Lásce své srdce odevzdává. Přátelství, čest a odvaha-bortí se každá nástraha:) Ne, jasně, že BBC není LA, ale proč ne, verze je více o humoru a kostýmech, ale základní kámen příběhu zůstal na svém místě. Navíc třetí série neztratila na kvalitě, takže zkrátka doufám, že brzy více lidí s radostí prohlásí: My jsme Robin Hood :) ()

Jeržik odpad!

Mladí, krásní, voňaví. A bez talentu. Přesně jako ti, co neuspěli v konkurzu na striptér(k)y. Robin Hood získává zcela nový rozměr. A ten třetí to fakt neni.;) Běs, ke všemu umocněn dorážecím dabingem. ()

kebom odpad!

Urobil som veľkú chybu, keď som si chcel jednu časť pozrieť počas toho, ako som ležal kvôli chrípke... Najprv som dostal záchvat kašľa a potom mi prišlo zle od žalúdka... Škoda, že tu nie je j mínusové hodnotenie ,dal by som ešte -1 hviezdičku za príšerný slovenský dabing priškrtených "hercov", hrôza, des, katastrofa... ()

Terezinka198

Pamatuji, kdy jsem tento seriál sledovala a nevím proč, ale asi se jim ztratil poslední díl. Po letech jsem si to shlédla všechno a mohla jsem jenom zírat na závěr. ()

cherita

Seriálová zvrhlost netušených rozměrů. I ta Brooksova parodie byla historicky přesnější a příběhu Robina Hooda věrnější než tenhle pochybný paskvil. Herci jsou příšerní, scénář nejspíš ani neexistuje a co se týče kostýmérky, tak ta snad musela být permanentně sjetá: Robin pobíhá po Sherwoodu v teplákovce, Mariana nosí šaty v army stylu a Gisborne vyznává koženou módu. Jednu hvězdičku dávám za to, že má tahle slátanina obrovský potenciál stát se něčí guilty pleasure. Já ale bohužel nejsem ten případ. ()

bambusacek

Nevím, čím si tenhle seriál zasloužil takovéto hodnocení. Je to vcelku zábavný seriál, se skvělým, ironickým a cynickým šerifem z Nottingamu, do kterého bych se ihned zamiloval, kdybych byl sadistka nebo děvka, dále tam hraje také chaarismatický a můj druhý nejoblíbenější hrdina gáy gibsbourn, do jehož charisma a vzhledu bych se ihned zamiloval, kdybych byl děvečka. A konečně můj třetí nejoblíbenější hrdina Robin (kapuca) Hůd, který byl tak sladký, spravedlivý a óóó odvážný, že bych se do něj ihned zamiloval, kdybych byl třinácti roční puberťačka. Takže abych to shrnul, ženy mají na co koukat, a mě se tahle historicky absolutně nevěrohodná pitomost plná absurdních situací, scén a zápletek vážně líbila a při své zaslepenosti tomu už nechci nic vytýkat. 65% ()

bllm

Viděla jsem a hodnotím jen ty tři epizody, ve kterých hraje Toby Stephens prince Johna a ty si to díky jeho výkonu rozhodně zaslouží. ()

kostej_

Osvěžující a vizuálně velmi hezký dobrodružně-komediální seriál, který nezkazí ani ta trocha občasného patosu. K některým dalším komentářům: neberte ta nízká hodnocení zas tak vážně, když někdo vidí z celého seriálu pět minut, tak se ostatně ani jinak brát nedají. ()

zvonicek

Možná je to tím, že jsem neviděl žádné dřívější zpracování Robina Hooda, ale já se u této verze výborně bavím. A to i přes chyby, kterých není málo. Robin se občas chová dětinsky, zápletka je často velmi hloupá a tak dále. Na druhou stranu, líbí se mi zpracování postav (pěkně popsáno od Sašenka165), hlavně postava Sheriffa jako ryze záporného charakteru, jehož vystupování je ale velmi humorné, nebo Guye, jehož charakterní vývoj je velmi zajímavé sledovat. Líbí se mi také napětí, které dokázali autoři v každém díle hezky vystupňovat. Když ještě vezmu v potaz krásnou Lucy Griffiths alias Marian, nemůžu tomuto seriálu dát méně než 85%. ()

cure

Veľké sklamanie pre veľké očakávania. Ak by to dávali cez víkend doobeda v neškodnom čase a náhodou to človek zapne tak si poviem, že celkom príjemná americká haluška na Robina. Ale tie očakávania z toho, že sa jedná o anglickú produkciu a naviac z dielne BBC boli obrovské a o to väčšie je aj sklamanie. Ono nevie čo to chce poriadne byť. Keby to natočili ako paródiu s čiernym anglickým humorom, tak by som sa určite bavil a nevadili by mi ani tie kostými ala Lacoste zo štrnásteho storočia, nevadili by mi ani tie nepriestrelné telá, ani príšerný kasting (predstaviteľ hlavnej postavy Robina v podaní Jonasa Armstronga by sa viac hodil do pokračovania Trainspotingu), ani............Takto keď to pozerám neviem či sa smiať alebo plakať. Ambície samotných tvorcov boli určite väčšie, ale nejak sami nevedeli čo chcú natočiť. Za Sherifa a snahu, ktorá tam určite bola dávam nateraz dve hviezdy za 40%. Uvidím ako to pôjde ďalej a prípadne neskôr prehodnotím. Kde je koniec tomu zábavnému a mystickému Robinovi zo Sherwoodu? ()

EllinkaD

Je pravda, že tenhle seriál není žádná sláva, ale 3. série mě opravdu bavila - objevil se nový záporák Princ John a najednou to "mělo říz" ... Guy mi byl mnohem sympatičtější než v předešlých dílech ... Scénaristé se od 1. série zlepšili (můj názor) ...3. série je podle mě nejpovedenější :o) ()