Llewelyn Moss na poľovačke náhodou narazil na následky vyrovnávanie účtov medzi drogovými zločincami. Medzi mŕtvymi telami ležali dva milióny dolárov. Moss neodolal pokušeniu, nález si privlastnil a rozpútal tak štvanicu, v ktorej sa do úlohy lovnej zveri dostal on sám. Na stope mu je psychopatický profesionálny vrah, ktorý sa nezastaví pred ničím. (STV)

IQ Tiqe

Nechápu, jak něco tak nezáživnýho mohlo dostat 4 Oscary. Uznávám, když po sobě jdou Bardem a Brolin, je na co se koukat, a vůbec Bardemův výkon je jediný světlý bod téhle nudy, ale jinak je tenhle film úplně o ničem – 2 hodiny jsem čekal nějaký vývoj a nic nepřišlo, jen se děj líně táhnul a byl prázdný. Chybějící hudba nudu ještě umocňuje. A to nemluvím o roli Tommy Lee Jonese, kterou by mohl zahrát kdejaký béčkový herec, nehledě na to, že jeho postava je ve filmu naprosto zbytečná. Zase se mi potvrzuje osvědčené pravidlo “čím víc ocenění, tím větší nesmysl˝. ()

HoneyBunny

Jako divák (a ne nějaký ten fanoušek Coenovic rodiny) musím říct, že... poslední dvacetiminutovka mě fakt vytočila a skoro mi zkazila dojem z úžasné hodiny a půl předtím. Ethane, Joeli, nekopejte svoje diváky do ksichtu a dejte jim pořádnou katarzi nebo aspoň pointu. Tommy Lee Jones (stejný jako ve svých posledních deseti filmech, tu oscarovou nominaci nechápu) a jeho závěrečné scény jsou velmi neuspokojivé. A proč teda dávám čtyřy hvězdy? Skvělá režie, nezastíraná drsnost, odporný Bardem a charisma Joshe Brolina. Za každou položku si přičtěte jednu velkou hvězdičku. ()

Jordan

Film o osude; Coenovci, moji obľúbenci, po období . . . hmm. . . ani nie tak sucha, ako skôr jemnejších dažďov, prišli s poriadnou tropickou búrkou . . . tento film som si užil plnou mierou, pretože má všetko to, čo na coenovcoch milujem, čierny humor, žánrovú hru, charaktery a situácie na hranici absurdity a reality, skvelé herecké obsadenie, výborné technické prevedenie a výnimočnou réžiou, prepracovaný scenár plný brilantných dialógov a v neposlednom rade násilie, kruté a vo svojej naturalistickej podobe; majstri a znalsi filmových žánrov nás milujúcich divákov potešili maximálne, pokojné tempi je miestami prehustené tak dusnou atmosférou, že aj nám v klimatizovanej kinosále sa robia potné krúžky pod pazuchami ako starému texaskému šerifovi tommy lee jonesovi (výborný postava), dejové zvraty a prekvapenia sú nekompromisné a presné; bratia joel a ethan sa vyhrali so svojimi obľúbenými žánrami - spojili čiernu komédiu, noir a western do veľmi vyváženej a prekvapivo (pri týchto troch žánroch) skvelo fungujúcej filmovej lahôdky, ktorá právom (konečne asi naozaj právom po niekoľkých rokoch) vyhrala Oscara v dvoch najhlavejších kategóriách, nehovoriac o ďalších - predovšetkým geniálny Bardem ako ukážkový psychopatický zabijak; Tento film JE pre fajnšmekrov, Tento film si určite pozrite (a pokiaľ je to možné, neznižujte si umeleckú silu zážitku pozeraním na notebooku, počítači alebo televízore); ()

dzej dzej

Napínavé, stylové, místy chigurhicky přesné, přesto někdy až moc upocené a jižanské... Coeni se vracejí tam, kde je jim nejlíp - k morytátům ala Zbytečná krutost a Fargo. Mexická hranice, motely, něco z atmosféry i některé dějové situace - to vše odkazuje ke klasickému Doteku zla. ()

Anderton

Coenovci po rokoch si zopakovali podobný námet ako vo Fargu, len ho upgradovali na vyššiu umeleckú úroveň. V tomto filme nie je miesto pre humor, pre satiru, ani iróniu. Pohráva so so zavedenými kriminálnymi a vyšetrovacími klišé, ale tak umne, že vývoj príbehu a jeho vyústenie je logické a príbeh prehlbuje. V tomto svete nie je miesto pre citlivé ženy, ktoré len pasívne prihliadajú egoizmu mužov a dúfajú, že ich nechajú nažive. Ak sa im bude chcieť. ()

