Horšie ako smrť

• Česko Horší než smrt (viac)

F.W.Colqhoun

Britské komediální zlo, které sice působí i za hranicemi vkusu, ale nepřestává zachovávat dekorum. Horší než smrt [co měli čeští distributoři proti doslovnému překladu Smrt na pohřbu nechápu] obratně roubuje z bujných šlahoun britské komediální tradice. Zatímco zápletka s gay-trpaslíkem odkazuje k widleovské kritice "dobrých" mravů, linie okolo halucinogenů v lahviřce po valiu si bere zase z komiky generace Human Traffic. Jen to nejlepší a světe div se, funguje to. Od komedie očekávám, že bude vtipná, a tato byla nepřetržitě. Kredit si zaslouží všichni, univerzální scénárista, decetní režie i plejáda neokoukaných herců na špici s tripujícím Alanem Tudykem a trpasličího labužníka si vychutnávajícím Peterem Dinklagem, jehož fotoalbum s nebožtíkem [převlek centuriona] mne málem přivedlo k pláči. Třešničkou na dortu je potom hovno strýčka Alfieho v ústech idiotického Andyho Nymana. Sousto sice potěší, ale hádám, že tudy se vydali autoři even-darker-remake, s nímž neplánuji mít tu čest. ()

Merkin

Black tea, black coffee, Black Books, Black Sirius, b/Black d/Death, black humor......člověk by řekl, že Britové jsou barvoslepí, jenže oni jen sundali růžové brýle :) ()

kolemjdouc

dá se říct,že hlavní roli hrála lahvička od Valia kde bylo LSD.A tím pádem mohla akce POHŘEB nastartovat.A když vyjde najevo pro koho hořelo srdce nebožtíka a jak to porazí pozůstalé to nemělo chybu.Už dlouho jsem se tak u filmu nepobavila.A i přesto že většinu postav ztvárnili Britové kteří jsou jinak studení jak psí čumák.U mě dobrý ()

Junglista

Už je to delší dobu, co jsem viděl Smrt na pohřbu, ale britskej humor má teda setsakra na víc. Jasně, pár vtípků je naprosto smrtících, ale pak sem se zase hodnou chvíli nudil. Takže stačilo jednou. ()

provitamin odpad!

Komédia plno trápneho humoru, ktorú nezachráni ani zaujímavé herecké obsadenie. Jeden Fťyp hovorí za všetko. Starý pán na vozíčku sa potrebuje ísť vysrať, ale už to moc nestíha a ten čo mu pomáha, bude mať nakoniec od sračiek nielen ruky, ale aj tvár. Na popukanie.. ()

blues

no, tenhle jemně "alternativní" filmeček má zajímavý nápad, neokoukané obsazení i povedené skeče. Parádní zážitek na nějakou víkendovku ve společnosti kamarádů a alkoholu! To bude smíchu... ()

Drc

První hodinu celkem utrpení, povázení sice úsměvnými pohřebními momenty, ale spíše se to podobalo křeči. v závěrečné půlhodině se film konečně rozjede a opravdu se u něj zasmějete, nicméně jako celek se nejedná o nic víc než průměr. ()

DannyBoy80

Tak toto je jedna z nejlepších neli nejlepší komedie co jsem poslední dobou viděl, hodně jsem se zasmál a pobavil. Americké ztřeštěné komedie se mají co učit. Skvělí herci skvělé fóry. Prostě normální britský pohřeb: drogy, skoro vražda, skoro sebevražda, posraný strýček Alfí, posraná ruka, posraná pusa, homosexuální trpaslík, Andy Nyman a prostě tak. ()

Schuldiner

Černá komedie jak má bejt... Několik parádních zvratů a nečekaných situací.. Kašlete na přiblblý americký ´´komedie´´ .. tohle je zábava... ()

nocturnus

Horší než smrt je snímek doslova na míru ušitý lidem, kteří mají rádi britský humor, s pořádnou kapkou černého humoru. Hlavní pointou filmu, je pohřeb otce dvou bratrů, který se díky mnoha naprosto bizardním okolnostem vyvine v bláznivou komedii, plnou excelentních hereckých výkonů, paradoxů, a překvapivých zvratů, ve které figurují hlavní aktéři jako právník omámený LSD, lilipután-milenec zesnulého, a mnoho dalších zajímavých postav, které Vám po celý večer nedají vydechnout, a ještě dlouho po té se budete hlasitě smát.. ()

Prochy38

Ti Briti to prostě umí. Skoro geniální komedie! Nebýt té fekální scény, nemělo to žádnou chybu. Dobré situace, skvělé herecké výkony, dobrá zábava. Opravdu kus dobře odvedené práce. Hodně jsem se nasmál a za svým hodnocením si stojím. K. Hawes je též kus nádherné ženské! ()

bloodcountes

Smála jsem se nahlas a hodně. Možná jindy by mi to přišlo přes čáru a trochu moc potřeštěné (zahov.Howard, "sjeté" grimasy Simona - vážně???) ale dnes ne. Dnes jsem viděla dobrou černou britskou komedii. --- Mimochodem kdo psal ten debilní "oficiální text distributora" ? Ale hlavně že všechno je tak kurevsky zelené ! :)))) ()