James Bond: Quantum of Solace

• Veľká Británia Quantum of Solace (viac)

Nekonečná púť za spravodlivosťou a túžbou pomstiť sa tentoraz Jamesa Bonda (Daniel Craig) zvedie dohromady s krásnou a temperamentnou Camille (Olga Kurylenková). Tá ho zavedie k Dominicovi Greeneovi (Mathieu Amalric), bezcitnému obchodníkovi a hlavnému šéfovi tajomnej organizácie Quantum, ktorá má svojich členov na tých najvyšších miestach, ba dokonca prenikla aj do MI5 a CIA. Keď Bond odhalí sprisahanie, ktorého cieľom je ovládnuť jeden z najdôležitejších prírodných zdrojov – vodu, musí manévrovať v mínovom poli plnom zrady, podvodov a vrážd tak, aby Quantum zastavil skôr, ako bude neskoro... (TV JOJ)

Bednobuch

Zpočátku jsem byl dost pesimistický ke dvoum novým Bondovkám s Craigem. Casino mě moc nenadchlo, nebo spíš splnilo očekávání. Oproti tomu Quantum of Solace je akcí nabitý film, s nápadem a lehce navazující na Casino. Jen mi tam chyběly Bondovi hračky a tradiční prohlídka laboratoře s hračkama. Jinak mohu vřele doporučit, pokud hledáte akční film. Vidět Casino je dobré, ale není nutné k pochopení filmu. ()

Korra

Nějak mi to připomínalo staré bondovky se Seanem Connerym. Pro mě o hodně lepší než Casino Royale. Hutná atmosféra, dobrý příběh, Bondův konflikt mezi osobní pomstou a profesionální povinností. Není to klasická bondovka, ale přesto podstata zůstala. Jestli mě už paměť neklame, tak takhle nějak na mě Bond působil ve Flemingových knížkách, které jsem četla ještě jako dívka základní školou povinná. ()

Jorge K

Tak jsem to viděl posedmé nebo poosmé a se skutečnou bondovkou to opravdu nemá moc společného, jsou tady snad malé náznaky, ale to nestačí, proto je hodnocení nízké. Pokud by se to jmenovalo třeba Kill another man a hlavní hrdina byl třeba naštvaný prodejce ojetin Johnny Invincible, byl by to šlušný béčkový akčňák za tři. Nezbývá než doufat, že číslo 23 bude někde úplně jinde, to číslo by si to určitě zasloužilo. ()

Honey007

Casino Royale rozehrálo velmi zajímavou partičku akce, emocí a vášně, která slibovala strhující pokračování v podobě bezohledné honby za pomstou. Očekávala jsem příběhovou linii ilustrující proměnu zraněného muže v bezcitného a tvrdého zabijáka, který už navždy vymění emoce za profesionalitu. Na to by se Daniel Craig hodil přímo náramně! Namísto toho ale Marc Forster přichází s bezzubým příběhem, který sklouzl k nepěknému bondovskému klišé létání po světě sem a tam a vraždění jednoho padoucha za druhým a až možná samotný závěr se na pár vteřin vrací k původnímu velmi zajímavě vystavěnému příběhu. Všechny postavy postrádají hlubší kresbu, jak tomu bylo v Casinu a celkově je to spíš podprůměrná bondovka, která neurazí, ale ani nezaujme. 40% ()

