Llewelyn Moss na poľovačke náhodou narazil na následky vyrovnávanie účtov medzi drogovými zločincami. Medzi mŕtvymi telami ležali dva milióny dolárov. Moss neodolal pokušeniu, nález si privlastnil a rozpútal tak štvanicu, v ktorej sa do úlohy lovnej zveri dostal on sám. Na stope mu je psychopatický profesionálny vrah, ktorý sa nezastaví pred ničím. (STV)

DonBraso

Začátek průměrný,střed filmu přímo dechberoucí a konec podprůměrný.Je to vážně škoda,ale nejlepší pasáž je,kdy se Bardem nahání s Brolinem kvůli kufříku.Tady jsem byl rozhodnutej dát i pět hvězd,protože tohle byla explodující podívaná.Napětí se dalo krájet a mělo to sakra koule.Bohužel ty mouchy bratři Coenů zazdí svojí režijní touhou po neznámém.Nechtěl bych spoilerovat,ale zde je to vlastně už jedno.Brolin je mrtví a nevíte jak.Prostě se nám kamera nedostala k vražde a jako jedna z hlavních rolích prostě vypadne z filmu jak když projede nůž máslem.Tohle je neoddiskutovatelná flákarna.Ano,klasický černý humor je zde a dodává půvab,ale není ho mnoho.Vlastně nejvíc na starosti ho má postava kterou hraje T.L.Jones.Ona ta jeho postava vlastně predikuje či proplouvá tím smradem.Jinou váhu zde prostě nemá.Woody Harrelson je tu rovnou asi nejzbytečnější postava v ringu.Film podle toho co píšu,už by byl někde pod hranicí půrměru,ale opět se vrátím k onomu středu filmu a vlastně i závěru.Ano,tohle bylo ono.Jen se to absolutně zazdilo.Javier Bardem se svojí zbraní a metodama byl přesně správně infantilní a Brolin sekundoval,že i ty dvě hodiny by stačilo koukat jen na ně.To ostatní jen byla taková metafora do špajzu,který jen vykouknou a opět zalezou,aby přišli dva hrdinové plátna.Bohužel na lepších 75%. ()

Soupalka

Miluji knihy, které napsal Cormac McCarthy. Všechny. Jak neznají klišé, jak nikdy nelze tušit, co bude na další straně, jak nejodpornější postavy dokážou být ještě odpornější, jak teenageři hledají sami sebe způsobem, ze kterého standardní matka může zkolabovat, jak se vůbec netrápí tím, zda postavy jednají racionálně a zda se to čtenáři bude líbit nebo ne. Ne každý je dokáže číst. Dlouho jsem byla přesvědčená, že tyto knihy nelze zfilmovat tak, aby se přenesly pocity z jejich čtení. Důkazem budiž Cesta nebo All the pretty horses, které považuji za poměrně velmi nepovedené filmy na námět úžasných knih. Tahle země není pro starý je ale výjimkou. Ten film JE stejný jako kniha. Nejen poměrně odpovídajícím dějem a scénářem, ale právě onou syrovostí a neuchopitelností motivace, se kterou postavy jednají i tím, že se příliš netrápí „dokonalostí“ scénáře a tím, by vše přesně dávalo smysl a zapadalo. Hodně tomu napomáhá i kamera, exteriery a skvělé herecké obsazení. Javier Bardem je zde asi ve své životní roli (i když Pablo Escobar je v jeho podání taky lahůdka). Ale ani Josh Brolin, Tommy Lee Jones nebo Woody Harrelson nejsou o moc horší a to jak film postupně graduje, zahušťuje se a nevyhnutelně spěje do špatných konců, je nádherně nadávkované. I to vedro na hranicích je úplně hmatatelné. ()

