Film Až na krev se odehrává v Kalifornii na přelomu století, v období ropného boomu. Příběh dokumentuje vzestup Daniela Plainviewa (Daniel Day-Lewis), osamělého otce, který se z živořícího horníka ve stříbrném dole vypracuje na pozici ropného magnáta. Když Plainview dostane záhadný tip, že směrem na západ leží městečko, ve kterém prýští ze země oceán nafty, vydá se se svým synem H.W. zkusit štěstí v zaprášených ulicích města Little Boston. Plainview a H.W. se v tomto nuzném městě, jehož hlavní atrakcí je kostel s charismatickým kazatelem Elim Sundayem, pokoušejí prolomit dosavadní smůlu. Ale i když se jim začíná dařit, nedokáží uniknout konfliktům, ve kterých jsou veškeré základní hodnoty - láska, naděje, pospolitost, víra, ambice a dokonce i pouto mezi otcem a synem - ohrožovány korupcí, podvody a proudy ropy. (HBO GO)

M.Macho

Dosti zžíravá a tvrdá je krev Daniela. Naprosto dokonalý vhled do osobnosti cílevědomého workoholika, který jde za svou vizí opravdu přes veškeré překážky, se zarputilou disciplínou a téměř žádným oddychem. Dokonalá sonda do duše pravého bezsoucitného "imperiála", který si své království vybudoval od píky a čeká od svého okolí podobný zápal. Lewisův dechberoucí výkon stojí jako rovnocený pilíř k celému filmu - vedle dokonalé kamery a obrazovosti. Maisterstück!!!! ()

Skrk

Mistrovské dílo. Takto precizně natočený film jsem už dlouho neviděl. Paul Thomas Anderson se vrhl na starou školu a vznikla syrová spagetti freska, kde dominuje snad nejlepší herecký výkon Daniela Day-Lewise, který nehraje Daniela, on jím je! Kamera lahůdkou, chytrý scénář, technická stránka, výborné prostředí a zajímavá hudba. Konec je třešničkou na dortu. ()

corpsy

Tak tento nekomerčný produkt v mojich očiach veľmi neoslnil a to rozhodne nie som len mainstreamovým divákom. Azda trebalo tie pekné obrázky naplniť aj nejakým strhujúcejším príbehom, ako je len ten divadelný pohľad na majstrovské herecké sólo pána Lewisa. ()

Marek1991

Ťažko hodnotiť túto cynickú a drsnú drámu, najmä keďže sa jedná o vymyslené postavy. O petrolejároch by sa toho dalo toľko natočiť, že by ľudí tým priam až unudili, čím by možno vytvorili podžáner, keďže už priam stovky rokov sú zdrojom obrovských udalostí, tvoria dejiny a ich životy sú viac než pozoruhodné. Toto bola taká ľahká, síce tvrdá, no stále ľahká verzia toho, ako sa nešťastní muž dostal k majetku a životom sa prehúpaval nielen s ľahostajnosťou, ale aj tvrdosťou a mnohí okolo neho nevideli nič viac, než len peniaze a on si toho bol vedomý. Film však opäť zbytočne natiahnutý. Niečo vyšlo priam geniálne, niečo nenaplnilo očakávania. ()

Revanx

Ani skvelý Daniel Day- Lewis nedotiahol There Will Be Blood k päťke. Nemám nič proti dlhým záberom, napríklad v takom No Country for old man fungovali skvelo, ale keď sa v nich (takmer) nič nedeje, pôsobí to nemilo. Trocha to zostrihať a mohol by to byť jeden z najlepších filmov zaoberajúcich sa vzostupom a pádom mocných mužov, takto sa však TWBB môže iba zdiaľky úctivo pozerať na výrazne lepšie natočeného Občana Kanea. Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete. ()

liquido26

Tenhle film mi rozhodně nijak neočaroval. Nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo, ale zároveň už to znova vidět nemusím. Rozhodně bych vyzdvihl výkon Daniela Day-Lewise, skvělou hudbu, scénu s výbuchem ropné věže a závěrečnou scénu, ale myslím si, že ten příběh nebyl natolik silný, aby musel mít skoro tři hodiny. ()

El Pistolero

Strašně utahané. Ubrat půl hodiny, některé scény jsou vyloženě navíc. Daniel Day-Lewis samozřejmě výborný, atmosféra poctivá a řemeslo taky, ale místy je to prostě nedivácké až běda. Oslavné ódy přenechám jiným, závěr ovšem v topu. ()

