Drama Nouzový východ se velmi podobá Mendesově oscarové Americké kráse. I tady vidíme, jak nefunkční je ta nejobecnější představa o naplnění Amerického snu, tedy poklidný rodinný život v domku na předměstí. Nicméně trpká zkušenost, kterou prožili Frank a April Wheelerovi, příběhu Americké krásy o pár desítek let předchází. Mladí manželé Frank a Abby sice také žijí nevzrušivým životem americké střední třídy jako jejich sousedé, ale sami cítí, že do tohoto prostředí nepatří. April neláká kariéra ochránkyně domácího krbu a vychovatelky vlastních dětí. Chtěla by se stát herečkou, proto se snaží Franka přemluvit k přestěhování do Paříže, neboť ve městě políbeném múzami pro sebe tuší uplatnění. Ani Frankovi se monotónní kariéra kancelářské krysy nezamlouvá, jenže místo snění o Paříži se oddává alkoholu a vnadné kolegyni. Jak se hroutí jejich společné plány a touhy, upadá i jejich vztah, jenž dospěje až do bodu mrazu. Jedinou cestu zpátky na vrchol představuje radikální řešení, ovšem k tomu by potřebovali najít sílu oba. Bez splnění téhle základní podmínky skončí jejich snažení záhubou. (oficiálny text distribútora)

Easykk

Vítejte na místní oslavě ,,Udělování Hvězdiček,,: Takže kohopak to tu máme - uhni Leonardo, dáma má snad přednost né.....Kate, drahoušku, Vy jste bezchybná a dokonalá - má nejoblíbenější, takže tady je: * :a utíkejte Vy jedna rošťando :) Kohopak tu máme dále......áááá Leonardo - Vás mám také rád, chvilku mi trvalo než jsem si tu cestičku našel, ale teď na Vás nedám dopustit, takže plesk hvězdičkou na čelíčko: * :a utikej za Káťou a zase spolu něco natočte prosím, ale PROKRISTA prosím něco záživného, poněvadž další takovýhle Tatrgel bych Vám už neodpustil!! Tím naše místní Hvězdičkoudílená oslava končí, dámy a pánové rozejděte se prosím - a vopovažte se k tomu použít nouzový východ - ten byl po promítání přebudován k obrazu svému - tudíž jsme ten záchod kójemi rozdělili na samostatné kabinky :)) Hezký den! ()

Rosalinda

Tak tenhle film mě emocionálně nadzvihl a pak totálně rozmetal. Nebudu k tomu psát víc, to už udělali jiní (a že jich je...). Zkrátka pocitová vichřice za doprovodu mistrně zpracovaného scénáře s hereckým koncertem Kate Winslet a Leonarda Di Capria. Je v tom tolik pravdivých momentů a tak dobře zahraných, až z toho mrazí, dojímá to, děsí i odrazuje. A o tom to je. Dávám ruce pryč od klávesnice a jdu pro kapesník. Kam jsem ho jen dala? ()

repe

Od herců formátů DiCapria a Winslet se dal čekat takový super výkon. Drama z prostředí americké nuclear family, které utekl vlastní život a teď s tím chce něco dělat. Jediný pocit racionálního jednání jsem měl paradoxně v přítomnosti Johna. V porovnání s jinými filmy, kde se rozebírá filosofie bytí a kontrast "mít vše a zároveň nic", ve mě Revolutionary Road nic zvláštního neprobudil. Tak třeba někdy na druhý pokus.. ()

katuska138

Velmi silný příběh o velmi silné ženě. Aneb čeho všeho je schopná sebevědomá, cílevědomá a inteligentní žena pro to, aby zachránila rodinu a manželství, když má manžela, který je srab a hlupák. Cítila jsem její bolest, chápala jsem její jednání, rozumněla jsem jejím potřebám, co víc si od takového filmu přát. ()

