Death Note - Zápisník smrti

• Česko Zápisník smrti (viac)
Animovaný / Dráma / Krimi / Mysteriózny / Psychologický / Thriller
Japonsko, (2006–2007), 14 h 11 min (Minutáž: 23 min)

Predloha:

Takeši Obata (komiks), Cugumi Óba (komiks)

Kamera:

Kazuhiro Jamada

Mamoru Mijano, Aja Hirano, Kazuja Nakai, Šidó Nakamura, Akeno Watanabe, Maaja Sakamoto, Nozomu Sasaki, Hiroši Ótake, Ken'iči Macujama, Keidži Fudžiwara (viac)

Recenzie používateľa swenyx k tomuto seriálu (36)

Death Note - Zápisník smrti (2006)

Jsem velkej newbie ve světě anime, když nepočítám Pokémony, který viděl asi každý, tak je tohle moje první anime. A musím říct, že jsem si asi vybral docela dobrej gateway. Líbilo se mi jakým způsobem vše probíhalo, Light, L, Ryuk, skvělý postavy který byly natolik originální, že si je prostě budu pamatovat. Vyšetřování bylo super, jak měl vše Light pod kontrolou a vlastně zahlazoval stopy L-ovi přesně pod nosem. Asi bych tomu vytknul jen finální 1/3 kdy už to šlo docela do kopru. Víceméně po tom co umřel L to šlo celkem rychle z kopce, ale i tak super zážitek. ()

Znovuzrození (2006) (E01)

Dost zajímavý příběh kluka co získá moc nad rozhodováním o tom kdo bude či nebude žít. Jsem zvědavej co bude dál. ()

Konfrontace (2006) (E02)

Okay, nečekal jsem že tak rychle se to začne řešit. Vláda se začne zajímat o všechny vraždy které Light provedl a zatím neznámý L slibuje že Lighta dostane. Pecka. ()

Jednání (2006) (E03)

Do zapeklité situace se ještě dozvídáme o nějakém Shinigami, což by pro Lighta mohla být klíčová dovednost proti policii. Navíc to že Lightův táta je zapojenej do vyšetřování je super plot twist. ()

Pronásledování (2006) (E04)

Dost velké zjištění o deníku, umí dokonce i totálně přesně čas a příčinu úmrtí, wow, s tím si teď Light může totálně vyhrát. Bus scéna top. ()

Taktika (2006) (E05)

Zabíjí agenta FBI a vypadá to že se nám konečně ukáže L v dalším díle. Jsem zvědavej jestli dojde i na oči Shinigami, ale podle mě by to s nimi bylo až moc op. ()

Odhalení (2006) (E06)

Bylo jasný že přítelkyně agenta FBI s kterým se Light setkal bude mít ještě nějakou kartu v rukávu, uvidíme jak s tím Kira naloží, jen tak ji přece oddělat nemůže, to by bylo sus. ()

Zataženo (2006) (E07)

Wow, Light je solidně vychcanej, jak jí překecával takovou dobu :D Divím se že jí to nedošlo, když věděla, že Kira musí znát jméno oběti. Zatím asi top 2 epizoda. ()

Záře (2006) (E08)

Skvělý díl, Light bravurně zvládnul situaci s kamerami. Líbí se mi jak to dokáže zamotat hlavu a není to jen nějaká tupá zábava, zatím fakt top. ()

Setkání (2006) (E09)

Light se setká s panem L a dostává "menší" breakdown :D ()

Pochyby (2006) (E10)

Zatím asi nejhorší díl. Myslím si že to že už se takhle brzy Light a Ryuzaki setkali docela zabije ten mood. Bavilo mě jak se neznali. ()

Napadení (2006) (E11)

Přichází nám další mega důležitá postava, další Kira s Death Note. Borka má dokonce i oči Shinigami, tak to bude zajímavý. ()

Láska (2006) (E12)

Druhý Kira zatím vypadá jako někdo, kdo vůbec nechápe jaký schopnosti má a bere to na lehkou váhu. ()

Zpověď (2007) (E13)

Najednou to vypadá že druhý Kira není tak hloupý jak se zdálo. Light se díky tomu dostává z prekérní situace do značné výhody, oči Shinigami se budou hodit. ()

Přítel (2007) (E14)

Zrovna když Light zjistí že může jednoduše zabít L tak se z ničeho nic začne cítit jako jeho přítel. ()

Sázka (2007) (E15)

Důkazy na Misu se objeví a začnou se dít fakt zajímavé věci, příběh se nám zase mega posunul. Jen doufám že se Light Ryuka nezbaví, i když poslední díly nemá skoro slovo, tak i tak je skvělej. ()

Rozhodnutí (2007) (E16)

Light se vzdá Zápisníku, ale vypadá to, že se objevil někdo další, kdo má death note. ()

Poprava (2007) (E17)

Noo, tohle už nemělo takovej vibe. Light hledá sám sebe, bez schopností a své vypočítavé stránky už není tak zajímavý. ()

Spojenec (2007) (E18)

Policie se odřízla od vyšetřování Kiry, ubírá se to směrem který mi nepřijde tak zábavný. Korporát který vlastní death note a snaží se s ním odstranit konkurenci. ()

Matsuda (2007) (E19)

Matsuda se dostane do prekérní situace, bylo mi jasný jak se opíral o ty dveře že je nechtěně otevře :D Aspoň něco se dělo, po nějaké době zase dobrý díl. ()