Dealer II

• Česko Dealer II (viac)

Vychudnutý a potetovaný, zároveň hrozivý a čudne nežný, Mads Mikkelsen exceluje ako skinhead, anti-hrdina dánskeho filmu od režiséra Nicolasa Windinga Refna, ktorý sa opäť vrátil do formy. Samostatné pokračovanie nás vracia do drogového kodanského podsvetia kukláčov a šľapiek a zameriava sa na najnižšieho z nich, skinheada Tonnyho. Práve vyšiel z väzenia a dúfa, že sa vráti k svojmu bývalému spôsobu života, ale jeho otec, vodca podsvetia ovládajúci množstvo obchodov s drogami a drogových operácií, s ním zaobchádza ako s nemotorným sráčom. So štýlovou intenzitou udržuje Refn akciu napätú a vecnú. Na jeho poslednom filme, hollywoodskom trileri Fear X, spolupracoval so zosnulým veľkým spisovateľom Hubertom Selbym Jr. (Requiem for a Dream). Dealer II, ako portrét machistického človeka s nízkou úrovňou života, nesie opojný vplyv Selbyho tvrdej prózy. (Film Europe)

Madsbender

Refn je neskutočne prefíkaný sráč. Natočí si čokoľvek, a my mu to žerieme. Druhý Pusher je takmer ešte sprostejší, vyhulenejší a mozog sa mu nádherne rozlieva po dlážke. Madsi Mads je absolútne holohlavé pako a Chodiace ľudské hovno s tetovaním respect, životom úplne na sračky a krásnou feťáckou famíliou zdegenerovaných idiotov, zlodejov áut, pouličných bastardov a ktovie čoho ešte. Svadobný striptíz, rozdrbaný byt, fet, fet, fet, chľast, zabíjačka, fet. Až sa mi to nechce veriť, ale vyzerá to ukrutne reálne. A že si Refn takmer hneď na začiatku hodí fajnovú absolútne PORNO scénu je neskutočné. Ten chlap je génius s vymydlenou hlavou. 85% ()

Aky

Volné pokračování Dealera z roku 1996 stavící na stejném principu napětí vznikajícího z "druhotné platební neschopnosti" mezi dealery drog navíc obohaceného o pomalu se probouzející otcovský pud. ()

misterz

Dvojka sa mi páčila viac ako jednotka. Hlavne vďaka Madsovi, ktorému sa tu dokonale podarilo stvárniť totálne vyhuleného paka Tonnyho, postavu, ktorá svojim zjavom dokázala vo filme zatieniť všetko ostatné. Tonny sa po prepustení z väzenia chce začleniť do normálnej spoločnosti, len žiaľ mu chýba mozog, takže nenápadne a pomaličky jeho dobrý úmysel odíde kamsi do stratena a on sa pekne krásne vráti späť na šikmú plochu, ktorá hlavne na konci, je šikmejšia ako kedykoľvek predtým. Ani jeho kumpáni, vrátane jeho otca, mu v jeho dobrých úmysloch nepomáhajú. Preto to chcelo vymeniť nielen miesto a prácu ale hlavne všetkých kamarátov a známych, aby sa naozaj dokázal napraviť. Možno to pochopil až na konci? Neviem, v každom prípade mu na záver niečo "zapne" a on urobí niečo nečakané.... Snáď rozumnejšie ako ukradnúť pre otca Ferrari :). Škoda, že sa snímok končí tak skoro, Tonnyho životné cestičky a rôzne peripetie so zákonom a undergroundovým prostredím by som dokázal sledovať aj celý deň. Film rozhodne odporúčam široko ďaleko každému, pretože aj keď ide o drámu s thrillerovými prvkami, sú tu miesta, kde sa dá aj poriadne nasmiať, preto má ambície osloviť široké publikum, hlavne svojou univerzálnosťou, komplexnosťou a perfektným hereckým prejavom Madsa Mikkelsena. 85/100 ()

sochoking

Dvojka je o hodne lepšia. Je napumpovaná hláškami vytretých magorov a ostro vyrezaných týpkov ako i debilne vyzerajúcimi situáciami, ktoré vás rozhodia od smiechu! Napríklad telka vs bejzbalka , to ma skoro jeblo! No, veselo to natrie i anglickým gangsta filmíkom, na ktoré ja zase nedám dopustiť. ()

