Robin Hood

• Česko Robin Hood (viac)

Po smrti kráľa Richarda Levie srdce (Danny Huston) sa statočný a bystrý lukostrelec Robin Longstride (Russell Crowe) rozhodne obrátiť vojne s Francúzmi chrbát a vrátiť sa späť do Británie, do chudobou, hladom, korupciou a strachom, predovšetkým však brutálnym šerifom (Matthew Macfadyen) drveného Nottinghamu. Len ťažko uveriť, že práve na tomto bohom zabudnutom mieste nájde niečo, v čo už ani nedúfal – domov, rodinu a lásku, v podobe odvážnej a nezlomnej vdovy Lady Marion Loxleyovej (Cate Blanchett), ktorá sa zvláštnym riadením osudu zrazu stane... Jeho manželkou! A keďže je hrdá žena spočiatku viac ako skeptická nielen k jeho pohnútkam, ale i k nemu ako k mužov... Rozhodne sa získať si jej dôveru i náklonnosť, a tak sa obklopí skupinkou podobne zmýšľajúcich mužov a spolu s nimi sa rozhodne nielen vzdorovať šerifovi všade, kde je to len trochu možné, ale predovšetkým postarať sa o potrebných tým najjednoduchším a súčasne najspravodlivejším spôsobom - bohatým brať a chudobným dávať! Nanešťastie však jeho desaťročiami vojny oslabenej vlasti hrozí oveľa väčšie nebezpečenstvo, a tak sa Robin, azda najnepravdepodobnejší zo všetkých hrdinov, spolu so svojimi spojencami musí pokúsiť o nepredstaviteľné – zabrániť krvavej občianskej vojne a pokúsiť sa vrátiť Anglicku niekdajšiu slávu a jeho korune stratený lesk! (TV Markíza)

Bloodoom

No abych pravdu řekl tak jsem z toho dost v rozpacích. Jelikož se tento film jmenuje "Robin Hood" a hlavní postavou je "Robin Hood" tak to prostě musím srovnávat s "Robin Hood - král zbojníků". V porovnání s tímto úplně totálně obráceným a překopaným a zpraseným atp mi nezbývá než dát tři hvězdy. A to opravdu jen a jen za "zmršený" příběh. Jinak kamera, hudba, herecké výkony atp jsou dobré. Kdyby to pojmenovali jinak a Russell nehrál koho hrál asi bych se rozhodoval mezi čtyřkou a pětkou. ()

Awesome odpad!

Tak tohle byla vůbec nejhorší adaptace Robina Hooda, jakou jsem kdy viděl. Ačkoliv mám rád Russella Crowa i režijní kousky Ridleyho Scotta, tenhle "film" si oba klidně mohli odpustit, především pak druhý jmenovaný. Russell hrál dobře, ale ten (žádný) děj bohužel nahradit nedokáže. ()

DžejPý

Mám rád Russella Crowea, mám rád Ridleyho Scotta - za každého je hvězdička. Jednoduchým výpočtem zjistíte, na kolik hvězdiček hodnotím film... Jiný pohled na legendu - fajn, ale proč tak nemastně neslaně? BTW: ještě nedávno tu visel popis filmu od oficiálního distributora. Pako, které si nedokáže ani přečíst titulky k filmu, když už se na něj nepodívá, a pojmenuje postavu Marka Stronga Gisborn, si zaslouží nakopat... ()

Chaozzak

Ridley Scott se opět předvedl (v dobrém). Velmi dobře pojatý příběh o začátcích Robina Hooda, jediný problém je, že se ten film měl jmenovat úplně jinak. Nesprávný název se z části podepsal na samotném úspěchu filmu – lidé prostě očekávali otřepaného Robina v čele s Crowem, který bojuje proti zápornému šerifovy z Nottinghamu. To se sice ve filmu objevilo, ale až ke konci. Naivní romance tu samozřejmě nemůže chybět, naštěstí se na to šlo velmi pomalu a nevnuceně. Nicméně je zde opět perfektní kamera, hudba (!) a hlavně velmi dobře vykreslená atmosféra. Souboje trošku slabší, ale v podání ostatních herců (Scott Grimes, Kevin Durand atd.) se to víceméně vyvažuje. Celkově mě film velmi překvapil a hlavně nadchnul – 80% ()

RadimRay

Jak je to tedy s legendou a jak s historickými fakty?Mám v tom guláš. Upřímně mi to bylo jedno, král Richard Lví Srdce podle historických pramenů, byl zasažen šípem a několik dní nato zemřel na infekci...takže zas takovej blábol to není, film se drží více historie. Jde o film více chladný a méně komediální než zatím nejlepší zpracování Robina Hooda s K.Costnerem, ale kromě těch dětských pytláků jsem ve filmu nenašel žádný rušivý element a dobře se bavil! 75% ()

