Christopher McCandless mal dvadsaťdva rokov, keď doštudoval vysokú školu, ale namiesto toho, aby sa zaradil do civilizačného prúdu, rozhodol sa pre útek do tej najdrsnejšej divočiny a stal sa tak symbolom jednej generácie Američanov. Jeho život inšpiroval spisovateľa Jona Krakauera k napísaniu knihy podľa nájdených McCandlessových denníkových záznamov. Úlohu režiséra a scenáristu si na sfilmovaní tejto literárnej predlohy vyskúšal slávny herec Sean Penn a titulnú pieseň zložil Eddie Vedder zo skupiny Pearl Jam. (RTVS)

ex.it

Je to velice příjemný příběh s úžasnou atmosférou americké přírody. Hlavnímu hrdinovi jsem vyloženě záviděla jeho toulky a několikrát jsem si povzdychla, jak ráda bych se k němu přidala. ()

Mukunda

Pěkný film, nad kterým budu ještě dlouho přemýšlet. Jenže. On je zvláštní jen svým námětem, jeho zpracování mě tolik nezaujalo. Snímek je snad příliš dlouhý, dost mi vadilo také prokládání celého příběhu množstvím velkých myšlenek a velkých pravd, které by snad nevadily, nebylo-li by jich tolik. Herci byli dobří, hudba dobře zvolená a krajina moc pěkná, ale něco tam chybělo. A k hrdinovi samotnému - člověk, který chce utéci od civilizace, nedovede se však odpoutat od vymožeností, které mu ona civilizace dala. Toto nijak nevadilo v části samotné přípravy a putování nazdařbůh, ale na té Aljašce to mrzelo, hrdina na mě působil trochu jako pokrytec. Shrnu-li to, tak vidím silný a podnětný příběh, nepříliš šťastně zpracovaný... ()

Ondr@932

Škoda, že takovýchto filmu se nenatáčí více, protože je opravdu skvělý dobrodružný a životopisný.Má zajímavý příběh kdy vysokoškolák když dokončil tak odjel pryč od civilizace do divočiny na dva roky opravdu precizní film + Nádherné barvy a krásná příroda to ještě doplňovala:-) 100% ()

Kingjiri

V první řadě musim říct, že nepatřim mezi týpky jako Chris, který milujou přírodu, jejich snem je žít v přírodě a (nebo) nebýt ovlivněný konzumní společností. I přesto to byla ale zajímavá podívaná. Na postavě Chrise mi bylo sympatický hlavně to, že si šel za svym a nebrečel doma v koutě, jak je ta společnost zkažená. Nikomu svý ideály násilně necpal, stejně tak jako snímek nijak nemoralizuje a nechává plně na divákovi, aby se rozhod sám, jakej ideál spokojenýho života je mu bližší. Ale je velká škoda, že má film tak dlouhou stopáž, minimálně rodinný problémy McCandlessových si mohli scénáristi odpustit. Na jedno shlédnutí a zamyšlení nad životem dobrý, stejně jako hudba (i když normálně tyhle typy písniček nemám rád), tři silnější hvězdy. ()

LyBerion

Určitě jeden z nejsilnějších filmů co jsm viděl. Nápad, zpracování, kamera, hudba, hlavní postava...... vše si sedlo na svoje místo přesně jak mělo. Jakmile vás omámí všechny aspekty filmové dokonalosti začnete si užívat film a během něj máte nutkání ihned vyrazit někam do přírody, jediné co vás drží na místě je právě film, který doslova hltáte a čekáte co se stane a jak bude cesta pokračovat. ()

kiimi

Když už dokážu tak dlouho přežít všechno, pak dokážu přežít všechno. Film, který je po celý děj zajímavým motivátorem stereotypních životů si to nakonec dost razantním způsobem pokazí. ()

