Robin Hood

• Česko Robin Hood (viac)

Po smrti kráľa Richarda Levie srdce (Danny Huston) sa statočný a bystrý lukostrelec Robin Longstride (Russell Crowe) rozhodne obrátiť vojne s Francúzmi chrbát a vrátiť sa späť do Británie, do chudobou, hladom, korupciou a strachom, predovšetkým však brutálnym šerifom (Matthew Macfadyen) drveného Nottinghamu. Len ťažko uveriť, že práve na tomto bohom zabudnutom mieste nájde niečo, v čo už ani nedúfal – domov, rodinu a lásku, v podobe odvážnej a nezlomnej vdovy Lady Marion Loxleyovej (Cate Blanchett), ktorá sa zvláštnym riadením osudu zrazu stane... Jeho manželkou! A keďže je hrdá žena spočiatku viac ako skeptická nielen k jeho pohnútkam, ale i k nemu ako k mužov... Rozhodne sa získať si jej dôveru i náklonnosť, a tak sa obklopí skupinkou podobne zmýšľajúcich mužov a spolu s nimi sa rozhodne nielen vzdorovať šerifovi všade, kde je to len trochu možné, ale predovšetkým postarať sa o potrebných tým najjednoduchším a súčasne najspravodlivejším spôsobom - bohatým brať a chudobným dávať! Nanešťastie však jeho desaťročiami vojny oslabenej vlasti hrozí oveľa väčšie nebezpečenstvo, a tak sa Robin, azda najnepravdepodobnejší zo všetkých hrdinov, spolu so svojimi spojencami musí pokúsiť o nepredstaviteľné – zabrániť krvavej občianskej vojne a pokúsiť sa vrátiť Anglicku niekdajšiu slávu a jeho korune stratený lesk! (TV Markíza)

Eilean Donan

Čas od času som nechápala hudobný podmaz, ale inak to bola dobrota - atmosfericky, herecky (z Marka Stronga sršala zloba ako naozaj a Blanchettka sa v roli stredovekej panej narodila...) a tak. Ridley zase raz nesklamal. ()

feryk

Opravdu trochu netradiční pojetí Robina Hooda, kdy děj předchází tomu, co všichni dobře známe. Nečekal sem od filmu skoro nic, jen další tuctovku na téma Robina, který bohatým bral a chudým dával... ale byl sem mile překvapen, ať už si scénárista vymyslel vše od základu nebo bral někde inspiraci, tak to mělo docela slušné tempo a tím, že ve filmu vůbec o zbojníka Robina Hooda nešlo, tak to bylo příjemné oživení téhle postavy. Bavil sem se na slušných 70% a váhám mezi 3-4*.... ale za to netradiční pojetí dávám nakonec 4*. ()

HOFMAN

Vím, že to s Hoodem nemá mnoho společného a že ten scénář stojí za nic, ale Scott a Crowe prostě nemůžou dostat nižší hodnocení. ()

NiaWolf

Ehm....mnop. Takže tu máme Super Hooda, který se vrátil z války, kde nejspíš trávil veškerý čas u kadeřníka a lazebníka, protože to ve 13. stol. bylo naprosto běžné, že lučištník vypadal jak playboy. Partnera mu dělá Super Marion, která nejspíš někde zhltla hromadu testosteronu, protože je drsnější než samotný Hood a buzeruje kde koho. No a jestli jste čekali, že Robin Hood bude běhat po lese a hrát si na lupiče, tak smůla. Tenhle Robin je totiž potomkem konstitučního revolucionáře, kterého si čirou náhodou pamatuje jen otec padlého rytíře, jehož meč měl Robin doručit. Ridley se měl raději střelit do kolene než vymýšlet takové kraviny... ()

Ozzy2

Vážení, musím se vždycky smát.Obzvlášť někteří jsou obzvlášť k smíchu.Vidím tu výkřiky typu "pošlapali mi legendu","film je nudný","má slabší momenty", ale natočil to proboha Ridley Scott a hraje tam Crowe, tak musím dát čtyři, nebo rovnou pět hvězd? Tak kujwa, když se mi něco nelíbí a nudím se u toho, tak dám od dvou hvězd k odpadu, ať si to natočí kdo chce!!! Už dávno jsem se přesvědčil, že ČSFD je naprosto zbytečný server a nedá se vůbec podle komentů, ani podle procentuálního hodnocení řídit, nebo alespoň inspirovat. ()

michald99

Úvod do jednoho z nejpopulárnějších koutů anglického folkloru je možná trochu jiný, než by člověk čekal. Zatímco ostatní Robinové běhají po stromech, vybírají kapsy bohatým a schovávají se ve stínu kápě, ten od Ridleyho Scotta ji snad používá jen když mu svítí sluníčko moc do tváře. A na to, že se nebudete zlobit, sází skvělými herci, svižnou a poutavou výpravou a především och tou perfektní hudbou. Dechberoucí scenérie anglického venkova propůjčují filmu potřebné kouzlo, takže skoro máte chuť neprotočit panenky, když si sem tam hlavní postava odskočí definovat a vyučovat lidská práva nebo porazit celou Francii při vylodění v Normandii, ale i na poměrně dlouhou stopáž (dvě a půl hodiny) nedokáže film zavřít vrátka všem motivům a dějovým linkám, které po té dlouhé cestě (občas lehkomyslně) pootevíral. ||70%|| ()

