Robin Hood

• Česko Robin Hood (viac)

Po smrti kráľa Richarda Levie srdce (Danny Huston) sa statočný a bystrý lukostrelec Robin Longstride (Russell Crowe) rozhodne obrátiť vojne s Francúzmi chrbát a vrátiť sa späť do Británie, do chudobou, hladom, korupciou a strachom, predovšetkým však brutálnym šerifom (Matthew Macfadyen) drveného Nottinghamu. Len ťažko uveriť, že práve na tomto bohom zabudnutom mieste nájde niečo, v čo už ani nedúfal – domov, rodinu a lásku, v podobe odvážnej a nezlomnej vdovy Lady Marion Loxleyovej (Cate Blanchett), ktorá sa zvláštnym riadením osudu zrazu stane... Jeho manželkou! A keďže je hrdá žena spočiatku viac ako skeptická nielen k jeho pohnútkam, ale i k nemu ako k mužov... Rozhodne sa získať si jej dôveru i náklonnosť, a tak sa obklopí skupinkou podobne zmýšľajúcich mužov a spolu s nimi sa rozhodne nielen vzdorovať šerifovi všade, kde je to len trochu možné, ale predovšetkým postarať sa o potrebných tým najjednoduchším a súčasne najspravodlivejším spôsobom - bohatým brať a chudobným dávať! Nanešťastie však jeho desaťročiami vojny oslabenej vlasti hrozí oveľa väčšie nebezpečenstvo, a tak sa Robin, azda najnepravdepodobnejší zo všetkých hrdinov, spolu so svojimi spojencami musí pokúsiť o nepredstaviteľné – zabrániť krvavej občianskej vojne a pokúsiť sa vrátiť Anglicku niekdajšiu slávu a jeho korune stratený lesk! (TV Markíza)

rotel

Film ma celkom pobavil a tiež si myslím že to zobrazenie "kráľa zbojníkov" bolo zaujímavé /iné ako doteraz videné/ čo ja hodnotím veľmi pozitívne. ()

Thomm

Jen pár herců, které mám rád a občasná akce mi brání dát podprůměrné hodnocení dvou hvězdiček. Mark Strong byl nevýrazný a příběh až příliš roztahaný a zdlouhavý. Navíc to není příběh legendy Robina Hooda, ale spíše jen další film z období středověku. ()

Andresito

Robin Hood, ve kterém o Robina Hooda vlastně vůbec nejde. Film se primárně zabývá intrikami anglické šlechty (to není výtka) a Croweův Robin po většinu stopáže bez cíle a jakékoli motivace chodí z místa na místo, a do hlavního dění se zapojí vlastně až na konci, aby mohl pronést absolutně nepřesvědčivý projev, vybojovat jednu z nejpitomějších bitev, které filmový svět kdy zažil a ve finále se konečně stát tím Robinem, jakého známe. Nejnatahovanější zrod legendy v historii. 55% ()

vozihnoj

Robin Hood se přičiní o betaverzi Magny Charty Libertatum. Sherwood střeží děti s maskou jak z béčkového hororu. Dokonce ani krásná Marion coby selka nezachrání tak špatný scénář. Závěrečnou bitvu musel Ridley vymyslet, když naprosto zhulený sledoval Zachraňte Vojína Ryana, vlastně jsem nevěděl mám-li se smát či plakat. R.I.P Nottingham ()

masiko

Po druhem zhlednuti musim ubrat na 3* a to jeste s odrenyma usima, protoze Robin je nekdy az komicky spatny. Nejde mi o nejake poslapani legendy, historickou smesnost nebo male lidojedy, ale strih mi obcas prijde totalne random, herci krome Oscara Isaaca ani nehraji, vyprava je podvyzivena a triky lacine (v kine mi to tak neprislo, ale kdyz jsem si ted pustil DC doma, neveril jsem vlastnim ocim). Ale kdyby byla jen polovina tech fam, co se pred realizaci Robina Hooda sirily, pravdiva, nebylo by se cemu divit. Jen pro zajimavost: Nejprve mel hlavni roli hrat Christian Bale. Nepamatuji si kdo mel rezirovat, ale Baleho postava mela byt po nocich slavnym zbojnikem a pres den neblaze proslulym serifem. Se scenarem od Briana Helgelanda to znelo paradne. Pak zmena. Christian Bale bude klasicky zaporak Robin Hood a Russell Crowe hodny serif z Nottinghamu, ktery se snazi se zlosynem vyporadat, jak to jen jde. Nove pod taktovkou Ridleyho Scotta - co vic chtit. Ale kdyz po dalsi zmene pojeti se veskera originalita vytrati, uz to proste smrdi pruserem. Ze tam pak Danny Huston coby Richard Lvi Srdce jezdi pri oblehani hradu jako blazen sem a tam a vysmiva se nepratelum za hradbami tak dlouho, az ho lukem zastreli kuchar, to uz je jen necekana tresinka na dortu. ()

