Robin Hood

• Česko Robin Hood (viac)

Po smrti kráľa Richarda Levie srdce (Danny Huston) sa statočný a bystrý lukostrelec Robin Longstride (Russell Crowe) rozhodne obrátiť vojne s Francúzmi chrbát a vrátiť sa späť do Británie, do chudobou, hladom, korupciou a strachom, predovšetkým však brutálnym šerifom (Matthew Macfadyen) drveného Nottinghamu. Len ťažko uveriť, že práve na tomto bohom zabudnutom mieste nájde niečo, v čo už ani nedúfal – domov, rodinu a lásku, v podobe odvážnej a nezlomnej vdovy Lady Marion Loxleyovej (Cate Blanchett), ktorá sa zvláštnym riadením osudu zrazu stane... Jeho manželkou! A keďže je hrdá žena spočiatku viac ako skeptická nielen k jeho pohnútkam, ale i k nemu ako k mužov... Rozhodne sa získať si jej dôveru i náklonnosť, a tak sa obklopí skupinkou podobne zmýšľajúcich mužov a spolu s nimi sa rozhodne nielen vzdorovať šerifovi všade, kde je to len trochu možné, ale predovšetkým postarať sa o potrebných tým najjednoduchším a súčasne najspravodlivejším spôsobom - bohatým brať a chudobným dávať! Nanešťastie však jeho desaťročiami vojny oslabenej vlasti hrozí oveľa väčšie nebezpečenstvo, a tak sa Robin, azda najnepravdepodobnejší zo všetkých hrdinov, spolu so svojimi spojencami musí pokúsiť o nepredstaviteľné – zabrániť krvavej občianskej vojne a pokúsiť sa vrátiť Anglicku niekdajšiu slávu a jeho korune stratený lesk! (TV Markíza)

Darkslayer

Aj ked to robím nerád, musím povedať, že tentoraz ma duo Scott-Crowe dost sklamalo. To je dokonale recyklovaný produk, ktorý by nikto od tejto dvojice nečakal. Aj ked zápletka je celkom inovatívna (v takomto prevedení tu Robin ešte nebol), u večšiny scén sa človek neubráni pocitu deja vu, čo zo sebou berie aj hlbší prežitok z filmu. Tento fak by nebol sám o sebe až taký závažný a ani pomalšie tempo filmu mi nijak zvlášť neprekážalo. Čo ma však najviac sklamalo bolo prehupnutie do druhej pomovice snímku, kde dej začínal naberať na naivite, patetickosti a prílišnej idelalizácii. Záverečná bitka, ktorá by mala byť vrcholom filmu mi tak pripadala až príliš umelá a strojená. Kostnerov RH sa sa aspoň na nič nehral, čo sa o tomto počine povedať nedá. Sorry Ridley toto si prepískol. ()

amarth

Jsem rád, že se film nedrží striktně legendy o Sherwoodském násilníkovi, avšak Russel nám také stárne, a s tím jsou nahoru i kilogramy:) Tento typ herce však spadá do kategorie vysoce charismatických a zajisté se ještě dlouho udrží na výsluní. Robin Hood není vůbec špatná podívaná, když se odprostím od závěrečných milostných scén v moři krve a pár klišé fórků, které tam být opravdu nemusely. ()

huko

Že to je zbytečně natočenej film, bylo jasný už z ukázek. Nevýrazné herecké výkony a zdůraznění efektů u zbytečně průměrných scén to celé jen podtrhlo. Ve třičtvrtě filmu vypadl v kině obraz a zvuk... někdo zařval "Zaplať pánbůh!"... Kdybych nespal, asi bych to zařval taky. ()

Hapretor

Scott + Crowe = slibná podívaná. Scott + Crowe + film s názvem Robin Hood = průměrná podívaná, bez zahořklého zklamání a lítosti nad ztrátou času a nenaplněného očekávání. Nad tímto filmem se ani nehodlám více pozastavovat, protože jsem nic neočekával. Neudělal jsem si tzv. jasnou představu diváka - co chci. Vzhledem k tomu, že dřívější Robin s Kevinem Costnerem ve mě nechal dost znatelnou stopu, která se otiskla hlavně v mém filmovém srdci, jsem čistě zapnul, viděl, dokoukal, pokýval hlavou a vypnul. Crowe nehraje špatně, ale tady nemá prostor k tomu, aby charisma jeho postavy vyniklo jako např. v Gladiátorovi. Odpadá tedy ten fakt, že jsem s ním soucítil prakticky v každé scéně. Film není ani tak historický (a co, to je mi fuk) jako hlavně akční - na to mi ale šarvátky připadly dost chabé. Scott to umí i líp. Milostný vztah v pozadí kruté doby mi přišel jako dost laciný prvek do amerických filmů tak často zařazovaný. Konec ještě tuctovější. A když Blanchett vtrhla do bojovné řvavy na pláži, přistihl jsem sebe, jak kroutím hlavou. Komu čest, tomu čest. Ale tady to vidím jako průměrnou podívanou, která mě dějem nestrhla, nezaujala, nedojala, jen jakž takž zabavila bez zklamání. Velká výhoda pro moje filmové libido byla, že jsem si zkrátka neudělal "předobraz". ()

