Death Note - Zápisník smrti

• Česko Zápisník smrti (viac)
Animovaný / Dráma / Krimi / Mysteriózny / Psychologický / Thriller
Japonsko, (2006–2007), 14 h 11 min (Minutáž: 23 min)

Predloha:

Takeši Obata (komiks), Cugumi Óba (komiks)

Kamera:

Kazuhiro Jamada

Mamoru Mijano, Aja Hirano, Kazuja Nakai, Šidó Nakamura, Akeno Watanabe, Maaja Sakamoto, Nozomu Sasaki, Hiroši Ótake, Ken'iči Macujama, Keidži Fudžiwara (viac)

Paul_cz

Jeden z nejlepších seriálů s perfektní atmosférou a soundtrackem. Sice si nedrží špičkovou úroveň všech 37 dílů (vrchol je kolem 17ky), ale za zkouknutí stojí.Light je skutečně prvotřídní záporák. ()

CamperCz

Naprosto fascinující seriál o souboji dobra a zla, přičemž oba dva protipóly se soustředí v obou hlavních postavách takovým způsobem, že nakonec nebudete vědět, kdo je v právu a komu vůbec fandíte víc. Námět možná není tak úplně originální, jak všichni tvrdí, ale provedení...provedení je dokonalé. O to větší je škoda, že okolo 22. dílu série zakolísá a kvalita poklesne, předně proto, že Light je zbytečně odstrčen do pozadí. Stačí si ale počkat a dostane se vám několika dílů, na které nikdy nezapomente... P.S. Po zhlednutí celého seriálu mohu říct jen jedno - při doznívání finálních titulků jsem cítil cosi, co ve mně dokáže vzbudit jen to nejlepší filmové dílo. Chtěl jsem křičet a prosit, aby příběh pokračoval. ()

laFei

Je pravda, že Death note (ostatně jako většina Anime) je záležitostí dosti kontroverzní s řadou vyznavačů i odpůrců. Příběh je ve své podstatě opravdu banální, ale díky jeho použití v hutně detektivní atmosféře, která člověku nedá spát a nutí ho shlédnout ještě další díl (a další a další....) je pro mě jednou z TOP záležitostí tohoto druhu tvorby, ze které není problém udělat kultovní záležitost (aneb např. lidé z Deviantart a vlastně většinová japonská společnost je krásnou ilustrací :)) ()

werewolf69

Nepatrím medzi znalcov Japonského Anime, ale žasol som nad genialitou tohto seriálu plného zvratov a zápletok. A záverečne Ryukove slova "Na chvíľu sme jeden druhému pomáhali zaháňať nudu, ale bola to zábava. Nie?" boli tak dojemne. ()

Janko_Vlyrd

Kto nevidel tento anime seriál, tak sa v žiadnom prípade nemôže považovať za anime fana. Tetsurō Araki vytvoril učebnicu z ktorej sa učí a bude učiť každý iný tvorca anime seriálov. Lighta som si obľúbil pri prvom momente, neskutočná psychológia postáv, a to nehovorím o atmosfére, animácii a unikátnom českom dabingu, ktoré patria k tomu najlepšiemu zo sveta anime. ()

Strike

Výborný seriál spojující detektivní příběh s nadpřirozeným prvkem. Povětšinou velmi chytré a napínavé. Velmi mě zaujalo, že jsou zde všechny ty prvky z japonské , zejména psychologické, prvky - odosobněnost společnosti, velký tlak na mladé, atd. Do 26. je seriál, i přes několik ne úplně zábavných dílů, vynikající. Bohužel další díly jsou nastavovanou kaší, která celkem popírá spoustu věcí z předchozích dílů. To vrcholí v posledním díle, kde závěrečný ,,souboj,, je absolutně nepochopitelný a vycucaný z prstu. Proto dám jen čtyři hvězdy. ()

