Edith Piaf

• Česko Edith Piaf (viac)
Dráma / Životopisný / Hudobný
Francúzsko / Veľká Británia / Česko, 2007, 140 min

Réžia:

Olivier Dahan

Scenár:

Olivier Dahan

Kamera:

Tecuo Nagata

Marion Cotillard, Sylvie Testud, Pascal Greggory, Emmanuelle Seigner, Jean-Paul Rouve, Gérard Depardieu, Clotilde Courau, Jean-Pierre Martins (viac)

Narodila se na chodníku, vyrůstala v nevěstinci, vydělávala si pouličním zpěvem... Přesto se z ní stala světoznámá hvězda první velikosti. Život Edith Piaf (vlastním jménem Edith Giovanna Gassion) byl bojem o hudbu, přežití a lásku. Její magický hlas, vášeň a přátelství s hvězdami její doby (Marlene Dietrich, Jean Cocteau, Yves Montand aj.) jí od dětství v chudobě přivedlo k obdivu celého světa. Žila vždy naplno a "ničeho nelitovala..." . Díky své neuvěřitelně silné vůli a neobyčejnému nadání se vypořádala s tragickým osudem a její sen z dětství se stal skutečností. "Jednou budu bohatá, budu samé prachy. Budu mít bílý auťák a černého šoféra." Nechtěla dát světu šanci na ni zapomenout a povedlo se jí to beze zbytku. "Velcí umělci nepatří jen jedné generaci, zůstávají tu napořád."

Režisér Olivier Dahan (Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy) obsadil do hlavní role svého nového filmu skvělou Marion Cotillard (Taxi, Velká ryba, Dobrý ročník). Pro natáčení si režisér kromě Francie vybral také Prahu. Zde si na pomoc přizval české herce v čele s Markem Vašutem...

Snímek o světoznámé šansoniérce Edith Piaf zahájil letošní prestižní filmový festival Berlinale, kde sklidil obrovské ovace. (oficiálny text distribútora)

Lukkyn

Nejlepší scénáře píše sám život!!Edith Piaf budiž toho nejzářnějším příkladem!!!Chudá dívka se prozpívá ke slávě a bohatství, aby se o ně v podstatě sama připravila!!Umírá sama a nebyla , není a nebude poslední slavná osobnost , které se to stane!!To co předvedla Marion Cotillard je nezapomenutelné!!!Těžko říct, jestli se takhle Edith opravdu chovala, každopádně Marion té roli obětovala zřejmě všechno a je neuvěřitelně věrohodná a přirozená!!!Časové skoky zřejmě měli vyprávění ozvláštnit - no nakonec proč ne?Závěr za zvuku její nejslavnější písně je neuvěřitelně emotivním zážitkem. Skvěle odvedená práce s českou stopou!!!!! ()

lapatata

Velmi nešťastně sestříhaný film, ve kterém se divák ztrácí a vyloženě se nudí. Životní příběh Editth Piaf nebyl až tak zajímavý, fascinující ani výjimečný. Výkon Marlon Cotillard je fenomenální, ale to je tak vše. ()

Michaell

Ale jo - v rámci životopisných snímků naprůměr. Kritizované dějové změny mi naopak vyhovovaly, neboť kladly přeci jen jisté nároky na pozornost diváka. Také se tak podařilo vyhnout některým jednoznačným schématům, které se tak často v životopisných filmech opakují. Na druhou stranu to zase trochu snížilo jeho informativní hodnotu. Takže mých oblíbených 3,5. ()

lemrousek

Pro mě byl film zklamáním. Hodně moje pocity vystihl Anthony, navíc mi film pišel tak nějak roztahaný a uřvaný. Třeba Frida byla podobně kontroverzní osobnost a "její" film se mi líbil mnohem víc. Ale Marion Cotilard prostě BYLA Edith Piaf... ()

T369

Strhující životopisný film o Edith Piaf. Před ním jsem toho o Edith Piaf moc nevěděla a po shlédnutí jsem hledala všechny možné informace a znovu a znovu jsem si pouštěla její písně. Marion Cotillard v hlavní roli byla neskutečně přesvědčivá, ale já zkrátka občas nestíhala to "skákání v čase". Kdyby bylo vše popořadě, možná bych si to užila víc. ()

PedroRosa

Vynikajúca biografia, ktorá sa nevyhýba speváčkynim démonom...skvelá Marion, až som ju nespoznal. A jej najväčšia nočná mora zobrazená tesne pred záverečnou piesňou Non je ne regrette rien...ten film je super. ()

Shtinky

Vážne skvelý životopis, výkon Marion Cotillard je dychberúci a niektoré dalšie aspoekty ma dotiahli na štyri. Na 5 by som potreboval ešte niečo viac. ()

Maci

Jak píše Kleopatra, také mě chronologické skoky nepletli. Oni mě tam vadili. Hodně mě to kazilo dojem z jinak celkem povedeného filmu. Nebýt skvělé Marion, tak bych dal asi pouze 2*. ()

RonnieR

Tento film ma presvedčil! Marion Cotillard bude patriť do mojich top five herečiek, to čo predviedla je ... no comment! Mimochodom tá piata hviezdička je práve za ňu. 85%. ()

GilbertL

Melancholický film, který není biografií, zde šlo o zachycení charakteru slavné zpěvačky. I přes povedenou výpravu a kameru celý film stojí a padá na fascinujícím výkonu Marion Cotillard, která zde nehraje, ale přímo JE Edith Piaf. Zasloužený Oskar. ()

k.rakonos

Strhující podívaná, koprodukční hudebně - životopisné drama s naší spoluúčastí, jak filmařů, tak herců. Nedivím se ověnčení cenami, sice mi tento hudební styl mnoho neříká, ale od filmu se nedalo odtrhnout. Spolu s Walk the Line další silné životopisné drama. ()

Calvus77

Film má zbuzovat emoce, a tento tuto moji podmínku splnil vrchovatě. Ano, celé to stojí a padá s Marion Cotillard, ale ona nehrála, ona se stala na 140 minut Vrabčákem!!! ()

luciluci

krása tohoto filmu je predovšetkým v bravúrnom hereckom výkone Marion Cotillard a v nesmrtelnej hudbe Edith Piaf. Dejovo je to síce zaujímavý film, ale chvílami predsa len nudil. Niektoré scény sa mi zdali natiahnuté. Zhrnúť celý život človeka do 120 minút je nelahká úloha. Zachytiť osobnosť Edith Piaf sa režisérovi ale podarilo. Takže z tohto hladiska, vidieť tento film, bolo prínosom, hoci na druhú stranu, madam Piaf sa po jeho vzhliadnutí môže niekomu aj sprotiviť. Našťastie ale, pri počúvaní jej hudby, človek nemyslí na jej povahu ()

Za_net

Tento film mi naprosto vzal všechen dech! Úžasná plynulost děje v čele s úžasnou Marion Cotillard, jejíž zpěv byl bezkonkurenční, lepší herečka by nemohla ztvárnit tuto nezapomenutelnou legendu. Ohromný film... ()

terezkys

Výkon Marion je vychvalován a ona si to zaslouží, protože to je opravdu koncert. Že se skáče z toho na ono, to mi zprvu trochu vadilo, ale brzy jsem si přivykla. Jen škoda, že to byl jen pád, skok jinam, zase Edith na dně... Ale když zaznělo to její ,,Ničeho nelituji", byla jsem zase jako máslo na sluníčku. Sice za to nemá zásluhu film, ale stejně si to neodpustím - kruci, ta ženská měla ale úžasný hlas! ()

České lázně ve filmu

České lázně ve filmu