Novoobjavená planéta Pandora je mierumilovné miesto s obyvateľstvom Na´vi, žijúcim v súlade s čarokrásnou vegetáciou planéty. Posádka vyslaná zo Zeme na svojej prieskumnej misii objaví na Pandore aj veľmi cenný minerál, ktorý by mal na Zemi nevyčísliteľnú hodnotu. Pobyt na Pandore je však pre človeka možný až po vytvorení genetického dvojníka, hybrida avatara, ktorý, môže byť ovládaný psychikou oddelenou od ľudského tela a fyzicky zodpovedá pôvodnému obyvateľstvu Pandory. To má fluoreskujúcu modrú pokožku a dosahuje trojmetrovú výšku. Na náročnú misiu vyberú okrem iných aj Jakea Sullyho (Sam Worthington), bývalého námorníka, ktorý zostal po svojej poslednej misii paralyzovaný od pása nadol. A práve šanca opäť chodiť ho nadchla natoľko, aby sa do programu Avatar prihlásil. Po pristátí na Pandore sú členovia prieskumnej misie ohromení úžasnou rozmanitosťou miestnej vegetácie. Stromy dosahujú výšku mrakodrapov a svetielkujúci prales je plný nádherných tvorov, aké ešte nikdy nevideli, ale aj hrozných prehistorických predátorov. To je však iba zrnko prekvapenia, ktoré na posádku čaká. Aj keď sa zdá, že po počiatočnej nedôvere miestnych obyvateľov sa posádke podarilo adaptovať a získať aj priestor pre diplomatickú misiu, Pandorčania sa rozhodne nehodlajú nechať kolonizovať. Čoskoro príde k tvrdému boju... Jake, ktorý sa postupne s Pandorčanmi zblížil a celkom ho očarila princezná Neytiri (Zoe Saldanaová), teraz stojí pred zásadným rozhodnutím. Za koho bude bojovať vo finálnej bitke, ktorá má rozhodnúť o osude a vývoji celého sveta? (TV JOJ)

salahadin

Avatar aneb scénáristy a příběhy už nepotřebujeme, zato digitální odborníky jo. Avatar je nesmírně hloupý a laciný film (dějově) a kdyby nebyl tak drahý, kdyby ho netočil nafoukanec Camy, tak po něm neštěkne nikdo z vás. Ale stačí ty pohyblivý obrázky trochu vyretušovat a ejhle, hit nambr van je na světě. Zatímco nám poslední měsíce televize, noviny, časopisy a internet masírovaly mozky hodně drahou reklamou tak, aby nás sešikovaly do jednoho chtivého stáda nadrženého na Avatar, já si vypěstoval k téhle snobské filmařině zárodek nebetyčného odporu. A když jsem shlédnul tenhle "zázrak", můj odpor vyrostl jako dluh předaný exekutorům. Chápu, že o příběh nejde, ale už nechápu, proč se tu mnozí a mnozí ukájejí nad vizuální stránkou, která z filmu dobrý film zkrátka nedělá. Cameron si myslí, že když má supermoderní techniku, s níž dokáže vykouzlit jiný svět, může se zvesela vykálet na příběh. Tenhle příběh je tak bezzubej, že kdyby vás kousl, bude vás to jen šimrat. A tenhle příběh slouží jen jako platforma pro ty vizuální orgie (i když fakt nechápu, co je na lítacích skálách orginoidního). A já jsem holt typ, co na digitální triky kašle z hodně vysoka. Já mám rád příběhy, originální příběhy, co vás něčím upoutají. Avatar tohle nenabízí. Ten příběh už tu byl milionkrát... namátkou vemte Posledního samuraje, natřete ho namodro, dejte ho do rukou tvůrcům, co jsou nonstop v lihu, a vznikne Avatar, úhledně zabalené hovínko s růžovou mašličkou. Jen mě fascinuje, že i ti modrásci nejen že mluví anglicky, ale přebírají americké zlozvyky...po první puse sex! Kdyby se Avatar nesnažil být tím nejmegalomanštějším filmem všech dob, dal bych i těžce vydřený 2*, ale takhle to je milosrdná 1* a už ani nevím, za co. I na odpad by se měl film trochu snažit. Sorry, Camerone, pro tvé hity já nemám pochopení. Za tohle ti červený diplom nedám. To Gilmour93: Předstírá lásku k filmu? Fakt? Miluju-li Tenkrát na Západě, ale nesnáším Armageddon, Avatar Atd., předstírám? Brilantní výrok. ()