Pishin

Na tento skoro trihodinovy epos jsem se mooc tesil, protoze dlouha stopaz P.T. Andersonovi vylozene sedi. Me prvotni obavy, zdali me dokaze zaujmout pocatky naftarstvi na zacatku 20 stoleti v USA se brzy rozplynuly a nechal jsem se unaset hereckym koncertem Daniel Day-Lewise kde hlavnimi tematy je ropa a take ze zavist je uzce provazana s nenavisti a kazdy ma svoji cenu. Puvodne jsem chtel dat za 4* ale konec me maximalne uspokojil a po zpetnem premysleni nad hodnotami a myslenkami musim dat za plny pocet. Tento film neni pro kazdy den ale jakmile budete mit chut na narocnejsi kus urcite neprohloupite. ()

F.man

Tak tohle bylo vážně něco... Bravo Paule Thomasi Andersone za tohle pečlivě detailní drama. Bravo Danieli Day - Lewisi - tvůj Oskar byl více než oprávněný. Hodinářská preciznost v každé minutě mě zasáhla jako blesk... One night I'm gonna come to you, inside of your house, wherever you're sleeping, and I'm gonna cut your throat. ()

curunir

Spomínam si ako si tento film držal na začiatku vďaka niekoľkým úžívateľom 100% -tné hodnotenie a bol označovaný skutočným eposom či priam až filmom desaťročia. A i keď sú tieto tvrdenia možno trocha nadnesené, nič na tom nemení fakt, že Čierna krv (alebo český názov ,,Až na krev" je podľa mňa ešte výstižnejší) je bezpochýb tým najlepším čo v roku 2007 vzniklo a jeho porážke nad ,,Coenovcami" nerozumiem. Režisér Paul Thomas Anderson nakrútil strhujúci príbeh muža odhodlaného zo všetkého ,,vyťažiť" čo sa len dá a za každú cenu len zvíťaziť. O hereckom prejave Day-Lewisa tu už bolo povedané dosť a zatieňuje aj tiež veľmi dobre hrajúceho Paula Dana, ktorý na to, že na prípravu mal ďaleko menej času skvelo drží krok. Nemám veľmi v obľúbe filmy so stopážou 150 min. a dlhšie, preto aj k tomuto filmu som sa dostal až po čase, avšak tu dĺžka naozaj nie je nijak cítiť a film vďaka mnohým pôsobivým momentom ( začiatok so 14-tymi minútami ticha, požiar vrtnej veže, Day-Lewisova kajanie v kostole, záver...) dokonale drží vašu pozornosť. Z oscarových nominácií mi iba veľmi nejdú do hlavy zvukové efekty (?), kde by som dal radšej prednosť hudbe miestami až s klasickým nádychom. Inak veľká škoda, že ich nebolo viac, predovšetkým hlavnú cenu by si tento film určite zaslúžil. __,,SKONČIL SOM." ()

spaceboyCZ

Mel-li bych oznacit nejaky snimek filmovym dilem roku 2007, je to bezpochyby tento kus. Kus primo "la magnificamente". Hned na zacatku filmu jsem si rikal, jestli si v kine nespletli zvukovou stopu, protoze ta hudba byla totalne mrazici a na prvni poslech nehodici se k pocatecnim scenam. Jenze jak dej (zivot naftare Plainviewa) plyne, ta hudba je primo elektrizujici a dava snimku naprosto jiny rozmer, je tak zvlastni, tak efektni a tak jina a jen podtrhuje jedinecnost tohoto filmu. Hlavni postava, ktere Daniel Day-Lewis propujcil sve telo (ano, ctete dobre, telo) je v jeho podani naprosto strhujici. Tohle DD Lewis nehral, to bylo takrka prevteleni se do samotne postavy. Lehce kulhajici, mirne shrbeny, dokonala mimika tvare, hlas menici se s vekem hlavniho hrdiny, naprosto uzasne zahrane vyrazy nalady, vnitrniho boje a nerizeneho neurotismu. Naprosto strhujici jsou epicke obrazy (rozumej zabery) jako napriklad vybuch vtrne veze ci Plainviewo vyznani se Jezisi Kristu. Dokonale uchvacujici jsou Plainviewovy proslovy, tak uzasny duraz na jednotlive slabiky, intonaci, uchvatne... Dalo by se rict: A zrodilo se dilo. Je az s podivem, ze tento film ziskal jen dva Oscary, v mych ocich se zaradil k tem vyjimecnym master kouskum, kterych je posledni dobou tak poskrovnu... ()

ledzepfan

Hutné a těžké=Hodně precizní filmařina, která je ale využita ve špatném formátu=Na film je totiž takové téma(točené takovým stylem)příliš obsáhlé,určitě se muselo mnoho a mnoho vyškrtat, až z toho nakonec zbyla jen taková frajeřinka, která ale ve výsledku hlouběji nezasáhne, protože k tak komplikované postavě(sledované na takovém šííírokém prostoru)si za nějákých 160min prostě nezvládnete vybudovat odpovídající vztah.... Televizní minisérie(např. 5x60min) by byla nejspíše vhodnější. ()

