Anton Corbijn, který se vypracoval na tvorbě hudebních videoklipů předních světových kapel, se pustil do biografického dramatu o svém oblíbenci Ianu Curtisovi, legendárním frontmanovi post-punkových Joy Division. Snímek s bohatou hudební složkou podle knižní předlohy Curtisovy manželky zaujme i diváky, kteří se s Joy Division doposud nesetkali. (oficiálny text distribútora)

shinbone

muzikanti maj vlastně docela jednotvárnej život - hrajou před lidma, nahrávaj ve studiu, řeší s manažerama anebo paří. zábava tak žít, nuda to sledovat... možná byla šit už ta kniha. psala jí ianovo manželka po jeho smrti, a ta u většiny těch věcí nebyla. ()

david666

S mým hodnocením určitě fanoušci Joy Division souhlasit nebudou, ale kromě seznámení se z tvorbou a frontmanem kapely film nepřináší nic až tak zajímavého. Filmy o umělcích tohoto typu se podobají jako vejce vejci. Jsou uzavřeni ve svém světě, nedoukáží se adaptovat na normální život a z toha pak plynou osobní tragédie. Navíc v kombinaci s mladým věkem. Netvrdím, že se jedná o špatný film. Spíš průměrný, kdy od počátku je jasné k jakému finále směřuje. PS: nejsem znalec JD ale pódiový projev Iana Curtise mě bavil - zajména ta jeho chůze na místě s rozhazováním rukama - takový zavod v rychlé chůzi:-) ()

bonovox

Veľmi vydarený snímok hlavne po vizuálnej ale aj po obsahovej stránke. Osoba Iana Curtisa navždy ostane legendou a myslím si, že tento snímok mu vzdal hold nesmrteľnosti, ktorý už aj tak má. ()

kessi

Control se mi své podstatě moc líbil-krásná kamera, esteticky nádherné záběry, které ještě podtrhla černobílá barva. O samotné kapely a životě Iana jsem toho nevěděla téměř nic, ale to co jsem viděla-běhěm filmu jsem Iana začla doslova nenávidět. Neskutečně mě ta jeho blbost vytáčela-vždyť uplně od začátku bylo jasné že to manželství ztroskotá když se berou tak brzy a na to si jak jinak najde hezčí a hubenější milenku a pak se tváří jaký on je chudáček. Nelíbilo se mi ale, že to oběšení bylo strašně předvídatelné, vzhledem k tomu, že ten sušák byl skoro pořád v záběru kamery. Ale ve své podstatě si myslím, že film který ve mě vyvolá tak silnou rekaci (nenávist) je fakt dobrý. ()

Weehaa

Vždycky, když nevím, jestli dát pět nebo čtyři hvězdičky, rozhodnu se podle toho, jestli bych šel ven, kdyby dávali daný film v televizi. Tak abych si nechal ujít Control znovu, to bych snad asi musel jít na koncert, nejlíp Joy Division... ()

Davemix

Na Joy Division jsem vyrůstal a Corbijn dost značně vytvořil image Depeche Mode, takže u mě je hodnocení naprosto jasný. Navíc film je úžasně depresivní, melancholický a přesvědčivý - přesně jako Joy Division v jejich dobách největší slávy. I když sláva Iana Curtise netrvala dlouho...90% ()

TeaMorrison

Miluju hudbu Joy Division. Ale Control mě rozsekal takovým způsobem, že ji teď miluju ještě víc. Řekla bych, že Sam Riley zahrál Iana velice dobře, rovněž zbytek hereckého osazenstva u mě má za své výkony plus. Další plus je za to, že se herci, kteří ztvárňovali samotnou kapelu, na nástroje opravdu naučili hrát... ___"I wish I was a Warhol silkscreen, hanging on the wall. Or little Joe or maybe Lou - I'd love to be them all. All New York city's broken hearts and secrets would be mine. I'd put you on a movie reel and that would be just fine..."___ http://www.youtube.com/watch?v=Kpa9LtunUcg&playnext_from=TL&videos=2tjzcNdYtpM - "Walk in silence...don't walk away..." ()

Nakash

Od KLIPOVÉHO režiséra Corbijna, by se spousta "velkých" režisérů měla učit. Dokonale natočené, dokonale podané a skvělá atmosféra. Imaginární šestou hvězdu bych dal Samu Rileymu. Iana jsem mu upřímně věřil. Pro fanoušky Joy Division (i já se počítám mezi HC fans) naprostá nutnost. Pro ostatní....naprostá nutnost :) ()

DonFrolimo

Miluju filmy o kapelách a zpěvácích zvláště, mám rád Joy division a dokonce mi to přijde slušně natočené a zahrané, ale něco podstatného tomu chybí. Nemůže to být jako dokument a zároveň spektákl "rozervané duše". Nebo je to snad něco víc na pozadí, přes průměr to díky tomu bohužel neproleze. ()

girasollle

Po shlédnutí biografie pohnutého osudu Iana Curtise musí ztrácet kontrolu snad opravdu každý. Pohled do frontmanovy rozervané duše v černobílém obraze mě vážně chytl za srdce. Hudbu Joy Division moc neznám, vyjma nejznámějších - She's Lost Control, Love Will Tear Us Apart, Atmosphere, ovšem neskutečně mě roztříští depresivní poetika všech textů. Excelentní Sam Riley! Nejlepší biografický film, který jsem doposud viděla. ()

black8

Sam Riley bol v úlohe Iana Curtisa presvedčivý, jeho vzhľad citlivého chlapíka, ktorý sa nevie vyrovnávať s okolnosťami jeho života (epilepsia, vzťah s dvoma ženami) zapôsobil a pre mňa je nosnou silou celého filmu. Ak si porovnáte scény Rileyho za mikrofónom s reálnym Ianom Curtisom tak pochopíte, že lepšie sa to už dá len sotva zahrať. Okrem Rileyho ma potešila aj hudba Joy Division a celková nálada filmu (vrátane čierno-bielosti), ktorá vás prenesie do post punkovej éry (koniec 70tich rokov). Filmu vyčítam povrchné zobrazenie ostatných postáv (vlastne ani cesta do Ianovej duše nebola príliš výpravná). Film bol viac o faktoch ako o hlbokých emóciách, ale možno práve takto to videla (alebo len takto to vedela vypovedať) Deborah, vdova po Ianovi, autorka jeho biografie a co-producentka filmu. Control nie je zlý film, ale chýba mu hĺbka. ()

musculimus

Vizuálně skvělý snímek. Režisér udělal čest svému povolání fotografa, protože každá scéna vypadá jako bezchybná fotografie. Černá a bílá filmu sluší. Film vyzařuje melancholii na míle daleko. Ačkoliv nemám v lásce biografické filmy, tento je jiný, velmi výjimečný. Rozhodně doporučuji. ()

karnifex

Toto jsem vnímal jako snímek o invenční osobnosti (i když jen tipuju - o Curtisovi toho moc nevím) natočený naprosto bez invence a děsně nudně. ()

Fajolo

Akoby sa režisér snažil preniesť atmosféru z hudby do filmu. To sa mu teda podarilo. Horšie je, že tá atmosféra je plná depresie. Divákovi s veľkou dávkou empatie musí byť z toho filmu vyslovene zle. Divák bez empatie sa bude len nudiť. Neviem, čo je horšie. ()