salalala

Hodně to přípomíná Americkou krásu, která ale není vůbec legrační. Teda vlastně je, ale hodně u toho mrazí v zádech. Je to skutečně ze života, navenek ideální rodinka, vevnitř to ale hodně bublá a kvasí, až to končí tragicky. Hlavní poselství filmu je: Můžeme být šťastni, jen když se přestěhujeme a zkusíme jiný život? Kate Winslet je výborná, navíc vypadá čim dál líp. Di Caprio už je pan herec, i když tady neni tak strhující jako u Scorseseho, přesto je taky dobrý. V tom příběhu je naprosto geniální postava toho bláznivého syna Kathy Bates (ta je taky výborná), který vždycky řekne pravdu, která je ale hodně bolestivá a krutá. Škoda, že se Mendes nevyhnul pár hluchým místům a film zbytečně natahoval. Závěr je ale natolik strhující a pravdivý, že dávám čtyři, solidní čtyři. ()

Duotone28

Pecka ktora sa nemoze nevidiet. Ak to mam porovnat ku kinohitu ktory subezne bezi s tymto...a to k slumdog,ci vlastne slumshit milionarovi, tak revolutionarovi nesiaha ani po clenky...neskutocne perfektne odvedena robota!!!nazdar ()

FilmFan24

Určitě nepřeženu konstatováním, že sledovat komorní studii jednoho "obyčejného" manželství v podání současných hereckých velikánů jakými Kate Winslett (April) a Leonardo DiCaprio (Frank) bezesporu jsou, je zážitkem, který se hned tak z hlavy nevykouří. Tak to v životě chodí. Jsou dva, mají se rádi a těhotenství je dobrým důvodem k manželství. Druhým dítětem si dokazujete, že to nebyla chyba a nakonec stejně zjistíte, že se váš život mohl ubírat docela jiným směrem. Jenže ten rozhodující krok začít znovu třeba ve Francii a úplně jinak je těžký. Alespoň pro Franka, který přestože svoje zaměstnání rád nemá, se oproti spontání April projeví jako slaboch, hledající důvody z cesty do Paříže vycouvat. A tak nakonec oběma plánovaný "útěk" z nudných a zaběhlých kolejí začít znovu a jinde, narazí na nepředvídané okolnosti. Během jednotlivých rozhovorů až mrazí. Sscénář Justina Haythea podle románu Richarda Yatese je výtečný. Režisér Sam Mendes umí, civilní kamera Rogera Deakinse a výborná a komorní hudba Thomase Newmana zdárně dotváří celek tohoto výjimečného díla ke kterému se rád kdykoliv vrátím. ()

runner85

Tak toto je ten veľký americký sen o šťastí ? Wau ! Stereotyp je sviňa, nevera je děvka ! Predstieranie šťastia sa nevypláca a útek nič nevyrieši. V alkohole priateľa nenájdeš a blázon má pravdu. Hystéria vládne svetom ... Milujte sa a množte sa ... bla bla bla .... ()

gegina31

Zbytečný film, o ničem. Celou dobu jsem čekala, kdy se začne něco dít a ono pořád nic. Kdyby odjeli alespoň někam do kša. Jinak jsem naprosto nepochopila ty jejich děti. Jako kde pořád byly? Když jsem je tam zahlídla poprvé, tak jsem si myslela, že jsou jen v jeho fantazii. Ale ne, oni si opravdu hráli na to, že tam mají děti. No tak takové pohodové rodičovství bych si taky přála. Jinak Kate se mi tam vůbec nelíbila. Vlastně jí nemohu přijít na jmého od filmu Bůh masakru. Takové přehrávání jsem dlouho neviděla a tady to nebylo o nic lepší. Ale Leo, ten je samozřejmě úžasnej ve všem :) ()

Skip

Téma filmu je velmi hutné, nicméně nemohu se zbavit dojmu, že nám to bylo předloženo takovým způsobem, který nás v dnešní době jaksi moc nebere. No, možná bych měl spíš mluvit jen o sobě. Ti dva na sebe skoro celý film jen křičí a štěkají, a i když jim to jde dobře, protože to dělají dva skvělí herci, není to nic, co by mě nějak dokázalo pohnout k něčemu víc, než jen k tomu, že jednoduše sleduju a poslouchám, ať si to odkřičí a můžem se posunout o kousek dál. ()