Frajer42

Našlapaná předháněná třech excelentně zvolených charakterů, které byly zahrány skvostně. Z trojice Tommy Lee Jones, Javier Bardem a Josh Brolin si určitě každý dokáže najít toho svého favorita. Napětí z filmu jenom srší a to především tehdy, když je na plátně Javier Bardem, jeden z nejlepších záporáků, které sem měl možnost vidět. Rovnat se mu může asi jen Nolanův Joker. Tohle je prostě mistrovské, mrazivé dílo bratří Coenů, které vás ani na chvíli nenechá chladným. Chvílemi máte srdce až někde v oblasti krční. Na škodu není ani občasný výskyt černého humoru. Myslím, že oskar byl udělen přesně tam, kam patřil. Nelze s tím nesouhlasit. Pro mě nejspíš film tehdejšího roku. Nemohu jinak než 5*. ()

AppleCore

Javier Bardem jako tupě ulízlej vrahoun s tlumenou brokovnicí s temnym výrazem ve tváři je nejlepší filmová záporná postava všech dob. Atmosferická pomalu plynoucí řež plná krve, násilí, geniálních dialogů, výbornejch hereckejch výkonů, bezkonkurenční kamery a decentní leč důležitý hudby Cartera Burwela. Ty čtyři Oscaři jsou naprosto zasloužený. ()

Kothy

Celkem působivý snímek. Zpracováno old schoolovým stylem, ale dobré. Josh Brolin je fakt dobrý. Tommy Lee Jones taky není šatný. Z Javiera Bardema jde opravdu strach. Není normální zabíjet lidi kyslíkovou bombou. :D ()

boshke

Ani jsem nevěděl, že existuje brokovnice s tlumičem a že jde zabíjet lidi plynovou bombou. To jsou nejzajímavější poznatky z filmu. Rozhodně bych od čtyřnásobného držitele Oscara čekal více. Atmosféra dobrá, herci dobří, leč příběh slabý a dost roztahaný... 70% ()

teutates

Prepracované dialógy zúčastnených, skvelý Javier Bardem a charizmatický Tommy Lee Jones nemôžu utiahnuť celý snímok... Nachádza sa tu určitá dávka tajomna a napätia, priam až dokonalé vykreslenie detailov, ale ako celok ma tento film nudil... Je pravdou, že myšlienka tu je (dokonca niekoľkokrát vyslovená), avšak niečo tomu chýba. Ani atmosféra nie je až tak našľapaná a uvedomiť si, že celý film je postavený iba na ...... je premňa smutné... Po veľkom očakávaní nastáva u mňa sklamanie 7/10 ()

swamp

Bratři Coenovi nám opět naservírovali to nejvíc libové masíčko, co bylo na skladě. :D Javier Bardem je absolutně nechutný (díky svým vlasům mi místy připomínal Snapea z Harryho Pottera:D) a bizarně vraždící, Tommy Lee Jones neskutečný ignorant, Josh Brolin to zkrátka podělal, i když se držel dlouho a efektně (ale fandil jsem mu, přestože jsem v duchu více sympatizoval s Bardemem:)..je jen škoda, že Woody Harrelson se před kamerou neohřál trochu déle. :P ()

Okara

Znáte to. Čtete výbornou knížkou a fantazie pracuje na plný obrátky. Před očima vidíte ty snové popisy, postavy a scény a vytvoříte si tak v hlavě vlastní adaptaci. Jen s nevolí se pak člověk koukne na film, který všechny tyto představy zbortí a už je do hlavy zpátky nedostane. Všechno, snad krom amerických prérií, jsem si představil naprosto jinak, ale asi poprvé v životě mi to nevadilo. Jonesovy vrásky pod očima, Brolinův nepřirozenej knírek, Harrelsonův potutelnej úsměv, ale hlavně Bardemův výraz v očích. Jsou to maličkosti, ale dohromady tvoří to ono nepopsatelné charizma, které na člověka doslova dýchá z každé neuvěřitelně pomalé, táhnoucí se scény. Jejich kontrast s tak pozoruhodně klidnými přestřelkami bez nějaké dramatické hudby si pak s divákovy nervy jako kočka s myší. Z Chigurha (Cukříka) jsem byl zpočátku mírně zklamanej, ale po naskočení závěrečnejch titulek musím přiznat, že mi z toho chlapa vážně leze mráz po zádech. Celek pak vyznívá jako drsné, nekompromisní drama, jehož přesah není tak citelný jako z knižní předlohy, ale dojmy dokáže zanechat stejné a pěkně hluboko po kůží. Jinak naprostá filmová lahůdka nedokončení scény setkání Antona a Carly - Coenovi, velkej palec nahoru. Nejlepší soundtrack z filmu: God´s gonna cut you down. 80 % ()

