Výmena

• Česko Výměna (viac)

Walter - syn slobodnej matky Christine, jedného dňa zmizne bez stopy a ani policajné pátranie nedokáže jeho zmiznutie objasniť. Po piatich mesiacoch sa chlapec nájde a losangeleská polícia ho s veľkou pompou odovzdá šťastnej matke. Jej šťastie však čoskoro vystrieda zúfalstvo - nájdený chlapec totiž nie je jej syn Walter, hoci polícia tvrdí opak. (STV)

Ukrizku

Člověk si tady představuje neuvěřitelné zoufalství rodičovské nejistoty a šílí z brutality vrahovy vyšinutosti. Ale je to pojaté po chlapsku, tak nějak fakticky, kauzálně a jednovrstevně. Zážitek (v nejhorším slova smyslu) však vyplynul z příběhu, ani ne tak z filmu. ()

boombang

Výborný Clint, perfektní dobová atmoška, překonávající se Angelina, mrazení v zádech a tři, čtyři místa, kdy si divák říká. že už je zřejmě konec filmu... a ono ne, jede to dál! ()

Micoldee

Počáteční mírná mysterióznost, kterou jsem si stále snažila sama vysvětlovat, skončila farmou na zabíjení dětí. Děj mě šokoval a za to jsem ráda! ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,7/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 61%, Audience Score - 82% | FDb.cz - 84.5% | Clint Eastwood je opravdu mistrem režijního oboru a čím je starší, tím je lepší, navíc je mistr v srdcervoucích dramatech, které jsou podle skutečných událostí, čemuž tento film naprosto odpovídá. Navíc si do hlavní role vybral překvapivě výbornou Angelinu, která v tom roce mohla soutěžit s Kate. Ve vedlejších rolích kupodivu velmi dobrý John Malkovich, Michael Kelly a ještě skoro epizodní Amy Ryan. Ale to, jak v některých částech filmu tlačí Eastwood na drsnost tohoto příběhu jsme už až tak neocenili. Navíc to mohl ustřihnout minimálně 20 min před koncem, už to rozhodně nemusel přesouvat do roku 1935 ( i když poslední slova filmu byla krásná!) a poprava sériového vraha Gordona už zde též nemusela být. Ale i tak skvělý film balancující na hraně 4 a 5*, snad se příště slitujeme Clinte. 80% ()

adamix

Angelinu prvý krát vnímam ako herečku, nie len nositeľku jej známeho mena. Táto rola sa jej fakt podarila, ako aj celý film. Okrem dlhšej stopáže (!) sa na tento film nejde mračiť. Príbeh rozmotáva mnoho konšpirácii a každou odbočkou sa stáva čoraz zaujímavejším a keby ste ho rozkúskovali, vyšli by vám štyri námety na štyri rôzne filmy (detektívka o stratenom dieťati a mylnej konklúzii, psychologická ,,female" verzia Shutter Island, kriminálny triler o honbe za masovým vrahom a nakoniec aj satisfakčná súdna dráma). Je tu toho viac než dosť, ale na druhý krát sa vytráca moment prekvapenia. ()

PlysovyMacko

Hutna dobová drama o skorumpovanej polícii a bezmocnej žene, ktorej zmizne syn. Paci sa mi ze film nie je predvidatelny, nevedela som akým smerom sa príbeh vyvinie. Scéna ako maly chlapec popisoval život na ranči a poprava boli silné. Angelina nepodáva svoj životný výkon, je v pohode. Film má ešte pekný klavírny motív. ()

ratje

Podle skutecne udalosti. Los Angeles, 1928. Svobodna matka (Angelina) zoufale hleda sveho ztraceneho syna Waltera. Reverend (Malkovic), verejne kritizujici zkorumpovanou a neschopnou LAPD - Los Angeles Police Department. Policie a pan starosta se snazi napravit svou neblahou reputaci (je pred volbami). Coz takhle predlozit tisku dojimavy pribeh ‘Kterak policie z LA navratila matce ztraceneho syna ‘, to by se panecku vylepsilo verejne mineni! Co na tom, ze to je uplne jiny klucina. Matka je prece rozrusena, navic sve dite uz 5 mesicu nevidela, takze je pochopitelne, ze se k nemu nehlasi. Jenze Angelina si ‘kukacku’ vnutit neda a misto dekovnych dopisu to vsehoschopne policii zavari tak, ze si pomalu muzou jit hodit masli, i s panem starostou. Aha, takze dalsi konspiracni film... Zhruba takovy dojem jsem mela z traileru a zhruba takhle to opravdu ve filmu bylo. Ovsem uplne me dostala jina dejova linka: seriovy vrah (ktery nakonec tu masli opravdu dostane) a jeho detsky komplic. A nejhorsi na tom vsem je, ze se to opravdu stalo!... HRUUUZA !!! Natocene je to brilantne, 30. leta, jak kdyz vysije. Vtipna je zminka o udelovani Oskaru. Ale Angeline jsem jeji slzy moc neverila (nechapu, co se vam na ni tak libi, chlapi?). A drobna vytka k detskemu castingu – vsichni chlapecci (oba Walterove, Sanford Clark i stastne navraceny Clayovic synator) – jsou si typove velmi podobni, takze jsem je mela trochu problem rozeznat. Me rozlisovaci schopnosti jsou holt zamerene na trochu starsi ‘chlapecky’ (30+ ;-) ()