Mamutol

Konečně jsem po úvodních 30-ti minutách doufal, že dostanu od bratří Coenů to, co jsem od nich ještě nedostal. Totiž pořádný nášup, u kterého nebudu ani dejchat, No a pak se to opět zvrhlo v kupu nelogických situací, postavy se bez vysvětlení teleportují tam, kde je chce zrovna scénárista mít, u některých nevíme, jestli tedy vůbec zemřeli a kdo tedy má nakonec i ty prachy. Hlavní postavy celé zbrocené krví si chodí na veřejnosti sem tam bez povšimnutí a kdyby tam všichni chodili nazí, tak jim ještě někdo za to podá pivo. Ve městech se střílí a nikdo to neslyší, běžného hlídkujícího policajta ve filmu nikdo neuvidí. No a ten konec, to bylo plivnutí do ksichtu i těm divákům, kterým se tohle veledílo líbilo. Jedna hvězda za Joshe Brolina. ()

pollstro

Bratři Coenovi si zavzpomínali na svůj první film Blood Simple a ihned zatoužili po tom se vrátit k drsnější a temnější atmosféře ve svých filmech. Oproti ostatním kultovním filmům bratrů, které obsahují pořádnou dávku černého humoru, cynismu, skvělých dialogů, kuriozních scén a mnoho mnoho dalších prvků, které jsou pro Coeny dne již typické, tak No Country for Old Men je zcela odlišným filmem, jelikož zde bratři Coenovi servírují velmi mrazivou, děsivou, temnou, drsnou a hrůzu nahánějící atmosféru, která je cítit velmi osobitým dojmem a vytváří jedinečný thriller s atmosférou 70. let, částečně promíchaný s klasickým westernem. Bratři Coenovi a jejich přístup k režii jde zde proti veškerým zásadám filmů, bourají veškerá pravidla, záměrně přerušují vyprávění filmu a celkově rádi vybočují z příběhu, s hlavním hrdinou si velmi pohrávají a nechávají ho umřít ještě během filmu, přičemž divák najednou absolutně nemá tušení, komu má fandit dál a zároveň ještě nechávají nedovyprávěný příběh. Jednoduše si pohrávají s divákem, nedrží se zajetých režisérských kolejí a předvádějí svoji režisérkou genialitu v plné parádě a opět to jenom potvrzuji jejich schopnost natáčet zcela jedinečné filmy. Pomalé tempo vyprávění, malé množství dialogů, to vše doplněné skvělým jižanským prostředím, které skvěle podtrhuje celý příběh, to vše má za následek to, že divák je zcela ponořen do velmi husté a temné atmosféry filmu a s napětím sleduje vývoj celého příběhu. Naprosto skvělá kamera, která nabízí do detailu promyšlené záběry, přitom ani jeden v celém filmu není navíc, vše je skvěle promyšlené a geniální. Neustále nedokážu pochopit, jak dokázali bratři Coenovi vybudovat takhle ohromující atmosféru bez hudby, její absence v průběhu filmu absolutně vůbec nechybí, takřka si nejste ani vědomi, že ve filmu není a až při závěrečných titulcích vám to dojde. Perfektní využití kufříku peněz jakožto MacGuffinu je nádhernou a ukázkou toho, jak skvěle lze využít tento prvek ve filmech. Jak bývá u Coenů zvykem, tak i zde v No Country for Old Men nabízí jedinečné postavy a jejich charaktery. Utíkající válečný veterán v roli Joshe Brolina, který zde skvěle reprezentuje filmového hrdinu, jemuž fandíte v průběhu celého filmu. Na druhé straně pronásledující Javier Bardem, jehož postava jednoznačně patří mezi největší, ne-li vůbec ty největší záporáky celé kinematografie, jeho charakter je natolik děsivý a hrůzu nahánějící, až je to naprosto nepředstavitelné. Přitom nelze nezapomenout na jeho zcela jedinečnou zbraň v podobě plynové bomby. V neposlední řadě stárnoucí sherif Tommy Lee Jones, který zde představuje hlavní myšlenku celého filmu, jedná se o muže, který se nedokáže ztotožnit se zrychlující se dobou, se kterou není schopen se smířit, zároveň přidává do celého příběhu hloubku a duši, přitom jeho přítomnost absolutně vůbec neposouvá dění příběhu, naopak ho v určitých místech zpomaluje. Jedinečnost a nepředvídatelnost tohoto filmu, který zároveň poukazuje na to, jak svět snadno ztrácí pravidla a pocit jistoty, že takřka vše je možné a nezbývá nic jiného, než se adaptovat. Bratři Coenovi ve své nejlepší formě. "What you got ain't nothin' new. This country's hard on people. You can't stop what's coming. It ain't all waiting on you. That's vanity." () (menej) (viac)

honzic

Celkem pěkně ztvárněný film, který trochu s nadsázkou ukazuje zločinecké praktiky v Texasu. Škoda, že ten konec je takový nic moc. Hodnocení: 75 % ()

david.babick odpad!