Ant

Jestli jde o nějakém filmu v poslední době říct, že je nadhodnocený, tak je to tenhle. Není to nic jiného než hra na honěnou, kde na každé zastávce ďábelský Bardem s hodně ujetým sestřihem za sebou nechává haldu mrtvol. A poslední půlhodina je úplně mimo. Pochvalu si tady zaslouží akorát místy dusná atmosféra, výprava a hodně dobří herci. Nic převratného jsem si z toho, ale neodnesla. ()

nascendi

Už som niekde napísal, že som sa na tento film tešil, pretože názov napovedal, že bude o Slovensku (to je jedna z krajín nevhodných pre starých). A aj keď nebol, zaujal ma precíznym spracovaním, nenadchol témou a sklamal posolstvom, ktoré chcel vyslať divákovi. Nepatrím k divákom, ktorí uznanlivo pokyvkávajú hlavou pri vyslovení mien Coenovcov, Bardema, či Brolina. Vlastne ich registrujem iba okrajovo. Množstvo detailov vo filme sa mi páčilo, ale celkové vyznenie mi pripadlo viac ako rozpačité. Určite však na Krajinu tak skoro nezabudnem a silné tri hviezdičky sú podľa mňa dostatočným ocenením jej kvalít. ()

Arsenal83

Kedysi veľké oscarové prekvapenie, ale s odstupom času človek hodnotu tohto diela chápe stále viac a viac. Hlavne Bardem bol jedným z najzapamätanejších "hrdinov" za posledných 20 rokov, nikdy nezabudnem na jeho strnulý význam a chladný prístup. ()

Tomco

Bratia Coenovci su dvaja machri, ktori vedia robit dobre filmy. Po prvych ohlasoch zo strany kritikov z USA som vedel, ze svojej reputacii neostanu nic dlzni ani v tomto pripade. No nielen ich paradna rezia vdaka ktorej mi niekolko scen (obcas sakramentsky detailnych a nechutnych /mnam/) ostane este velmi dlho v pamati stoji za pozornost. Je to predovsetkym herecky vykon stale ziadanejsieho Javiera Bardema. Nechapem ako to ten chlap robi, no ide mu to skvele. V tomto pripade predvadza naozaj desivy vykon. Z druhej lajny je to potom Josh Brolin a jeho autenticke prevedenie svojej role. Celkovo az na par drobnosti myslim, ze sa jedna o velmi svizny nadstandardny thriller.. Osobne mi vsak vadila alebo ma skor nudila nevyrazna postava serifa v prevedeni Tommy Lee Jonesa - malo priestoru, divne hlasky. Inak v pohode. ()

Slarque

Jakkoli je to výborný film, knize se nevyrovná a těch pár změn, co bratři Coenové ve scénáři proti předloze provedli, mi přišlo spíš k horšímu. Perfektní herci ve skvělém thrilleru, ale v roce 2007 bylo pár lepších filmů (i s lepším scénářem a režií). ()

WANDRWALL

Dvojice Ethan a Joel Coenovi hledá dál, co stojí za námahu a zfilmování. Osobně u mě od nich stále vede "Záměna", na druhé místo dávám "Fargo", na třetí "Lupiče paní domácí".*** Tenhle jejich počin u řady kritiků vyvolal pocity, že se mechanismus jejich práce stále opakuje, že jsou zbytečně v posledních letech produktivní a málo již své práce promýšlejí, a že jen díky zvolenému tématu můžou tenhle snímek zabodovat u AKADEMIE; což mě pobavilo nejvíc, protože si neumím představit, že by tihle dva točili filmy pro uznání AKADEMIE. To nedělá ani Forman, jinak by nezaměstnal na hlavní postavu do "Lid versus Larry F.", či "Muž na měsíci", nežádoucí herečku pro Hollywood.*** Zvláštní ale je, že jak píše C. McCarthy, tak to nejsou žádné příběhové romány, nemají dynamický spád, ba vycházejí ze starších náladových knih několika literátů v U.S.A., a přece některé z těch knih nečekaně uspěli i komerčně, což autora vyděsilo!*** Ethan a Joel Coenovi patrně vyděsili autora ještě více, neb film znamenal nárůst zájmu o knihu i autora.*** Žádná země není pro starý, nemocný a taky lidi, co nenosí po kapsách granáty, neumí s pistolí a nemají blízko sebe i skládací samopal. Co je v U.S:A:, na to zde ještě dost lidí nesází a raději než do zbraní investuje do prohlubování své blbosti, věří, že díky tomu dosáhnou větších rozkoší...Inu, každý strůjcem svého štěstí...Film možná ještě hvězdičkově zvednu, jsem na vahách, ale rozhodně mi udělal radost. Jak dlouho, podle toho budu i hodnotit! A dva roky co na tenhle film narážím, tak stále nemám pocit, že je pro mě hodnocení jasné a bez pochyb zda je pro mě samého správné!***Film je pro mě - umělecký, jako asi 10-15 procent ze všeho co se natáčí. Zbytek filmů je pro legraci.***(5.10.2010) ()

