Burn-E: Svetlo galaxie

• Česko Burn-E: Světlo galaxie (viac)
Krátkometrážny / Animovaný / Komédia / Sci-Fi
USA, 2008, 8 min

Burn-E je krátky film štúdia Pixar založený na filme Wall-E. Bol vyrobený v rovnakom čase ako Wall-E a bude priložený k filmu na DVD alebo Blue-ray ako bonusový materiál. Tento krátky film je založený na postave robota Burn-E, ktorý je krátko vidieť vo filme Wall-E, keď Wall-E a Eve letia okolo Axiom Starliner, kde je vidieť ako jeden robot (Burn-E) zvára anténu zasiahnutú meteoritom. Krátky film stručne ukazuje niekoľko scénok z filmu, kde sa Wall-E a Eve snažia uniknúť z Axiomu. (Bubbo)

Fordik

Od Pixaru čekat něco jiného než dokonalou grafiku nelze. Nádherný obraz (viděl jsem mkv rip), který nemá konkurenci. Nicméně příběh jednoho údržbáře, který má něco vykonat, ale stále se mu to kvůli WALL-Imu nedaří, je pravda předvídatelný, ale díky Pixaru a jejich smyslu pro humor krásný a dojemný. Pákrát sem se zasmál, párkrát jsem byl nešťastný jaký má den blbec a to vše dámy a pánové během 8 minut projekce. Není to nejlepší krátký animák od Pixaru, ale i kdyby byl nejhorší, stále má u mě místo dokonalé zábavy. A tak i přes několik střihů přímo z filmu, které spíše rušili dávám 4 hvězdy a to hodně silné. 85%. ()

ABLABLABLA

What the heck was that? Nějak mi to nepřišlo vtipné. Prostě robot dělal svou práci, která se ale furt něčím hatila... jediný vtipný okamžik byl až za titulky, kdy ho druhý robot "poplácal po rameni" a řekl "there, there". A ty záběry Eve a Wall-eho tam byly asi proto, aby lidi pochopili k jakému filmu byl kraťas vyhotoven. ()

Bat55

Ďaľší minimálne zaujimavý kraťas od Pixaru, ktorý je spojený vlastne s filmom Wall-E a časť z neho sa tam aj odohráva. Burn-E je povolaný, aby opravil anténu a Burn-E zostane "uväznený " vo vesmíre, pretože sa mu zatvorili dvere a nestihol to (to sme ešte mohli vidieť vo filme). Potom už len nasleduje to, ako sa dostal do vnútra lode atď. Vlastne je to film Wall-E, len z iného pohľadu, respektíve sa to nezameriava na Wall-Eho, či Evu, ale priamo na Burna-Eho. Ďaľší vydarený animák, ktorý očarí svojím príbehom, skvelou animáciou a pixarovským nádechom, ktorý tam je tak pekne cítiť. /80%/ ()

Stíba

Už WALL-E se mi naprosto vryl pod kůži a tenhle kraťas je pro mě takovou třešničkou na dortu. To, že se kraťas odehrává souběžně s hlavní dějovou linií člověka nutí si říkat, co všechno se mohlo dít na ostatních částech té obrovské lodi plné robotíků :-) velmi povedené a zábavné... brrrnn-ííí!!! :-) ()

Rozjimatel

"There, there."     Výborný bonus k môjmu obľúbenému animáku WALL-E (2008). Ide o akýsi minipríbeh zváračského robota BURN-E, ktorý prebieha na pozadí hlavného príbehu WALL-E. Má parádnu sci-fi atmosféru (s milými odkazmi na slávne sci-fi diela), úchvatnú animáciu, príjemný humor a vtipnú pointu na záver. ()

• "BURN-E" znamená Basic Utility Repair Nano Engineer (základní utilita na opravu v nano inženýrství). (HappySmile)
  • Melódia, ktorú si Burn - E bzučí, je Beethovenova "Óda na radosť." Na konci je pieseň zahratá znovu, tentokrát už s opernými spevákmi. (LuiCJ)
  • Výtah, kteý veze Burn-Eho ven, je označen LV-426, což je označení pro planetu ve Vetřelcích. (HappySmile)