Disk

Po mnoha letech od světové premiéry lze bez obav říci, že Cameronův Avatar patří k novodobé klasice. Nejen svou atraktivní diváckou přístupností, jež je v mnohých scénách dosti nepříjemná, ale především svou myšlenkovou naléhavostí, která je dnes mnohem hlasitější než v době vzniku. Jamesi Cameronovi se podařilo stvořit dokonalý fikční svět, jenž si nás dokázal neskutečným způsobem podmanit. Často vyčítaný archetypální příběh je ve skutečnosti Cameronovým scénáristickým vítězstvím, protože mnohem podstatnější jsou tu všechny drobné detaily, které jsou rozesety po celém filmu (např. minipříběh školy, ve které se místní děti učily porozumění bytostí z různých kulturních světů). Platí to především o tříhodinové (nejdelší) verzi, která je skutečně komplexní záležitostí. Těžko se z Pandory odchází, je to nezapomenutelný zážitek i na domácím Blu-ray nosiči. ()

Aky

Děkuji oscarové porotě, že udělením cen pouze za technickou stránku filmu, naznačila, že tudy by cesta filmového umění vést neměla. Technické prostředky by měly sloužit. Umožňovat lépe, přesvědčivěji, srozumitelněji se vyjádřit těm, kteří mají, co říct. Právě ono: "mají, co říct," je slabina tohoto filmu. Podobný příběh jsem viděl s Vinetuem, lépe vyprávěná je Planeta opic. Důvod vzniku tohoto filmu vězí pouze v opájení se nejdokonalejší, nejdražší technikou. Dříve či později ho logicky překročí další. Co zůstane potom? ()

666teen

2154. Lidstvo opouští svojí rodnou žumpu a valí se do vesmíru plundrovat cizí planety. Na řadě je díra jménem Pandora. Partička je to rozmanitá. Hodní vědátoři vedení bývalou vetřelcobijkyní s cigárem v koutku, slizácký byznysmen, který si přiletěl pro hromadu lítajících šutrů za mooooc pozemských šušní, vojáci vedení debilní gumou a nenápadný, handicapovaný, bývalý mariňák, budoucí spasitel Jake. Obyvatelstvo Pandory tvoří třímetroví šmoulové s ocásky a USB copánky, kterými se dokážou spojit s kdekým, nebo s kdečím na planetě. Z pozemšťanů moc nadšení nejsou a tak je (nejen) Jake přemiklíkován do těla jednoho z modráků a vyslán do lesa, aby z nich tahal rozumy a donášel vrchní gumě jak na šmouly vyzrát. Jenže Jake prozří, pochopí co jsou jeho pozemští kamáradi za bandu hajzlů, ve stromech se mu zalíbí, zamiluje se do šmoulinky a potom co si ochočí velikou červenou lítací potvoru (ostatní domorodci mají pouze standartní zelenomodré modely) se stane šéfem odporu proti svým bývalým soukmenovcům. Následuje epická bitva, smrt několika vedlejších postav a happy end. Zazvonil zvonec a pohádky je konec. A víte co? Mě se to líbilo. ()

