Llewelyn Moss na poľovačke náhodou narazil na následky vyrovnávanie účtov medzi drogovými zločincami. Medzi mŕtvymi telami ležali dva milióny dolárov. Moss neodolal pokušeniu, nález si privlastnil a rozpútal tak štvanicu, v ktorej sa do úlohy lovnej zveri dostal on sám. Na stope mu je psychopatický profesionálny vrah, ktorý sa nezastaví pred ničím. (STV)

Grimlok

O tomto filmu jsem se dozvěděl tak, že mi ho doporučil spolužák. Ponaučil jsem se a příště na jeho doporučení nedám. Film je prakticky hra na kočku a na myš, která by měla skončit smrtí hlavního hrdiny, ale neděje se tak. Film nemá žádný spád a nic netáhne děj dopředu. Profesionální zabiják Anton Chigurh by měl radši víc činit, než mluvit, protože jeho filozofování mě odrazovalo, několikrát jsem dokonce přemýšlel, že se na to přestanu dívat. Bohužel jsem nepřestal a tak jsem přišel o dvě hodiny života. Ruce pryč.Jedna hvězda za krev. ()

saltonsea?

Nepředvídatelný děj, čemuž napomáhá absence hudebního podkresu, skvělé herecké výkony a vynikajicí režie dělají z tohoto snímku nejlepší film bří Coenů. ()

MJ

Kdo tenle film teprve plánuje skouknout, nečtěte to!!! Tak tenle film fakt nechápu. První dvě třetiny sou supr. Má to styl a šťávu, ale pak najednou nic. Hlavní hrdina je prostě mrtvej, bez toho aby někdo ukázal jak. Teda ne že bych nepochopil proč (tchýne=tchoř+svině;-), ale mimo záběr? Celej film se točí víceméně kolem něj a pak si klidne dovolí nechát se tak blbě voddělat mimo záběr? To mi hlava nebere. Do tohohle filmu je to ne jen krok stranou, ale prostě blbost. Závěr? O ničem. Coenové asi chtěli bejt originální, tak nechali hlavního šmejda na závěr utýct, ale to zas tak originální není. Ten zbytek co provedli s posledníma 20 minutama naopak je. Naprosto originálním způsobem ten film zabili... Můj názor, někdo v tom třeba našel ten průhledně podsunutej "skrytej" smysl, jak je ten svět zkaženej a je z toho nakřivo. Mě to přišlo dementní, sorry... ()

asentra

Upřímně nevim, co si z toho mám vybrat. Ty dva příběhy mi moc dohromady nešly, bohatě by stačilo vybrat jeden. Takže teď vlastně netušim, o čem to bylo. Nadruhou stranu to mělo něco do sebe, jistým způsobem. Herecké výkony hodně dobré, jen bych si představovala trochu jiný konec. Takže výsledně to dává tři hvězdičky. ()

Jerryy

No Country for Old Men ? 80 procent a 4 oscary + 4 nominace ..... Ten film v sobě asi něco má nebo spíš má něco vzbudit v divákovi hlavně svojí mrazivou a drsňáckou atmosférou , ale to mě minulo fakt velkým obloukem . Pokud vás mine atmosféra a koukáte na maníka kterej tam chodí s bombou na prasata , tak to jak si určitě dokážete domyslet účel nesplní a místo napínání se v křesle , se film zvrhne v něco co neustále šikanujete svejma posměškama ..... Taky jsem se už od 15té minuty díval na hodinky , kdy že už to bude končit -----> Já jen doufám že se už nikdy nevyskytnu u další projekce tohoto filmu - sorry ale divácký zážitek bych víc jak na 2 hvězdy neviděl . ()

Yomega

Skvělě budovaná atmosféra, výborní herci a v první polovině i solidně rozjetá zápletka…..bohužel druhá půle a hlavně konec Vám odhalí, že tento film je vlastně strašně jednoduchý a stojí právě na výše zmíněných kladech a pár výborných scénách (útok psa, originální systém nakupování Javiera Bardema v lékárně….). Ovšem to nestačí a už vůbec ne na oskarový film. ()

Johny M.

