Film Až na krev se odehrává v Kalifornii na přelomu století, v období ropného boomu. Příběh dokumentuje vzestup Daniela Plainviewa (Daniel Day-Lewis), osamělého otce, který se z živořícího horníka ve stříbrném dole vypracuje na pozici ropného magnáta. Když Plainview dostane záhadný tip, že směrem na západ leží městečko, ve kterém prýští ze země oceán nafty, vydá se se svým synem H.W. zkusit štěstí v zaprášených ulicích města Little Boston. Plainview a H.W. se v tomto nuzném městě, jehož hlavní atrakcí je kostel s charismatickým kazatelem Elim Sundayem, pokoušejí prolomit dosavadní smůlu. Ale i když se jim začíná dařit, nedokáží uniknout konfliktům, ve kterých jsou veškeré základní hodnoty - láska, naděje, pospolitost, víra, ambice a dokonce i pouto mezi otcem a synem - ohrožovány korupcí, podvody a proudy ropy. (HBO GO)

Fredericus

Výtečný film, mj. skvělá práce s hudbou. Ódy zdejších komentářů jsou však myslím přehnané. Například postava Eliho Sundaye je příliš schematická, což nemírní ani herecká zdatnost Paula Dana (a Eliho chování v poslední scéně činí uvěřitelným jenom nesnadno). (Když k tomu přidáme neznalost některých řekněmě radikálně protestantských proudů, lze se v jistých recenzích dočíst cosi o opiových rysech "organizovaného náboženství".) Dodatek: Po přečtení Tetsuovy odpovědi v anketě Cinepuru 61 jsem si uvědomil, co se mně ještě na filmu líbí: nutnost volby mezi dvěma zly. ()

Dimo

Mistrovská filmařina, umělecké po všech stránkách. Poutavý, pěkně hrubý, drásavý a neklidný příběh s výbornými herci, fantastickou kamerou a velmi zajímavou hudbou. A postavy, ke kterým si nelze vypěstovat lásku, zato značnou dávku údivu, jsou pozoruhodné. Moment, kdy dítě naliská svému otci, nebo když je samozvaný "boží" prorok vymáchán v ropném bahně jsou tak pravé, jak jen ve filmu mohou být a je jich tu spousta, jedna situace za druhou po celý film. Neveselé, zato však ryzí drama, dlouhé, avšak opodstatněné, bez vaty a zbytečností. Obdivuhodné a náročné dílo, které nelze zapomenout. Za celkově výborný, řemeslně tak nepřehlédnutelně výborně zvládnutý film musím dát plné hodnocení, protože tak pocitvou práci už jsem dlouho z žádného filmu necítil. Pocitově tak na 80%, ale hvězda navíc za již zmíněné řemeslo No. 1. ()

Tryman

Až na krev, podle reakcí spousty diváků zaslouženě oscarový film. Bože, za co!? Nic tak nudného jsem už hodně dlouho nezažil. Zpočátku dobré, jenže po první půl hodině, kdy jsem čekal, až se to konečně rozjede, se nestalo nic. Dvě a půl hodiny jsem se silou vůle držel při vědomí a snažil se ve filmu najít důvod, proč se tolika lidem tak líbil, proč by tomu někdo dával Oscara. Jenže marná snaha, žádný objev se nekonal. Hledáte-li něco, u čeho se můžete ukousat nudou, Až na krev je tu pro vás. Zajímavý komentář: lesumir ()

kamil0606

Úžasné dielo P.T. Andersona, ale mňa až tak neuchvátilo. Kvalita tohto filmu bola skutočne obrovská a miestami prekonávala kvality No country for old men o veľa, ale ako celok ma There will be blood zaujal menej. Herci hrali fantasticky, technická stránka bola vynikajúca, no u mňa bol problémom príbeh. Miestami to bola dosť nuda, avšak miestami boli scény fenomenálne a obrovsky silné... Veľmi vysoko kvalitný film, ale neviem či si tých 5 hviezd zaslúži. P.S. Je tu vážne dosť podcenený ()