Steel32

Spoilers. Absolutně dech beroucí a dokonale promyšlený, hrozně dlouhou dobu mě nedokázalo nic tak vtáhnout, že bych to shlídla v tak krátkým časovým úseku. Prvních dvacet dílů je absolutní dokonalost, pak se to začne ubírat trochu jinačím směrem, až se to začne příliš zamotávat. Za celou dobu jsem se vlastně nedokázala rozhodnout, jestli s Lightem souhlasím, tudíž jsem vlastně stála jak na straně Lighta, tak na straně L-a. L byl moje oblíbená postava a rozhodně to pak už bez něj nebylo ono, N byl chabá náhražka a přišel mi až přehnaně inteligentní, i přes to, že inteligentnější než L prostě nebyl. To by bylo první mínus. To druhý by bylo za to, jak se na konci Light zachoval, přišlo mi že si to docela odporovalo s tím, jak jeho charakter působil za celou dobu a doufala jsem, že přece jenom nakonec vyhraje, zajímalo by mě, jak by ten 'dokonalý svět' vypadal. I přes to - brilantní. ()

Atheas

Toto je opravdu skvělá anime, stejně jako skvělý komiks, ale jen do té doby než zemře někdo kdo zemřít neměl. Pak je to trapná nuda, která už jsem nevěřil ani nos mezi očima. ()

Davideeeekkk

Toto bylo moje první anime. Ze začátku se mi do toho moc nechtělo, ale jsem hrozně rád, že jsem to zkouknul. Skvělý detektivní seriál, u kterého jsem nakonci málem uronil slzu. Hodnocení se vůbec nedivím. ()

TaanStari

Tohle je asi nejlepší způsob, jak někoho dostat do anime. Přístupné, tak akorát uzemněné, nekomplikované ale pořád s výborným dějem. Teda co se týká první série. Druhá trošku pokulhává, spratkové jsou v podstatě jen karikatury některých vlastností L a zároveň smutnou připomínkou toho, že L opravdu nejsou a v podstatě je to jen čekání na smrt, která se taky očekávatelně v 37. dílu dostaví. Tím nechci říct, že cesta není zajímavá, jen se prostě už nedá s nikým sympatizovat a cílová destinace hlavního hrdiny, naznačená už v prvních dílech, začíná být jasnější a jasnější. První série 5/5, druhá 3.5/5. ()

Dellylah

Už jenom za fenomenálního L, si tenhle seriál zaslouží minimálně 4 hvězdy. Navíc všechny charaktery jsou více než zajímavé a vrcholem je Light, kterého můžete za to, co dělá buď milovat nebo nenávidět. Jediným vážně iritujícím prvkem jsem shledala Misu Amane. Anime se sice manze nevyrovná, ale i tak je to úžasné dílo. ()

laserr

Po 1. dílu jsem byl zaujatý, po 2. nadšený, zatím jsem se koukl na 6 a hrozně mě to chytlo, jediný problém bude jak to celé rozmotat a vyřešit, ale partička šachu dvou géniů, při které umírá tolik lidí a která nutí člověka k filozofickým úvahám o dobru a zlu, se hned tak nevidí. Velmi pravděpodobně se stane mým nejoblíbenějším anime a nejoblíbenějším seriálem vůbec...ale bude záležet na vyústění. ()

kailik

Kdyby existovalo jen tech 23 dilu(mozna o par vic,ted nevim), tak je to dokonalej serial, ale za to podle me zbytecny natahovani musim dat 4. ()

Illuminare

K tomuto seriálu jsem se dostal jak slepý k houslím. Z prvu jsem myslel, že pujde o klasickou Anime mlátičku, ale ono prdlajs. Ukázalo se, že Death note je opravdu promyšlené dílo, které svým dějem a řešením danných situací člověka doslova ohromí. ()

L.Hellhor

Souboj dvou geniálních mozků, kdy oba hrdinové se dopouští omylů a chybných dedukcí. Kdy se oba pokouší zjistit identitu toho druhého. Kdy v příběhu nastávají zvraty a napětím si okusujete nehty. Kdy všechno je doprovázenou vynikající hudbou. Jeden z těch seriálů, kdy jsem si nemohl dovolit jakoukoliv pauzu mezi díly trvající déle než 30 minut. Dílo navíc nese i něco k zamyšlení. Morální stránka vraždy, korupce související s mocí... Ikdyž po určité události (nechci spoilovat) už seriál ztratí ten správný šmrnc, tak si stále zaslouží plné hodnocení. ()

