Edith Piaf

• Česko Edith Piaf (viac)
Dráma / Životopisný / Hudobný
Francúzsko / Veľká Británia / Česko, 2007, 140 min

Réžia:

Olivier Dahan

Scenár:

Olivier Dahan

Kamera:

Tecuo Nagata

Marion Cotillard, Sylvie Testud, Pascal Greggory, Emmanuelle Seigner, Jean-Paul Rouve, Gérard Depardieu, Clotilde Courau, Jean-Pierre Martins (viac)

Narodila se na chodníku, vyrůstala v nevěstinci, vydělávala si pouličním zpěvem... Přesto se z ní stala světoznámá hvězda první velikosti. Život Edith Piaf (vlastním jménem Edith Giovanna Gassion) byl bojem o hudbu, přežití a lásku. Její magický hlas, vášeň a přátelství s hvězdami její doby (Marlene Dietrich, Jean Cocteau, Yves Montand aj.) jí od dětství v chudobě přivedlo k obdivu celého světa. Žila vždy naplno a "ničeho nelitovala..." . Díky své neuvěřitelně silné vůli a neobyčejnému nadání se vypořádala s tragickým osudem a její sen z dětství se stal skutečností. "Jednou budu bohatá, budu samé prachy. Budu mít bílý auťák a černého šoféra." Nechtěla dát světu šanci na ni zapomenout a povedlo se jí to beze zbytku. "Velcí umělci nepatří jen jedné generaci, zůstávají tu napořád."

Režisér Olivier Dahan (Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy) obsadil do hlavní role svého nového filmu skvělou Marion Cotillard (Taxi, Velká ryba, Dobrý ročník). Pro natáčení si režisér kromě Francie vybral také Prahu. Zde si na pomoc přizval české herce v čele s Markem Vašutem...

Snímek o světoznámé šansoniérce Edith Piaf zahájil letošní prestižní filmový festival Berlinale, kde sklidil obrovské ovace. (oficiálny text distribútora)

Martanecek007

Parádní životopisný film. Drama, které vyvolává emoce všeho druhu. Pochvala maskérům a představitelky Edith Piaf, výsledek je skoro jako vejce-vejci. ()

DR.SZ

Takové by mělo být životopisné drama, co si na nic nehraje. Seriózně můžu říct, že takovýmto výkonem Marion Cotillard může ostatním "políbit prdel". Opravdu vše prožívala a i trochu malých chybek svým zpěvem a herectvím zakryla. Přesto se mi opět nelíbilo chaotické rozvržení různých etap Edith Piaf a pár dlouhých zbatečných záběrů na popíjení s kamarádkou a tak dále. Tohle tomu totiž ubírá na plynulosti, na síle však nikoli. 83% ()

SB

Tak životopis Piafové neznám, ale ztvárnění Cotillardovou bylo pro mě mimořádně přesvědčivé, především za něj 4 hvězdy. ()

prochyn

Nejsem odborník na hudbu, ale život zpěvačky byl jedna velká katastrofa. Nesamostatný klaun, závislý na alkoholu a později na morfiu. Depresivní film. ()

david666

Líp než na *** mi to nevychází. Možná, kdyby film byl cca o 30-45 min kratší bylo by hodnocení lepší. Líbilo se mi ztvárnění dětství Piaf, pak její "konec". Někdy však film ztrácel spád a věnoval se hlavně citovému životu Edith. Toho mohlo být dle mého nározu míň. JInak Marion Cotillard byla skvělá. Lepší (tedy alespoň pro mě ) by bylo zařazení více historický faktů. ()

malamia

Non ! Rien de rien Non ! Je ne regrette rien Krásný film, smutný a jemný, o tvrdém i úžasném životě skvělé zpěvačky... Marion Cotillard má můj obdiv za svůj výkon. ()

Nika1

Naprosto perfektně natočený film až na ty přeházené scény, kdy si člověk musí dávat do spojitosti různé souvislosti, to bylo úžasně poutavý.M.Cotillard podala velmi přesvědčivý výkon. ()

Gwilwen

Marion Cotillard zvládla roli ženy s proříznutou pusou, zlatem v hrdle a velice pohnutým neobyčejným osudem na výbornou. Celým filmem příjemně zní Editthiny překrásné šansony. Jde o velice emocionální snímek, a po jeho skončení jsem hodně dlouho zůstala smutně sedět v pohovce. A právě proto, že mě velmi rozesmutnil dávám tři. Ale pro ty, kterým nevadí uhodit na smutnou notu doporučuju přidat o hvězdičku víc. ()

Akyno

Solídne zvládnuté, len ma to bohužiaľ neoslovilo. Hudba Edit Piaf nie je zrovna šálka mojej kávy takže zrejme preto. Tiež mi nesedí tá francúzska bujará hlučnosť a kabaretná kultúra. V konečnom dôsledku sa filmu nedá vytknúť mnoho chýb a nedostatkov, len ho nepovažujem za nič výnimočné. ()

