Bezcitný a sebevědomý pistolník Ben Wade (Russell Crowe) se svou bandou zločinců a vrahů přepadnou poštovní dostavník. Bez milosti postřílejí všechny členy doprovodu a uloupí velkou sumu peněz. Jenže každý jednou udělá chybu. Obávaný vůdce bandy Wade je zatčen. Rančer Dan Evans (Christian Bale) má dluh, který není schopen splatit. Za 200 $ se přidává k eskortě dobrovolníků, která Wadea musí živého dopravit k soudu v Yumě. Po cestě se oba protivníci, kteří jsou každý z naprosto rozdílných světů, snaží získat respekt toho druhého. Ale s Wadeovými zkušenostmi a bandou nelítostných zabijáků v zádech se transport stává drsným a téměř nesplnitelným úkolem. Oba tuší, že tahle cesta rozhoduje o jejich dalším osudu. Čas se krátí a vlak do Yumy odjíždí ve 3:10... (Intersonic)

Brandon

3:30 Bus do Brna. Žádné kompromisy, žádné slitování, promítané Olsenky šly do kytek, vybral jsem si společnost nebezpečné bandy Bena Wadea. Beltramiho mimořádně povedená hudba skvěle dokreslovala atmosféru divokého západu. Nebýt teda těch nesmyslů ve scénáři. Kdyby se autoři alespoň nedrželi hesel "všichni se máme rádi" a "láska je tu s námi" a nezdegenerovali charaktery postav. Ze záporáka udělali ukecaného měkkosrdcaře. Fuj! ()

JohnSmith

Hodně pěknej western,dlouho jsem nic podobnýho neviděl.Dvojice Crowe Bale je naprosto dokonalá a na body vyhrává hlavně Crowe, který si záporáka zahrál opravdu s chutí.Bale má u mě mínusový body za přehnaně kladnýho kladnýho hrdinu ()

Millanium

Překvapivě velice kvalitní western. Ústřední herecká dvojice se svých rolí zhostila na výbornou a obzvláště Russell Crowův charizmatický padouch se mi opravdu líbil. Nebýt přetaženého konce, tak dám plné hodnocení. Takhle 85% ()

Hennesy

Solídny western, ktorý nerobí hanbu svojím slávnym žánrovým kolegom. Dej je pekne plynulý, počiatočné napätie medzi oboma hlavnými postavami sa postupne mení v zvláštne priateľstvo...Bale je dostatočne zúbožený, aby sme mu uverili, že je zlomený (jak fyzicky, tak psychicky) farmár a Crowe predvádza typ šarmantného zabijaka, ktorému je ťažke nefandiť:) Keď si k tomu pridám peknú hudbu a zaujímavé postavy vo vedľajších rolách (Ben Foster a Peter Fonda) vychádza to na takých 80%..**** ()

popkec

Asi nejlepší western co jsem kdy viděl (a to jsem jich díky CSFD viděl sakra hodně). Narozdíl od starších filmů toho druhu jsem se u filmu nenudil a v podstatě se tam pořád něco dělo. Příběh je výborný, stejně tak herci, zejména pak hlavní role v podání Crowa a Bala. Jasných 5* ()

SkyHawk

Crowe tak, jak ho téměř neznáme, nám ukáže, že umí zahrát i vydařeného záporáka ve westernovém dramatu, kde se mu pokouší postavit výborný Christian Bale.. ()

shantim

Velmi slušný akční western, který mě, promě skvělých herců, příjemně překvapil dobrou kamerou a vynikající hudbou. Atmosféra je dostatečně napjatá, jen v některých okamžicích uprostřečd filmu napětí mizí a je nuda.Ještě pak ten konec to chtělo trošku doladit. 78% hvězdiček ()

Aven

Výborný a atmosferický western s velmi zajímavými a dobře zahranými postavami (dokonce i Bale se nepitvoří a nemluví svým drsňáckým extra hlubokým hlasem), ale co z toho, když poslední čtvrthodina svou patetičností absolutně zabíjí vše předešlé? Je to strašná škoda, protože je to právě ta závěrečná pachuť, kterou si pak divák v souvislosti s tímto filmem vybaví. ()

