Death Note - Zápisník smrti

• Česko Zápisník smrti (viac)
Animovaný / Dráma / Krimi / Mysteriózny / Psychologický / Thriller
Japonsko, (2006–2007), 14 h 11 min (Minutáž: 23 min)

Predloha:

Takeši Obata (komiks), Cugumi Óba (komiks)

Kamera:

Kazuhiro Jamada

Mamoru Mijano, Aja Hirano, Kazuja Nakai, Šidó Nakamura, Akeno Watanabe, Maaja Sakamoto, Nozomu Sasaki, Hiroši Ótake, Ken'iči Macujama, Keidži Fudžiwara (viac)

Recenzie používateľa Kvidoland k tomuto seriálu (2)

Death Note - Zápisník smrti (2006)

Quantus tremor est futurus, Quando iudex est venturus, Cuncta stricte discussurus. Dies iræ! Dies illa Solvet sæclum in favilla: Teste David cum Sibylla! [slova zpívající sbor ve skladbě Death Note Theme, z originálu Dies iræ! - Bohy hněvu!]. Dámy a pánové, toto je naprostý vrchol anime tvorby. Je to vlastně první anime série, na kterou jsem se díval a asi možná nejlepší, protože nevím, jaké anime by to dokázalo překonat. Ale až ho uvidím, tak nejspíše tato recenze už bude pozměněná. Death Note měl od začátku do konce promyšlený úplně všechno - příběh (hodněkrát zamotaný), postavy, hudbu, atmosféru, strach a napětí z toho, co přijde, celkově ideologie Lighta..... bože, kolik věcí tady bych ještě vyjmenoval! Tomuhle se říká správná detektivka, a i když opět dle předlohy mangy, tak stále je to úžasný anime kousek, který není ani po více jak 15 letech zapomenutý a neustále zmiňovaný, předělávaný do muzikálů, filmů, seriálů, preqelových i seqelových mang a též do videí od fanoušků. A jsem rád, že jsem se mohl narodit do doby, kdy se toto anime odehrává (asi 2004 - 2010 +-). Takže ano - Death Note patří do mé ČSFD síně slávy! 😎 ()

Nový svět (2007) (E37)

SPOILERY! Chudák Light, jeho smrt byla jeden z nejsmutnějších momentů seriálu. Nečekal jsem, že by ho zastřelil právě Matsuda - ten největší dobrák seriálu, co by nikomu neublížil. Hlavně ta scéna, jak zkrvácený běží za zvuku nádherné hudby a ty flashbacky na něj, jako na mladého studenta. To mě prostě dostalo 😢 Tento seriál říká fakt z reality - není možné udělat spravedlivý svět plný míru a dobra. ()