Film, ač skvělej natočenej i zahranej, je děsně rozvleklej a v podstatě o ničem (ale to jsem u Oskary ověnčenejch filmů zvyklej). Nahánět balík peněz 2 hodiny, sem tam nějaká ta efektní přestřelka? Slabý! Zabiják Javier Bardem má fakt styl, naopak postava T.L. Jonese mě tam přišla docela zbytečná, což je škoda.... Čekal jsem víc... ()

Dimo

Dost znepokojivé drama s hutnou a drsnou atmosférou. O tiché nervydrásající scény, kdy ruce diváka svírají opěrky křesla není nouze. Takhle se dělá atmosféra. Myslím, že zasloužené Oscary, zabiják Anton Chigurh působí opravdu děsivě a uvěřitelně. Stěžejní charakteristika pro tento film - syrovost, ticho, žádná slova při nejnapínavějších scénách, minimum hudby, avšak neschází a atmoška je dechberoucí i možná právě proto, dále dopídění se o popravě obětí ne způsobem znalým z průměrných a obyčejných filmů, čili naživo, ale třeba jen pohledem Antona na podrážku svých bot po východu z domu. Kruté, ale dobré. ()

maaan

Jednoznačne jeden z nejnepředvídatelnějších snímků, co jsem kdy shlédl, ne-li ten nej. Bravo Coen Brothers. 85%_&_4****. ()

Tryman

Nebýt první půl hodiny, tak tento film dostal 5 hvězdiček a teď bych psal, že jsem poslední rok nic lepšího neviděl. Jenže bohužel, ze začátku jsem se opravdu nehorázně nudil, ale vzhledem k vysokým ohlasům jsem se (správně) rozhodl počkat co bude dál. Pak se film skutečně rozjel, příběh mě do sebe najednou vtáhnul a já se skvěle bavil. Herecké výkony skvělé, scénář brilantně napsaný, atmosféra dokonalá. Mrzí mě, že nemůžu dát 100%. ()

bif

Opravdu netradiční film, skvělý námět, skvělá atmosféra, skvělý Janvier Bardem, Josh Brolin a samozřejmě Tommy Lee Jones. Film celé dvě hodiny táhne jako blázen a atmosféra začné řídnout až úplně na konci. Skvělé. ()

Blaogranas

3/4 filmu se dá vyjádřit čtyřma *, ale ten závěr ... vlastně jakej závěr? Vždyť tam žádnej nebyl. Film je téměř po celou dobu napínavý, z Chigurha jde opravdu strach a v momentu, kdy má přijít něco, co by korunovalo celý film a vyneslo jej do výšin, přijde ... zhola nic. Prostě tempo se zvolní, nic se nevyřeší a naskočí titulky. Bohužel, to sraží film minimálně o jednu hvězdu. ()

kamil0606

ČO TO KURVA BOLO ??!!! Očakával som hocičo ale toto nie ... Geniálna réžia giganticky chladného a surového krimi thrilleru s obrovskou silou, 2 božskými hereckými výkonmi a jedným démonom. Atmosféra bola mrazivá najmä vďaka hudbe (asi preto že žiadna hudba v tomto filme nebola). Ale celkovo zvukov bolo málo a miestami boli okamihy keď nastalo úplne ticho. Výborný Tommy Lee Jones znovu ako policajt, Josh Brolin bol fantastický ale hlavne Javier Bardem ako chladnokrvný a bezcitný zabijak bol GENIÁLNY !!! + ten koniec ... Právom sa stal najlepším filmom 2007 ()

Biopler

Takto nejako si predstavujem zabijaka, z ktorého ide strach. Javier Bardem, asi najlepšie obsadenie do roly od Coenovcov vôbec, súperiť to môže azda iba s Fargon a vrahom Stormarom. Špičkový thriller, doslova perla, so skvelými dialógmi, hlavne o minci z roku 1958, ktorá si prešla 22 rokov cesty a teraz je práve na tomto mieste. "And you have to say, call it!" Samozrejme, skvele hrajú aj Tommy Lee Jones a zvlášť Josh Brolin. Nezabudnuteľný film s presahom, čo je u Coenovcov veľmi vzácne. ()

iNKa 1104

... Bardem je neeeechutný zabiják :)))... ten nástroj, s kterým to provádí, je působivější než jakákoliv jiná zbraň...a film je o medově sladké idylce všedních dní v ostrém kontrastu s chilli peprnou noční můrou, která nám tu všednost začne hodně rychle vymetat (řekněme po "fargovsku" namíchané menu) ... a také o té minci z roku 1958, jež má příznačně dvě strany - teď jaká je ta dobrá? Panna nebo orel :)... zvlášť, když Ti jde o život a ani o tom nevíš... ()

mi-ib

"Zemřeli přirozenou smrtí, vzhledem k práci, kterou dělali." Javier Bardem je opravdu děsivej, nechtěl bych se s ním zaplést. Dvě hodiny stálého napětí, tak tomu říkám opravdické drama. Nevyskytují se zde žádné výrazné hluché momenty. Kdo je znuděný pohádkovými konci dněšních filmů, tak doporučuji si pustit tohle. *SPOILER* Člověk, kterému od začátku fandím, tak je nakonec zabit a ten největší padouch stejně unikne. ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (viac)

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

02.06.2014