tichá nudná uspávačka bez smyslu..až tak po hodině jsem začal chápat o co tam jde..ale vlastně...tam o nic nejde...vždyť to nemá ani příběh ! chtěl jsem dát aspoň hvězdu za Tommy Lee Jonese, ale na koncu tam nějak bezsmyslně zažuchlal co se mu zdálo a byl konec.. ()

Alex_01

Postavu Mosse si pěstovali jako prase na porážku. Způsob jakým se tady buduje napětí a zvraty je fakt cool. Je to takové nedůrazné, otevřené... a symetrické ()

PaTeXx

Pravděpodobně jeden z nejlepších thrillerů, jaké jsem kdy viděl, přesto ho však nedokážu k ničemu přirovnat. Hlavní trojici ani nemusíme zmiňovat, tam by si nějaké ocenění zasloužili klidně všichni tři (především tedy Bardem, který kromě toho ještě hrál americký přízvuk). Fantasticky napínavý kousek perfektně zkombinovaný s nemilosrdným texaským prostředím z osmdesátek. Při každé Bardemově scéně se mi stahovaly trenky, opravdu jeden z nejlepších záporáků (a nebojím se říct) v historii filmu. Přestože jsem dle mého pochopil pointu a odkaz bratrů Coenů, přišlo mi, že závěr byl tak nějak "nedodělaný". Vítězství v Oscarech ale dokážu naprosto pochopit. Unikát. ()

muti

Veľa zaujímavých postrehov od užívateľov, ani neviem čo by som dodal. Cool villain, prekvapivé smrte, tuhá atmosféra, dialógy na zamyslenie, pár výplní, skvelí herci ()

ElFifo

Super výkon dua Bardem + Brolin a slušně napínavé scény mě směřovaly ke 4*. Bohužel oproti výborné knižní předloze jsou úplně vynechané některé části děje a některé postavy jsou tristně nevyužité, což se také mírou vrchovatou podílí na celkové nekonzistenci filmu. Takže za mne 3*. Ovšem musím dodat, že Coenovic dílka všeobecně nějak extra "nežeru" (Lebowski a Fargo jsou ovšem fajnová vyjímka..o tom žadná). ()

greppi

Coenové si mohou do poznámek ve své filmograii napsat, že v roce 2007 natočili svůj nejlepší film. Ikdyž opravdu dobrý film natočili s odstupem. Tento film je ještě lepší než jejich další pecka Fargo. Coenové nás nenudí pomalým úvodem a tu nejodpornější scénu dají hned na začátek. Krví se v celém filmu nešetří. Javier Bardem je sympaticky nesympatický a svým výkonem vyčnívá nad ostatními. To, jak si před domem vdovy zkontroloval svoje podrážky, ve mně dost hnulo. Čekal jsem, že Woody Harrelson si zahraje více :-) ()

Orgic

Opět skvělý film bratrů Coenových. Dost jiný než předchozí jejich filmy, ale s o to hlubší myšlenkou. Javier Bardem získal za svou roli oscara zcela oprávněně, jeho výkon je excelentní a zastiňuje i tradičně vynikajícího Tommy Lee Jonese. ()

david666

Bardem skvělý - jeho likvidace vzduchovou puškou na dobytek je mrazivá - doufám, že se toho nechytne nějaký blázen v USA:-) Plus jeho výborný účes:-) Ale celkově jsem očekával lepší film. Navíc závěrečné minuty vyplněné rozhovory T.L.Jonese mě nudily. ()

da_silva

je to hodne dobry, ale tak moc jako v zebricku imdb teda ne... jinak hlavni dvojka (TL Jones tam tentokrat vubec nemusel bejt..) Bardem-Brolin rocks!!!! ()

Belerofon

Lahůdka...drsná a temná pohádka o drogovém kšeftu, náhodném kolemjdoucím a jednom "spícím zabijákovi". Kdykoliv byl na plátně Javier Bardem trnul jsem co se bude dít...film má velice specificky uhrančivou atmosféru, drsnou realitu a to co mám u coenů rád...opravdu black humor... ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (viac)

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

02.06.2014