Ľadová smrť

• Česko Ledová smrt (viac)

Partia snowboardistov sa vyberie za pôžitkami do vysokohorskej oblasti. Po zranení jedného z nich sú nútení vyhľadať pomoc - a jediným útočiskom sa zdá byť horská chata v jednej z dolín. Tá je opustená a bez funkčného telefónu, zato s poriadnou zásobou alkoholu a množstvom prázdnych izieb. Niekto alebo niečo sa však v chate predsa len ukrýva. A prvú obeť delí od smrti iba krátky okamih. Kratší ako švihnutie horolozeckým krompáčom... (Nick Tow)

SunWuKung

Celkom slusne. Je naozaj pravda ze poslednych par rokov europsky horor daleko predstihuje ten americky.Hororove klise citit v kazdej situacii ale ako celok bavi. ()

Crazynka

Úžasná severská mrazivě atmosferická věc. Nádherná krajina hor a vhodně zvolená hudba... Ještě se prakticky nezačalo nic dít a mé vnitřnosti svazovala tíseň. Perfektní, klaním se severským mistrům hororu. ()

BrianStorker

Snad tisíckrát omleté téma: parta mladých lidí, opuštěná chata (zde hotel), a postupné vyvražďování zde uvíznuvších návštěvníků. Ale tento film přesto má něco do sebe. Tíživá atmosféra opuštěného hotelu, přijatelné herecké výkony a především skvělý hudební doprovod na diváka působí mrazivým dojmem (nejen díky zasněžené norské krajině). Co na tom, že konec je více než předvídatelný? A na rozdíl od některých ostatních hodnotících oceňuji, že v tomto snímku netečou až tak moc proudy krve z obrazovky a nejsou zde záběry na ruce, nohy, ani na jiné části těla lámající se ve svěrácích a neřežou se zde motorovou pilou. Pokud máte rádi právě tyto záběry, nemáte rádi horror a jeho podstatu, protože tyto typy filmů nemají s horrorem nic společného. U horroru se máte bát "něčeho" a ne "někoho," u horroru se máte bát a ne zvracet... ()

Miagy

Výborne zrežírované, výborne zahrané a dokonale mrazivé. PLUS: prostredie opustenej chaty ( v mnohom mi pripomínala Hotel z Osvietenia ), ľadové prostredie, dostatok napätia, akcie, žiadne hlúpe americké klišé, výborné herecké výkony. MINUS: v horore tohto typu mi nesedí, ak mladá holka v tričku zmláti záporáka čakanom..., mierne pritiahnuté za vlasy. Odporúčam všetkým, čo sa boja strašidelných domov a otvorených zlomenín :) ()

Zl0

Pozerateľné to je, originálne ani náhodou. Dej založený komplet na klasickom vyvražďovacom scenári a bande ľahkovážnych mladých hrdinov správajúcich sa ako naprostí magori. ()

DavidWebb

Tento snímok som CHCEL vidieť - hneď ako som si prečítal obsah a zistil, že autormi sú Nóri. Bol som zvedavý ako sa pobijú s otrepaným námetom v prostredí im dôverne známom. Spravil som však neúmyselnú chybu vidiac "dvojku" skôr ako "jedničku". Tak zhrniem oba diely dokopy. Sú medzi nimi dva zásadné rozdiely. Kým prvý sa rozbieha veľmi pomaly, dlho sa tam kecá v opustenom hoteli a nič sa nedeje, v druhom sa akcia rozbehne relatívne rýchlo. To by taký hrozný problém ani nebol. Skôr, a to je tá druhá vec, kým v "jedničke" som obetiam držal päste a fandil im, v "dvojke" ma obete srali tak neskutočným spôsobom, že som fandil vrahovi, a z celého srdca prial smrť všetkým ostatným. SPOILER! Jedinú zachránenú pripútajú k posteli sťahovacími páskami za obe ruky aj nohy a sériovému brutálnemu vrahovi dajú putá na jednu ruku k vozíku na kolečkách, šak čo no néé? KONIEC SPOILERA. Čo sa týka prevedenia bolo to lepšie ako mnoho nízkorozpočtových B-čiek z poza oceánu. Herecky slušné a zo spoločenského správania postáv je jasné, že sa jedná o európsky výtvor. Obe časti dobrý priemer. ()

.killer.