Cappuccino

Radím sa do skupiny ľudí, ktorí mali tú obrovskú česť vidieť Avatar v 3D kine. Tak na rovinu? Emocionálny žážitok number one. Už pred premiérou boli moje očakávania veľkolepé, ale nejak ma Cameronov najnovší titul (kladne) prekvapil v úplné inom smere. Vizuálna stránka je dokonala predovšetkým vďaka rozpočtu, $190 miliónov USD. Chcem sa nechať počas filmu natáčať! Smiech, úsmev,úsmev, smiech, úsmev, vážnosť, pochmúrnosť, smiech, nenávisť, smútok, plač, úsmev, smiech, plač, úsmev. A takto nejak by bolo možné pokračovať ďalej. Avatar je skutočne veľkofilm film, ktorý bezpodmienečne vyžaduje ozvučenú kinosálu, a kto sa v nej v dobe premiéry nenachádzal, urobil obrovskú chybu. Či už filmový fanúšik alebo bežný “užívateľ serveru život”. Soundtrack Jamesa Hornera bol fantastický v Titanicu, bol fantastický v Braveheart a je fantastický aj v prípade Avatara. A nezáleží na tom, či príbeh podobný tomuto bol zobrazený už viac krát. Cameronovo dielo na mňa zapôsobilo tak silno, že som už 8. deň nevidel nič iné, pretože ak mám citovať užívatela Fliper - "Ostatné filmy sú oproti tomuto ako demoverzia". A teraz ma ospravedlňte, prosím. Idem si vypočuť Jamesa Hornera a znova naplniť svoju myseľ tou krásou. ()

Ruut

V podstatě Titanic v bleděmodrém (doslova že :). Velice tuctový příběh v kouzelném a promakaném supermoderním hávu. Mám z toho zhruba stejný pocit jako před pár roky ze Světa zítřka. Jenže tohle je Cameron (který bohužel už 15 roků točí na klíč), takže ... ()

Allien.9

"Avatar"? Nejnafouklejší bublina posledního desetiletí... I přes vešerou snahu jsem se za celých 155 minut nedokázala vžít do děje a jedinou emocí, kterou ze mě Cameronův horko těžko "Avatar" vydoloval, byla nenávist k vlastnímu druhu. Bohužel ani ta nebyla ničím výjimečná, neboť ji pociťuji při každém druhém filmu podobného ražení... Tuctové tři hvězdy a největší zklamání roku k tomu. ()

Rominator

Film jsem viděl v IMAXu a byl to pro mě neuvěřitelný audio-vizuálně-emocionální zážitek. 3D je zážitek, ale i bez něho film funguje. Rozhodně všem co se film líbil, mohu jedině doporučit Director's cut (režisérskou) verzi filmu. James Cameron dokázal v každé přidané scéně dodat informaci, která pomůže dokreslit nezodpovězené otázky (např. co se stalo ve školce Dr. Grace Augustine a proč přestala Na'vi děti učit .......). Prostě pro každého fandu povinnost zhlédnout. ()

HAL

Avatar je jedno klišé za druhým, jeho hlavní myšlenka jde zcela mimo mě a vlastně ani vůbec není sci-fi... ale je tak kurevsky dobře natočený, že před Cameronem nejde nesmeknout. On prostě JE král hollywoodského světa... a tímhle mu předvedl divadlo tak neskutečně opulentní a vizuálně orgastické, že se z toho bude vzpamatovávat ještě hodně dlouho. ____ Poznámka po dvou letech - Directors Cut dost zvyšuje potřebnou komplexnost a funkčnost fikčního světa, a už jsem ten film viděl osmkrát, přičemž mě pořád strašně baví, takže nezvednout o tu půlhvězdičku na plnou desítku by bylo jen lhaním si do kapsy. Avatar je boží. I když na starší Cameronovy filmy pořád nemá. 10/10 ()

