Earth

(TV film)
  • Nemecko Unsere Erde - Der Film (viac)

V Arktidě se probouzí lední medvědi za svitu prvního jarního slunce. Podaří se jim nalézt jídlo předtím než led roztaje? O tisíce kilometrů daleko sdílí sloni vzácnou vodu se lvy, kdo vyjde ze souboje jako poražený? Ke konci příběhu sledujeme velrybí matku s mláďetem při jejich plavbě k ledům Antarktidy. Na konec se opět střetáváme s medvědy a dnešním ekologickým problémem číslo jedna. (gruvacek)

Aberforth

Niečo neopísatelne nádherné a dokonalé. Možnosť vidieť takéto unikátne zábery sa určite nenaskytne v žiadnom inom dokumente a to celé je sprevádzané príjemným rozprávačom a peknou hudbou. Odporučil by som tento film, hlavne primitívnym pracháčom, a ľudom čo si myslia, že sú viac ako príroda a môžu ju premôcť, tým, že budú vyrubovať lesy, alebo loviť zvieratá, ktoré tu majú to isté miesto ako my. Mali by sme si konečne uvedomiť, čo máme a naučiť sa žiť v súlade s prírodou a nie ju ničiť. ()

Liqid

Naprosto úchvatné záběry života na Zemi. Bohužel nemohu dát *****, neboť si myslím, že dokument by měl člověka obohatit a rozšířit mu obzory, zde byly omývány (ale nádherně) všeobecně známé fakty. ()

Pecival

Žádnej velkej přírodovědec co by sjížděl discovery nejsu, ale tohle je tak neodolatelně kouzelné, že to prostě jednoho dostane. Obzvlášt ty kachní mláďata padající ze stromu - to musí být to nejroztomilejší co jsem v posledních letech viděl. ()

Norfice

Dokument všech dokumentů o přírodě. Moc jsem si ho oblíbil, protože je nejlepší na uklidnění a večerní pohodu. Ohromující záběry spojené s krásným hudebním doprovodem. Opravdu všem doporučuji! ()

Americ

Tak toto je prvý dokumentárny film ktorý som si pustil sám a z vlastnej vôle a popravde bol som ohúrený krásnym prostredím,vynikajúcou hudbou či skvelým komentárom pri ktorom to všetko prežívate zo silným emotívnym zážitkom (100%). ()

Mr.Jackass

Naprosto dokonalý dokument s množstvým úžasných záběrů na naši planetu....Takže jako dokument 5*...Ale může mě někdo vysvětlit jak se tento "film" dostal do nejlepší 20 všech dob??? Tm prostě dokument nemá co dělat a chce to asi kritéria vstupu do TOP 20 trochu poupravit....Proto dávám 4*.. ()

Thurin

Jako pomůcka pro výuku na prvním stupni základní školy to jistě fungovat může. Jako seriózní dokument moc ne. Ale obrázky jsou to určitě nádherné. ()

Ploutev

Obrázky krásné ale dokument mohl být podán zajímavěji. Lpí se zde výhradně na obrazovou stránku a to mi nesedí natolik abych dal plný počet. ()

finx

Úžasný zážitek! V HD kvalitě naprosto famózní podívaná, některé záběry opravdu dechberoucí; až se vám z toho samovolně tvoří ve tváři úsměv, ale zároveň se hrnou slzy do očí. Hudba skvěle dolaďuje některé záběry, až z nich pomalu tvoří akční scény - např. smečka o třiceti lvech se vrhne na dospělého slona; nedýchal jsem! A takovýchto záběrů tam je mnohem více. Earth je zcela bezkonkurenční dokument, který není pouze jenom o obrázcích, ale také se snaží nějakým způsobem promluvit k divákovi a říci mu, co se tu vlastně děje na té "naší" krásné Zemi a jak moc jsou v nebezpečí ohrožené druhy zvířat. Tento dokument by měl povinně vidět každý. Člověku se poté třeba otevřou oči a začne dělat něco jinak... ()

Maynard.

Překrásný pohled na naší matičku Zemi, doprovázený fantastikou hudbou a neméně uklidňujícím komentářem. Film nabízí několik příběhů jednotlivých druhů zvířat, či přírodních úkazů. U mě to vyhráli tokající ptáci a "létající" kachňátka. Všem vřele doporučuji, jedná se skutečně o jedinečný a krásný filmový zážitek. Síla snímku spočívá v buď zrychlených nebo naopak zpomalených záběrech. Ruku na srdce, ale kdo z Vás před tím viděl jak rostou plísně či houby v lese, nebo jak červenají listy stromů, detail geparda při lovu, ulovení slona smečkou lvic a spousty dalších neuvěřitelných přírodních úkazů. Tento kousek prostě musí pohladit srdce každého diváka... ()

mohamedsfinger

Nejdříve jsem si říkal, že dokument o zvířatech do dvacítky nemůže patřit, ale pak jsem si zapl tento film. Naprostá oslava přírody v nádherných obrazech, která doplněná o velmi dobrou hudbu a příjemný komentář Patricka Stewarta snad žádnou velkou chybu nemá. Vrcholem je, dle mého, souboj geparda s gazelou a za ten potvrzuji tu pátou hvězdu. ()

OughJay

Konečně jsem si to sehnal v HD kvalitě a musim říct, že je to fakt nádhera... Strašně rád bych se někdy podíval na ty místa, který v tomhle dokumentu jsou, viděl na vlastní oči všechny ty různý zvířata, krajiny... Můžu jen poděkovat těm, co se na Earth podíleli, že mi umožnili se na ty místa dostat aspoň prostřednictvím těchto, slovama nepopsatelných, obrázků. ()

svačinka

kouknul jsem ve 3D, vizuál jedním slovem úžasný. Velice příjemný a vtipný komentář. Na"Ději" se mi velmi líbilo i to, že ne všechny příběhy končí happy endem a tudíž dokument reflektuje přírodu jaká je a není to žádná pohádka...nemám co vytknout, jasných 100%. ()

Germanotta

No krása, naša planéta je tak krásne miesto s tak rozmanitými a krásnymi druhmi života, a aj tak si to radšej všetko zničíme, všetko kvôli peniazom... ()

KR4T4S

Silně nadhodnocené. Jistě, jsou tam naprosto strhující záběry, ale v jakém dokumentu nejsou? Body dolů za neustálé opakování, že to a to je v ohrožení, že za to a to může člověk, že zlí vlci ale hodné srnky, že zlí lvi ale hodní sloni. Celkově to na mě působilo moc child friendly - málokdy predátor uspěl nad nebohou kořistí, žádná krev, slůně se ztratí od matky, jde špatným směrem navíc, ale za 5 min naštěstí našlo cestu ke stádu; protože tají ledovce, polárnímu medvědovi hrozí obrovská šance, že v moři nenajde pevninu, jenže za 5min je první tlapa na pevnině atd. Vše navíc komentováno velmi dramaticky (shakespearovsky - Stewart verze), aby ten zdvižený prst působil ještě více. Když se ukazují už tak krásné obrazy panensky čisté krajiny, měl tam být aspoň na pár minut pohled na "odvrácenou" stranu Země. V Top 20 to rozhodně nemá co dělat. Sorry, viděno v HD 55% ()

Sdoom

Esence krásy v té nejčistší podobě. Některé záběry jsou vskutku dechberoucí. A ekologické poselství v dnešní době určitě není od věci, ba naopak. ()

danca044

Film ukazuje neskutečně krásné příběhy a okamžiky různých druhů zvířat, která se snaží přežít v kruté divočině. Velmi krásný dokumentární film. ()