Jak se zde na csfd dočtete v mnoha komentářích, jedná se o klasickou vyvražďovačku. Vybočuje z průměru tím, že v hlavní roli nejsou zhulený dementi, tak jak jsme zvyklí. Naopak postavy uvažují poměrně racionálně - neříkám, že pořád, ale je to znatelně lepší, než v některých amerických shitech, kterých leze ročně na světlo světa spousta. A vzhledem k tomu, že se začne konečně něco dít až po 45 minutách, tak si postavy stíhají s přehledem získat sympatie diváka. Co se týče technické stránky, tak ta nemá čím urazit. Povedená kamera i střih a hudební stránka také není k zahození. Zkrátka a dobře jsem se poměrně bavil, ale je pravda, že film ničím nepřekvapí - alespoň ne fandu hororového žánru. ()

Alouette

Parta mladých kamarádů si vyrazí do hor si pěkně užít zimních radovánek. Uvíznou nicméně ve staré budově, kde ale k jejich smůle nejsou sami.Opravdu povedená norská vyvražďovačka se skvělým zabijákem a celkem sympatickými oběťmi. Jo, tak to jsem od Norů nečekal. Dobrá podívaná! ()

Knor

Takhle povedenej moderní slasher jsem už dlouho neviděl. Je zajímavý, že jde vlastně o naprosto klasický scénář o partě mladých co vyrazí na neznámé místo a tam čelí zabijákovi, kterej pomalu kosí jednoho po druhým. Na první pohled naprosto ohraná věc, ale jen málokdy se stane, že celá banda obětí je sympatická, díky zasněžený pustině to má skvělou atmosféru a ze zabijáka jde opravdu strach. Vytknul bych jen na můj vkus málo krve, ale to je jen malej nedostatek v jinak skvělý hororový podívaný. Hodně to připomíná pach krve, ale tady vévodí atmosféra, která má opravdu tu pravou dusnou konzistenci. těším se na dvojku. ()

LukeSharp

Tam kde většina amerických hororů selhává na plné čáře,tam Norové natočili poměrně dobrej kousek. Sice ve mě zase hlodal ten pocit,že se opět nepodařilo sladit aspekty příběh-akce (80-20) ,ale herecky jsou ti lidi tak neskutečně sympatyčtí,že to prostě dějově utáhli a až mi jich bylo i trošku líto. Jindy se směju jak dement a ted jsem trnul když se objevila obrovská hora s cepínem (nebo co to bylo) v ruce a vrhnul se naporcovat si nějákého toho snowboardistu. Lehké překvapení 70% ()

Brmbolec

Slušná nórska vyvražďovačka. Trošku sa to zo začiatku vlieklo, ale atmosféra a prostredie to vyvažovali. Herci boli sympatickí a fandil som všetkým štyrom, pretože neboli taký tupí ako v niektorých amerických hororoch. Proste príjemný slasher na sobotný večer... 75 % ()

AlexUnited

Toľkokrát videný, toľkokrát opakovaný námet: partia blbečkov sa vyberie niekam užiť si a tam ich začne jeden po druhom likvidovať psychopat. Tento koncept ma asi bude baviť stále :) ()

Maw

Libová horská vyvražďovačka, celkem logické chování postav a výborný Rolf Kristian Larsen, který svým hereckým výkonem ostatní zadupal do země. Vrah ví co dělá, vypadá opravdu obrovsky a děsivě, nenechá se jen tak oblafnout a jde si tvrdě za svým. Opravdu jsem se bavil celou stopáž. ()

Pitryx

Kruci to je kecání a kecání kolem hlavní osy příběhu. Zase se řeší vztahy a další kojotiny a než se něco začne mlít, chrníte jako dudci. Závěrečná Rambovačka mne spíše rozesmála. Takže ocenit se zde dá jen hudba, ta je vynikající, ovšem to je taky všechno. To ostatní je zapadáno sněhem jako větší část filmu. Ukecávám se na jednu hvězdu. 201304078916/9326+++Ponechávám staré hodnocení s chutí odebrat i tu dvacítku. Po osmi letech jsem si to dal znova a nevzpomněl si ani na jednu scénu. Nic mi v hlavě neutkvělo. Opravdu je to jen opakování už sto krát natočeného a nuda a nuda. Dá se koukat jedině na tu přírodu a tu blondýnku, která tam chvíli poskakuje v negližé.20220501 8916/9322 */2 szi dab ()

Milten

Výlet po norských horách není žádný med. Trollové, nemrtví nacisti a v tomto snímku dokonce podivínský horal, který vážně nemá představu o tom, jak správně uvítat skupinku pěti snowboardistů v nouzi. Na první pohled opuštěná chata, nerudný obyvatel a několik návštěvníku, kteří postupně přicházejí o život. No, není to zrovna dvakrát originální, ale sympatické postavy, silák s krumpáčem a pochmurné prostředí... Jo, nebylo to zlé, někdo nudu zabíjí filmem, někdo krumpáčem. ()

Svensk Filmindustri mění vedení

Svensk Filmindustri mění vedení

24.04.2014

Michael Fleischer, generální ředitel SF Film v Dánsku, a Guttorm Peterson, SF Norge v Norsku, ohlásili po více než deseti letech své působnosti ve Svensk Filmindustri svůj odchod. Fleischer u… (viac)