Dealer III

• Česko Dealer III (viac)

Fanúšikovia Sopranovcov musia vedieť: Filmy trilógie Dealer Nicolasa Windinga Refna majú to najlepšie z blízkeho a osobného zobrazenia každodenného gangsterstva – a nemusíte vidieť žiadny z nich, aby ste pochopili ďalší. Tretia a najlepšia časť série sa zameriava na srbského drogového kráľa Mila, malého zlodeja v pôvodnom filme. Okrem toho, že pripravuje večeru pre 50 hostí na oslavu 25. narodenín dcéry Mileny, pripravuje aj komplikovaný obchod s drogami. Keď namiesto heroínu dostane 10 000 tabletiek extázy, Milo je z novej drogy zmätený a zavolá bývalého bodyguarda a súčasného reštaurátora Radovana, aby mu pomohol. Refn nakrútil nervózny, pohlcujúci film, ktorý sa hrá ako celovečerná verzia paranojou presiaknutej scény varenia cestovín z filmu Mafiáni od Martina Scorseseho. (Film Europe)

Kudly4

Trilogie zkouknuta během jednoho dne a musím uznat, že tady mě Nicolas W.R. dostal na kolena. Když jsem dokoukal první díl, nevěřil jsem, že druhý díl bude na stéjné úrovni a už vůbec ne, že na tom bude stejně dobře i třetí díl. Naprosto SUROVÁ špína z Dánska, která mě nenechala ani na vteřinu v klidu. Hudba 100%, herci 100%, surovost 100% a tak dále a tak dále. Nejvíce mě chytl za srdce asi první díl a to díky Frankovi. Poslední minuty v Pusher III alá Radovan řezník - perla Dánské kinematografie co se týká brutality, takovej masakr jsem doopravdy nečekal a bylo to zakončení opravdu EXCELENTNÍ. TOP 10. ()

swamp

Refn zakončil tuto sociální drogovou trilogii famózně. Hlavní part zde hraje postava Mila (excelující Zlatko Burić) a ke slovu se také dostane Radovan (Slavko Labović), kterého si všichni pamatujeme z prvního dílu. Závěrečná jatka jsou perlou kinematografie, skvělé zakončení série. ()

nascendi

Nie je to odpadový film, ale ani dobrý film. Je to najmä nepotrebný film. Režiséri filmov tohto typu majú zúfalú potrebu niečím zaujať, ohromiť, aby si aj otrlí vyznávači žánru všimli, čo ho odlišuje od množstva ostatných. To sa podarilo. Záverečná zabíjačka prekonala Viktora čističa aj Hannibala Lectera. Ale to boli filmy, kde brutálne scény dokresľovali atmosféru a nemali ambíciu byť čerešničkou na torte. Dalo by sa písať o dobre vykreslenej a zahratej postave Mila, o hudbe, ale načo, keď rejža sa tak spoliehal na kladkostroj. ()

PetrPan

V pořadí už třetí Pusher a tentokrát si polodokumentární kamera vzala do hledáčku stárnoucího bosse Mila, má rozmazelnou dcerušku, problémy se závislostí a překupníci už z něj dávno nemaj takovej respekt....všechno se řítí do sraček, ale snad mu pomůže Radovan.. zase je to zajímavé, zase je to cynické a zase je to skvělé. ()

iamek

Nejlepší díl celé série. Trojka na první dva díly nenavazuje a to je asi jen dobře. První hodina plyne v poklidu a sledujete nekompromisní praktiky Albánců a jiného lidského póvlu. Jenže závěr byl tak dokonalý, že se těžko hledají slova. Scény, kdy se dva týpci zbavují těla, nemá v tomhle směru konkurenci. Naprosto brutální, realistické a uvěřitelné. Celá triologie je z pohledu filmařiny bravůrní. ()

