Číslo 9

všetky plagáty

Lidé jsou pryč. Kdy a jak k tomu došlo, není příliš jasné. V troskách starého světa přežívají jenom podivní hadroví panáčci s čísly na zádech. Do této pochmurné doby se narodí Devítka, která je možná předurčena vše změnit. Když se potká se skupinou podobných figurek utíkajících před děsivými vražednými stroji, rozhodne se postavit na odpor. Promluvit vystrašené souputníky k boji však nebude lehké. Stejně jako zjistit, kdo pronásledovatelé vlastně jsou a hlavně – co se stalo s lidmi?

Ambiciózní celovečerní dystopický snímek 9 natočil režisér Shane Acker podle svého staršího krátkého filmu. Stejnojmenná jedenáctiminutová předloha měla v roce 2005 premiéru na festivalu v Sundance a Acker za ní sklidil zasloužené ohlasy. Kromě prestižních amerických studentských cen byl nominován také na Oscara v kategorii Nejlepší krátký animovaný film. Pod převod původního filmu do celovečerní podoby se podepsali také filmařští vizionáři Tim Burton (Mrtvá nevěsta, Karlík a továrna na čokoládu) a Timur Bekmambetov (Noční hlídka). Tak se zrodil jedinečný a vizuálně okouzlující animovaný epos, který svým myšlenkovým poselstvím přesahuje hranice „jenom“ animovaného filmu. (oficiálny text distribútora)

rainbof

Tak tu máme další "toy story" tentokráte v pseudo scifi podání a burtonovském steampunkovém stylu. I přes všechny slušné animátorské vychytávky je to zkaženo chybami například svět "nějak" fungující, absurdity kdy se míchá věda s "alchymií" (temná věda ?) způsobem který tahá za oči; a ten ultra sweet happy end na konci... Příběh přímočarý předvídatelný chudý. Zlatej Kuky. Vracet se k tomu nebudu; ()

jujask

Apokalipsa po vojne. Rozdelenie duše jedného vedca do 9 handrových bábik ktoré bojujú proti mega stroju s pocitom že to čo robia je správne. Nikdy by ma to nenapadlo. Príbeh je veľmi chytľavý a vizuálne efekty ohromujúce. Je to pohodovka ktorá neublíži. ()

Kejo

Chceli si trochu spodobizniť Wall-E ktoré neznášam. Tento pokus im skoro vyšiel keby sa trochu pohrali s príbehom. Sám o sebe je nudný a nepochopiteľný ale animácia je super a postavy tiež. Ale na Wall-e nemá. aj tak 1* ()

vonverny

Stejně jako VALL-I, nutí diváky zapřemýšlet. Dle mého "dospěláckého" názoru, je to jeden ze dvou nejlepších animáků vůbec. Atmosferický, výborné animace, lokace....80%. ()

Privatejoker

Jako pohádka pro děti od 6 do 14 je Číslo 9 výbornou podívánou s napínavým příběhem. Konečně pohádka, které je svým příběhem a myšlenkou netradiční a nejde ruku v ruce s tradičním mainstreamovým pohádkovým davem. ()

Jimclark

Nechápu potřebu distributorů označovat za dystopické všechno, co se odehrává v daleké nebo jen neznámé budoucnosti. Co je to vůbec ta dystopie? Aha už vím, tak prý anti-utopie. Jenže tohle označení mi v souvislosti s tímto filmečkem vůbec nedává smysl (protože tohle samozřejmě JE utopie, a to naprostá). Přesto, nebo možná právě proto skvělé, takové dojemné a orwelovské. 4****. ()

Dunpeal

Film s originálním námětem, alespoň ve srovnání s většinou nových Amerických filmů. Ocenil jsem i velmi dobře zvolené herce na dabing, protože hlasy zejména Elijah Wooda a Jennifer Connelly se zde perfektně hodily. Styl neznámého režiséra mi dosti připomínal Tima Burtona, jen neni tolik temný. Film rozhodně doporučuji příznivců animovaných filmů, také fanouškům Bartonovských filmů a filmů kde hlavní postavy mají příjemnou povahu. ()

Conriocht

Vcelku sklamanie. Filmy z post-apo prostredia patria medzi moje najobľúbenejšie, tak som sa tešil, že si pozriem ďalší prírastok do tejto rodiny. Vizuál a atmosféra filmu sú dobré, čo ale vadí je značne slabý príbeh, ktorý možno skutočne vnímať len ako propagáciu kresťanstva a konzervatívnych hodnôt (čo sa mi osobne bridí asi najviac), či kritiku "zbytočného" technologického pokroku (s čím zase naopak súhlasím). Každopádne veľká škoda že tvorcovia takto premrhali potenciál filmu, ktorý sa s lepším príbehom a posolstvom bez snahy o kresťansko-náboženskú indoktrináciu mohol stať klasikou žánru. ()

Elanornegra

Milá jednohubka, s postapokaliptickym vizualom prvej svetovej vojny. Atmosféra mi miestami pripomínala železného obra, inokedy Terminátora. Postavičky fajn, hudba slabšia, príbeh v rámci priemeru aj keď ten koniec bol pekný.... 70% ()

GabrielG

Keď som bol malý tak som bol schopný tento film pozerať aj trikrát za sebou bez prestávky. Pamätám si ako som vždy dobehol za mamou a prosil ju aby mi to pustila znova pretože som v tej dobe ešte nevedel ovládať televízor. V tej chvíli si asi hovorila čo zo mňa pre boha vyrastie. Pretože tento film nie je tak úplne pre deti ale to mamka nevedela. Dokonca som ten film až tak miloval že som mamu donútil k tomu aby mi ústredného hrdinu vytvorila z vlny a doteraz ho mám uloženého. Tento film som skrátka miloval. Keď som sa na film pozrel o pár rokov neskôr už som si ho až tak neužil ale stále to považujem za jeden z top animovaných filmov ktoré som kedy videl. Animácia je skvelá, príbeh síce jednoduchý ale rozhodne nie je nudný a ubieha rýchlo a réžia a záporné charaktery a ich vizuálne prevedenie skvelé. Je mi ľúto že film sa nedostal až toľkým divákom a že režisér Shane Acker sa nedostal k ďalším podobným projektom. ()

hypnos11

Mám z toho dosti smíšené pocity. Animovaný film, který není pro děti. Zajímavě pojatý a originální příběh, který místy není úplně nejsilnější v kramflecích. K tomu docela zajímavé postavy s kvalitním původním dabingem. Dobrý konec nemohl chybět (bohužel?). Je to prostě docela zajímavá hříčka, nic víc, nic míň. ()