Darren98

Death Note je výborné anime, které obsahuje mnoho prvků, díky nimž je tak působivé. Prvně na diváka zcela jistě zapůsobí námět, o kterém ani nevím, zda-li je víc originální, či víc zajímavý - deník, do něhož když se napíše jméno osoby, ona osoba umře. Díky mnoha dalším pravidlům jde ještě o originálnější a zajímavější námět, než se nejdříve zdá. Už z první domněnky je jasné, že je to základ pro velice perfektní příběh, a že se v něm ukrývá vážně vysoký potenciál, který byl v anime plně využit, za což můžeme být velmi vděční. Námět o to víc uchvacuje a vtahuje do příběhu díky spolučásti námětu ohledně Shinigami, přičemž charakter a působení Ryuka v anime dodalo patřičnou, nenucenou a příjemně překvapivou dávkou jemného humoru. Druhotně jde v anime o založení stran Kira a anti-Kira, kde si lidi individuálně vytvoří názor na Lightův plán a záměr a hned na to přichází druhá postava - L. Odtud nabere Death Note nečekaný směr, při kterém se lidi přikloní buďto k L-ovi, nebo ke Kirovi. To je jedna z nejlepších vlastností tohoto anime, hlavní hrdina i padouch jsou tak stavěni povahově a úlohově, že se ani přesně nedá hned určit, kdo je ten dobrý a kdo ten špatný, díky čemuž si lidé v klidu vyberou stranu a postupem epizod sledují děj událostí a výhry i prohry svých favoritů. Po té začíná právě ta další část a snad nejdůležitější část - Intelektuální boj o výhru mezi Kirou a Lightem, plný dedukčních postupů, geniálních nápadu až pokusů, které jsou v Death Notu různorodě rozloženy po celé anime. Celé anime nejvíce působí na diváka díky těmto myšlenkovým a detektivním postupům, jichž je součástí a s nimiž prožívá bod od bodu celého komplexního příběhu. Toto anime je možná nejlepší volba pro každého nováčka anime, který se od anime nechce odradit. ()

Gucak

Nechápu jak jsem to mohl odkládat tak dlouho ! Říkal jsem si, že těch dílů je moc a že si to nedokáže udržet moji pozornost. Nikdy jsem se tak nemýlil ! Skvěle vykreslené postavy. Neskutečný počet zvratů (L vs. Light).Po každým dílu jsem čuměl s otevřenou pusou a automaticky jsem musel zhlídnout další díly. I opening super ! Momentálně moje nejoblíbenější anime. Anime, které dokázalo předčit Attack on Titan. Prostě jasných 5 * ! Team KIRA ! Oblíbené postavy : Light, Ryuk ()

Kesiak

Asi od 16. časti sa toto geniálne anime nepochopiteľne pretavuje do úplne inej atmosféry ľahšieho žánru so zreteľným poklesom v scenáristickej kvalite a preneseným z komornej do globálnej sféry. A to je dosť silná zrada pre diváka, pretože toto malo pokračovať a skončiť ako masterpiece. ()

Aurus

8/10. Tenhle seriál začal skvěle, sice nějaké epizody byly jen výborné ale do 36. epizody jsem to miloval a proto nechápu jak ta poslední epizoda to musela zakončit takhle špatně. Jednoduše jsem doufal v jiný a lepší konec a muselo to skončit tak jak jsem nechtěl, proto ten konec nenávidím a je za mě poslední epizoda ODPAD. Kdyby to skončilo tak jak jsem doufal tak bych tomu dal 10/10 a bylo by to v mím fanklubu ale to se bohužel nestalo a teď řeknu to co se tak 99% lidí nebude líbit a to že poslední epizoda tohoto seriálu byla ta NEJHORŠÍ epizoda co jsem kdy v životě viděl. Takový konec si tenhle seriál nezasloužil. Příběh je perfektní (až na ten konec), postavy jsou sympatické, hudba je perfektní, animace je perfektní, lokace jsou zájímavé a kamera seriálu je skvělá. Ale ten konec je příšerný. Až se na tenhle seriál budu koukat někdy znovu tak se kouknu jen do 36. epizody ale tu poslední si už nikdy nepustím. ()

gumbo

První půlka 4,5* , druhá maximálně jedna. Rozjezd byl bombastický, ale po 17. díle se to změnilo v naprostou sračku, která kazí celkový dojem. Je smutné, že se toto stává...podobná věc potkala Matrix nebo Prison Break. Velká škoda promrhaného potenciálu :( ()