Robin Hood

• Česko Robin Hood (viac)

Po smrti kráľa Richarda Levie srdce (Danny Huston) sa statočný a bystrý lukostrelec Robin Longstride (Russell Crowe) rozhodne obrátiť vojne s Francúzmi chrbát a vrátiť sa späť do Británie, do chudobou, hladom, korupciou a strachom, predovšetkým však brutálnym šerifom (Matthew Macfadyen) drveného Nottinghamu. Len ťažko uveriť, že práve na tomto bohom zabudnutom mieste nájde niečo, v čo už ani nedúfal – domov, rodinu a lásku, v podobe odvážnej a nezlomnej vdovy Lady Marion Loxleyovej (Cate Blanchett), ktorá sa zvláštnym riadením osudu zrazu stane... Jeho manželkou! A keďže je hrdá žena spočiatku viac ako skeptická nielen k jeho pohnútkam, ale i k nemu ako k mužov... Rozhodne sa získať si jej dôveru i náklonnosť, a tak sa obklopí skupinkou podobne zmýšľajúcich mužov a spolu s nimi sa rozhodne nielen vzdorovať šerifovi všade, kde je to len trochu možné, ale predovšetkým postarať sa o potrebných tým najjednoduchším a súčasne najspravodlivejším spôsobom - bohatým brať a chudobným dávať! Nanešťastie však jeho desaťročiami vojny oslabenej vlasti hrozí oveľa väčšie nebezpečenstvo, a tak sa Robin, azda najnepravdepodobnejší zo všetkých hrdinov, spolu so svojimi spojencami musí pokúsiť o nepredstaviteľné – zabrániť krvavej občianskej vojne a pokúsiť sa vrátiť Anglicku niekdajšiu slávu a jeho korune stratený lesk! (TV Markíza)

moviesfan

Slyšel jsem snad jen negativní kritiky a i zde jsem rád, že si názor mohu utvořit sám. Dle mého je tento historický film dobrý, kde mi občas vadil sled a rozložení snímku, ale to je asi tak vše. Nejvíce se mi líbila Cate Blanchett, která je pro mě výbornou herečkou. ()

tibenskym

S klasickým Robinom Hoodom má tento film veľmi málo spoločného, dokonca Robinova prezývka "Hood" zaznie poprvý raz až v poslednej minute filmu. Príbeh zobrazuje kým bol Robin predtým, než sa stal slávnym zbojníkom a pár momentov načrtáva, za akých okolností k tomu prišlo. Robinova družina je zatiaľ len štvorčlenná partička, avšak šípy svištia vzduchom po celý film. Vzhľadom na tunajšie nízke hodnotenia som zostal po vzhliadnutí filmu milo prekvapený. Priznám sa, čakal som úplne iné pojatie tematiky, no celým filmom sa niesla pohodová atmosféra, vtipných situácií a hlášok sa našlo dostatok, dej sa odohrával v peknom prostredí. Vytknúť by sa dala prehnaná heroickosť, haluzná záverečná bitka po pás vo vode a samozrejme predvídateľný happyend, ale ako odpočinný film to funguje perfektne :-) ()

m.krudenc

Tohle je epický film se všemi klady i zápory, jako měly obdobné filmy třeba už v padesátých letech. Scénář je neuvěřitelně schematický... a celkově nedovedu pochopit, proč do tohohle projektu vůbec někdo šel. Jako kdyby bylo nějaké nepsané pravidlo, že každou dekádu musí vzniknout aspoň jeden film s Robinem Hoodem. To vážně neměl Ridley Scott nic lepšího na práci? Největší chyba filmu je že je to o Robinu Hoodovy. Už je to trapné. Stejné jako z Batmanem. ()

corpsy

Celkom pozerateľná, no ničím zaujímavá historická dráma. Remeselne zvládnuté akčné sekvencie ( u Scotta sa ani ináč nedá ) a v rámci žánru dobré herecké výkony. A to je asi tak všetko. Škoda len, že sa tvorcovia nesústredili viac na príbeh Robina Hooda ako ho všetci poznáme, mohol to byť zaujímavejší film, čistokrvný dobrodružný komerčňák. Tak je to len priemerný historický spektákel. ()

