Dealer III

• Česko Dealer III (viac)

Fanúšikovia Sopranovcov musia vedieť: Filmy trilógie Dealer Nicolasa Windinga Refna majú to najlepšie z blízkeho a osobného zobrazenia každodenného gangsterstva – a nemusíte vidieť žiadny z nich, aby ste pochopili ďalší. Tretia a najlepšia časť série sa zameriava na srbského drogového kráľa Mila, malého zlodeja v pôvodnom filme. Okrem toho, že pripravuje večeru pre 50 hostí na oslavu 25. narodenín dcéry Mileny, pripravuje aj komplikovaný obchod s drogami. Keď namiesto heroínu dostane 10 000 tabletiek extázy, Milo je z novej drogy zmätený a zavolá bývalého bodyguarda a súčasného reštaurátora Radovana, aby mu pomohol. Refn nakrútil nervózny, pohlcujúci film, ktorý sa hrá ako celovečerná verzia paranojou presiaknutej scény varenia cestovín z filmu Mafiáni od Martina Scorseseho. (Film Europe)

junxi91

Tak do třetice všeho zlého jsme se podívali na příběh bossa Mila. Ten se snaží skoncovat s drogami a chodí do klubu anonymních narkomanů, ale moc dlouho mu to nevydrží. Asi za to může ten stres s oslavou dceřiných 25. narozenin, která byla fakt velká. Vařit Milo moc neuměl, hlavně ty jeho listové závitky s masem způsobily spoustě jeho kumpánů doslova otravu jídlem. Proto je při oslavě raději posbíral ze stolu. V tomto díle se setkáváme s největšími špínami ve světě zločinu - s kuplíři, konkrétně s jedním Polákem, který si zotročil jednu nebohou dívenku. Milo naštěstí není úplný zmrd a i když jí zabrání utéct a způsobí ji problémy, tak ji nakonec zachrání aspoň holý život a toho polského zmrda, stejně jako albánského "partnera" zabije kladivem. Scénu s bouráním jeho těla jsem raději přeskočil. Takže jako bylo to dobré, i když celkem brutální, tomu se ale u seveřanů nelze divit. ()

john.h

Vyvrcholení série musím dát pět hvězdiček. Postava Mila je cool prvek všech tří dílů, teprve tady je však ústřední postavou a příběh se motá kolem něj. Za ta léta už není tak cool jako v předešlých dílech a je na něm vidět, že práce gangstera ho značně unavila. Od mladých cucáckých gangsterů si však i přesto srát na hlavu nenechá a pěkně oldschoolově se s nimi vypořádá. Veškéry scény s Radovanem jsou vrcholem celé série a měl jsem co dělat, abych si nezakrýval oči. Že by mi scény ve filmu pořádně hnuly žaludkem a vyvolaly ve mně takový pocit uvěřitelnosti, to už se mi vážně dlouho nestalo. ()

hero_bk

Závěrečná pasáž s Radovanem byla i na mě, fanouška krve, Dextera a série Saw trochu moc... Přiznám se, zakrýval jsem oči. Jinak výborná podívaná, ale až moc realistická a brutální... ()

markyzgero

Zlatko Burić mi přinesl největší hereckej koncert za posledních 15 let. A to navíc sousloví "hereckej koncert" nenávidim od dob bardů z národního. Až mi zas někdo bude něco mlít o Třískovi a jemu podobnejch, budu mlčet a jen mu pošlu odkaz na tenhle film. Absolutně zvládnutej charakter, zmítající se mezi nespočetnejma pólama sociálních rolí. A pokud se nepletu, je spojujícim článkem celý trilogie, přičemž tady jí královsky zakončil. RESPEKT ()

Stanix

Milo je sice již stárnoucí dealer a nikdy neuměl uvařit dobrý jídlo, ale pořád ví jak kšeftovat a nenechat si sr.t na hlavu. Závěr Refnovy drogové trilogie se povedl dle mého názoru lépe než dvojka, ale první díl zůstává tím nejlepším. Úchvatné vyvrcholení celé ságy na konci s Radovanem alias Winstonem Wolfem, řešícím problémy, se opravdu povedlo. Už na konci prvního Pushera bylo jasně naznačeno, že pointu není třeba hledat. Žádný díl není de facto uzavřen. Myslím si, že to vůbec ničemu nevadí. ()

Hisnuklusi

Tak jsem ted zhlédl v poslední době všechny tři a začnu tímhle. Milo je sympaták. Je tohle opravdu nejlepší díl a o hvězdičku lepší než ten první. Hodně se mi líbilo to, co může právě podle mě ocenit jen člověk, který účinky ve filmu použitých drog zná z vlastní zkušenosti. Protože prostě tohle přesně s člověkem Polský speed asi udělá, asi určitě. A navíc přece bylo dobře, že si to dal, páč kdyby si to nedal, jak by asi skončil sakra? Skončil by špatně, kdyby se tam nakonec nesjel jako prase. A to je právě ono. Nejsou tam drogy nastíněné ani jako něco špatného a ani jako něco dobrého, jsou tam nastíněné prostě tak, jaké skutečně jsou. Ale jak říkám, tohle dokáže ocenit jen člověk, co to zná. A taky je potřeba ještě říct, že člověk, který neviděl minimálně jedničku, trojku nemůže pochopit a už vůbec ne plnohodnotně ocenit (spousty vlastně takových vtípků, které vám bez jedničky nedojdou). Tím končím. Nebudu tady psát o tom, jak mě ten Milův příběh a nakonec jeho završení dostalo. Protože to snad ani nejde. Ještě si ted myslím, že tady už se mnohem víc než na předchozí dva Pushery začal podepisovat ten tzv art sklon na plné pecky, ale ne, že by to bylo nějak na škodu. Toť vše. Vidět je třeba tento film. ()

