Po fuške v Londýne sú nájomní zabijaci Ray (Colin Farrell) a Ken (Brendan Gleeson) poverení svojím drsným šéfom Harrym (Ralph Fiennes), aby sa ukryli v Bruggách. Zatiaľ čo Ken si užíva pokojné prostredie a pamiatky malebného belgického mesta, uvravený a akčný Ray sa nudí a zatúži po dobrodružstve. Túla sa s turistami, dvorí miestnej kráske Chloe (Cléménce Poésy), mláti jej bývalého priateľa, skinheada Eirika (Jérémie Rénier), a zabáva sa s americkým trpaslíkom, ktorý tu nakrúca surrealistický film. Dovolenka sa však skomplikuje, keď Ray zistí, že šéf Harry ho prikázal zabiť a túto prácičku má vykonať Ken. Lenže Harry vôbec nerátal s tým, že Ray s Kenom sa na výlete tak veľmi spriatelia. A tak bossa čaká ťažká úloha - všetko si bude musieť zariadiť sám! (TV JOJ)

..Anya

Destinační management cestovního ruchu nelenil a pospíšil si vyřešit své problémy s přemasovitostí návštěvníků - komu by se chtělo trávit dovolenou v oblíbené konečné zastávce nájemných zabijáků, že? Marketingová složka nezůstala pozadu o nic méně, protože toho by nebylo, aby nám v hlavě neutkvělo spojení "FAKIN' BRŮŽ". Až se tedy budete rozhodovat zdali do Belgie nebo na Bahamy, vzpoměňte radši na Koženého. Pokud se na začátku filmu odpoutáte od nápadně shodné linie příběhu s Beckettovým Čekáním na Godota dostane se Vám sarkastického, později dokonce až černého, humoru plného suchých hlášek o trpaslících, černoších a prostitutkách. Z tohodle pohledu jsem si to užila moc. ()

horovska

Neměla jsem dopředu ani nejmenší tušení, o čem snímek bude. Z poklidného téměř cestopisného začátku až ke krvavému konci mne nenechali ani vydechnout.. Nesnáším násilí a brutální scény na plátně mi připadají nechutné a zbytečné. I tady bych se bez nich určitě obešla. Hlavní hrdinové byli poněkud neuvěřitelní - tak sympatické a citlivé typy si jen těžko dokážu představit jako lidi, kteří se rozhodnou být nájemnými vrahy. Ale jinak mne film nadchnul. Vtipný, drsný, psychologický... vskutku netradiční směs... ()

TMaR

Dlouhou dobu jsem si myslela, že je to zaručeně přeceněný film a nechápala jsem proč. In Brugges má ale úžasnou atmosféru a už jenom za to si těch pět prostě zaslouží, nemůžu si pomoct. ()

candy_daze

Nemůžu dát míň, než 5*. Protože Farrell, protože Gleeson, protože Fiennes, protože skvělá režie, protože atmosféra, protože hlášky, protože Bruggy. ()

dakarin

Určitě vyjímečný film, vyniká bezprostřednosti a reálnosti, zajímavé vykreslení postav a velmi zdařilé výkony hlavních hrdinů. Velmi šťastným způsobem situování hlavní scény do belgického města Bruggy vynásobené snad až bonusovou bezesporu kouzelnou prohlídkou tohoto města. Film působí věrně a nenásilně Vás vtáhne do příběhu. Po celou dobu má režie před Vámi mírný náskok a skutečně velmi dovedně (ale jemně) otevírá nové obrazy - vše ovšem citlivě smysluplně (skutečně pouze malá nadsázka v rámci filmového jazyka). Závěr filmu sice lehce smutný v poctivé linii celého snímku, ovšem smutný osvobozujícím způsobem, neb celý film ukazuje k hodnotám převyšujícím prostý lidský příběh stejně jako rukopis předků hovořící v Bruggách.... Tedy vynikající kamera, ještě lepší režie --- D O P O R U Č U J I ;-) ()

gp_one

Výborný Colin Farrell, kterého vídám poslední dobou na plátně čím dál tím raději a tradičně skvělý Ralph Fiennes, vás provedou touto naprosto jedinečnou gangsterkou, odehrávající se na pozadí působivých Brugských exteriérů a plné melancholie s tváří pokřivenou křečovitým smíchem. Celkově výborný film, kde role padnou hercům takříkajíc, jak prdel na hrnec. ()

kiimi

Snímek, ze kterého vyloženě kouká typický suchý britský humor. Film, který si dělá legraci z USÁků, film, který ukazuje život takový, jaký je a končí naprosto nečekaně. Film, díky kterému se jedu do Brugges podívat. Na všechny lokace, kde se natáčelo (mimochodem Raamstraat 17 v Brugách je, ale na jiném místě, než ve filmu). ()

Mara97

Slušná oddychovka, jenže postavy ve filmu jsou prostě nesmrtelné. Přece když někdo skočí ze 100 metrů vysoké věže, tak je na místě po něm a ještě se nebude plazit minutu po zemi. Konec byl ještě horší, snad 8 výstřelů (a to ne někam do nohy) a Ray šel pořád dál... Proto tento snímek bude mít u mě navždy titulek nejnesmrtelnějších osob v historii kinematografie! ()

anitae

Bruggy jsou fakt pěkné město, ale jediná scéna kterou si z celého filmu pamatuju je ta s obtloustlými turisty u výstupu na věž. Slabší 3* ()

VerenaLord

Ulítle drsná gangsterka zasazená konečně také do jiné země než USA. Ovšem zasadit tenhle typ filmu do tak malebného městečka Bruggy, to chce už notnou dávku odvahy. A vyplatilo se! Z jinak zajisté nudného námětu se (nejen) tak netypickým místem stalo geniální dílko, kterému k dokonalosti chybí jen pramálo! Jsem nadšená! ()

Mukunda

Moc pěkný příběh a pěkná reklama městu - musím se tam někdy podívat. Pozoruhodný vypravěčský styl. Atmosféra divadla. Otázky mravů a svědomí působí v kontextu snímku poněkud úsměvně, drží si nicméně vnitřní logiku, vyústí v zajímavý, byť možná poněkud předvídaný konec, a tak dobře fungují. Válka černých trpaslíků proti bílým trpaslíkům - proč ne? Stojí za zapamatování, stojí i za víc. ()

Castielo

Asi úplně nechápu přirovnání k lock, stock nebo snitch, Možná pár okamžiků a britskej humor. Ale to celej film nespasí. Krom několika velice povedených scének jsem se bohužel nudil. Lepší 3* ()

truby

Příběh, který má svojí atmosféru a kouzlo snad i díky pohádkovému městu, jež je mu kulisou. Výjimečné je zde spojení dramatu a komedie a balancování mezi nimi. Já jsem si po celou dobu totiž nebyl jistý, co už mám brát vážně a co ne, protože od začátku se to tvářilo jako komedie, a nakonec i v těch vypjatějších dramatických situacích se to občas zvrhlo v černý vtípek a totální absurditu, no a já se po většinu času velice dobře bavil a smál. ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Britský režisér Martin McDonagh byl díky Třem billboardům kousek za Ebbingem blízko Oscarovi, nakonec si ho ale odnesli pouze Frances McDormand a Sam Rockwell. To ale nic nemění na tom, že jeho… (viac)

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (viac)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky

23.02.2009

Snad jen jednoho většího překvapení jsme se dočkali při vyhlašování Oscarů za rok 2008 v hlavních kategoriích: nejlepším hercem v hlavní roli se nestal Mickey Rourke za Wrestlera, ale Sean Penn za… (viac)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008