EastWicka

Fascinující velkoformátová freska, která přihlížející vtáhne do své vlastní reality a vlastního mrazivého jazyka. Znepokojivé ticho, klapání vrtacích soustav a urputnost úsilí Daniela Plainviewa, která naplňuje jeho život i jeho duši, přinášejí neobyčejné svědectví. O hodnotách uplynulých dvou staletí, o jejich nadějích i nelidském šílenství, o hnacích silách naší společnosti. Slovy hlavního hrdiny: "Chci vydělat dost peněz, abych mohl být ode všech pryč." Nejde tu o pohodlí ani snahu o zlepšování života bližních, jde o vyplnění vlastní existence něčím měřitelným. Daniel je personifikací honby za neustálým růstem zisku. Můžeme s ním jeho motivaci prožít a pochopit, a stejně tak odhalit i její prázdnotu. Asi nejsilnější pro mě byly scény střetu této postavy s fanatismem víry, tím nejzáludnějším nebezpečím, jaké následuje po odmítnutí Plainviewovy životní cesty. Jeho představitelé jsou stejně krutí, ale podstatně méně upřímní než Plainview sám. ()

Sten2

Perfektní dílo. Když nepočítám Letce a jeho (ve filmu neviděné) ropné vrty tak tohle bylo moje první setkání s naftařem v hlavní roli ,kterou dokonale ztvárnil Daniel Day-Lewis. Film na mě působil velkou atmosférou, což mělo za následek to, že jsem se celých 158 minut nenudil a to i díky skvěle vybrané hudbě. ()

ladko

P.T. Anderson asi nebude úplne mojá krvná skupina. Už pri Magnólii som nechápal, čo na nej každý toľko ospevuje a čím je taká výnimočná. There will be blood je na tom však o stupeň lepšie. Prvotnú zásluhu na tom má Daniel Day-Lewis, ktorého sledovať v tomto filme je úchvatné. Už len jeho hlasový prejav ma opantal...Jeho Plainview je veľmi zaujímavá postava, ktorá sa nezastaví pred ničím a nikým, aby dosiahla svoje a je až úžasné sledovať, akú charizmu svojej postave Day-Lewis dodal. Výborne mu sekunduje Paul Dano ako Eli Sunday, ktorého náboženský fanatik je odpudzujúci(podobne ako v The Mist - M.G. Harden). Film má pár silných a zaujímavých scén, ktorých je však na taký dlhý film stále málo. A to je jedna z mojich dvoch výčitiek, ktoré mám k filmu - jeho zbytočná(pre mňa) dĺžka, vďaka ktorej som sa napriek fascinujúcemu Day-Lewisovi sem tam nevyhol nude. Tou druhou je soundtrack, ktorý je možno zaujímavý a netypický, ale na mňa často pôsobil rušivo a k viacerým scénam by sa hodila iná hudba. ()

Zayl

Nevím, čím si tento snímek vysloužil tak vysoké hodnocení, ale zkrátka mně to přišlo jako jedna dlouhá nuda s nekončícím "dějem". Několikrát jsem chtěl použít zrychlené přetáčení, protože se to prostě nedalo vydržet. A to nemluvím o tom, že v prvních 30 minutách padlo všehovšudy snad jen pět slov, a že film má plno hluchých míst. Musel jsem se hodně přemlouvat, abych to nevypnul před koncem. ()

verbst

Všechno bylo již řečeno. Jen bych snad dodal, že tohle si zasloužilo Oscara víc než No Country for Old Man. Standing ovation ! ! ! 100% ()

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

28.11.2021

Poslední film Daniela Day-Lewise je za dveřmi

Poslední film Daniela Day-Lewise je za dveřmi

17.10.2017

Možná jste zaznamenali, že držitel tří Oscarů Daniel Day-Lewis končí s herectvím. Jeho poslední film jde do kin už 25. prosince a konečně bylo potvrzeno, že se bude jmenovat Phantom Thread. Příběh… (viac)

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

21.06.2017

Kdyby se dával dohromady seznam nejlepších žijících herců, stoprocentně by na něm nechyběl Daniel Day-Lewis. Šedesátiletý držitel tří Oscarů je legendou, která do svých rolí dává úplně všechno, a… (viac)

Daniel Day-Lewis se vrací před kamery?

Daniel Day-Lewis se vrací před kamery?

08.06.2016

Jen málo hereckých persón má tak fascinující kariéru jako Daniel Day-Lewis. Britský rodák jednou za pár let vyskočí na velké plátno, sehraje brilantní postavu a sesbírá kupu hereckých cen, jen aby se… (viac)