Vitason

,,You dont have to do it." Je to již jedenáct let, co roztál led z Farga a nyní nám bratři Coenové servírují další drsný příběh o kufru plném peněz tentokrát podle geniální předlohy Cormaca McCarthyho a hned na úvod musím předeslat, že se ve své podstatě jedná o docela otrockou adaptaci, kdy Coenové do filmu nic víc ze sebe nepřidali. Je jen na vás jestli to bude považovat za plus nebo mínus. Já osobně zůstávám někde napůl cesty, protože McCarthyho kniha mě odzbrojila stejně tvrdě, jako Anton jedná se svými obětmi, ale na druhou stranu jsem veliký fanoušek povedených brášků. Příběh se tedy od originálu prakticky neliší. Byla jen vyškrtnuta jedna přestřelka, pár dialogů bylo zkráceno (škoda že právě Chigurh vs. Wells) a zbytek jsou jen detaily. A možná je to trochu škoda, protože právě proto film občas ztrácí tempo. Ovšem v momentech, kdy se něco děje, je atmosféra tak hustá jako Bardemova kštice a to dusno vám nedovolí vydechnout. Technicky se Coeni také dokázali skvěle přiblížit předloze. Protože McCarthy neztrácí čas popisem krajiny, nenahlíží svým postavám do hlav a myšlenek, jen prostým až hrubým jazykem popisuje nejnutnější dění a této strohosti se Coeni dokázali skvěle přiblížit tím, že úplně vypustili hudbu a k tomu přihodili úspornou kameru, kterou se jim povedlo natočit parádní akční scény. Myslím, že hned jednu s prvních, kdy si to Lleywelyn rozdává se psem si budu pamatovat hodně dlouho. Ono těch pamětihodných scén je tu hned několik a některé z nich se určitě zapíšou do zlatého fondu kinematografie. Stejně jako výkon Javiera Bardema, který dokázal ztělesněného ďábla Antona Chigurha zahrát s okouzlujícím šarmem, respektem a k tomu se vám za celý film vůbec neokouká. A ještě možná lepší výkon podal Josh Brolin v roli sarkastického Lleywelyna Mosse, jehož chladnokrevné chování, kdy se okamžitě rozhoduje a vždy s chladnou hlavou, se moc neliší od toho Chigurhova. Nejmenší prostor tak zbyl na Tommy Lee Jones, kdy byly vypuštěny knižní proslovy jeho postavy , což je velice dobře, protože to byla jediná věc, která mi na knížce vadila. A vysloveně mě potěšil Woody Harrelson, kterého jsem si původně přál do hlavní role. No a co se týká toho tolik propíraného násilí. Tak je No Country for Old Men určitě násilnější než Fargo, ale zase knížka byla mnohem krvavější. Na závěr musím říct, že tenhle moderní western je skutečně parádní film, ale přece jen jsem trošičku zklamán, protože rtuť v mém očekávání-měru hrozila výbuchem a no prostě čekal jsem víc, i když asi je asi nesporný fakt, že jsem toho možná nemohl ani víc dostat. Takže zatím hodnotím za 4*. Uvidíme, co s tím udělá druhé zhlédnutí, které bude jistojistě brzy. ()

Bachy

Dodatek po několika zhlédnutích: Je to ten nejlepší film, jaký jsem kdy viděl a ve všech aspektech přečnívá všechny ostatní. A ten kritizovaný konec mě dostal do kolen. Srdcová záležitost. ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (viac)

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

02.06.2014