Skins

Veľká Británia, (2007–2013), 51 h 18 min (Minutáž: 44–60 min)

Kaya Scodelario, Jack O'Connell, Hannah Murray, Nicholas Hoult, Joe Dempsie, Mike Bailey, April Pearson, Will Merrick, Freya Mavor, Mitch Hewer (viac)

mr.cartman

Spíš 2,5*. Pár dílů ujde, ostatní nudný. Stačili mi 2 série a rozhodl jsem se nepokračovat, taky hlavně nebyly titulky na DVDRIPy, ale ani kdyby byly, tak už se dál nedívám. Přesně jak říká kolegu Naslund: "Viděl jsem teda jen první sérii, ale nějak mě nenalákala, abych se podíval na další. Nějak navím, proč bych měl. Ten jejich život mi nepřijde o moc záživnější než životy lidí kolem mě a rozhodně bych takové lidi za své kamarády ani nechtěl. Snad jen kouzelnou Cassie, což je taková upgradovaná verze Izzi z Grey's Anathomy o anorektismus. Nechci říst, že bych seriál nesnášel... pár dílů se mi moc líbilo, ale u některých jsem se zase velmi nudil. Mít je všechny v oblibě, určitě bych už teď viděl všechny řady." ()

yaqwsx

Budu hodnotit první a druhou sérii - třetí si dle mě nezaslouží ani dvě hvězdičky. Svérázný seriál. Chvilkami až moc svérázný, až mu to lehce ubližuje. To ale nic nemění na faktu, že se vás hluboce dotkne. Zpočátku nebudete vědět, kde vám hlava stojí. Sposta naprvní pohled blbostí. Jenže tyto "blbosti" se začnou skládat v perfektně vymyšlené drama s velice rychlým spádem. Všechny hlavní postavy vám celkem rychle přirostou k srdci. Vaše nálada bude klesat a zlepšovat se společně s tou jejich. Toto všechno podporuje dobře vybraná hudba a kamera. Emociálně vás Skins dostanou. Autorům ale neodpustím závěrečnou píseň 1. série - co to proboha bylo? ()

frxXx

ja chcem mať znovu 17 :( lásky, opijáše, dobrá partia s ktorou je človek denno denne :( too boli časy....ja chcem mať sedemnááááááááásť a celú noc bezstarostne prežúrovať! :( ...aj keď to už žiaľ nejde(prečo je toto obdobie také krátke?:( ), tento seriál ma aspoň na chvíľu vrátil späť :) ()

nudla

S každou generací to šlo dolů. První generace byla parádní, bavily mě příběhy všech postav. Každému bylo věnováno dostatek prostoru a mohli jsme tak všechny poznat poměrně do hloubky. Rodiče, kteří sice měli podstatně méně prostoru, skvěle dokreslovali osobnosti a problémy jejich dětí. To se v druhé generaci vytratilo, přišlo mi, že obě série se v podstatě točí jen okolo "milostného trojúhelníku" a na ostatní moc nezbyl prostor. Třetí generace mě až na Franky nezaujala. ()

oasismanik

Môžem s čistým svedomím povedať, že som objavil daľší poklad. Štylizácia epizod dáva psychologickému úchylovi ako ja detailne nahliadnut do hláv a príbehov jednotlivých tinédžerov, balanc medzi vážnosťou a humorom je krásne poprelínaný, aj keď mierne chaotický, hudba a herci sú skvelí a časom si obľúbite väčšinu postáv, hlavne tých, ktoré vám boli zo začiatku vrcholne nesympatickí. 9,5/10 PS: Na konci druhej série mi bolo normálne smutno za tými postavičkami, ktoré vstupovali do života dospelákov, mal som pocit, že ich naozaj poznám, chcem viac manipulatívneho Tonyho, sexi malej manipulatívnej mrchy Effy /ktorá je chvalabohu aj v 3.sérii/, tichého Sida, jebnutej Cass, optimistického flegmatika Chrisa, rozumnej Mischell, Jall a jej bratov...edit: nová partia ma až tak nechytila, čiže uprostred tretej série končím so seriálom. ()

ikilledjenny

1. generace je bezkonkurenční, byli vtipní, ulítlí i depresivní. Zamilovala jsem si Cassie, která je na první pohled jen ujetá anorektička, ale je ve skutečnosti ještě lepší a to její "wow". Ostatně každá z postav měla něco do sebe a každý měl svůj problém, což mi u dalších sérií chybí.***** 2. generace je skvělá. Effy, Cook, Emily s Naomi jsou skvěle napsané postavy. JJ je ten divný a roztomilý. Nepřekonají sice první generaci, ale taky za ***** 3. generace je nudná. Uvidíme, jak bude vypadat 6. série. Jinak všichni jsou divní a nezajímaví a nudní, kromě Franky ta je jen divná. Zatím za ** ()

dundy666

Hlavně 1 a 2 série byly neskutečně promyšlené a zaslouží si rozhodně nejvyšší hodnocení. Díly se točí podle postav a vztahy mezi nimi se čím dál tím víc proplétají. To násobí fakt, že jsou neustále ožralý a zfetovaný. Vymyslet takovýhle příběh muselo dát vážně zabrat. Songem pak završené dění 2 série byla perfektní třešnička na dortu a skins se rázem stali mojí srdcovou záležitostí. I když další série mě poměrně štvali tím, jak se vše točilo kolem Effy věčně v srabu. Stejně jsem si je užil a byl jsme rád, když se děj začal přenášet na Naomi, Emily, JJ apod. Další série byly už jen značně průměrné ale co, dojem z 1. a 2. mi nemůže nic zkazit. ()

pajush.baraque

Skins je prostě závislost :) Každá generace má něco do sebe, ač svému nejoblíbenějšímu Cookovi (Jack O'Connell) zůstanu už navždy věrná... Doporučuju :) ()