Jordan

mne osobne sa viac páčila jednotka, bola drsnejšia, surovejšia, mala hustejšiu atmosféru, mala naozaj dusno a stupňujúce napätie. dvojka má na rozdiel od jednotky hrdinu, s ktorým sa viac a ľahšie stotožníte, pretože ho ľutujete a držíte mu palce a má tiež pekné smerovanie, speje to k radikálnemu koncu - záver bol na tomto filme veľmi vydarený a silný, ale oproti jednotke som nemal pocit bezprostredného nebezpečenstva, ohrozenia hlavného hrdinu (aj keď je pravda, že tematicky tu oň ani nešlo, téma tu bola oproti jednotka iná, oidipovskejšia). aj tak však veľmi vydarená severská drsná škola. ()

Anderton

Pusher 2 je oproti jedničke trochu vlažnejší. Svoje plusy však nadobúda inde, teraz sa totiž hrá na rodinnú strunu a pripomína takmer až antickú drámu. Keď som si v 2/3 filmu položil otázku, kam sa za ten čas posunul Tony, zistil som, že v podstate nikde. Po dejovej stránke tu absentuje výrazný konflikt, poriadne sa film rozbehne až v záverečnej tretine, odhalí svoje motívy a dodá predošlým scénam zmysel. No v mafii je rodina veľmi relatívny pojem, ak nie vôbec iba pokrytecký žvást. Tony je stále vôl, ale niekde vnútri sa v ňom možno skrýva charakter. Nakoniec zo všetkých postáv z toho vychádza najlepšie. Znova 70%. ()

Frajer42

Spoilery! Mads Mikkelsen v tomhle pokračování neměl chybu. Ve vězení mu snad vymlátili zbytky mléčných zubů a udělali z něj muže. Velmi mě bavil i příběh, který divákům tentokrát neservíruje nezáživný užvaněný úvod, nýbrž okamžitě vtáhne diváky do víru dění. Konfrontace otec - syn byla vynikající. Celkově se tento díl dost točí kolem rodinných záležitostí a disponuje dost silným psychologickým kontextem. Kdo se rád hrabe v postavách až do morku jejích kostí, ten bude pravděpodobně nadšen. Dost se mi líbila opět atmosféra bezmoci. Atmosféra začarovaného kruhu, ze kterého není úniku. Tentokrát po celou stopáž, nikoli jen na závěrečných 30 minut, jak tomu bylo v jedničce. Slabší 4 hvězdy. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybral uživatel kulyk. ()

swamp

Nejslabší díl Refnovy trilogie. Mads Mikkelsen je sice výborný, ale tahle sociální sonda byla na mě trochu moc hluboká. ()

oje

Opět příběh o městském gangsterovi, který tak dlouho balancuje na hraně zákona, až se smýkne a začne propadat do stále hlubších trablí. Scenáristicky velmi podobné jako předchozí díl, čili opět zajímavý pohled mezi smetánku severského podsvětí a jejich praktik, natočené s neopakovatelným závanem autenticity, kterou doprovází neustálé napětí vycházející z nevyzpytatelnosti vymytých zlodějských mozků, přesto však trošičku za prvním dílem zaostává. Nedokáže se totiž dostat do tempa a chytit rychlost, k níž by se hodila našlápnutá hudba zrychlující tep. Přesto ale pořád dobré. ()

PetrPan

Lepší než jednička,Tony je větší zbabělec, narozdíl od Franka jsem mu ale docela fandil, zatímco Frank měl matinku z normálních poměrů a nejspíš zvlčil kvůli vlastní lenosti, tak Tony, vzhledem k tomu hajzlovi, co měl za fotra, neměl moc na výběr. Jinak co do formy podání stejně dobré. ()