filipson14

Daniel Craig podle mě není pravý James Bond. Je to herec nevhodně vybraný do této role bez elegance a důvtipu ,který měl např. Pierce Brosnan. Je to možná změnou režiséra nebo moderní technologií, ale přijde mi že se nový Bond upíná jiným směrem, než byly klasické Bondovky. A myslím tím někdy až přehnaně akční záběry, kdy kamera neví, kam má skočit dříve. U Casina royale to jde ještě skousnout, ale u Quantum of Solace už mi to přišlo moc extrémní. Honička v autě, kdy půl hodiny skáče kamera z kol aut na obličeje jejích řidičů, mi přijde trošku slanější než by měla být. Jistěže starý Bond na sebe poutal svými efekty a někdy až absurdními situacemi, ze kterých se James dostane díky, v každém díle novým a novým hračkám a zakončí svůj absurdní únik nějakou originální hláškou, měl by i nový agent 007 něčím disponovat a nemyslím tím záběry akčními od začátku až do konce, ale promyšlenost a propracování příběhu od špatných úmyslů hlavního záporáka, po pohotovos ta originalitu agenta 007.Daniel Craig mi připadá spíše jako arkádový ostrostřelec tipu Chucka Norrise, nebo Arnieho v Comandu, kde Arnold dřimá v ruce dva kulomety M60 a kosí arkádově armádu sta únosců desetitisíci ranovými zásobníky. Zkrátka jak mohl někdo dosadit do role Jamese Bonda absolutně necharismatického orangutana s odstatýma ušima? Je to jistě jen můj názor který mi spousta lidí vyčte, ale Budoucnost Agenta Bonda se dle mého mínění ocitá v tuto chvíli ve vážném ohrožení. Upřímně řečeno Quantum of Soalce mě zklamalo ještě více než jeho předchozí díl. ()

A.ZziK

Pro mě velký zklamání. Pokaždý, když se na tenhle díl dívám, mám stejný pocity. Prvních 20 minut si říkám, jakto že se mi to minule nelíbílo, dyť je to úplně boží? Jenže po těch prvních minutách příjde vždy stejný vystřízlivění, nadupanej začátek se rozmělní, příjde necharizmatická pipina s našpulenýma rtama, podivnej velitel a těch pár hodně dobrech momentů, ani můj oblíbenec v roli hlavního zloducha to celkově nespraví. Mrzí mě to hodně, mám pocit, že být lepší scénář, tak v režii Marca Forstera mohlo jít o další parádní novou bondovku. Musím ale pochválit vůbec nejlepší úvodní song bondovský série, tam není pochyb. ()

RADX1

Opět slušný kousek Bonda a opět v úplně jiném kabátu než jsme byli zvyklí v předešlých Bondovkách s Brosnanem a jinými. Jak víme z Casína Royale, Bond má dokonce i nějaké hlubší city! :-) Jedinou výraznou nevýhodou může být pro mnohé relativně silná provázanost s předešlým dílem. Pokud je to dlouho co jste viděli Casino Royale a už si z něj moc nepamatujete, určitě tě jej zkoukněte před tímto pokračováním - prožitek bude o stupeň lepší, protože nebudete muset lovit v paměti proč to všechno Bond dělá kvůli jakési Vesper. ++Kontaktnější souboje nového Bonda se mi líbí více, než když v těch minulých udělal pif paf a za třicet sekund se skácelo k zemi 29 mužů a jedna žena. --V tomto díle se téměř absolutně vůbec nedostalo na Bondovy "Fidlátka" aneb technické Sci-Fi se vynechalo. Jako osoba technicky založená bych měl být zklamán. Ale nejsem. Ono technikum nahrazují jiné světlé stránky na které jsme zde nebyli zvyklí. Ba právě mnohdy jsem se až řehtal, či byl znechucen jakými neproveditelnými či nepraktickými hloupostmi byl Bond vybaven aby byl divák "ohromen". ()

Lazy87

Slabší, než předchozí palba. Celá film mi přišel jako honba za něčím, hold od klasických "coneryovek" už se to hodně odlišuje. Ale má to zase šťávu. ()

MonDie72

Tak jako mě uchvátil film Casino Royale, už mě bohužel film QoS nenadchl. Celá dějová linie mi přijde tak trochu zmatená a celkově špatně sestříhaná. V určitých scénách jsem se špatně orientovala, třeba když Craig běží po střeše a najednou během sekundy je na balkoně. Co se tíče Strawberry Fields, je to asi nejhorší herecký výkon ve filmu. Působí na mě velmi nesympaticky a účes se kterým jde na Greene Planet párty jí přidal pomalu tak o 15 let navíc. Ale abych jen nekritizovala.... Daniel Craig znovu, stejně jako v CR, dokázal, že i Bonda umí zahrát bez jakkékoliv chybičky. Jeho tvrdé rysy, mužné tělo a perfektní charisma mě asi nikdy neomrzí. ()