Illy

"A tak začala legenda..... " Dlouho jsem tento film odkládal, moc se mi do něj (po spíše negativních ohlasech) nechtělo. Chyba. Ano, má to dlouhou stopáž, kolísavý průběh děje a o scénáři ve vztahu s legendou se nezmiňuji. Ale je to kus poctivé filmařiny - která stále baví víc než nějaké pixelové efekty, solidní výprava, řvoucí mnohohlavý komparz... Chápu že to kritiku a ani popcornuchtivého diváka nenadchne, já jsem spokojen. A klíďo se podívám na další kariéru zbojníka. ()

Kratoc

Záleží jak se na ten film díváte. Pokud jdete na Robina Hooda, tak to bude průšvih, protože z legendy nezbylo vůbec nic a to co zbylo, bylo ještě třikrát překrouceno. Pokud ale jdete na historický film, který se náhodou jmenuje jako ta legenda ze středověku, pak je to docela dobrá podívaná. Já ale šel na Robina Hooda. Proto dvě hvězdy. ()

LaGomme

Ať si říká kdo chce co chce, mě to bavilo! Čas od času to tam sice malinko skřípalo, ale jinak to byla super zábava. Realistické ztvárnění legendy tomu dodává dost na atmosféře a mezi Russellem a Cate to pěkně jiskří. Minus hvězdu dávám za ten konec, kde pytláci poráží francouzskou armádu, to tomu trošku ubralo na úrovni, ale jinak super. 80% ()

JK-Stinger

Přestože chybí spousta věcí z původní legendy a další spousta je šíleně překopaných, nejde o takovou katastrofu, jak by se dalo snad čekat. Snímek má grády, pozměněný příběh je zajímavý, herecké obsazení výborné a když už teda konečně pochopím, že se film nesoustředí na všem známý úsek o příběhu hlavně z Sherwoodského lesa, ale spíš ději, který mu předchází, musím ve finále dát palec nahoru, protože Croweovi se Scottem se zase povedl moc pěkný celovečerní biják. ()

Ole92

Když jsem o tomto filmu slyšel poprvé myslel jsem že zapadne mezi průměrné filmy o Robinu Hoodovi kterých už byli natočené kvanta. Ale pro mě tenhle vyčnívá z řady nejenom super výkonem Russella Crowa ale i tím že na Robina je nahlíženo trochu z jiného úhlu něž obvykle a příběh nezačíná tím že Robin žije v lese a škodí bohatým ale tímto právě končí. ()

M1k9

Na stejné úrovni s gladiátorem. Opravdu! Robin Hood nezapře svého mistrovského pána režiséra. Russell Crowe odehrál svůj nadstandart, ale přece jenom takhle ho už známe. O překvapení se postarala Cate Blanchett. Zářila jako supernova. Naprosto fantastická role. Podle mě se jedná o jeden z nejlépe zpracovaných historických filmů. Navíc tentokrát to bylo tak trochu netradiční co se týká emocí. Ridley nechtěl Gladiátora 2. 7.5/10 ()

Brejlil

Robin Hood je jen pověst a klidně si ji mohu upravit dle libosti. Kdo čekal veselé chlapce ze Sherwoodu, šeredně se spletl, ale já nic takového nečekal a docela si film užil. Jistě, působí jako taková levnější variace Království nebeského, ale jinak funguje. Chemie mezi Robinem a Marion je dobrá, bitevní scény ujdou (i když vyloďovací čluny ts, ts, ts) a tak snad mám jedinou výtku a to jsou nepříliš propracované vztahy mezi postavami. Celé to pak působí dojmem rozmáchlého prologu, ale je otázka, jestli se vůbec kdy dočkáme pokračování. ()