elimS

40% - komentář 20ti slovy: Všechny tři díly stejné, o tom kde každý dluží každému. "Nudné", utahané, takové nijaké s kecama a s debilními konci. ()

celticek

Vidím to přesně opačně než ostatní. Nejslabší díl na celé čáře. Vitamínová zápletka je dost chabá, i likvidace Poláka + kumpána. Co mě ale zvedlo že židle je zasekávačka po lajně koksu. To vtipné ani dobré nebylo. ()

Slizard

Tretí a posledný diel trilógie z Dánskeho podsvetia sa nesie v podobnom duchu a tempe ako predchádzajúci diel, teraz, ale pomalú a smutnú hudbu nahradil intenzívny zvuk, ktorý počas filmu len stúpa. Tentoraz sa venuje postave, ktorá sa vyskytla aj v predchádzajúcich dvoch dieloch v role veľkého šéfa. V tomto diely ho, avšak ukazujú v pokročilom veku ako zraniteľnú postavu, ktorej čas je už dávno preč a už nemá taký vplyv na drogové podsvetie ako predtým, dokonca sa sám stal obeťou drog. Diel sa s postavami vyvíja pomaly a režisér nám postupne odkrýva najtemnejšie zákutia tohto sveta a biznisu. Jedná sa o najtemnejší a najrealistickejší pohľad na túto tému aký som kedy zažil a zároveň najtemnejšie finále trilógie na aké sa divák nemôže pripraviť. ()

mojo

Pro mě nejlepší z celé s trilogie..Mafoš Millo je asi nejrozporuplnější postava, kterou jsme v téhle sérce mohli vidět. A věřte že nikomu jsem nefandil víc.. ()

bakulator

Realističtější, brutálnější a napínavější než Lock stock and two smoking barells a Snatch. Spousta nezapomenutelných hlášek staví snímek do kultovní roviny. "Kdo je ta druhá mrtvola na podlaze? "To je albánec" mmm, tak to je naprosto v pořádku :)) ()

bohhous22

V momentě,kdy Rado řízne Poláka nad lavorem, začne hrát ambient,ale tak kurevsky oduševnělá melodie... čumíš,co se děje po večerech u Míla v Social Clubu a zkrátka začneš přemýšlet nad světem,jakýho jsme součástí , svět kterej vytváří nás všechny!!! ()

Boudyy

Hodně syrová sonda do kodaňského podsvětí, v němž je kodex cti stejný jako všude jinde, avšak jeho nedodržování vymáháno poněkud odlišnými metodami, než jaké zná měšťácká společnost. Ve třetím pokusu o náhled do kodaňského podsvětí se Refn zaměřuje na stárnoucího gangstera Mila a je to také jediný díl, v němž je hlavní postava vykreslena jako člověk prodělávající reálný životní vývin a ne jen hrdina oidipovského střihu vhozen do mašinérie událostí, z nichž musí co nejrychleji vybruslit a na život v jeho příběhu není čas. Muž středního věku se musí vypořádat s životními pravdami, jako jsou vypočítavá dcera, mladí konkurenti a jeho závislost na drogách. Na pozadí toho všeho se odehráva třetí Pusher, zaručeně nejlepší. Syrovost a autentičnost zůstala, stejně tak dobrá režie a jelikož je příběh opatřen skutečným lidským hrdinou, musím oproti dvěma starším kouskům přihodit pátou hvězdu. ()

nula87

Drtivé vyvrcholení série. Milo se rozhodl, že se zbaví toho svinstva (v žilách, ve kšeftě samozřejmě ne), ale nevybral si pro to úplně ideální termín. A jak jeho tenze postupně narůstá, a do cesty se mu staví další a další problémy, je jasné, že to nemůže dobře dopadnout. Zvlášť, když požádá o pomoc starého kumpána Radovana. Refn zakončuje skvělým způsobem sérii, která se bez jakýchkoliv příkras dá označit za parafrázi Kmotra, akorát přenesenou o pár stupínků společenského žebříčku dolů - vlastně skoro až na úplné dno. 100% ()

subic

Trojka se povedla asi nejvíc, i když každý díl byl trochu jiný a nejlíp se to posuzuje, když se dají všechny díly v 1 den. Na scénu tentokrát přichází starej boss Milo, který už dělal dusno v předchozích dílech, tentokrát má bar, má restauraci, dcera má 25 a slaví narozeniny. Teď už bez svých starých parťáků, sám je smažka a dealuje, akorát už to není, co bývalo a mladší ho tlačí do nových kšeftů. Tak je čas oslovit staré kámoše. 4 frčky dávám kvůli tomu rozřezávání mrtvol. 70% ()