Puol

Je evidentné, že sa dosť strihalo, či už dôvodu prijatelnejšej stopáže alebo nižšej vekovej prístupnosti. Ridley Scott je ale skúsený režisér a historické filmy vie, pomaly každé políčko filmu tvorí nadherný obraz drsného stredoveku. Z obsadenia sympaticky pôsobí Cate Blanchett ako i záporák Marka Stronga (po Kick-Ass a Holmesovi ďalší zárez), Russel Crowe je tak na hrane. Zopár až príliš jednoduchých morálnych posolstiev sa mohlo vypustiť.Objektívne tak 7/10, s tým že director cut hodnotenie určite zdvihne. ()

mala_kea

Ridley Scott jak ho neznáme! Velice netradiční a naturalistický pohled na legendárního zbojníka, ovšem s potřebným ,, pohádkovým" feelingem. Jako historický film to funguje výborně a pokud přistoupíte na hru tvůrců, tak to skvěle funguje i jako legenda o Robinu Hoodovi. Vlastně je to celé takový prequel filmu s Kevinem Costnerem! Scottovi skoro není co vyčíst, velkolepá výprava, výtečné herecké obsazení a i ten Crowe mi v roli Hooda skvěle seděl. Samostatná kapitola je pak Mark Strong jako Godfrey, který padouchy prostě umí. A i když byl film velmi drahý (150 mil.) je na něm vidět každý cent. Plný počet nedám kvůli občasné zkratkovitosti, za které asi může studio, které tlačilo finalní stopáž dolu. Už se těším na director cut s vystřiženými scénami, pak už to možná bude za plnej počet. ()

merigieren

Tváří se to velkolepě, ale něco mi tam nesedí. Možná kdyby se to jen netvářilo. Vidíme osud pyšného krále, jeho panovačného syna, skupinku odbojářů se starodávným příběhem. Postavičky které známe i francouze, jež teprve poznáme. Jen jsou všichni tak bezmezně dobří nebo zlí. Obrázky jsou ohromující, velké okamžiky působí uměle a bitvy jsou bitvy. Celkem vydařené, hlavně ta poslední. Tenhle film si říká o 4*, mozek odpovídá 3*. ()

sadlokan

Jee.Že někdo udělá z lumpa regionálního významu zachránce Albionu mi vadí jen trochu.Protože s legendou se pracovat smí.Ale s historií?Na to sem alergickej!Ve středověku,kdy byl plebs stejně ceněnej jako psí hovno u cesty pronášet věty typu"Jaký je rozdíl mezi rytířem a prostým člověkem?"Jaký?Že rytíř smí všechno ,prostý člověk nic,inu středověk!Žena majitele panství orá za pluhem,a jako vrchol diskuze s králem...To vypadá,jako že se na scenáři podílel soudruh Jirásko.A ta invaze francouzů.Hehe,skoro jak ze "Zachraňte vodníka Ryana".Takže žádný lehce poťouchlý přepadání v lese,jak sme byli zvyklí,ale pokus o sociální spravedlnost v roce 1199! ()

hazaba

Podle mě to jsou poctivé čtyři hvězdy velkofilmu - opět velkolepé scény snímané dobrou kamerou, opět vynikající režie, opět skvělí herci (Russel Crowe, Cate Blanchett a spol. jsou prostě záruka kvality), opět uhrančivá hudba. Jedině se to nemuselo jmenovat Robin Hood, protože s legendou, jak ji známe, to nemá nic společného, že? ()

Luk Skywalker

Nedá se jinak než souhlasit s komentářem Toma Hardyho. Já jen dodám, že film se mi líbil, neměl hluchá místa, jen trošku skákal (i přes svou délku!) a moc nás neseznámil s postavami, které jsou dost známé. Jen ten název, ale kvůli tomu nebudu srážet hodnocení. Vhodné jako začátek a pak si pustit další filmy o Robinu Hoodovi. ()

hEROic

spousty klise :) ale v takovym kabatu, ze nemam problem to prekousnout... Ridley opet dokazal, ze je jednim z top reziseru a ja to jeho podani proste zeru... nicmene bylo tam dost hluchych mist, ktera nemuze zachranit ani jeho remeslna brilantnost, takze 70% je adekvatnich... ()