Karamanlis

Tretí Pusher je z celej trilógie najlepší. S drogovou závislosťou bojujúci srbský mafián Milo je týpek, s ktorým sa človek ani na okamih nenudí, jeho hlášky a nadávky v rodnom jazyku nemajú chybu, takisto ako jeho svojské reakcie na rôzne situácie a to, že práve on je ústrednou postavou tretieho pokračovania vnímam nadmieru pozitívne. Frank z jednotky bol slaboch, Tonny z dvojky beznádejný skrachovanec, no Milo, to je stará zločinecká škola a v neľahkej situácii, keď sa ho nová gangsterská generácia z Turecka a Albánska snaží vytlačiť z hry je iba otázkou času, kedy vzplanie jeho balkánsky naturel a časovaná bomba sa sama odpáli. Potešil ma aj síce krátky, no o to efektívnejší návrat Milovej niekdajšej pravej ruky Radovana na scénu. I'm the Angel of Death je zakončením trilógie ako sa patrí... ()

Othello

Je docela chmurný, když dojdete do klubovýho kina vedle plakátu "Pusher - celá trilogie!", který taky musel někdo udělat, vytisknout a tak, abyste v tom kině pak byli sami. Alespoň byl čas mezi filmy na pokec s barmanem, který měl na starosti jenom zahřát se a mě. Ten mi povídal, že když dávali Pushera minule, byl tam nějaký 40+ Dán, který se mu svěřil, že si přišel skrze ty filmy zavzpomínat na tu starou, špinavou, nebezpečnou, ale něčím ve své ošklivosti okouzlující a nespoutanou Kodaň, která se za těch 20 let zgentrifikovala natolik, že ztratila veškeré zbytky své duše. A říkám si, není to taková příhodná metafora na Refna obecně? Režiséra, který si vytvořil jméno skrze syrové pouliční filmy o nenapravitelných grázlech, hraných nebezpečnými naturščiky, aby se transformoval v navoněného povrchního pata-umělce simulujícího kontroverzi a hloubku? ()

JASON_X

Dánský film, ve kterém se ovšem mluví ponejvíce srbsky. Uvidíme neslavný konec slavného Mila, který nejprve předvede ponížující brebtání na schůzi anonymních narkomanů, pak se nechá buzerovat od své odporné odporně rozmazlené dcerky a jako vrchol všeho si z něj udělají lokaje prašiví Albánci. Ale naštěstí se vzchopí, dá si pořádně do trumpety, popadne kladivo a konec už je opět v jeho režii. A úklid svinčíku proběhne za vydatné pomoci dvoumetrového vazouna Radovana, hvězdy Pushera 1, který už coby počestný restauratér kvůli Milovi rád zavzpomíná na staré časy, zvlášť když může naporcovat nějakého toho sviňského Šiptara nebo Turka... "A kdo je tohle?" "Albánec" "Tak to je v pořádku." :-) ()

Richie666

Místo heráku přišly koláče a z toho neplyne nic jiného než další nevydařený kšeft - určitě v lecčems lepší než druhý díl s Mikkelsenem. Dějově je film spíš sice lehce vlažnějším psychologickým rozborem hlavní postavy, ale možná právě díky tomu se závěr zvrhává v psychicky náročnou, hodně drsnou podívanou. Naprosto výborná je zde hudba, která se nejvíc projeví až v titulkách a která dokonale podkresluje výslednou pěkně hnusnou pachuť. Mým favoritem ale jednoznačně zůstává díl první, který je nejsyrovější a zběsilý od začátku až do konce. ()