Yokolobuna

Tohle "jak to všechno začalo" moc nefunguje. Největší vinu nese až lajdácká výstavba děje, kdy se za více jak dvě hodiny stane všechno a nic. Pokud nefunguje gradace i po jiných stránkách povedený film jde ke dnu. A to je i případ Robíka. Musím říct, že by mě strašně zajímalo, kdo stál za castingem. Cate Blanchett je asi tou nejhorší možnou volbou pro roli Mariany (sličné panny ?). Strašák s hippies vlásky po přechodu?! Ne děkuji. Jako pilotní díl nového seriálu by šlo o moc podařený kousek. Jako celovečerák za spoustu doláčů a řadou zvučných jmen, ale Robin neobstojí a míří do lehkého a nepříjemně zapomenutelného průměru. ()

Pevek2

tak je to holywood a obcas to ma nechtene vtipne momenty (deti v lese napriklad). Ale jinak se mi variace na provareny pribeh jjnak docela zamlouvala. ()

Ad4mson

Charaktery jsou tak ploché a bezejmenné, že je prakticky nemožné se s nimi ztotožnit nebo jim fandit, protože vám bude absolutně ukradené jak se s nimi scénář vypořádá. Kde je nějaký motivační proslov, kde je nějaká kulervoucí scéna, kde je KREV? Velká Ridleyho prohra a já si jdu dát na spravení chuti Gladiátora nebo Statečné srdce. ()

Erik7595

Director's cut je omnoho lepší ako kinoverzia. Legenda prerozprávaná inak, než všetci očakávali. Mne to avšak to, že ide o takzvaný prequel ku klasickému Robinovi Hoodovi, neprekážalo. Práve naopak som odlišnejšie spracovanie uvítal. No a k samotnému filmu nemám výhrady, Director's cut je skutočne minimálne o triedu lepší a aj ucelenejším filmom. Herci výborný - Cate ako Marion vynikajúca volba. Russell výborný ako v každom filme a samotná kapitola medzi hereckým obsadením je Mark Strong, ktorý sa snáď pre záporné role narodil. Technická stránka, ako je u Scotta zvykom, je prvotriedna. Výprava a kulisy sú skvostné a samotné akčné scény sú natočené výborne, vizuálne lahôdkové sú niektoré spomalovačky, ktoré niektorým scénam dodali na efektnosti. U mňa velká spokojnosť, so samotným poňatím príbehu nemám problém a myslím si, že sa tvorcom podarilo zobraziť zrodenie Robina Longstrida do podoby Robina Hooda v závere filmu dobre. Prijal by som aj pokračovanie, škoda že film dosť finančne prepadol. Costnerovu verziu mám mimochodom tiež rád, táto aj Costnerova verzia sú iné ale stále kvalitné spracovania. Dávam plný počet za režisérsku verziu filmu. 90% ()

poet

Russel Crove sa síce tvári ako Gladiátor aj niektoré akčne scény mi ho pripomenu ale ako celok film pôsobí pomerne nezáživne.  Costnerov Robin je pre mňa  daleko záživnejšia postava. ()

petikacka

Ještě před hodně lety jsem ten film zcela zavrhla a dala bych mu "odpad". To jsem, ale ještě nebyla tutok. No teď jsem si zcela dospěle nakázala, že se musím podívat na totok s nadhledem. A to se i stalo. Tak odpad už tomu nedám i když je to strašná, naprosto nevěrohodná slátanina, která mi akorát přijde jako pokračování Gladiátora dokud má ještě Russell svaly...A Ridley to pořád umí roztočit, ale...Za mě 55% ()

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

01.08.2016

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

16.05.2014

Pokud chcete v Hollywoodu natočit oslnivou sci-fi nebo velkolepý historický film, nejdřív byste měli jít za Ridley Scottem. Šestasedmdesátiletá legenda má na kontě filmy jako Blade Runner, Vetřelec… (viac)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (viac)