JirKrato

Perfektní práce. Na začátku jsem měl jistotu 3 hvězdy. Po dalším vystoupení Russella jsem přehodnotil na 4*. A díky té bitvě v závěru, která byla nekřečovitá, ne-megalomanská, ale na dobu, v které se příběh odehrával krásně reálná. Za zmínku stojí detailní záběr studie vypálení šípu v závěrečné bitvě - to bylo super. Hodnocení cca 90% ()

Rokle

Čert vem, že je to naprosto odlišné od výborného Robina s Kevinem Costnerem. Je to zkrátka Ridley Scott a ten ve svém věku dokáže stále natáčet zajímavé filmy. Tady však narazil. Příběh je hrozně monotónní, postrádá nějakou šťávu, zkrátka scénu/bod, který by znamenal nějaký odraz. A o nějaké chemii mezi Russelem a Cate nemůže být ani řeč. Pro mě je to takové "Království nebeské 2" - řemeslně natočené, ovšem bez pocitu, že jsem viděl něco, na co se budu po letech znovu rád dívat. ()

PDcz

2** body Rychle a stručně. Měl jsem asi 25 připomínek. Za prvních 30 minut. Nechci si na ně ale ani vzpomenout. Prostě totální krach. Ať amíci točí filmy o indiánech, Evropu nechte evropanům. Děkuji ()

Olík

Zapomeňte na Michaela Praeda, Patricka Bergina, Errola Flynna nebo Kevina Costnera, tohle je trochu jiný příběh o neomylném lučištníkovi. Ve story o tom jak se z králova lučištníka Robina Longstrida stane ten Robin Hood z Locksley, kterého už spoustu let známe, sice narazíme na všechny známé postavy jako Marion, Richarda Lví srdce, malého Johna a spol., ale rozhodně nepřináší to „jiné“ co nám tvůrci slibovali. Spojení Scoot & Crowe ani z poloviny nefunguje jako u Gladiátora – když téměř padesátiletý Crowe promluví, zní to pořád jako Maximus, Cate Blanchett připomíná spíš Gandalfa než Marion nehledě na to že její role nedostává potřebný prostor a délka filmu je jen tak, tak k vydržení. Pro to vše a kvůli spoustě dalších maličkostí, pro mne zůstává jedničkou mezi příběhy o chlapíkovy v zelených punčochách anglický seriál z roku 1983, který jsem hltal na základce. ()

Rockerman

Tohleto že natočil Ridley Scott??? Tohle že natočil režisér geniálního Vetřelce, Blade Runnera nebo Gladiátora??? Skvělá ukázka, že ani tak skvělí herci, jako Cate Blanchett a Russel Crowe bez pochyb jsou, nezachrání film s tak špatným scénářem. Bojové nebo válečné scény ano. To opravdu Scott umí. Ale co ty neuvěřitelně jalové dialogy. Co to, že film byl hodně užvaněný, že neměl spád ani napětí. Nejhorší scény? Skoro všechny, ve kterých se nebojovalo. Rozhodně nejhorší film od R.Scotta, který jsem viděl. ()

Mary19

Historický velkofilm se všemi klady a zápory, které k němu patří... Snad jen škoda, že původní námět a nástřel příběhu se nepodařil zrealizovat... 80% ()

Axident

Jsem teprve ve dvou třetinách, ale dovolím si hodnotit, těžko se to změní - Ridley Scott je (nebo alespoň býval) pan režisér a když pro nic jiného, pro Blade Runner si to budu myslet vždy. Moc jsem doufal, že to nebude S Robinem Hoodem 2010 tak špatné, jak zvěstovaly recenze a že odejdu spokojen. A počítal jsem s tím, že je to jiný Robin. Bohužel, není jen jiný, je slabý a špatný, co naplat, že má hvězdné obsazení a bohatýrskou výpravu, když to všechno vychází naprázdno. Nevadilo by svérázné upravení celého příběhu, ostatně, Robin je jen legenda a Scott si ji může předělat, dle vůle a proti ničemu se neprohřeší. Ale ať jsem se snažil sebevíc, po celý film mě to nechytlo a nezbavil jsem se dojmu, že tohle je šlápnutí vedle jako hrom! ()

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

01.08.2016

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

16.05.2014

Pokud chcete v Hollywoodu natočit oslnivou sci-fi nebo velkolepý historický film, nejdřív byste měli jít za Ridley Scottem. Šestasedmdesátiletá legenda má na kontě filmy jako Blade Runner, Vetřelec… (viac)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (viac)