Aidan

Pravdou je z mnoha stran slyšené, totiž, že tento film je po vizuální stránce čímsi jako procházkou po rajské zahradě a jinak celkem obyčejným béčkem, které by bylo směšné ve svých přihlouplých holých větách i ve hře na ekospirituální přesah nebýt těch létajících hor a světélkujících rostlin a všech těch barev cizí planety. Vyburcován ohlasem jsem prvně v životě zkusil jít na film v 3D a nemám slov. Co všechno lze dnes už na plátně vytvořit! Proč však musí mít tak úchvatně trojrozměrný film tak strašně jednorozměrný scénář? Sním si o tom, jak by asi za užití podobných technologií býval mohl vypadat třeba Jacksonův Pán prstenů. Takto se mi hodnotí těžko: na televizní obrazovce by tenhle film stěží dosáhl na tři hvězdičky, v 3D je skoro za pět. ()

Satan

Ten film byl v kině bomba a zdaleka největší 3D zážitek. Cameron s technologiemi umí pracovat a ví, co chtějí diváci. Jeho military fetiš a touha po mezigenerační romantice tady ale bere až takové obrátky, že jsem to přes tu tunu klišé a kýče už pomalu nedokázal pojmout. Vyloženě wow je tedy celý vymyšlený svět Pandory a závěrečná akce. Ostatní je jen a pouze audiovizuální pozlátko. P. S. po cca 10 letech ten film zestárnul víc než třeba T2, což je škoda. Uvidíme, s čím přijde dvojka. [Přesná stopáž: 179 min - Director´s Cut] ()

Peytl

Pokud byl Avatar zlomovým snímkem a kinematografickým zázrakem, pak budu radši žít před bodem zlomu.Výjimečným byl pro mě jen tím, a tak si jej budu pamatovat, že to byl nejpřeceňovanější film historie.Trochu ze mě mluví alergie na 3D, ne kvůli animaci samé, ale kvůli "myšlence" filmotvůrců, že efekty můžou zachránit jakýkoliv příběh byť debilní.Takže ano, Avatar byl tedy zlomovým, ale komu tím prospěje netuším. Ale možná jsem jen staromilec, který prostě nesnáší papírový brejle. Nic, jdu seřezat pár zvířátek a nakopat si nějaký Unobtainium. ()

mchnk

Pestrobarevná, umělohmotná, pohádková šalba z níž vytéká to nejhorší, čeho jsou scénáristé v Hollywoodu schopni. Prostě 16. nejoblíbenější film. ()

MIMIC

Toto nie je normálny film, to je princezná so silikónovými prsiami. Preto sa tak páči. Mimochodom, domnievam sa, že tak často skloňovaná ekológia je len maskovacím manévrom, aby mohol byť tlmočený antiimperialistický, protibushovský obsah (zjavný napr. v trúfalej vete "Ak nejakí ľudia majú niečo, čo chceme my, urobme z nich nepriateľov a veďme proti nim vojnu."). Okato zdôrazňovaná ekológia teda slúži na odpútanie pozornosti, aby ten film mohli šťastné republikánske rodinky šťastne prežiť. ()

