Horšie ako smrť

• Česko Horší než smrt (viac)

dinsdale

Spousta výborných herců, které je jinak bohužel málo vidět (Matthew MacFadyen, Rupert Graves a Alan Tudyk), ale jen jsem se asi třikrát pousmála. ()

P1tr

Třeskutě vipná komedie s nepopíratelným anglickým rukopisem. Povětšinou neznámí a nutno říci, že kvalitní herci dodávají zážitku na autentičnosti a až na pár (cílených) vyjímek si je okamžitě oblíbíte. Tuto šílenou jízdu si snad nejde neužít. Je to opravdu test pro vaše bránice. ()

Composter

Výtečná situační komedie, která mne i při opakovaném koukání rozesměje k pláči. V době, kdy komediální filmy nebaví a vykouzlí úsměv nanejvýš jednou dvakrát (s vyjímkou skandinávských černohumorných majstrštyků), působí Death at a Funeral jako zjevení. Perfektně vypointované a načasované gagy, příjemně vykreslené, sympatické postavy, vybroušené dialogy a mírně předvídatelné scény - to vše během jednoho pohřbu v jednom domě. Tomu všemu navíc přidávají výborní, neokoukaní herci, kteří do svých postav vpravili ono teatránlí "cosi", co tak bezvadně strhne každého diváka, jenž hltá každou další repliku. Po shlédnutí tohoto filmu si (nejen já) říkám "chci víc, chci další!". ()

Fony

Výborné herecké představení Alana Tudyka jenom podtrhuje celkový dobrý dojem z této černé komedie. Není příliš originální (vše se točí kolem jednoho "vydařeného" pohřbu), ale představuje to nejlepší, co může černý, britský humor nabídnout. Už dlouho jsem se takhle upřímně a ze srdce nezasmál. Mimochodem, neviděl někdo strýčka Alfieho? ()

venca163

Pro mě docela průser. Za první půlku bych dal tak 2 hvězdy, strašně věcí mi tam vadilo a vlastně vůbec jsem se nabavil. Skoro pořád jsem jen tak koukal, jakože "vážně? tohle? tolik?". Sice tady 15/20 borců pochlebuje "typickému britskému černému humoru", ale v tomhle konkrétním filmu jsem teda toto hledal marně. V druhý půlce se to trochu rozjelo, ale trapně jsem se cítil pořád docela často. Celkově to vychází přesně na hranici. (50%) ()

jefff

Vtipná britská komedie, která nic než sérii scénkovitých situačních vtipů nenabízí. Je to jednoduchá, přímočará komedie, která díky bohu funguje. Na rozdíl od mnohých jiných. ()

ArdathBay

Připomíná mi život (jak divné když děj se odehrává na pohřbu). Přeskakujeme z jednoho místa na druhé a pořád se něco děje. Natočit komedi a vtipnou i inteligentní to JE umění. Celý film jsem se pochechtával, ale když Howard držel stýčka Alfieho v náručí a snažil se mu pomoci s čím on chtěl, tak to jsem se rozesmál na celé kolo až se na mě má manželka otočila od počítače s nechápavým výrazem v obličeji a já si pomyslel "neboj nedal jsem si VALIUM" :). Kdo neviděl nepochopí. A tak to mám rád. Herci jsou výborní a opravdu bych se nechtěl dozvědět ani polovinu věcí, co se v tomto "smutném" dílku dozvěděli bratři (a nejen oni) o svém otci. P.S. I sjetý člověk má někdy pravdu - viď Simone :)) ()

ZkuKol

Slušná komedie asi se čtyřmi povedenými momenty. Po zbytek filmu se vás sice drží neustálý usměv na tváři, ale přesto cítíte, že to mohlo být mnohem lepší, černější, vtipnější a že se to na necelých 90min. občas dost táhne. ()

made1

Absolutně nejlepší komedie poslední doby až mě překvapuje, že je americká, rozhodně bych hádala britská, ale je-li to tu, musím věřit. Jedinou sekundu nenechají člověka vydechnout a mydlí to na nás zleva, zprava. ()

Wilston

Ačkoliv britské komedie moc nemusím,tak mě tato docela mile překvapila. Herecké výkony a vtip na úrovni bez nesmyslných věcí. Vše začíná smrtí hlavy rodiny a končí…no podívejte se sami. Nejlepší je strejda Alfie, ten mě fakt dostal. ()

slovan1

Nebýt krabičky Vália (LSD) a strýčka Alfieho, tak to je asi docela slabé. Tyhle 2 věci stojí za tím, že je tenhle film docela palba britského, výtečného humoru. Když už, tak ty vtipky fakt staly za to a já se smál jak malý. Ale problém je v tom, že strýček Alfie a LSD celý film nezachrání. Herecky to je zvládnute perfektně. Sem tam zbytečnosti. Záchranou je délka. K čaji o páte ale ideální film. ()