Kingjiri

Ridley Scott má řemeslo stále pevně v ruce, takže je akce pěkně nakroucená, exteriéry resp. výprava jsou velice koukatelný a kulisy s maskama nebo kostýma tvořej skvělou dobovou atmosféru. Ale vedle precizní technický stránky bych od bijáku za 200 mega (!) očekával přehlednějc vyprávěnej příběh, líp napsaný postavy (rozhodně bych uvítal víc prostoru pro Strongova záporáka) a hlavně víc zábavy. V týhle podobě je biják předevšim dvou a půl hodinová nuda (koukal jsem na režisérskou verzi), kterou občas rozčeří nějaká akční scéna, pohlednej exteriér, herecký výkony nebo hudba. Mimochodem jsem v akčních pasážích postrádal víc středověký krvavý řezničiny (ale chápu, že měl Scott asi svázaný ruce ratingem). Za ty prachy poměrně nepřesvědčivej výsledek a možná bych se ani moc nezdráhal říct naleštěná bída. Třetí hvězda za filmařinu. ()

tranquill

"Mezi rytířem a kýmkoliv jiným není rozdíl!" Mezi jednotlivými filmovými zpracováními příběhu o Robinu Hoodovi rozdíly jsou. I přes velkolepou výpravu a Russella průměr. ()

Incantator

Dobrodružno-historický veľkofilm z dielne môjho obľúbeného režiséra, ktorý opäť nesklamal. Treba uznať, že monumentálnosť a posolstvo GLADIÁTORA tento film nemá, ale i keď bol natočený v komornejšom duchu, má čo ponúknuť. Sú tu humorné scény, spracovania historických udalostí (i keď na účel príbehu trochu prispôsobené) i dobrodružstvo, ktoré, samozrejme, v takomto filme nesmie chýbať. Oceňujem i originálne poňatie príbehu, aké tu dosiaľ ešte nebolo. Vo svete Scottovho Robina Hooda by som rád strávil aj tri alebo viac hodín, a nielen tých stoštyridsať minút. Režisér Scottovho formátu by mal dostať priestor vyrozprávať príbeh v rozsahu, aký uzná za vhodný. ROBIN HOOD je po GLADIÁTOROVI a KRÁĽOVSTVE NEBESKOM ďalším klenotom Scottovej tvorby. (20.5.2010) ()

Kofolacik

64%? ...the fuck? Ok, mozno to nedostane divaka po emocialnej stranke ako Gladiator...ja som to ani necakal Film hraje na uplne ine karty; najma na perfektne zvladnuty set direction, sposob akym Scott znazornil stredoveku atmosferu je velmi realisticky narozdiel od Gladiatora ktory bol len rozpravka a nebol zalozeny na ziadnych pravdivych faktoch. Dalsia vec ktora hraje Scottovi do karat je, ze toto este nieje skutocny Robin Hood, reziser sa rozhodol film vyrozpravat z uplne ineho pohladu ako doteraz, preto divak nevie co ma ocakavat a aj napriek dlkze filmu sa nenudi. Samozrejme ze film ma chyby: anglicky kral je hispanec, 6 rocny Robin vie citat, mozno pre daktorych zdlhavy dej a Marion s jej 10 rocnymi kamaratmi tiahne do vojny. To je vsetko? Cakal som ich ovela viac. Robin Hood je zatial najlepsim filmom 2010, vidim to na par oscar nominations : Sound effects, cinematography,art design,costumes prinajmensom. Myslim si ze nas caka velmi zaujimava trilogia Robina Hooda, 8/10 ()

Aditu

Nic noveho a objevneho, pokus o "jiny pohled" na legendu, resp. jeji vznik. Pokud nejste silni zastanci historie a legend o Robinu Hoododvi, tak neurazi a pobavi. ()

Votvirak

Po první projekci jsem tomu nevěnoval asi dostatečnou pozornost, protože je to vážně dobrý film, většina lidí si myslela že to je předělávka starého Robina, ale není tomu tak. Toto ukazuje jak to bylo než bylo. ()