Krascha

Daniel Craig pokračuje krasojízdou zvanou vendeta. Gemma je skvělou postelovou kráskou, Mathieu Amalric předpisovým záporákem a Olga neočekávaným překvapením, když se stane partnerkou v zločinu. ()

benji66

Tak asi ani ne... Craig a jeho změna Bondova charakteru mi nevadí, dokonce myslím, že v tom byl pro tvůrce obrovský potenciál, ovšem, bohužel, hanebně nevyužitý. A tak se QoS stalo jen dalším drtivým vítězstvím formy nad obsahem. Příběh vcelku nepodsatný, celý film je postaven hlavně na "akčních" scénách, při kterých, ještě daleko více než v předchozích dílech, dumáte nad tím, jestli koukáte na akční film, anebo na komedii. No, myslím, že dvě hvězdy budou tak akorát. Už jsem je určitě dal i filmům, které mně naštvaly podstatně méně a nestály ani desetinu... ()

SONNY07

Stále kvalitní "bondovka", ale trochu jinak. Něco vyprchalo, přibylo akce. Každopádně Daniel Craig do této role patří, odpovídá době, která némá už tak romatický pohled na věc. ()

Tomoso18

Ako milovník Bonda som sa tešil na ďalšie pokračovanie jeho dobrodružstiev v mene kráľovnej a Británie... Quantum of Solace ma nesklamalo, skôr naopak, avšak isté zápory sa jednoducho nemôžu premlčať. Dej na mňa pôsobí trochu plocho v porovnaní so skoršími bondovkami a Bond sa mení na sadistického zabijáka. Áno, aj Sean Connery zabíjal ako na bežiacom páse, ale on to robil preto, že ho niekto ohrozoval a nebola iná možnosť. Ale agent MI6 by určite nemal popravovať tak brutálnym spôsobom ako to urobil Dominikovi. A Daniel Craig mi ako James Bond nesedí. Aj napriek tomu s čistým srdcom dávam 4 hviezdičky. ()

lineker

Snaha o návrat k akční podívané po poněkud do červena laděném Casinu Royal, nemusí každému vonět. U mně to byl zatím nejlepší Bond v podání Daniela Craiga. Ten film táhne on a jeho dobře ukrytá touha po pomstě smrti své milované. ()

RenataD

Na tento díl jsem se dívala několikrát a vždy mi ušlo, o čem to je. Zbytečné scény, které měly dokreslovat atmosféru v zemi. Bez humoru, pořád v zakrvácené košil. Pro mě nejhorší film o Bondovi ()

Onanista

Jako akce je tam dost a je i pěkně natočená ale jináč je to prakticky nuda. Nebejt Olgy a Gemmy tak neni na nic koukat a i zaporák mě nijak neoslovil a byl to takovej slizoun, kterýmu sem tu moc nevěřil ani trochu. Řekl bych tedy nepovedená bondovka. ()

pajator

Craig je velmi charismatický hrdina, ale v této roli mi absolutně nesedí (spíše by mohl hrát hlavního záporáka). Film sám o sobě nefunguje jako bondovka a tentokrát nefunguje pořádně ani jako kvalitní akční film. Rozhodně zklamání. ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter

06.04.2021

Bond našel záporáka

Bond našel záporáka

02.03.2019

Na bondovské frontě zdá se konečně vše šlape, jak má, kamery se brzy rozjedou, a tak je na čase se podívat na obsazení. Producenti podle všeho momentálně vybírají herce do čtyř rolí. Hlavní záporák,… (viac)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

17.05.2016

Adele zazpívá agentovi 007

Adele zazpívá agentovi 007

15.09.2012

Poprvé se o tom mluvilo už loni na podzim. Není divu, britská zpěvačka s výrazným hlasem, který zní zároveň moderně i retro, je asi první volba, která člověku napadne. Teď je to oficiální. Titulní… (viac)