Happens

Pokračování úspěšného snímku zaměřeného na Tonnyho v podání neskutečného Mikkelsena, kde patriarchálně orientovaný Tonny se snaží uspět v rámci svých možností ve svém kriminálním mikro světě s těžkou závislostí na drogách. Vše eskaluje k finálnímu vzepření se osudu, otázkou je reálnost udržitelnosti. ()

klerik

70% Mads Mikkelsen ukazuje svoje umenie mlčanlivého hrania a je skvelý. Film pôsobí reálne a omnoho hlbšie než iné filmy o teplákových gangstroch. Predsa mi však vadilo, že príbeh bol príliš lineárny. Predošlý film mal lepšie zvládnuté vnútorné napätie medzi postavami. Tu je to skôr o rodinných vzťahoch, než o konkrétnej zápletke... ()

Crocuta

Tak to bylo vtipný... Tedy jen do té chvíle, než se komedie o jednom smolařském pitomci, jeho stejně postižených kamarádech a taťkovi gangsterovi změní v mírně depresivní rodinnou tragédii. Každopádně dobrý film, zasvěcené jistě potěší i to, že se zde mezi řečí něco málo dozvědí o osudu Franka z jedničky. "Jaké to je, být totální čůrák?" ()

Chrustyn

Pokračování úspěšného dánského filmu, tentokrát z pohledu jedné z vedlejších postav původního filmu. Opět pomalé, skoro dokumentární vyprávění o lidech pohybujících se na dně společnosti. ()

jojinecko

4,5*/5...Pre mňa o niečo lepšie ako výborná jednotka a dôvod je jasný - väčší priestor pre geniálneho Madsa Mikkelsena. Dvojka síce je pomalšia ako jednotka, ale Refn je tu oveľa rafinovanejší a cez zdanlivú menšiu akčnosť kladie dôraz na charakternosť (resp. bezcharakternosť) postáv a robí to dokonale. Pri tom zachováva to, čo bolo silnou zbraňou aj u prvého dielu - autenticita (postáv aj príbehu). Pár scén je priam vychytávkových, pričom za zdanlivou coolovosťou sa skrýva aj psychológia, a Refn s ňou vie narábať bravúrne aj za pomoci minimalistických prostriedkov... Už chápem, prečo po režisérovi siahol "halyvúd", snáď to chlapa nepokazí, bola by ho škoda... našťastie Drive naznačuje, že má stále svoj ksicht:) ()

Othello

Každý díl trilogie Pusher je syrová spirála do strašnýho humusu, který ale nekulminuje nějakou instantní šokující scénou, nýbrž od začátku do konce nás jen táhne jedním hnusným prostředím za druhým prostřednictvím lidí, se kterýma byste hodně nechtěli sdílet chodník (kupříkladu Kurt Nielsen je natolik věrohodná debilní agresivní smažka, že jsem si chtěl stěžovat promítači). Díky tomu máte neustále nepříjemný pocit povědomé nepatřičnosti a přitom takovou tu ošklivou husinu nad tím, jak je vám naprosto jasný, že tohle nemůže dopadnout dobře. Vlastně každý Pusher mi vybavuje momenty, kdy jsem jako dítko šel domů se špatným vysvědčením. Nechtělo se mi tam, tak jsem dvakrát obcházel každý panelák, flákal se po ulicích, posedával na lavičkách, ale stejně jsem věděl, že nakonec domů budu muset nějak dojít, abych tam dostal hroznej sekec. ()

JASON_X

Vedlejší ale výrazná postava Tonnyho z prvního dílu Pushera zde dostala prostor jako postava hlavní. Geniální výkon Madse Mikkelsena v roli mentálně nedovyvinutého outsidera a ztroskotance, který naprosto není použitelný pro život, protože absolutně neví, co si s životem ani sám se sebou počít. Bylo mi ho opravdu líto, protože z objektivního pohledu byla jeho situace díky vnějším okolnostem a díky jeho paralyzující bezradnosti, nemohoucnosti a rozumové omezenosti úplně beznadějná, na což on ovšem musel stále znovu a znovu bolestně přicházet. Dobře, že na konci aspoň udělal to, co udělal. A ne nadarmo je film věnován Hubertu Selbymu Jr., neb jeho povídky se mi u něj opravdu vybavily, nekecám... ()

Morholt

I druhý díl je zvládnutý na výbornou a je úplně jedno, že to celé táhne na hrbu Mads Mikkelsen, protože ten chlap hraje naprosto neskutečně. 90% ()