JerryPilsen

Historická slátanina,která si hraje na Robina Hooda.Tváří se jako pilot hóóódně dlouhého seriálu a spoléhá se na hloupého diváka bez znalostí dějin.Jinak film je určitě dobrý,ale zasazení do dobových reálií je krkolomné a určitě neměl mít tenhle název. ()

fire.wall

Další z výborných filmů Ridleyho Scota a Russela Crowa. Nečekal jsem sice, že tam kde ostatní filmy o Robinu Hoodovi začínají tenhle končí, ale vůbec mi to nevadí a naopak to do filmu vneslo něco nového co nikdo nečekal. Byl to prostě perfektní zážitek. Lepší filmy než tenhle se těžko hledají. ()

mn007

Vráťte mi Robina Hooda! Toto je o niekom úplne inom, ja preferujem legendu s mágiou, nottinghamským šerifom a všetkým, čo k tomu patrí. Inak ako príbeh zo stredovekého Anglicka fajn, ale Robin to nie je. ()

Assshack

Pravdou je, že ta idealistická báchorka o Robinu Hoodovi v podání Kevina Costnera je přeci jen o něco hezčí na pohled než tahle "syrovější verze" . Nicméně Ridley Scott je už prostě takový a Russell Crowe je prostě "drsňák", takže se na to musí pohlížet jinak. Dávám 70%, ale ani ne tak kvůli stylu točení nebo příběhu, ale především kvůli tomu, že mne film chvilkama vůbec nebavil. Zároveň dávám 70% protože Rusel Crow je prostě dobrý herec a scény s ním, jsou prostě dobré :) ()

oleg121

Je to síce jeden zo slabších historických filmov, ktoré som videl, ale stále tam máme skvelého Crowea a dobrý dej. A to mi celkom stačí. ()

JanniV

Původně jsem dal 2 hvězdy, ale po sebemrskačském shlédnutí této slátaniny a opětovném shlédnutí filmu s Kevinem Kostnerem ubírám na jednu. Tu ponechávám z milosti, protože ten nápad původně nebyl špatný. Ale to, co z toho udělali... Mimochodem, může mi někdo říct, proč na začátku v předmluvě píšou, že se Richard Lví srdce vracel z křížový výpravy a při tom loupil, kudy chodil??? Chtěl bych teda vidět, jak by to s těma dvouma templářema dokázal. Leda tak kapsařit na jarmarku. Nebo proč citáty z americký ústavy vydávali za Magna Chartu??? Nebo proč měl francouzskej král invazní čluny jak za II. války a kde vůbec sehnal vojsko v Normandii, kde vládl tak maximálně prdům ze svojí zadnice??? A proč.... Nejde o to, že dějiny dostávají na zadek. To konečně v Království nebeském, nebo Statečném srdci taky, ale proč takhle stupidně????????? Inu, holývůd. ()

Naaen

Legenda o Robinu Hoodovi trochu jinak...proč ne, mě to bavilo. Náladu mi ale zkazila finální bitva o 20 vojácích a Mariana hrající si na rytíře s několika malýma klukama z lesa... ()

kefinkamed

Ridley Scott a Russell Crowe. Táto dvojica čarodejníkov dokáže vdýchnuť život aj príbehu, ktorého sila sa stratila v desiatkach rozprávaní. Zahoďte všetko, čo ste o Robinovi Hoodovi čítali/počuli/videli. Tím, ktorý sa nebojí originality a vždy ponúkne divákovi niečo nové, každého presvedčí o tom, že keď dvaja robia to isté, nie je to to isté. Ako všetci som vstupovala so kinosály s očakávaním (a tak trochu aj so strachom), že uvidím najnovší remake notoricky známej „Kostnerovky“. Po niekoľkých minútach som však zabudla, že som príbeh Robina Hooda niekedy predtým videla. Ridley Scott ma vždy dostane svojou neuveriteľnou poctivosťou. Človeku by sa mohlo zdať, že má fóbiu z počítačových technológií, pretože v jeho filmoch sú vizuálne efekty skôr sporadické a takmer na nerozoznanie od reality. Naopak vám vždy ponúkne tvrdú kaskadérsku drinu a skutočných štatistov, detailné zábery bojových scén a prepracované makety, ktoré dávajú slovu kulisy celkom nový rozmer. Niekomu to môže pripadať zbytočne nákladné či prehnane obtiažne, no pre mňa má tvorba človeka, ktorý sa nebojí ušpiniť si ruky, vždy väčšiu hodnotu ako film, ktorý vznikal v hermeticky uzatvorenom štúdiu pred zeleným plátnom. Čo sa týka obsadenia Russella Crowea, počula som mnoho výhrad k jeho veku, jeho nedokonalému britskému prízvuku, atď. Nič z toho však nemôže zmeniť fakt, že svojou precíznou prípravou a typicky „Crowe-ovským“ vložením sa do príbehu tento neobyčajne talentovaný herec zas a znova potvrdzuje svoje miesto na vrchole, ktoré mu právom patrí. Osobitnú pozornosť si vyžaduje aj Cate Blanchett a Mark Strong, ktorí sa do svojich úloh vrhli s rovnakou vervou a výsledkom je film, ktorý nechal v mojej pamäti trvalú stopu. Týždeň po premiére som sa do kina vrátila „na duplu“ a po vydaní DVD s nezostrihanou verziou som sa nechala príbehom strhnúť ešte niekoľkokrát. ()