Brain-D

Abych pravdu řekl westerny nemám moc rád, ale některé mě dostanou. Tohle bylo výborné (hl. díky akci) ze začátku a ke konci, ale nedá se říct, že by to to v průběhu filmů napětí. Určitě jeden z lepších westernů poslední doby !!! Skvělej Bale s Crowem, kteří byly naprosto výborní. ()

Nyck

Je škoda, že už se tolik netočí westerny. Protože právě na "Yumě" je vidět, že když se to umí, stojí to za shlédnutí. Tradiční příběh farmáře a zločince, kontrast jejich světů, myšlení a chování. A kdo jiný by měl hrát klaďase než Christian Bale, můj velký oblíbenec? Hvězda navíc. :) Russell Crowe, k němuž mám neutrální vztah, se předvedl v parádním světle. Normálně bych dával tři, za Balea dávám čtyři. ()

sochy.zirafka

Western jako žánr mne nikdy moc nelákal. Ale pan Mangold mne tímto remakem dokázal do Divokého Západu vtáhnout jako špagetu. Všechny postavy byly vykresleny perfektně, z žádné jsem neměl špatný pocit. Crowe, který byl pro roli jako ušitý (spíše naopak, ale...), samozřejmě exceloval, Bale mu výtečně sekundoval. A scénář? Špička. Tečka. ()

Ceres

WTF? Tak s takovým obsazením a takhle to dok.urvit? Chování postav a jejich logika je tu naprosto mimo. Spousta chyb, který tento film provází, děj filmu je dost mimo. 79% dát takovému zbabranému filmu, který si hraje na na inovátora na poli westernů? Oh shit. Tak tohle si ze mě někdo dělá srandu. R. Crowe má ve filmu takové koule, že tu bandu chcípáčků, rádoby strážců zákona, by mohl oddělat hned na začátku a tímto by tenhle film byl zároveň zbytečnej. Jen kvůli tomu, že v tom filmu někdo aspoň něco hraje, tak nedám horší hodnocení, ale brutální zklamání. 40% ()

Andreas83

Pro mě velice zábavný western. Russel Crowe působí skvěle i v roli záporáka a Christian Bale je taky výborný. Celé to doprovází i povedená hudba a nebýt pro mě dost nepochopitelného konce asi bych hodnotil i výš. ()

Beatle

K novodobým westernům jsem tíhla od doby, co jsem v roce '99 viděla YOUNG GUNS. A dodnes si sem tam přečtu nějakou tu (naučnou) knihu o tehdejší době a nejvýznamnějších pistolnících. Ke shlédnutí 3:10 TO YUMA, jsem se odhodlávala strašně dlouho. Zaprvé kvůli tomu, že i když vím, že Christian Bale je skvělý herec, tak ho nemám ráda, a zadruhé proto, že Russell Crowe je muž mého srdce už asi patnáct let, a já ho bytostně nechtěla vidět, jako záporný charakter. Hahááá...jak já se mýlila. Film vlastně sleduje příběh dvou chlapů, z nichž jeden trpí traumatem z dětství, a díky tomu je lehce agresivní (hlavně pokud má po ruce vidličku), a ten druhý je mrzák, který ve svém životě nic nedokázal. Na rozdíl od mého kamaráda, uživatele Filisthina, si myslím, že konec filmu je naprosto logický. Přibližně kolem 3:05 si tito dva podivní muži k sobě najdou cestu, a celé dilema začne konečně dávat smysl. Tohle je to, co mám ráda na opravdových hercích. Když oni znají svou roli, a dokáží se stoprocentně ztotožnit s charakterem, stačí jen pozorně poslouchat co říkají, a jejich motivy už pak vyplavou na povrch samy, a vy je pochopíte o dost dřív, než vyjedou závěrečné titulky.....Skvělé střelecké souboje, dozlatova vypečené charaktery. Psanec s typickým "westernovým" jménem Ben Wade, má prostě všechno, co by měl velitel loupeživé bandy mít; charisma sahající po Aljašku a chladnokrevný klid v očích, když jde o vytváření 'přijatelných ztrát'. Holku na každém rohu, tajemnou minulost, spoustu peněz, rychlého koně a vysokou inteligenci.....no a v tomhle případě ještě i schopnost hypnotizace. Mimochodem...moje oči jsou taky zelené ;D ()