Marek1991

Čakal som podobný film ako s Kevinom Costnerom, ale prepracovanejší. Čakal som dobrého kráľa Levie Srdce, Robina čo bojuje v lesoch, krásnu Mariannu (čakal som nejakú modelku, ale takto to bolo aspoň realistické a pre každého je krásna iná), no určite som nečakal takéto spracovanie. V mnohých veciach ma to príjemne prekvapilo ako opis toho kráľa, ale v mnohých sklamalo. Napríklad dĺžka filmu a jednotlivé zápletky, ktoré sa mohli vynechať. Neviem, či sa tá bojová scéna odohrala aj v skutočnosti a či vôbec takto, ale bola úžasná. Vlastne ako príbeh Robina Longstrida z ktorého sa stal Robin Hood je to dobré. Viac ako 60% však nemôžem dať. ()

Padme_Anakin

Vypůjčit si jméno Robina Hooda a povyprávět úplně jiný příběh, to chce kus odvahy, jít proti očekávání diváka.. Russell Crowe se popasoval s hlavní rolí dobře, Cate Blanchettová je okouzlující bytost, no a Mark Strong je nepřehlédnutelný a lehce uvěřitelný, pak mě ještě zaujal William Hurt, líbil se mi a jeho postava mi byla sympatická.. A ač je to hezky natočené, historická atmosféra skvělá, výprava nádherná, ponechávám hodnocení tam, kde je, ten rozpačitý dojem u mě zůstal i při druhém pokusu.. ()

liquido26

Chtělo by to tak o půl hodiny zkrátit, ale jinak se mi to moc líbilo. Docela originální pohled na notoricky známou legendu a to se cení. ()

curunir

,,CÍTIM SA VEĽMI ŽIVÝ. DNES RÁNO SOM SA ZOBUDIL SO VZTÝČENÝM STOŽIAROM. V 84. ROKOCH. ZÁZRAK!" __ Dá sa tu badať určitá prepojenosť s predchádzajúcimi dvomi Scottovými spektáklami, myslím teda Gladiátora a Kráľovstvo nebeské. Jednak úvodná bitka pri ktorej sa mi okamžite vybavil prvý menovaný, čo len podporuje silná podobnosť miesta, ak náhodou nebolo to isté (samozrejme okrem niekoľkých identických záberov kamery). Potom nasledujú charaktery podaktorých postáv, ktoré ako by už mali svojich predchodcov - William Hurt (Jeremy Irons), Oscar Isaac (Marton Csokas) a v neposlednej rade aj legendárny Max von Sydow, ktorý ako by tu nahradil dôstojného Richarda Harrisa, len je od neho viacej vychcaný. A vidieť akoby bolo aj ovplyvnenie kadečím iným. V záverečnej bitke pri vylodovaní vojakov boli podvodné zábery priam identické s jedným nemenovaným Spielbergovým zachránencom. Videl som režisérsku verziu, kde je krásne vidieť Scottovo pedantstvo a hlavne po prvej polovice sa na film úžasne pozerá. Trebalo by ho ale predĺžiť nie o 16 minút ale aspoň o pol hodiny, pretože záverečný ,,znovu prerod" kráľa Jána je tu tak skratkovito podaný, že už to snáď ani viacej nešlo (a nielen to!). Zároveň ma naštvalo, ako si celý čas snaží film udržať uveriteľný historický feeling, no potom sa do záverečnej bitke blockbusterovsko nahrnie Cate Blanchett so svojimi (inak dovtedy dosť zbytočnými) lesnými chlapcami. U herečky takých kvalít to potom zamrzí o to viac. Ale aj keď teda režisérska verzia Robina Longstrida nedosahuje takých kvalít ako DC Kráľovstva nebeského, väčšinu času silno dýcha na päty dokonalosti. Absolútne nevyužitý ,,polo Joker" Mark Strong, dostačujúca hudba, samozrejme nádherný vizuál a jedny z najkrajších záverečných titulkov, aké som kedy videl. Veľmi silné 4*, ktoré môžu byť časom ešte silnejšie. (3027. hodnotenie) ()

F.man

Ono, aby Ridley točil něco, co už předtím bylo nesčetněkrát natočeno, to mi prostě do hlavy nešlo. A měl jsem pravdu, s oním klasický příběhem to moc společného nemá, což je za mě jedině dobře. Spíše takový legendo-fantasy prequel k samotné legendě... Škoda těch kolísanců plus začátku, kdy mi notnou chvíli trvalo, než mě snímek nakopnul. Na čtyři ale určitě, protože Robin Hood je originální, dobře obsazený, disponuje dobrou výpravou a proto, že ho dělal Ridley, který mě snad nikdy néjak výrazně nezklame. Ask me nicely. ()