spike.sg

Na tohle téma už toho padlo tolik, že už jenom si vybrat to nejlepší. Slavný Robin Hood co by král zbojníků a psanec, co bohatým bere a chudým dává. Ikdyž děj filmu je zasazen jakoby před obvyklý scénář, čekal jsem, že když tam bude Russel Crowe, tak se bude na co dívat, jako tomu bylo v Gladiatorovi. A právě v tomhle jsem těžce přestřelil. Nudnějšího Robina jsem snad ještě neviděl. Ve filmu se vlastně nic neděje. Z těch 140 minut je 30 minut věnovaných akčním scénám a zbytek je jen takový volný proplouvání, kde nejde jen o nic jinýho, než plány zrady, invaze a vztah Robina s Marianou. Neříkám, že se tam musí řezat a řezat, ale tohle bylo trochu moc. Nejlepší Robin Hood co jsem viděl, je s Kevinem Costnerem a tak tomu podle mě bude ještě dlouho. ()

On_Matej

Nudaaaaa.... Neuvěřitelná spousta za sebou řazených klišé... Film o Robinu Hoodovi s Costnerem sice není žádná mega pecka, ale udělat z příběhu týpka co "bohatým bere a chudým dává" nudnou slátaninu v níž Sherwoodský zbojník v podstatě ani nevejde do lesa mi přijde jako totální fuck off všem divákům. Scott má řadu skvělých filmů, ale chci zapomenout, že tento patří do jeho filmografie!! 15% ...to nejlepší na vás čeká v posledních třech minutách, když běží titulky. Nejlepší komentář: Tom Hardy ()

Jean_Calid

Vzpomněl jsem na jednu starou reklamu a dovolím se ji parafrázovat: Tohle není Robin Hood. Není prostě takový, jak ho známe. Ale co je horší, není ani lepší. Je to průměr. ()

pan Spock

Příběh o chlápkovi v zelené kamizolce z hlubokého lesa, který bohatým bere a chudým dává, mě nikdy moc nebral. Filmařsky je už provařený dostatečně doměka. Skoro vždy to byla pohádka a slaďák jak poleno. K filmu s názvem Robin Hood mě přilákalo jen jméno režiséra (mého oblíbeného). To pro mě bylo zárukou, že se minimálně zelená kamizolka konat nebude. A stalo se. Ridley Scott nám přináší nový, originální a velmi zajímavý pohled na tuhle legendu. Že je historie překroucená nám vadit nemusí, tak je tomu skoro u každého rádobyhistorického filmu. Nehledě na to, že to historický film není. Je to dobrodružné drama zasazené do středověku. Dojde nakonec i na romantiku, ale věrohodnou a dospěláckou. Russell Crowe je do hlavní role jak dělaný. Nejvíc mě ale překvapila Cate Blanchett. Vlastně to takové překvapení nebylo, protože je to skvělá herečka. Historické postavy jí ale jdou asi ze všeho nejlíp. Nebýt trošku pomalejšího rozjezdu, bylo by to za plný počet. Ale i tak je to výborný film a příjemné překvapení. ()

Darriel

Delší než zajímavější, snad kdybych věděl, že se jedná o snahu ukázat vznik Robina Hooda, pak bych nepustil film pln očekávání z útěku z Jeruzaléma a nebyl následně zklamán. Radši bych původní klasiku v novém hávu nebo jiný název pro film. Legenda by se neměla používat jen pro jméno. ()

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

01.08.2016

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

16.05.2014

Pokud chcete v Hollywoodu natočit oslnivou sci-fi nebo velkolepý historický film, nejdřív byste měli jít za Ridley Scottem. Šestasedmdesátiletá legenda má na kontě filmy jako Blade Runner, Vetřelec… (viac)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (viac)