Miki68

Tenhle film není pro každého. Je opravdu nekompromisní, až krutý. Odhaluje až na dřeň mýtus "amerického snu" a dokáže diváka (nezkaženého běžnou popcornovou produkcí) doslova přibít do sedadla (v mém případě do křesla, sledoval jsem film v TV). Precizní režie, neuvěřitelné herecké výkony, geniálně střídmý střih, lokace i výprava - to vše prostě z mého pohledu nemělo chybu. A to nemluvím o nádherné hudbě - ostinantní smyčcové pizzicato podložené perkusemi efektně navozuje až nepříjemně mrazivou atmosféru doby, což ve spojení s dlouhými a "neučesanými" pohledy kamery na drsnou krajinu a tváře mastné od oleje vytváří syrový obrázek té podivné doby. Ten film chci vidět ještě jednou. A na plátně. Po Magnólii druhý majstrštyk Paula Andersona, který mě zasáhl tak, že jsem to musel chvíli rozdýchávat... ()

Utero

Na film jsem se vlastně díval, protože soundtrack vytvořil pro mě milovaný Jonny Greenwood a do některých scén jeho hudba seděla opravdu zvláštně a nezvykle, což bylo rozhodně plus. Příběh a hlavně herecké výkony Daniela Day-Lewise, šíleného kněze a malého syna ropného magnáta byly opravdu vynikájící. Přestože na mě neměl film takový účinek tak i po většině stránkách je opravdu povedený! ()

Yomega

Opravdu vynikající Daniel Day – Lewis a skvělý Paul Dano. Ovšem to je jediné, co jsem si s filmu odnesl. Opěvovaná „dokonalost“ snímku na mě nefungovala, k čemu přispěla mimo jiné i naprosto šílená hudba. Čekal jsem jeden z nejsilnějších zážitků poslední doby a bohužel se nedočkal. Ale díky výše zmíněným hercům, rozhodně nelituji času. ()

Al44...

Film zpracovává na první pohled docela nezáživné téma - život, vzestup a pád ropného těžaře. Naštěstí je ale celý (a dlouhý) snímek natočen výborně a baví od začátku až do konce. Hlavní část tohoto filmového zážitku však patří představiteli hlavní role Danieli Day-Lewisovi, který hraje naprosto přesvědčivě. Krásně je zde vidět co dokáží s člověkem udělat peníze a bohatství. ()

Kaučuk03

Příběh muže, který jde přes mrtvoly... Lewis jako vždy exceluje a velmi dobře mu sekunduje Paul Dano. Místy mi to přišlo jak sonda, do počátku sektářství. Špičková kamera a k tomu krásně disharmonická hudba, které kdyby byla použitá u nějakého hororu, tak se většina z nás asi po...:) Jediný problém je délka filmu, ale i tak jde rozhodně o velmi nadprůměrný film. ()

mi-ib

Vo co tam sakra šlo? 150 minut ušmudlanejch od ropy, náboženských keců a keců jednoho blázna. Prostě nechápu co tento film měl sdělit. Dokoukal jsem ho jen proto, že jsem stále čekal, že se z toho něco vyvine, ale po dvou hodinách jsem přestal doufat a už jsem jen čekal, kdy to konečně skončí. Jednu hvězdu dávám za dobové prvky, které museli dát hodně práce. ()

Modus

Režisér Paul Thomas Anderson potřeboval velkou dávku odvahy když dokázal natočit téma které je samo o sobě dost nudné, on to však dovedl do takových extrémů až přecházel zrak...Herecký výkon Lewise byl opravdu perfetní ( chvilku mi přišlo že vypadá jako Borat, chvilku zase jako Freddie Mercury ), už před tím než jsem film uviděl jsem slyšel že snímek stojí hlavně na výkonu hlavního hrdiny...podle mě to není pravda, bylo tam mnoho herců kteří se mu vyrovnali...například Paul Dano který hrál kněze Eliho, dále tento filmy povzvedla do výšin hudba, která podrhávala emoce hlavního hrdiny...Tento film upoutá hlavně svou velikostí, divák se do toho ponoří hned od začátku, kdy ho upoutá 10 minutová scéna kde se vůbec nemluví...Snímek Až na Krev si nezaslouží menší hodnocení než 80% ()