Vančura

Je možné, že mě Avatar neměl šanci ohromit, protože jsem ho nikdy neviděl v kině na velkém plátně (poprvé jsem ho viděl před lety na notebooku a podruhé teď doma v telce), ale stejně si myslím, že mám k těmhle bombastickým blockbusterům přirozenou averzi, v tomto případě živenou i tou šílenou stopáží a dějem vykradeným z mnoha známých zdrojů (podobnost s Tancem s vlky a dalšími filmy, které zde zmiňují jiné komentáře, je nepřehlédnutelná). A je podle mě obecně na pováženou, zda by dobrý film neměl fungovat sám o sobě, nezávisle na tom, za jakých podmínek a na jakém zařízení ho člověk zhlédne (samozřejmě, že velké plátno svědčí všem filmům, ale mám asi prostě problém uznat, že by existovalo něco jako svébytná kategorie filmů, které jinde než v kině nefungují). Navíc mě tam ubíjí ta všeprostupující krotkost (v rámci maximální přístupnosti - film kupříkladu nijak netematizuje sexuální život Pandořanů či jejich hygienické návyky), záplava klišé (v čele s tím stupidním mariňáctvím), jakož i celková dějová předvídatelnost a nevěrohodnost, lze-li o něčem takovém mluvit v rámci žánru sci-fi (nedokázal jsem se kupříkladu smířit s předkládanou tezí, že o tak zásadních věcech, jako je drancování jiné planety a genocida jejich obyvatel, může rozhodovat tak omezený okruh lidí - v podstatě pouze 1-2 postavy - navíc v podstatě zcela nezávislý na dění na Zemi - postava tupého manažera pouze pronese, že akcionáři jdou pouze po zisku a nic jiného je nezajímá, což mi jako odůvodnění té nesmyslné zkázy přišlo zoufale nedostatečné, a chápu to v první řadě tak, že scénář si to chtěl dramaticky usnadnit). A dějově mě to nejvíc bavilo někde do první hodiny, kdy film servíruje informace o postavách a Pandoře a je to vážně vizuálně hezké, ale od momentu, kdy dostane Jake 3 měsíce na to, aby zapadl mezi Pandořany, už mi děj nepřišel tak zajímavý, a poslední více než hodina bitvy o Pandoru už je podle mě poněkud ubíjející, vystavěná čistě na efekt a vyprázdněná - a těžko věřit naivnímu finále, že by se vše navždy vyřešilo porážkou plukovníka, protože je snad logické, že by ze Země přišla nová, pravděpodobně ještě posilněná výprava dobyvatelů, což se taky přesně stalo v sequelu. Takže mi nakonec Avatar přijde jako ten typ filmu, kterým je asi nejlepší se nechat okouzlit v 3D kině a dál ho moc neřešit, protože jakmile to člověk vidí jinde nebo se v něm začne člověk víc rejpat, je pak strašně těžké tomu všeobecnému nekritickému nadšení propadnout též. ()

Javert

Propříště by si Cameron mohl uvědomit, že audiovizuální orgie nejsou všechno. Snadno předvídatelný příběh totiž stojí doslova a do písmene na stokrát viděných klišé a rádoby drsné hlášky všech zúčastněných jsou leda tak k smíchu. Štěstí, že jsem na Avatar nebyl natěšen tak moc, jako většina mých přátel a kolegů. Zklamání však bylo a stále je i přesto veliké. ()

mzss1

Shlédnuto v kině v 3D v CZ dabingu. K filmu mě zaujal především trailer. Celkově nevím jak mám film popsat. Je to jeden z nejlepších filmů od Jamese Camerona. Hodně lidem vadilo, že finální válka je až ke konci filmu, ale celkově je film zvláštní, má perfektní příběh, nejvíc mě bavily scény, kdy se hlavní hrdina Sam Worthington učil zvyky u cizé rasy. Jakmile ve filmu vypukla válka, byly zde dojemné, smutné scény. Sigourney Weaver mě překvapila a bavila mě podobně jako u vetřelce. Hudba naprosto dokonalá. Zápory ani snad nejsou, možná nějaký nápad mohl přibýt navíc, ale to je asi zbytečné tu řešit. Celkově film hodnotím na 98% = ***** ()