Scelleton

Výborné britské drama. A Kaya Scodelario - no, taky jsem se zamiloval. | 1. série - 100% | 2. série - 100% | 3. série - 95% | 4. série - 95% | ()

voldemorf

Je pravda, že třetí generace je o dost slabší než ty předešlé. Pořád ale ne o tolik slabší, abych musela seriálu jako celku snížit hodnocení. Všechny tři generace jsou o dětech na hranici dospělosti, které řeší normální i ne tak docela normální problémy. Díky změnám POV jsem časem přišla na chuť i postavám, které mi ze začátku byly nesympatické. Všechny příběhy měly něco do sebe, ale první dvě série byly přece jen nejlepší. A plné příjemných překvapení (např. wild, wild world). Nejoblíbeneší postavy (v závorce nejvíce oceňovaná vlastnost): 1. generace - Chris (životní přístup), Cassie (za její šílenost), 2. generace - Panda (protože je taky dobře šílená), Naomi (inteligence, konflikt sebejistoty a sebepochybností), po zpětném uvážení i Effy (hlavně za herecký výkon). Ve třetí generaci nikdo - byli zajímaví, ale nepřirostli k srdci. To, že se postavy každé dva roky obměňují, hodnotím kladně. Jednak tak seriáln přinesl nové zajímavé příběhy, ale hlavně se tak vyhnul trapnému přetahování středoškolského dramatu do dospěláckého života. ()

radys.v

Typický britský seriál - "zajímavý" děj, nicméně vždy končí tak, že odstoupí hlavní hvězda/skupina (stejný příklad jako například Misfits). Děj graduje a díky tomu prakticky nejde natočit více sérií (už by se vše jen opakovalo). 1.+2. serie úžasná, 3.-4. dobrá, nicméně po shlédnutí 2 dílů 5.serie jsem usoudil, že se dál dívat ani nebudu, protože by to zcela zkazilo mé hodnocení celého seriálu. V pořadí 3. parta je dost suchá. ()

Tremono

Zhlédnul jsem všech šest serií najednou. Nenudil jsem se, i když uznávám, že druhá a třetí generace charaktery té první nedostihla. Zajímavý je přístup, kdy se každý díl věnuje jiné postavě, a odkrývá její život a problémy. Každopádně, seriál je hodně otevřený, a dokáže šokovat, ale možná jsem jen neměl divoké mládí :) Hodnotím o hvězdu méně, trochu realičnosti, a méně stereotypů by mi nevadilo. ()

Bazinga2563

1. generace je tak strašně dokonalá. 2. generace je obstojná, začíná hrozně, ale 4. série to zachraní. Ale 3. generace..aj aj aj. a 7. série je vyhrocená - FIRE: vyhrocené, PURE: vyhrocené, RISE: vyhrocené. Ale i tak, je to dokonalý britský seriál, víc mu nemůžu vytknout, ani kdybych chtěla, prostě ho žeru. ()

Wooke

Videl som len prvú a druhú sériu. Ostatné už nie sú také fajn že vraj, tak som to radšej ani neriskoval. Wild World na konci prvej série je legendárny. Tony sa javí ako drsňák, no nedajte sa pomýliť. Sid až taký hlúpy nie je. Celkovo sa mi páčili asi všetky postavy, lebo boli všetky iné a hlavne zaujímavé. Jeden z najlepších teenagerských seriálov a pre mňa najlepší. ()

Hawkey15

Výborný Teenagerovský seriál. Mé hodnocení 5 hvězd se vztahuje na první dvě série, které mě dostávali každým dílem. Nová generace (3.série) si zaslouží 4 hvězdy, a to především za postavu Cooka ! Od 4 série jde celý potenciál seriálu do háje a proto doporučuji skončit 3.serií a nekazit si zbytečně zážitek z výborného seriálu. Peace ! ()

1mara2

Když jsem viděl první díl, přišlo mi to trochu ujetý, zvláštní, třeba narozdíl od ostatních podobnejch seriálů, asi se tu podespala ta britská nátura, ale postupem času se z toho pro mě stal vážně skvělej seriál, plnej nejen dobrejch hlášek, ale taky silnejch životních momentů. První svě série aboslutní TOP. Pak samozřejmě bylo otázkou, jak si po změnách povede seriál dál.. A já můžu po cca 5ti dílech třetí řady říct, že si laťku udržel na skvělý úrovni a podle mě přibylo zábavy, je to vážně prdel! A Effy ♥ ()

akashisko

Cruel Intentions meets Trainspotting. Jeden z nej teen seriálů. který jsem kdy sledovala. Drsná realita podaná s lehkostí britského humoru, ideální pro výuku AJ co se nadávek týče (slovo twat použito asi tak 50x/epizoda). Silný příběhy a mám tajnej crush na Effy. ()

Sylvin

Společně s Misfits nejlepší počin, jehož cílová skupina jsou puberťáci. Ti mentálně slabší kvůli tomu možná začnou drogovat, protože si budou myslet, že je to cool a fpoho, ale tak nějak doufám, že ve svý hlubší podstatě je to tak dobrý, povedený a inteligentní, že to tupce nebude bavit... Jinak má oblíbená je první generace, ale na každé se najde něco zajímavého, ve druhé gen, jsou asi zajímavější herecké výkony a třetí je tak mimo, že se na to ze zvědavosti a částečně ze setrvačnosti kouknete taky. ()