Vědma

Čtyři hvězičky za herecké výkony a režii a hudbu- Jinak musím říct, že tentokrát to český název trefil fakt dobře. Nouzový východ z klece, kterou jsme si sami vytvořili. Ale je to vůbec klec? A mohou nuda,stereotyp a nenaplněné ambice zabít lásku? A byla to vůbec láska? Co mi na filmu vadilo byl naprostý nezájem o děti. Já vím nebyla to rodinná komedie, ale takhle z toho šel na mě zkrze obrazovku mráz. A nemyslím to v dobrém. Jenom led bez emocí. Film o sobcích. Proto pro mě katarzí byl výrok Michela Shannona. " Co bych teda skutečně nechtěl, je být tím dítětem". ()

marleyy

80% Velice pravdivý film, Leo byl skvělý taktéž Kate. Její postavu jsem však opravdu nesnášel, ale podala vpravdě neskutečně démonický výkon. Důvodem, proč tak nemám rád April nejlépe popisuje film ,,Čas probuzení´´ - obrovský kontrast toho jak si máme vážit života, radovat se z malých obyčejných věcí a neřešit hovadiny.. ()

K.B.L.

Emocemi natřískaný film! Málokdy se mi povede vžít se tolik do postavy. Oceňuji myšlenku, že dítě nemusí být vždy "požehnáním", ale i velkou komplikací. Na plný močet mi ale chybí takový ten pocit doznívání po supr filmu. ()

kajas

Na tento druh filmů asi ještě nejsem dost vyzrálá, kromě závěru mě totiž nijak nezasáhl a vlastně jsem se trochu nudila. Oceňuji skvělé herecké výkony a nádhernou hudbu. Leo a Kate každopádně patří mezi nejlepší filmové páry a já se budu těšit na jejich další spolupráci. A mimochodem, April možná neláká kariéra vychovatelky vlastních dětí, ale kde ty děti až na pár minut po celý film byly? ()

Dont

Podobně laděný snímek jako Blue Valentine, poctivá a nepříjemná sonda do zdánlivě běžné americké rodiny. Nekoukalo se na to vůbec příjemně, tyhle filmy většinou na duši nepohladí a u srdce nezahřejí. Přesto, anebo právě proto, je to za pět hvězd (okolo 90%), protože mě imponuje ta odvaha Sama Mendeze natočit snímek, jenž svým nezastřeným a kritickým pohledem na manželství, kariéru a naplnění životních cílů těžko pobaví mnoho diváků, ale přesto si klade ambice uspět a sází na osobitou režii a skvělý scénář, které jsou vydatně podepřeny brilantními hereckými výkony. Krize ve vztahu, nápad na oživení vztahu, jeho idealizace samotnými aktéry, následné přijetí (resp. odmítnutí) okolím, nastávající komplikace, gradace napětí ve vztahu a vše končící ve slepé uličce, plus trefné komentáře „blázna“ od sousedů, který paradoxně jediný má dar od režiséra vidět věci tak, jak jsou. Tohle já beru jako skvěle odvedenou filmařskou práci. ()