PauloZ

Myslím, že si v tomhle případě vzal Ridley velké sousto. Chtěl natočit epesní mega film, který ho bohužel spolkl. Je pravdou, že ne jedna scéna je hodná Pána prstenů, ale v tomhle případě by přesně fungovala formulka méně znamená více, neboli v jednoduchosti je krása. V první řadě se v úvodu filmu rýsuje celkem složitý příběh, ve kterém jsem se chvílema motal a nevěděl kdo, co a jak. Do poloviny filmu se to sice ustálí, a pak to jde do jasného finále, ale samotné finále na které se čeká 2 hodiny je v podstatě odvar. Solidní akční scény jsou i v průběhu filmu, ale finále mělo být finále v plné kráse. Mělo být epičtější a delší. Film je prostě ze začátku zmatený, poté má utahaná místa hraničící s nudou, které by bylo vhodné vystříhat a zmenšit stopáž alespoň o půl hodiny. Tohle bych si u epesního filmu neřekl nikdy! Naprostor zbytečná verze, remake, reboot nebo co to vlastně mělo byt! ()

Marsik

HBO - Můj dojem po prvním shlédnutí, které se uskutečnilo v kině v květnu roku 2010, byl hodně ovlivněn tím, s kým jsem na tom v kině byl :) A až do teď jsem se tomuto filmu vyhýbal :) Když to dneska dávali na HBO, šel jsem do toho konečně znovu. Po skončení jsem si říkal a zároveň liboval, jak pěkný historický dobrodružný film jsem viděl. Sice jsem byl zvyklý na Robina v podání Kevina Costnera, ale čím víc minut ubíhalo, tím víc jsem si na Russella zvykal a od druhé půle jsem mu hodně fandil. Skvěle natočené válečné scény, bezchybný hudební doprovod, krásná kamera a pohledy na anglickou přírodu mě na velké televizi oslňovaly. Herci Crowe, Blanchett, Sydow, Hurt a Strong podávali velice kvalitní výkony. Zkrátka a dobře se mi film po druhém shlédnutí líbil mnohem více a nyní se už novému Robinu Hoodovi nebudu vyhýbat :) 80% ()

JimWayne

Potom ako sa dozvedel že nového Robina Hooda bude režírovať R. Scott a v hlavnej úlohe bude Russell Crowe tak som sa veľmi potešil ,čakal som niečo veľkolepé ako bol Gladiátor ale opak bol pravdou.Scott pretransformoval Robina Hooda na nudnú dialógovú divadelnú hru počas ktorej som sa musel dosť často pozerať na hodinky že kedy toto dlhé a dlhé rozprávanie skončí.Nebyť výborného herca Russella Crowe a úcte k Ridlemu tak to dopadne horšie ako na 3 ***. ()

baribal

Označení Robin Hood ve filmu snad ani neuslyšíte, přesnější název by byl spíš Zrození Robina Hooda, nebo něco takového. Film je studený jak psí čumák, chybí v něm jakýkoli dějový zvrat či nějaké uspořádání děje. Mark Strong je asi to nejpříjemnější a jeho smrtelný smích se mi docela i líbil. Od dua Scott-Crowe jsem zvyklý na mnohem lepší filmy, tohle je vykrádačka Gladiátora a doufám, že takovéto filmy už mi nebudou servírovány. ()

agentmiky

Sice jsem film ohodnotil už dříve,ale viděl jsem ho teprve až nyní.Musím varovat všechny fanoušky původního Robina Hooda s Kevinem Costnerem,neboť novější Hood je v mnoha věcech jiný,ale určitě vám neříkám,abyste ho hned před zhlédnutím zavrhli.Ten film si to nezaslouží.I já jsem se divil,jak se Scottův Hood neshoduje s tím předešlým,ale změny holt jsou.Russell Crowe se docela hodil na hlavní roli,Cate Balnchett taktéž.Nejlepší postavou pro mě byl Gisborn,kterého skvěle zahrál Mark Strong.Konec byl trošku přeplácaný,ale jinak to šlo a vizuálně to vypadalo skvěle.Hodnocení:75% ()