Biopler

Váham nad plným hodnotením, predsa mi to len prišlo naťahované a miestami ma to unavovalo a nedával som pozor. Čo si však divák vychutná je božský výkon, totálne prevtelenie sa do roly v podaní Day-Lewisa. Plne sa to vyrovnáva pre mňa dokonale stvárnenej roly la Mottu Robertom de Nirom z filmu Raging Bull. Úplne po práve zaslúžený Oscar. Paul Dano podal taktiež výborný výkon v roli miestneho kňaza. Silné kafe. ()

Filmárik

Skvelý Lewis v dráme z prostredia ropného boomu. Nehostinné exteriérové scény sa prelínajú z komornými dialógmi a často zobrazujúc komplikovaný vzťah otca s nevlastným synom. No musím sa priznať že viac ako dejová ma zaujala výpravná stránka filmu, obzvlášť zobrazenie samotného vrtu v tej dobe na mňa urobilo veľký dojem. ()

cerbygerby

Tenhle film mě tedy moc nezaujal.. už svou délkou trochu odrazuje...bylo tam spousta nudných pasáží a to mě fakt nudilo, takže jen takový průměr ()

cure

Daniel Day-Lewis nehral. On bol Danielom Plainviewom. Človekom, ktorý v žilách nemá krv, ale ropu. Bol ním od nechtov, až po špičky fúzov. Ráno, na obed, večer, v spánku. Nadľudský herecký výkon. Špinavý a nekompromisný. Smelo by som prirovnal film ku klasike "Vtedy na západe". Po technickej stránke dokonalosť sama. Od kamery, kostýmy, réžiu, strih, hudbu.... Môj čiste osobný mínus filmu je v postave kazateľa, v absencii štipky čohokoľvek pozitívneho v príbehu a v nepochopení podstaty životnej nenávisti Daniela Plainviewa. Ťažko stráviteľný film. PS: Američania už dávno nemajú pevnú formulku úspešného filmu a tento snímok je toho jasným dôkazom. 80% ()

actor-SP

Čo je na tomto filme tak dobré? ...výborná réžia, scenár,kamera a všetko ostatné čo na rozum napadne. Daniel-Day Lewis je od tohto filmu u mňa pán herec. ()

kersten

Majstrovský film, bez jednej chybičky, celých158 minút som ani nedýchala. Naozaj úžasné, charizmatický herci, dej stále aktívny, famózne prostredie. Postava Daniela mi bola na začiatku sympatická, postupom času som ho znenávidela, neskôr som ho opäť mala rada a takáto atmosféra ma sprevádzala počas celého filmu takmer u každej postavy a to sa mi na tomto filme najviac páčilo, jednoducho ma vôbec ani jednu minútu nenudil. Neviem prečo som sa o tomto filme dozvedela až tak neskoro ()

Darckol

Priznám sa, zdúpnel som po zoznámení sa s výkonom Day-Lewisa. Až teraz som si naplno uvedomil jeho kvality (kurník, prečo až teraz?!). Výborne napísaná aj zahraná postava obchodníka s čiernym zlatom. Asi tak k najväčšiemu pozitívu filmu. Druhá stránka - na môj vkus neskutočne dlhé, aj keď chápem potrebu vyrozprávať celý jeho príbeh. Tretia stránka - neskutočne ma s*al ten náboženský maniak. 7,0/10 I´m finished! (zaujímavý záver, musím dodať) :D ()

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

28.11.2021

Poslední film Daniela Day-Lewise je za dveřmi

Poslední film Daniela Day-Lewise je za dveřmi

17.10.2017

Možná jste zaznamenali, že držitel tří Oscarů Daniel Day-Lewis končí s herectvím. Jeho poslední film jde do kin už 25. prosince a konečně bylo potvrzeno, že se bude jmenovat Phantom Thread. Příběh… (viac)

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

21.06.2017

Kdyby se dával dohromady seznam nejlepších žijících herců, stoprocentně by na něm nechyběl Daniel Day-Lewis. Šedesátiletý držitel tří Oscarů je legendou, která do svých rolí dává úplně všechno, a… (viac)

Daniel Day-Lewis se vrací před kamery?

Daniel Day-Lewis se vrací před kamery?

08.06.2016

Jen málo hereckých persón má tak fascinující kariéru jako Daniel Day-Lewis. Britský rodák jednou za pár let vyskočí na velké plátno, sehraje brilantní postavu a sesbírá kupu hereckých cen, jen aby se… (viac)