Sany33

Čakal som kvalitný western a dostal som ho jeden z najkvalitnejších aké je asi možno vidieť a to je už čo povedať. Vynikajúce herecké obsadenie ešte nemusí byť zárukou toho, že ide o vynikajúci film ale Crowe a Bale v jednom filme to už sa musí stať niečo veľmi zlé aby nešlo o úplnú pecku. Tak v prvom rade by som chcel vyzdvihnúť prepracovanosť charakterov či už ide o farmára v ktorom bojuje hrdosť so cťou alebo o banditu a gaunera v ktorom hlboko vo vnútri kvie dobro. Všetko je prepracované do detailov jediné čo som asi zle pochopil bolo úplne trápne dolapenie Bena Wada v hostinci akoby rezignoval na funkciu ale okrem toho ide o vynikajúci film a preto 84%. ()

VanTom

Kvalitně rozehranému, špinavě chlapskému westernu v druhé půli trochu dochází dech, jelikož se (děj ani charaktery) nijak zvlášť neposouvají a nedaří se tak dostatečně obhájit, proč si jeden stojí umanutě za svým poctivým, zatímco druhý by ho neměl při první příležitosti k útěku střelit do hlavy. Hlavně v úplném závěru by ono nepochopitelné hnutí mysli (najednou div ne empatického kámoše na život a na smrt) nějaký bytelný podklad potřebovalo jako sůl. Protože/přestože jsem napodruhé o tomto za vlasy přitaženém, "hollywoodském" ústřelku věděl, nenechal jsem si jím jinak řemeslně skvěle odvedenou dobrodružnou eskortu s vynikajícími hereckými výkony pokazit. ()

liuk

Mangold je sice stále na koni, ale scénáristi Rychle a zběsile 2 spíše na zakrslém oslovi. K nějakým excesům ve filmech, kdy se postavy prostě chovají hrozně divně, se snažím přistupovat tak, že by se tak a tak třeba někdo v presu dokázal omylem zachovat. Ale co je moc, to je příliš. Zvláště když se mě tak urputně postava snaží přesvědčit celý příběh o své osobnosti. Některé události jsou přeskočeny nebo zrychleně zkráceny, a tak se nějak musí domýšlet. A to samé by bylo lepší u některých ukázaných, které bych taky radši nechal své vlastní představivosti. Naštěstí se tuto příběhovou podivnost opravdu pekelně dobře kouká. Nádherné prostředí, množství projetých kilometrů, stále opakované repliky, které ovšem v podání takových herců nedokážou omrzet, pár vyjímečných akčních scén, poslední záběr filmu, totální stylař Ben Foster a celá banda pěti chlapů, kteří by spolu nejradši nemluvili, ale pantem jedou pořád. Sice zábavně, ale občas mimo mísu. Špinavý zážitek, kterému by prospělo být o půlhodinu delší, ať se vše jednání plněji vysvětlí. Nepředvídatelnost tu sice funguje, ale někdy jen protože takové rozuzlení je v rámci možností až moc nesmyslné. ()

Ben Foster jako Jan Žižka

Ben Foster jako Jan Žižka

24.08.2018

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (viac)

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Producent Brian Grazer, režisér Ron Howard a scenárista Akiva Goldsman měli pro adaptaci fantasy-westernové ságy Stephena Kinga Temná věž bombastické plány. Filmová trilogie, provázaná seriály z… (viac)

Pistolníci nevymřeli

Pistolníci nevymřeli

23.12.2010

James Mangold to už s westernem jednou zkusil, když natočil remake klasiky 3:10 Vlak do Yumy. Letos se vrátil do současnosti a zkusil akci v rozpačitě přijatém Zatím spolu, zatím živi. Teď tyhle dva… (viac)