Wysch

[13.5., Palace Cinemas, Slovanský dům, Praha] Robin Hood je překvapivě hodně vtipný historický snímek, v němž vtipy nejsou trapné, noční přepadení vozu s osivem je výborné; má výrazné postavy a inovativní přístup k příběhu, do nějž padá rovnou budoucí Magna charta libertatum. Atmosféricky věrohodný, s několika pravdivými okamžiky z legendy o Robinu Hoodovi (Costnerův Robin je podrždržka vůči legendě), skvěle natočený a barevný snímek, který musíte ocenit jen tak, jak je. Nebuďte odborníky, nehrajte si na ně, nelžete sami sobě a jiným, jak se v tom vyznáte. O Robinu Hoodovi nevíte vlastně nic, neumíte točit film a psát scénář. Umíte poznat, kdy vás film baví a kdy ne. A jestli si vzpomenete, v úvodu jsem vám říkal, ať všechno ostatní, co jste o Robinu Hoodovi slyšeli, zapomenete. Protože to musíte. Říkají to už úvodní titulky. Více zde. Hodnocení režisérské verze jak jinak než o hvězdičku více. Ubohých patnáct přidaných minut a přesto najednou Robin Hood nekolísá. A mohla za to pouze jedna jediná vzpomínka z Robinova dětství. Tak proč ji, ku*va, museli z kinoverze vystříhnout?? ()

Greg

"I've come looking for Robert Loxley. - My son has not returned. - That is the truth because he's lying in a French ditch. - Who are you? - I'm the one who killed him." Obsazení filmu je zvoleno velmi vhodně, Russell Crowe, který už byl označeni i jako cvalík, rozhodně splňuje parametry udatného válečníka. A Cate Blanchett roli zkušené a osudem stíhané ženy, také vystihla velmi dobře. Film pak skvěle doplňují přenádherná hudba, která je kombinovaná s keltskými hudebními prvky, a také záběry na krajinu Britských ostrovů, kde se film natáčel. Někdy přiliš napjatou atmosféru filmu odlehčují pasáže s oslavami vojáků, kterým vévodí herci zpívané písničky. Další povedeně zpracovanou kapitolou filmu jsou nejrůznější bitvy, bitky a přepady v Sherwoodu. Ty jsou dobře natočeny, i když někdy je problém se zorientovat, kdo je s Robinem a kdo ne... Jinak, Ridley Scott dokázal, že pořád umí natočit povedený film a vybrat si do něho skvělé herce. Takže, nedbejte na názory kritiků a s klidným svědomím na film vyražte do svého kina... ()

Paxxx.cz

Na Robina Hooda jsem slyšel hodně rozporuplné reakce. Ja osobně nemůžu vyloženě říct, že by se mi film nelíbil nebo líbil, v některých věcech mě mile překvapil a jinde zase trochu zklamal. Scott, který už poněkolikráté spojil své síly s Crowem skvěle zasadil dějovou linii před dobu, kdy se Robin stal psancem. Na druhou stranu jsem očekával trochu více atraktivní scény, boj na konci byl dobrý, ale v ukrutně dlouhé stopáži se našla spousta prázdných a nudných míst- 65%. ()

Z0oMb3E

Zasa až taký průser to nebol. Dej je zasadený do dosť odlišnej doby v akej sa odohráva väčšina príbehov a filmov o Robinovi Hoodovi. Apropo scenár je absolútne mimo o čom rozprávajú legendy. Vo filme je pár silných scén kedy si poviete: fúú ešteže som vtedy nežil. K tomuto výhrady nemám prostredie a autenticita doby je vykreslená takmer dokonale. Zo samotného Robina charizma srší zďaleka, nečudo Russellovi zdvíhanie meča a to bojové Aáá svedčí, a dokonca sa mu dá uveriť. Scott po Gladiátorovi natočil opäť niečo v podobnom duchu no tomuto filmu chýba k dokonalosti trocha viac odovzdania sa divákovi. 4* ale nevyužitý potenciál na 5 tam jednoznačne bol. ()

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

01.08.2016

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

16.05.2014

Pokud chcete v Hollywoodu natočit oslnivou sci-fi nebo velkolepý historický film, nejdřív byste měli jít za Ridley Scottem. Šestasedmdesátiletá legenda má na kontě filmy jako Blade Runner, Vetřelec… (viac)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (viac)