katmandzoo

veľmi, ale veľmi kvalitný snímok na príjemné oddychové pozeranie, ktorý vás úplne vtiahne do deja a prinúti vás prežívať každý jeden okamih s hlavnou postavou:-))..skvelo vykryštalizovaný názor na svet z pohľadu hlavnej postavy, skláňam sa pred Seannom Pennom a vynikajúci herecký výkon Emila Hirscha, ktorý týmto potvrdil, že patrí do hereckej generácie, o ktorej toho ešte v budúcnosti budeme veľa počuť..krásna príroda, úžasná hudba a množstvo ďalších vecí robia tento film jedinečným a originálnym..na záver by som rád citoval jednu myšlienku, ktorá sa mi veľmi páčila a ktorá ma ozaj zaujala.."Sloboda a jednoduchá krása sú proste príliš dobré na to, aby som sa ich dokázal zbaviť" ()

jsemzuzu

Nápad to byl asi dobrý, ale mě se to nijak nedotklo... :-// chválím kameru a jednotlivé scény zabírající krajinu.... velmi nádherná příroda.. ale hlavního hrdinu jsem nepochopila... ač se chtěl všeho vzdát a jen si tak svobodně žít, stejně skončil v buse, s ohřívačem a pytlíkem rýže... !! paradoxně mě nejvíc bavilo, když byl mezi lidmi, v té tolik opovrhované společnosti... ve své samotě byl neuvěřitelně naivní.... ()

Joppo88

Seana Penna mám rád ako herca, ale tu sa ukázal ako skvalý režisér. Podarilo sa mu stvoriť niečo nádherné. Útek do divočiny je kvalitný film, ktorý má hodnotu a plno skvelých myšlienok. Pochvalu si zaslúži aj kamera, scenár a výber hudby. Nádherné zábery prírody len podčiarkli silu príbehu Ch. McCandlessa. ()

Biopler

Hodnotím až po druhej projekcii, vďaka ktorej som naplno odkryl a docenil krásy tohto výnimočného a zaujímavého filmu. Nádherne spravený snímok s umným strihom a pozorne vybraným hereckým osadenstvom, perfektnou hudobnou zložkou a skvelým príbehom, špeciálne prvá polovica filmu je brilantne spravená, že som oči nemohol odtrhnúť. V druhej sa ždímajú emócie pri priateľstve a lúčení sa s Raineym a Jan, alebo pri odovzdávaní životných rád a zdieľaní skúseností dedkom Ronom. Dychberúci záver, dokonale podfarbený Vedderovou skladbou, ma totálne odrovnal. Brilantná filmová katarzia. ()

dakarin

Jak je člověk, mimo jiné, křehké stvoření. Mě jisté dotyky člověčiny ze zajímavě poskládaných střípků nakonec převážily vše ostatní - za povšimnutí jistě stojí ozvěny šedesátých let, vzpomínky na revoluci "lásky" a květinové děti... Pozor: pomalý děj, zahloubaná nálada - vidět se ale dá ;-) ()

dizlota

Po shlédnutí filmu jsem měla chuť spálit peníze a utéct do přírody stejně, jako to udělal hlavní hrdina. Celá myšlenka filmu, kterou neskutečným způsobem doplňuje hudba Pearl Jam, je úžasná (navíc zpracovaná na základě skutečného příběhu). Věřím ale, že ne každého film osloví a dokáže si z něho vzít, co film nabízí. Já se na něj ale mohu dívat pořád. Velké plus je pro mne i fakt, že hlavní postavu ztvárnil Emile Hirsch, který roli zvládl dokonale. ()

Kadas97

Film, ktorý ukazuje život akého by nebol schopný nikto z nás. Neskutočný príbeh s parádnou hudbou a nádhernými zábermi na prírodu. 10 z 10 ()

IPajule

Konec mě trochu zklamal, čekala jsem že se vrátí zpět ke své rodině, ale nakonec zemřel. Děj se mi líbil z toho důvodu, že věděl co od života čeká, ničeho se nebál a měl odhodlání k životu v DIVOČINĚ a útěku od rodiny a společnosti. ()

SimonShot

Je to docela zapletený film se pár zvraty v ději a nějakými otazníky, ale ten konec mi to vynahradil, příroda je neporušená a moc překrásná. Tento film si možná zaslouží trošku více pozornosti pří sledování, ale jinak je to zajímavé a zabaví vás na 100%, jinak nemám tomu co vytknout, dobré herecké výkony a především kvalitní snímky.. ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook