Kanibali

• Česko Kanibalové (viac)

Příběh, který vám bude vyprávět tento film, se skutečně stal. Do pralesů Jižní Ameriky odjíždí čtyřčlenná skupina mladých reportérů, aby natočili unikátní záběry s domorodci, kteří se ještě nesetkali s bílým člověkem. Podaří se jim nalézt kmen údajných lidojedů, kteří však o bílé návštěvníky nejeví přílišný zájem. Mladí reportéři se je proto pokusí vyrušit z jejich poklidného života. Tento film je nevhodný pro osoby mladší 18 let, protože obsahuje autentické záběry kanibalských orgií, které se tehdy opravdu odehrály. (Vapet Production)

moris.cz

Cannibal Holocaust je film, který, když mi bylo jedenáct, měli rodiče schovaný ve skříni a vždy při pohledu na obal téhle véháesky jsem měl nutkání vložit kazetu do přehrávače... naštěstí jsem to neudělal. Roky běžely a já jsem ten hrozivý cover vymazal z hlavy, ale nedávno se mi přítelkyně svěřila, že viděla nějaký strašlivý film o kanibalech, kde krev teče proudem a lidé pojídají jiné lidi. Bylo mi jasné, o co se jedná a navíc mě trochu mrzelo, že jsem byl v jedenácti takový srab, protože bych si mohl hrát na hrdinu a ujišťovat jí: ,,to nic není!" ,,to je pro malé děti!" Hrdinou jsem se stal až teď, místo kazety jsem do domácího kina vložil blýskavý kotouč a plný očekávání se usadil. Film hodně drastickým způsobem nabízí myšlenku, že ziskuchtiví lidé z velkoměsta jsou v podstatě stejní, nebo spíše horší než kanibalové z bažin a lesů. To se mu ale moc nedaří, protože extrémní případy jako jsou dokumentaristi v tomto filmu, alespoň podle mě v showbiznisu nenajdete. Cannibal Holocaust mě ani chvíli nenudil, ale možná to bylo proto, že jsem se pořád tak soustředil na to, co se bude dít, a taky jsem se v jeho závěru pěkně nasmál strašným hereckým výkonům, ty se projevily ve vypjatých situacích, kdy kanibalové obkličují dokumentaristy, zejména jeden z herců při těchto scénách hází na kameru tak toporné ksichty :-?, nejvíce mě ale zarazily scény, při kterých režisér nechá herce zabíjet živá zvířata, především opravdu brutální zabití želvy, navic mi ta scéna přijde docela vytržená z kontextu, tím pádem ůplně zbytečná... Ale celý film je prostě natočený tak působivě, že si 3 hvězdičky (cca 65%) zaslouží. ()

Vital odpad!

Nejbizarnější film,jaký jsem kdy viděl,a o té hudbě zrovna tak.Jestli mi chtěl Ruggero Deodato ukázat něco zvráceného,tak se i tak stalo.Chtěl bych ale reagovat na jeden komentář zde uvedený.Že se rozrušujeme,že tam řezají želvu,že to lovci dělaj.Na to chci jen říct,že v tom případě by se mohli točit i filmy,kde zabijí velryby nebo tučnáky jak jim vyřezávají vnitřnosti,a to jen kvůli filmu.Kdyby chtěl natočit film bizarní film o utrpení nebo určité skutečnosti tak by stačilo,kdyby si ze záznamů z TV nebo dokumentů, kde jsou znetvořená těla válek z mučení,nebo se udělal rozhovory s veterány z druhý světový,vietnamu,tak by mu řekli syrovou krutou realitu.Pytláci zabijí takovéto zvířata včetně želv,materiálů o tom je dost a dost.Možná by za to dostal i nějakou cenu,a ne jen kopance za toto "dílo" ()

ježura

Pokud se nemílím tak film má být co nejrealističtějí ztvárněna fikce. Tomuhle filmu se to nepochybně podařilo. K tomu, že se některým z vás nelíbí zabíjení zvířat ve filmu, můžu říct akorát: jste pokrytci!!! Nikdy jste nezabili? ()

MisoSR

Na konci padla otázka "Kto sú vlastne skutoční kanibali?"---tí v džungly, alebo Ruggero Deodato, kt. kôli zisku a hnusnému snímku zabil skutočné zvieratá? Tak či tak to považujem za jednen z najodpornejších gore filmov (scény doprevádza hnusná hudba, kt. podtrhuje bitungovú atmosféru) a to si zaslúži aspoň tie 3* ()

Fill16

Největší tuna hnusu pod sluncem, která má své osobité kouzlo a styl vyprávění. Kanibalové je kontroverzní - to je sice pravda, nechutný také, ale zároveň je to jeden z nejhorších braků co jsem kdy viděl. Mám vcelku braky rád, ale tohle na mě bylo trochu moc. Ani ne díky brutálním scénám, či pitváním zvířátek, ale celkovým pojetím. Co mě ale skoro na tomto filmu rozesmálo byla hudební vložka - nemůžu si pomoci, ale tohle byl opravdu tah na bránu pane režisére. Jestli jste chtěl ukázat pravý černý humor, tak před Vámi smekám - takovou romantickou hudbu neslyšíme často při totálním masakru. Scéna kterou jsem nedokázal dokoukat, ale byl jsem na ni hrozně zvědav: slavný "turtle massacre". ()

parallelka

Když z toho vystříhám ty scény, které ve mně budily docela silný odpor, tak to pro mě byla dost velká nuda. Ti čtyři hlavní "hrdinové" ve mně od začátku vzbuzovali značné nesympatie, které v závěru filmu vyústily až v absolutní nenávist. Skoro jsem se těšila, až dojdou svého zaslouženého trestu, a to pokud možno co nejbolestivějšího. Scéna s želvou byla vrchol hnusu. Je jasné, že se takové věci dějí, pro některé kmeny takové zabíjení je hlavním zdrojem potravy, dá se říct, že je to přirozené, ale v tomhle případě to vypadalo tak barbarsky. Nemůžu si pomoct, ale herci (a sám režisér), kteří se do něčeho takového pustí, musí být duší trochu zvrhlíci. ()

Rugero

Tenhle film je to nejlepší co kdy v této odnoži kdy vzniklo.Rugero Deodato odvádí naprosto perfektní,řemeslnou práci.Na rok výroby (1979-80) převratné triky( domorodá dívka nabodlá na kůl) a scény které i dnes šokují.Tak často diskutované reálné zabíjení zvířátek (viz. želva) je naprosto opodstatněné opravdu zvyšuje autentičnost filmu.Pokud patřítě k fandům těchto filmů rozhodně doporučuji tuhle klasiku a kult zhlédnout.At už se na něj budete dívat jako na film s jistým poselstvým (střet vyspělé civ. s kanibaly) či jako krutou brutální jízdu s výbornou atmosférou,triky,scénami,soudtrackem (Riz Ortolani) rozhodně si jej maximálně užijete.Já považuji tento film za naprostý kult který jednoduše nemá chybu. ()

Skunkiee odpad!

Na tohle se nedá koukat. Je to neskutečně hnusné, ujeté, zvířecí. Kdo tohle natáčel, nemohl být normální. A komu se takový film líbí, také nemůže být normální. Koupil sem si tenhle film ze zvědavosti, ale jediné co ve mě film vyvolával byl HNUS. Naprosto nechápu samoúčelné pitvání želvy zaživa, proč tam proboha je taková scéna, která se samotným příběhem vůbec nesouvisí? Zfilmované sadomasochistické porno, už to nikdy nechci vidět a mrzí mě, že vůbec vím, že něco tak hrozného vůbec existuje. ()

AlBertzap

Tak tohle je teda síla. Po právu je film zakázán v padesáti zemích světa. Není se čemu divit, už jen kuchání želvy nebo sekání hlavy opicím je moc, zvlášť když neplatí známé heslo, že během natáčení se žádnému zvířeti nic nestalo. Nejen to, ale i jiné scény z filmu můžou evokovat pocit, že to je prostě jedním slovem hnus. Není ovšem lehké hodnotit tento film. Pokud se oprostím od brutality, násilností či nechutnosti, je to jedním slovem povedené. Když už sám film vystrašil diváky natolik, že se herci museli ukázat v televizi, aby se prokázalo, že stále ještě žijí, je proveden docela přesvědčivě... Ale úplně nejvíc mě dostala uklidňující hudba. Ovšem nejsem si jist, jesti se tak docela hodí k tomu filmu - možná, aspoň se zmírnil následek jistých brutálních scén. ()

J!b odpad!

Maximální hnus, který mohl natočit jenom značně ujetý uchylák. A to počínaje už jenom soundtrackem. Pánové, tak tohle se trochu nepovedlo. Ještě překousnu znásilňovací scény, ale ta korytnačka byla už trochu moc...:P ()

Lonna

Nejnechutnější a nejbrutálnější film,co jsem kdy viděla a též hrdě říkám, že jsem to ustála. Ale znova bych si to nepustila. Bohužel pro nás tam ti lidé takhle žijí...to,co mi horko těžko vydýcháme, je pro ně normální.Smiřme se s tím ()

Scooby..

Tohle je jeden z filmů který jak fakt drsnej, neviděl jsem nikdy nic tak adporného, ale uznání mám. Viděno několikrát a pořád mám pocit že je to zkutečnost. ()

Zemřel režisér Ruggero Deodato

Zemřel režisér Ruggero Deodato

29.12.2022

V jednom z posledních dnů roku přichází smutné zprávy pro fanoušky evropské žánrové kinematografie, ve věku třiaosmdesáti let totiž v Římě zemřel kultovní italský režisér a scenárista Ruggero Deodato… (viac)