Henry Morgan

Nebudu šetřit hvězdičkama, proč taky. Mně se to líbilo. Sice jsem si připadal jako trosečník, protože se celé kino okolo mě nudilo, poposedávalo, 3x navštívilo toaletu, nicméně na konci jsem musel shledat, že jsem nejspíš divnej, protože to bylo podle mého dobré. Věřím ale, že se málo kdo dokáže oprostit od předsudků, které způsobili negativní recenze a pak to tak dopadá. Sice to někdy bylo až příliš temné, ale to byly chviličky, pak už to byla prostě anglie. Zábavově bych to alespoň podle sebe přirovnal ke gladiatorovi, protože to bylo taky dlouhé a některé scény mě nudili, nicméně je faktem, že to sedělo do děje, ale tady mi občas přišlo, že mi cosi uniká. Možná podobná situace, jako u profesora Trippa, kdy se úspěšný umělec nedokáže rozhodnout, kterou scénu má vymazat a kterou ponechat, aby naplnil diváka nadšením. Takhle mi uniklo v druhé půli jak se z Loxleyho opět stal Longstride. No nevadí, film jako takovej byl pěknej a děj taky nebyl špatnej, jen občas jsem zaznamenal jistý zásadní výkyvy z děje, ke kterým došlo podrobněji nejspíš na plně natočeném materiálu. V lidovkách to tuším nazvali nekoherentnost příběhu, asi je to to správné slovo, i když zrovna nemám po ruce výkladový slovník cizích slov. Přeberte si to sami, jestli recenzent měl pravdu. Každopádně je jasné, že od toho většina fandů Scotta očekávala pecku a je lepší jít do kina s nejasným pocitem a nechat se unést. Nakonec musím, stejně jako u Avatara, rovněž pochválit záporného hrdinu (Strong), protože to byl perfektní grázl. Jen je škoda, že se v poslední řeži potkali všichni hlavní hrdinové, to působilo trochu utopisticky, sice to mělo symbolizovat absolutní spojenectví angličanů, ale stejně jako myšlenka na demokratické základy podnikání to působilo minimálně nevěřícně. ()

bono22vox

Ridley Scott me opet nezklamal. Film je svizne vypraveny a velice dobre zahrany. Russell je pro role historickych postav jako stvoreny. Film ma velice kvalitni sceny, at uz ty akcni, vtipne i romanticke. I kdyz je nutno rict, ze romantika tady prilis prostoru nema, jedna se hlavne o velkou valecnou rez, predevsim v zaverecne scene... mimochodem ta mi hodne pripomela uvod ze Zachrante vojina Ryana... jsem spokojeny a jen maly krucek me delil od 5 hvezdicky, mozna proto, ze mi tu chybi hudba H. Zimera ()

Tamten

I když byl film naplánován příliš dlouhý a sestřiháním pak vznikají nelogičnosti, i když je pojetí legendy netradiční a někomu možná proti mysli, tak stále jde o kvalitní film, který vynikne zejména atmosférou. Hrdinové nejsou žádní krasavci, rozhodně nelze mluvit o černo-bílých charakterech a kde má být bláto, tam je bláto. Nejde rozhodně o nic realistického, ale ani o nic příliš pohádkového. Prostě příjemná podívaná. ()

kikikrikri

Dávam 3*, na víc to prostě a jednoduše nemá. Když byl RH nově v kinech, sledovala jsem ohlasy a bylo mi líto, že se tu drží v modrém. Možná proto 1 * přidávám. Jako celek to působilo docela unuděně, člověk furt čeká, že se něco stane a vono nic. Když se ale podíváme na jednotlivce, tak to do červeného spadá. Russela Crowa mám ráda prakticky všude, Mark Strong je bez výhrad nejlepší padouch současnosti. A Cate Blanchett? tak ta mi tam nevadila. Líbilo se mi, že to nebyl takový ten klasický všehnyzachraňující RH v lese s lukem a šípem. Každopádně to mohlo být vtipnější. ()

Zenithgirl

Když jsem poprvé slyšela, že do hlavní role obsadili Russela Crowe, nějak jsem tam toho Robina Hooda neviděla a Mariana má být přece éterická bytost, což Cate Blanchett umí, o tom nás přesvědčila už v Pánovi prstenů, ale ty dva jsem si nějak neuměla dát dohromady. Robina Hooda jsem si totiž spojovala s mojí zatím nejoblíbenější verzí s Kevinem Costnerem. Avšak film mě překvapil a uchvátil tak, že se mi líbí mnohem víc než zmiňovaná verze. Oběma hercům role sedí a jiskří to mezi nimi a nejde jen o romantickou pohádku, ale o poctivý romanticko-dobrodružný historický film. ()

Camarro14

... čekal jsem to daleko horší, ale dostalo se mi průměrného-příjemně-bavícího historického filmečku, který tedy hereckým obsazením Crowa a Blanchette spíše připomíná Robina Hooda blížícího se do důchodu :)) ... ()

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

01.08.2016

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

16.05.2014

Pokud chcete v Hollywoodu natočit oslnivou sci-fi nebo velkolepý historický film, nejdřív byste měli jít za Ridley Scottem. Šestasedmdesátiletá legenda má na kontě filmy jako Blade Runner, Vetřelec… (viac)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (viac)