HaBe

Výborně natočený film, který mě sebral tak, že jsem na konci brečela jak želva. To obdivné ticho v kině po skončení filmu nezapomenu. Zajímavě natočené, výborný herecký výkon Marion Cotillard. Jelikož jsem o životě Edith nevěděla nic, zažila jsem dost silných momentů. ()

lentilka69

Edith Piaf Edith Piaf byla skvělá zpěvačka a nyní je to již legenda. Několikrát jsem četla její biografickou knihu a nedoufala jsem, že ve filmu bude alespoň z poloviny zachyceno jak rozmanitý a úžasný její život byl. Ale myslím, že se povedlo zachytit skoro vše. Její velkou lásku, bolest ze ztráty dítěte i bolest kterou zažila díky hektickému životnímu stylu a drogám. Marion Cotillard zahrála Edith fantasticky. Chvílemi máte pocit, že ve filmu hraje sama Edith Piaf. Film zachycuje proměnu malého vrabce Edith až po madam Edith Piaf, která ale svou duší zůstává stále ten vrabčáček, tolik obdivovaný, milovaný. Edith neměla však jen světlé okamžiky ve svém životě a i ty film ukazuje. Film je nabitý emocemi a osudovými převraty. A proto jsem se při něm ani minutku nenudila. ()

Iswet

Snímek jsem měla možnost shlédnout dvakrát a to v originálním znění a podruhé s dabingem. Přibližně 3 roky zpátky jsem byla zhýčkaná a za každý dabing jsem byla vděčná, hlavně abych nemusela číst titulky a naplno si užívala obraz a to co se děje na plátně. Nyní, po třech letech, začínám být na dabing alergická. Pokud vám někdo nadabuje film, jenž je krásný už právě svým původním zněním, tak ztrácí na své kráse. Druhé - dabované shlédnutí bylo pro mě nezáživné, mdlé a útrpné. Film ztratil své kouzlo a texty písní nebyly ani přeložené, tudíž pokud neumíte zrovna bravurně francouzsky, tak Vám to je na dvě věci. ()

tubera

O její život jsem se moc nezajímal a měl jsem za to, že to byla slušná dáma, která si potrpí na způsoby vyšší společnosti. Ale po zhlédnutí tohoto snímku už vím, jak netypická a vulgární ženská to byla, která si prožila hodně trápení v životě...až mi k srdci přirostla. Nádherný životopis plný paradoxů a zvratů... ()

rigby

Dobrý film, plný životních zvratů Edith Piaf. Bohužel tyto zvraty jsou podány dost chladně a odtažitě, takže mi až do konce filmu hlavní hrdinka k srdci nepřirostla, ba naopak - byla mi lhostejná. Jen jsem sledoval její životní pouť a podruhé už by mě tento dlouhý film ke shlédnutí nezlákal. ()

LucMosss

Nevím, jak lépe se vyjádřit. Slušně natočený životopis jedné z fenomenálních hudebních ikon. Dvě ** uděluji Marion Cotillard a další dvě, jak jinak, než za hudbu. Nádherné! ()

zodiak217

Začať slovom neviem, je asi dosť úbohé, ale stále vo mne bojujú dva protipóly, jedna mi hovorí že Edit Piaf bola veľká žena, druhá, že jej život nestál za veľa. Bol som dosť prekvapený keď som to tam všetko videl celý ten priebeh a to celé spracovanie. Vôbec som si to tak nepredstavoval a nevedel som, čo si mám myslieť. Spracovanie bolo síce fajn, ale nijako ma to neprekvapilo, oceňujem angažovnie Gerarda Depardieu a aj ostatný herci pekne sekundovali. Bolo vidieť že je to viac-menej európska produkcia a možno mi tam chýbali práve nejaké prekvapujúce strhujúce scény. Možno by som si to pozrel ešte raz, ale viac už asi nie. Nie je to moja šálka kávy, aj keď Edit Piaf mala neskutočný hlas. ()

LilDevil

Jej zivot bol veelmi zaujimavy, ale spracovanie tohto filmu co sa tyka dejovej linie strasny. Musela som si potom precitat jej zivotopis na internete, lebo som nedokazala pospajat dejovu liniu a co s cim suviselo a pod. ()

Ivulla

Film nebyl špatný. Je zajímavě pojatý jak se střídala minulost a přítomnost, byla i dobře použitá hudba, i dobré herecké výkony, ale nějak mě to nedojalo, nechalo mě to chladnou, asi jsem od toho čekala víc. O Edith jsem četla knihu a ta je mnohem lepší. ()

jopal

Radim sa medzi tych, co sa im film pacil, ale...Nepoznajuc jej zivotpis, som vo filme dost tapal a mnoho jej pocinov, ci scen nepochopil. Vadilo dost aj to skakanie v case. Za to ale nemoze Marion Cotillard, ktora bola perfektna... ()

České lázně ve filmu

České lázně ve filmu