Orhalmi

Vynikající film. Clint i jako režisér zraje jako víno. Měl jsem obavu z Angeliny, ale podala vynikající výkon. Nejvýraznější to bylo ve scéně pohovoru s lékařem. Silný příběh, skvělá atmosféra podbarvená bezchybnou hudbou. Nejlepší film poslední doby. Uvidíme jak Gran Torino. K filmu snad jen dvě goofs - když dostává pacientka elektrošok, nemůže ji ošetřující personál držet za kotníky. To by dostal elektrošok taky. A když je trest smrti oběšením, dotyčnému se při tom zlomí vaz a je v tu ránu mrtvý. Neháže sebou ještě půl minuty jako ryba na udici. ()

Beskydka

Na tento film jsem čekala a schválně jsem se moc nezajímala o čem to je. Potřebovala jsem se nechat překvapit Angelinou a její novou podobou, příběhem s vážným tématem. A podařilo se, zůstala jsem opravdu zírat. Příběhy podle skutečné události propůjčují filmům nádech pokory nad osudy hrdinů. Možná jsem se až moc vžila do role matky, jíž zmizelo dítě, ale hlavně ve mě při sledování bublala ta příšerná bezmocnost. Nerada piju silnou kávu, ale takhle lógrová stála za vypití. ()

pOne

Podle mého názoru je u tohoto filmu velmi důležité, dívat se na něj, aniž by člověk o filmu cokoliv věděl (zejména pokud jde o děj a zvraty v ději). Tak jako je tomu například u Čisté duše. Tím, že člověk fragmenty děje zná (a očekává je), sám sebe ochuzuje o kvalitní filmový zážitek. A to je můj případ a moje chyba. Clint Eastwood všechno ve filmu divákovi podá, takže na získávání si informací o celém příběhu (podle skutečné události) je dost času po jeho shlédnutí. ()

Honzus

Ohromně silný příběh vyvolávající vztek, naději i zoufalství. Výborně napsaná (i zahraná) je postava Christine, která nepředstavuje hysterickou matku, avšak nesahá ani do opačného extrému neúvavné hrdinné bojovnice. Stejně zajímavý je i John Malkovich, u jehož postavy vyvstává otázka, nakolik je jeho ochota pomáhat Christine ovlivněna touhou zpopularizovat sebe a svůj pořad. Každopádně Výměna, která se vymyká většině obvyklých šablon, je jeden z nejzajímavějších filmů roku 2008. ()

Nefaria

hm, ani neviem, čo na toto napísať... proste to išlo, a išlo, a išlo, a išlo.. až bol koniec.. bolo to pekne chronologické, len som nechápala, či mám súcitiť s rozsekanými deťmi, trpiacou matkou alebo jej synom.. za takmer dve a pol hodiny toho Clint stihol pekne veľa a naozaj som mala pocit, že sa to posunulo od jednej témy k druhej akoby sekom... Ale vyčítať mu niečo teda nemôžem.. ()

Radimko

Jeden z nejhlubších filmů, jaké jsem v poslední době viděl. Angelina je podle mne mnohem platnější v rolích, kde se netváří jako svůdná bohyně. Velmi kvalitní zážitek. ()

Miloško

Bože,tieto filmy odohravajúce sa v USA v 20.-30.rokoch milujem.A keď to vedia takto nádherne aj dobovo natočiť tak potom si len hovorím to známe- vidieť A.Jolie a zomrieť,alebo:"ach tá výprava". K nej prirátam aj toho kňaza,ktorého hral ako vždy precízny J.Malkovich a zaujímavý dej,ktorý ukazuje skorumpovanú kalifornskú políciu a ženu,ktorá neprestala mať nádej na návrat svojho syna. A.Jolie-soška je tvoja! Páni z akadémie čo Vy na to? C.Eastwood po Gran Torino sa opäť zablysol skvostným dielom.A na reči špekulantov,že tento film je tzv. "oscarovka",tedá samoúčelný,poviem len toto: "nepozerajte takéto filmy,pozerajte braky komercie". Pre nás ostatných:Čo najviac takýchto silných filmov! PS: všimnite si hudbu.Je nenásilná,krehko vťahovaná do deja.Hudbu mal nastarosti okrem réžie takisto Eastwood. Bravó.9/10 ()

Barahir

Clint Eastwood dokazuje, že i na stará kolena dokáže točit víc než dobré filmy a byla by velká škoda kdyby toho nechal. 4,5 z 5 ()

Všichni chtějí Angelinu Jolie

Všichni chtějí Angelinu Jolie

22.10.2009

Aby ne. Přesvědčila kopáním do zadku v akčním Wanted i slzením v dramatu Výměna. V létě ji uvidíme v akčním špionážním thrilleru Phillipa Noyce Salt. Agentku (akorát ne CIA, ale Interpolu) si zahraje… (viac)

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

04.11.2008

...natočím ještě pěknou řádku filmů.“ Zatímco Sean Connery před týdnem vzkázal světu, ať už s jeho návratem před kamery nepočítá, jeho vrstevník Clint Eastwood se do důchodu nechystá ani náhodou.… (viac)

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?

03.11.2008

Sam Raimi je zpátky. Tobey Maguire je zpátky. Kirsten Dunst je zpátky. James Vanderbilt je z kola ven. Scénáristu Zodiaca, který pracoval na první verzi scénáře, nahradil David Lindsay-Abaire. A to… (viac)

Zajímavé premiéry v Cannes

Zajímavé premiéry v Cannes