kingik

Fanoušci Jamese Camerona jistě nečekali těch 12 let marně. Na sklonku roku 2009 jim "železný" Jim naservíroval megalomansky pojatý snímek snoubící v sobě snad všechny žánry, kromě muzikálu, a s odhodláním pokořit i hranice vesmíru vlétl do kin, aby v závěrečném zúčtování o nejlepší letošní film roku posbíral všechny vavříny. Otázkou však zůstává, zdali se tak stalo právem, a to už si nejsem tak jist. Vítejte tedy na planetě Pandora, po níž vás provede ostřílený bývalý příslušník maríny Jake Sully (Sam Worthington), jež je ochrnutý od pasu dolů a souhlasil s implantací své mysli do hybridního těla Avatara, jehož úkolem je se infiltrovat mezi zdejší primitivní a bojovný kmen, a po vzoru Tance s vlky se naučit všem jejich zvykům a tradicím. Postupně si získá důvěru a nalezne i lásku, ale tahle idylka nevydrží dlouho, protože planeta má být zanedlouho srovnána se zemí kvůli těžbě vzácného nerostu, a je jen na Jakeovi, na kterou stranu se postaví. Do jisté míry je i na divákovi, zda Cameronovi skočí na špek a nechá se opájet fantaskními obrazy malebné Pandory hrajícími všemi barvami a nechá se strhnout působivým vizuálem, anebo na tohle rezignuje a oprostí se od toho pozlátka. Říká se všeho moc škodí, anebo ještě lépe všeho s mírou a právě bombastické vizuální orgie tak nějak posílají do kytek příběh, který zrovna nemá ambice být tím nejoriginálnějším a nejzajímavějším v celém filmu. Odmyslíme-li si trikové orgie, pak nám zbude chaboučký příběh se slabou motivací hlavního hrdiny, plný logických děr a zmateným ekologickým poselstvím, které bych rovnou vypustil. Naštěstí je megalomanský rozpočet na filmu vidět a jen co se ve 24. minutě ocitneme na Pandoře obydlené prapodivnými krvežíznivými tvory, ale i prestižními létajícími Ignary vzdáleně připomínající pravěké pterodaktyly, je znát, že Cameron si s vizuální stránkou filmu vyhrál a dovedl ji až k dokonalosti. V té chvíli se na diváka valí neskutečná vizuální síla, která nemá obdoby a má sílu Tsunami a totálně diváka strhne, ale přece jen film má dlouhou minutáž a v polovině filmu jsem už nereagoval tak jásavě, ale agresivní orgie měly i mírně uspávající účinek. Finální střet zákeřného velitele základny Stephena Langa s hodným Jakem lze brát jako bonus pro ty, kteří žehrali na to, že čtvrtého Terminátora nerežíroval Cameron. Ten si v závěrečné bitce rozpomněl na své "terminátorské" časy a nabídl vymazlený závěr. Škoda, že už tak šťastnou ruku neměl při výběru herce do hlavní role, protože mdlý a necharismatický Sam Worthington rozhodně nedal do své role víc, než mu bylo předepsáno scénářem. Potěší však návrat Sigourney Weaver v roli bioložky Grace a Giovanni Ribisi byl tak skvostný, že o jeho výkonu lze hovořit jen v superlativech. Film už tak super nebyl. Působil na mě rozporuplným dojmem a byl tak předvídatelný, až to hezké nebylo. Vizuálně Cameron hranice pokořil, ale po příběhové stránce nenabídl nic převratného. Mé hodnocení: 60% ()