Aleee89

Za prvé - opět nechápu český překlad, ale to sem moc nepatří. K filmu. Sam Mendes umí točit dobré filmy, jeho filmy mají vyrovnanou kvalitu a pro mě jsou vždycky tak na 80 %. Kvalitní, dobré, ale ještě jim k dokonalosti něco chybí. Nouzový východ mi hodně připomínal Hodiny a příběh postavy, kterou hrála Julianne Moore. Už jsem si chvíli myslela, že film taky podobně skončí, ale překvapil mě. Takže Mendes odvedl dobrou práci. Je to sice podobné jeho Americké kráse a námět není nijak nový, ale to mi nevadilo. Kate Winslet a Leonardo DiCaprio předvedli úžasné výkony, hlavně jejich hádky byly parádní a přirozené. Tohle je ta věc, která mi u Kateiny postavy z Předčítače chyběla - nějaká šťáva a emoce (jako ostatně celému Předčítači, ale to sem taky moc nepatří...). Takže asi tak. Kvalitní film, patřící mezi to lepší, co bylo uplynulý rok vyprodukováno. Donutí vás přemýšlet, nenudí a nenechá vás chladnými. Na jednu stranu krásné domy a krásný trávník (láká k nastěhování), ale když nahlídnete pod slupku těchto načančaných domů a přetvařujících se lidí, docela vás to vyděsí. Téma, se kterým pracuje dost filmů a seriálů (pro mě třeba Zoufalé manželky). Myslím, že tu konfrontaci mezi hezkým a uvnitř hnijícím film ukázal hezky a taky to bylo jeho cílem. ()

radektejkal

Film, který sotva dokáže vzbudit nějaké (vlastní) emoce či (sou)cit ke komukoli, kdo se ve filmu objeví. Ostatně ve filmu byla vyslovena jediná pravdivá věta (ve smyslu citátu Jana Vodňanského: Sestřenka je šílená, šílenec byl normální): "Jsem rád, že nebudu to vaše dítě", řekl John. Ostatně na děti se myslelo velmi málo, snad závěrečná scéna s Di Capriem a dětmi na houpačce je určitým mementem. Od uvedeného citátu se tempo filmu trochu rozeběhlo z bezbřehé rétoriky se dostalo až k bezbřehým činům končících pomstou na nenarozeném dítěti... Často čtu v recenzích, že nějaký režisér někomu někonvenuje. Pokud je to běžné, pak právě Sam Mendes je to dřevo, které u mě nerezonuje. - Revolutionary Road jako název filmu má smysl, Nouzový východ ho postrádá. - Gudaulin jej porovnává s Válkou růží (to má také smysl), původně jsem jeho porovnání chtěl v mnohém korigovat, protože se skutečně nabízí. Nakonec jsem si uvědomil, že by to vedlo příliš daleko. Na druhou stranu ovšem přidávám hvězdu, která sice už nepatří filmu, ale tomu, kdo rozebere vrcholnou závěrečnou (a nejvydařenější) scénu, "poslední snidani", při níž žena naposledy testuje muže a vyvodí z toho brutální následek - ostatně celý film není nic než jeho únavné a otravné testování, a to nejen ženou, ale vůbec všemi z jeho okolí. To by nevydržel nejspíš ani kůň. ()

Kolty a magie

Kolty a magie

02.04.2009

Kulku ze šestiraňáku by si zasloužil člověk, který vypustil na internet sice nedokončené, ale obrazově velmi kvalitní X-Men Origins: Wolverine, a magii zase studio Fox, aby se mu povedlo odčarovat z… (viac)

Komiksová kázeň Sama Mendese

Komiksová kázeň Sama Mendese

31.10.2008

Tak z tohohle se vyvine buď stoprocentní kachna, anebo jedna z nejzajímavějších komiksových adaptací vůbec. Studio Columbia Pictures totiž koupilo práva na drsného Preachera a momentálně prý ukecává… (viac)

Klasiky od klasiků

Klasiky od klasiků

11.04.2008

Chtěli byste atraktivní zprávy o mladých hezounech a třeskutých předražených velkofilmech? Třeba tu kachnu o Orlandovi Bloomovi v hlavní roli Prince of Persia? A co takhle novinka o dvou ošklivých… (viac)

Kate zaskakuje za Nicole

Kate zaskakuje za Nicole

15.01.2008

Jakmile Nicole Kidman dotočila válečný velkofilm Baze Luhrmanna Australia, s nadšením se vrhla na další projekt, nazvaný mateřství. S manželem Keithem Urbanem očekávají potomstvo, což je určitě… (viac)