ScarPoul

Nie je ľahké byť kráľom podsvetia. A už vôbec nie, keď takýto vládca starne a prichádza o kšefty a aj o verných ľudí. Pusher III sa snaží ísť inou cestou, ako jeho predchodca. Funkčné, ako sonda do duše záporáka, ktorý je voči niektorým ľudom veľmi milý k iným sa zase správa ako totálna sviňa. Jeho hľadanie duševnej rovnováhy je tak v tomto prípade zaujímavé, uveriteľné a podané s nemalou gráciou. Tie všedné scény (oslava) tu dostávajú (podobne ako v Pusherovi II) iný význam. Emocionálnejší. Čistejší. V zásade som rád, že som to videl. Refn mi učaroval skôr v rámci jeho novodobej tvorby, ale páči sa mi tá špinavosť za tým. A že aj napriek prostrediu v ktorom sa to odohráva sa tam snaží nájsť aspoň náznak ľudskosti. To mu pomáha meniť charaktery za pochodu a zároveň ich robí nezabudnuteľnými. Je to dobrá a vyvážená trilógia. ()

malylada

Podobně jako u druhého dílu se točí děj kolem jedné z vedlejších postav původního dealera. Milo drsná postavička dealera, bosse, který byl zajímavou postavičkou a nyní mapuje jeden z jeho dní "blbec". Pozitivní je, že se režisér nevydal cestou dvojky, která působila hodně nekoncepčně. Zde se pomalými kroky buduje nepříjemná syrová atmosféra, která graduje do intenzivního finále. Co do kvality srovnatelné s jedničkou a závěr opravdu stojí za to........7/10 ()

Dale

Tá záverečná mäsiarčina to zachraňuje, dovtedy to bolo také nemastné neslané. Polka sa točí okolo nejakej nudnej oslavy, pomedzi to sa objavia aj obchodné záležitosti. Celkovo mám najlepší dojem z druhej časti, asi aj vďaka skvelému Mikkelsenovi. ()

Suzie05

Nejlepší díl z celé trilogie. Sympatyčtí srbci tomu dodávali ten správný šmrnc. Obzvlášť Milo byl týpek, vždy si uměl poradit. - 60 smažených rybích filet. - Tady nebo sebou? ()

Marek1991

Nejaká originálnosť, ktorá mi chýbala pri prvých dvoch dieloch a niečo výnimočné, špeciálne až šokujúce priniesol práve tento tretí diel. Zo začiatku nevinne vyzerajúci film, ktorý ale práve vďaka tým Srbom, Albáncom a iným etnikám nebol nudný, sa ku koncu nečakane zamotal a tí, ktorí chceli zanechať svojho zla, naopak spáchali snáď najväčšie. Hovorí sa, že skapínajúci kôň najviac kope a to sa v prípade zla, ktoré ovládalo postavu Mila, stalo. Trochu sa mi nepáči, že do tej úlohy ľudských mäsiarov dali Srbov a nie Albáncov, ktorí tým v Kosove boli známi. Takto si slabšie a jednoduchšie zmýšľajúci jedinec môže vytvoriť negatívny pohľad na toto etnikum. Tak ako sú dobrí ľudia, sú aj zlí a platí to pre všetkých a všetky etniká. Lenže po troch dieloch série Pusher, mám pocit, že severania všetko zvaľujú na iných, aj keď je pravda, že práve prisťahovalci menia krajiny a prinášajú často patologické zmeny, stačí sa pozrieť na Austráliu. Kedysi si tam vraj ľudia nezamykali ani domy a dnes to už vraj neplatí. Tento film tým pádom beriem aj tak, že nejaké etnikum si to odskákať muselo v tomto filme a prijať úlohu tých zlých, aj keď najhorší pocit som mal práve z Poliaka a Albáncov. Ak však odhliadnem od etnicity, tento film bol výborný. Ukázal, čo znamená odkladanie, ešte nie, ešte treba niečo posledné dokončiť vo svete zla. Film s tak smutným a prázdnym koncom však bol pre dánsku výrobu už pre mňa typický, je vidieť, že je to film zo série Pusher. Veľmi dobrá réžia, nejaká psychológia, avšak mal som dojem, že veľa vecí bolo obpozeraných od iných filmov. Tento film je však opäť vulgárny a tentoraz najmä vysoko brutálny, takže neodporúčam pozerať osobám pod 18 rokov. ()