Aknah

Chtěla jsem, aby 2000. hodnocení patřilo zrovna tomuto skvostu a to se mi splnilo. Co bych řekla pro začátek, bylo to přesně to, co jsem očekávala, ale možná sem dostala ještě víc. Spoustu nabité akce, parádních efektů, skvělého příběhu, který byl podle mě do puntíku doveden do dokonalosti, velice povedené střihy, herecké výkony, i skvěle udělaní obyvatelé Pandory. Nemohla jsem spustit oči z Neitiri, prostě něco tak krásného na to se dívá opravdu s obdivem, tady se utvrdilo, že modrá je dobrá... neskonale úžasná atmosféra, která z toho přímo dýchala, ten svět co tam byl - neuvěřitelně krásný, přirozený a kouzelný zároveň. Byla to taková úžasná pohádka s dobrým koncem, některé části se daly předvídat, ale to všechno beru, protože takovýhle film jsem ještě neviděla ! Škoda, že tady není 6* hodnocení, protože když to s prominutim srovnám s nějakýma sra*kama, který ode mě dostanou tři hvězdičky, tak se to najednou nedá srovnat. Nic tak povedeného sem dlouho neviděla, snad nikdy. Takhle akční podívanou plnou zvratů a překvapivých momentů, mrazilo mě po zádech, měla sem husí kůži a všechny ty emoce sem prožívala s Jakem. Jako jeho první let, nebo polibek s Neitiri, prostě ty scény jsou natočeny tak dokonale, že bych se nejradši taky stala tou modrou osůbkou, z které vyzařuje tolik charismatu. Taky se mi moc líbilo, jak se tu propojily dva světy - ten LIDSKÝ -> bezcitný, plný techniky a vědy, ale bezlítostný, který si jde za svým cílem a nevidí nic jiného než moc a peníze a oproti tomu svět PANDORY -> kde je nejvíce důležitá rodina a klan, strom duší a Eiwa a jejich smysluplný život plné duchovního spojení mezi jednotlivými rostlinami a zvířaty. Každá věc tam má smysl a nikdo by tu rovnováhu nikdy neporušil... Proto jsem i já těm šokům a síle lidí v podobě strojů čelila tak, že sem se bála a prožívala to s nimi... Boření stromů a všeho kolem, bylo nepředstavitelné a já se vžila do té situace, která byla otřesná. Ale nebyl by to americký film, aby nekončil dobře, no ne? Myslim si, že je to nádherně natočené - Cameron představil mistrovský kousek, na který všichni dlouho čekali a myslim si, že nikdo nemůže být zklamaný. A jestli někdo řekne, že jsou tam efekty a všechno ve filmu, ste už dávno viděli... nevěřte tomu, protože tak silný zážitek sem dlouho nezažila.. něco tak perfektního, co vyrazí dech - akce, romantika, dojetí, boje, ale i ta technika a všechno do sebe tak nádherně zapadalo, bylo spojené bezchybnou hudbou, která seděla do každého záběru a hned se mi ta příroda a svět Pandory dostal pod kůži. Ani po tom shlédnutí mi nebylo jasné, jaktože to natočil Cameron - úplně jiný styl a stále mě překvapuje, jak mohl zrodit tak neokoukaný a nový nápad, který každého musí nadchnout. A to nemluvim o dějových nebo vizuálních detailech, které tento film jen doprovázely a dotvářely ho ke konečné podobě, která mě unesla až pod strom duší, které ke mě promlouvaly jako k Jakovi... Co víc dodat, je nad míru jasné, že se mi to líbilo, i když je to v hodně zkrácené verzi, protože tohle se nedá popsat jen tím, jestli to bylo hezké, nebo ne. Něco takového sem neviděla hodně dlouho a takovou show si dopřeju znova. Navíc stopáž 160 minut uběhne, že ani nevíte jak... Musím ještě dodat, že 3D zážitek mi jen zvýšil pocit, že tam jsem a že jsem si to užila jako žádný film někdy v kině. Proto se klidně usaďte a dívejte se na něco neobvyklého a tak velkolepého, jako je právě modrý Avatar ! :) Ať se tam i vy najdete :) () (menej) (viac)

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

07.02.2024

Bude Barbie pokračovat?

Bude Barbie pokračovat?

26.11.2023

Barbie je nejúspěšnějším filmem roku. S výdělky přesahujícími jednu miliardu a 440 milionů jde jasně o nejvýdělečnější snímek letoška, což je fascinující i s přihlédnutím k tomu, že jde o originální… (viac)

Disney zase odsouvá své blockbustery

Disney zase odsouvá své blockbustery

14.06.2023

Stávka scenáristů začíná studiím dělat první vrásky. Místo férové gáže pisálkům a zaslouženým procentům ze zisků raději šéfové typu Davida Zaslava (Warner Bros. Discovery) odmítají o požadavcích… (viac)

James Cameron začal psát nového Terminátora

James Cameron začal psát nového Terminátora

25.05.2023

Je to pár dní, co legendární herec Arnold Schwarzenegger v rozhovoru o své kariéře prohlásil, že už definitivně seknul s rolí terminátora v sáze slavného režiséra Jamese Camerona (Titanic). Možná si… (viac)