Edith Piaf

• Česko Edith Piaf (viac)
Dráma / Životopisný / Hudobný
Francúzsko / Veľká Británia / Česko, 2007, 140 min

Réžia:

Olivier Dahan

Scenár:

Olivier Dahan

Kamera:

Tecuo Nagata

Marion Cotillard, Sylvie Testud, Pascal Greggory, Emmanuelle Seigner, Jean-Paul Rouve, Gérard Depardieu, Clotilde Courau, Jean-Pierre Martins (viac)

Narodila se na chodníku, vyrůstala v nevěstinci, vydělávala si pouličním zpěvem... Přesto se z ní stala světoznámá hvězda první velikosti. Život Edith Piaf (vlastním jménem Edith Giovanna Gassion) byl bojem o hudbu, přežití a lásku. Její magický hlas, vášeň a přátelství s hvězdami její doby (Marlene Dietrich, Jean Cocteau, Yves Montand aj.) jí od dětství v chudobě přivedlo k obdivu celého světa. Žila vždy naplno a "ničeho nelitovala..." . Díky své neuvěřitelně silné vůli a neobyčejnému nadání se vypořádala s tragickým osudem a její sen z dětství se stal skutečností. "Jednou budu bohatá, budu samé prachy. Budu mít bílý auťák a černého šoféra." Nechtěla dát světu šanci na ni zapomenout a povedlo se jí to beze zbytku. "Velcí umělci nepatří jen jedné generaci, zůstávají tu napořád."

Režisér Olivier Dahan (Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy) obsadil do hlavní role svého nového filmu skvělou Marion Cotillard (Taxi, Velká ryba, Dobrý ročník). Pro natáčení si režisér kromě Francie vybral také Prahu. Zde si na pomoc přizval české herce v čele s Markem Vašutem...

Snímek o světoznámé šansoniérce Edith Piaf zahájil letošní prestižní filmový festival Berlinale, kde sklidil obrovské ovace. (oficiálny text distribútora)

PetrB.

Marion Cotillard alias Edith Piaf... výborný herecký výkon. Olivier Dahan... vynikající režie. Tento film, který je velmi emotivní se smutným koncem představuje celý život této pěvecké hvězdy. Jsem velmi rád, že tento snímek, u kterého oko nezůstalo suché, spatřilo světlo světa a určitě jsem tento film neviděl naposled. ()

TroyCastor

Mohly to být i čtyři hvězdičky, kdyby scénář nebyl tak nešťastně "cikcak" poskládaný. Do životopisného žánru nepatří tato přeházenost děje, kterou nám naservíroval Olivier Dahan. Ruší to celkový tok děje a divák se špatně vžívá do hlavních postav. Marion Cottilard ovšem zazářila naprosto vrcholově a před jejím hereckým výkonem jen rozum zůstává stát. To však celý snímek zachránit nemůže...škoda... ()

wa_

...zatím nebudu hodnotit,jelikož jsem film viděl s dabingem,který byl tak otřesný,že mi to zkazilo celý film.Hlavně scény s opilou E.P. To mě úplně řezalo do ušních bubínků....jinak jsem měl z filmu pocit průměrné biografie(kterou alespoň částečně vylepšovala chaotická chronologie ),než z oscarového hitu...... ()

Ospalek

Skvělý životopisný snímek o slavné zpěvačce. Je zde skvěle vystižen její život. Takový těžký osudový příběh je určitě skvělým námětem pro režiséra a pan Olivier Dahan do toho šel opravdu s gustem. Moc mě mrzí, že film vypadá jako kdyby nějakému životopisci upadl právě životopis Edith Piaf na zem a on ho sebral se stránkami zpřeházenými. ()

Nargaroth

Jeden z nejlepších filmů, který jsem dosud viděl. Tento film Vám možná pozmění i pohled na svět. ,,Pro koho pletete ten svetr? Pro toho, kdo ho bude chtít nosit." :) ()

kulacek

Největší zásluhu na této verzi zpěvaččina životopisu má jistě Marion Cotillard . Bez jejího výkonu by snímek mohl zapadnout opět mezi další "Edity Piafové". Proměna herečky běhěm děje, včetně tělesných projevů je odzbrojující a nutně vás vtahne do děje natolik, že pochopíte vzlykající starší dámu sedící o dvě řady pod váma. Tím nechci nijak podrývat kvalitu snímku, která je v tomto případě excelentní. Pokud milujete šansony, musí vás zákonitě tento příběh dostat! ()

Koukam

Nádherný životopisný film třikrát tlustě podtržen nadpozemským hereckým výkonem mé platonické lásky Marion Cotillard. Nemám co víc dodat, překrásné... děkuji. ()

hajner

Skvelo zvládnutý životopis nadanej a brilantnej speváčky. Množstvo faktov som netušil zo života "vrabčáka". Herecky bravúrne zvládnuté.Jednoznačne zaslúžený oscar herečky Marion Cotillard. Vždy sa rád dozviem viac informácii zo života veľkých mien histórie.Nemám čo vytknúť tomuto filmu akurát možno dĺžka filmu, ktorá ma po dvoch hodinách, nenechala kľudného na sedadle. Zrejme preto 4 stars ()

MDavid

Biografický megafilm o životě nejslavnější francouzské zpěvačky všech dob. Film Edith Piaf nás provede Edithiným životem, od bídného dětství a těžkých začátků přes světový úspěch a slávu až k pádu, onemocnění a smrti. Marion Cotillard dokonale ztvárnila roli této velké osobnosti, tak přesvědčivě, že vypadá přesně jako zesnula umělkyně. Úžasné! ()

JR54

Rozporuplné pocity, mám to za tři. Film mě totiž neoslovil tak, jak jsem čekal, přišel mi poměrně chaotický a zdlouhavý. Největší klad? Jednoznačně bezkonkureční Marion Cotillard. ()

lineker

Od začátku až do konce všechno dobře. Přesně naplnění mé představy životopisného filmu. Film, který mně donutil se blíže seznámit s touto ikonou světového šansónu,která šla však až do této doby tak nějak mimo mne. Obecně filmy tohoto typu nevyhledávám. Příjde mne že většinou až moc "tlačí na pilu". Dahan však zvolil civilní, citlivé a gradující vyprávění, o ženě, pro kterou byl zpěv životem a život zpěvem. Škoda jen, že byl tak časně ukončen. Skvělá Marion Cotillard! ()

Edith

Už samotná Edith Piaf je legendou a nejlepší šanzoniérkou a snímek to jen dokazuje, díky skvělému hereckému výkonu Marion Cotillard. Smutný příběh plný nádherných písniček, u kterého nezůstane jedno oko suché. Příběh plný emocí, lásky ke zpívání, ale bohužel s tragickým a smutným koncem jedné hvězdné legendy. ()

katarze

Dal jsem tomuto filmu pět hvězdiček a podle mého názoru zasloužených. Piafku mám rád od dětství a její písně pro mě moc znamenají. S velkou nadějí jsem očekával tento film. A nezklamal. Fantasticky Piafku ztvárnila Marion Cotillard, doslova mě dostala do kolen. A to nejen při fantastické scéně, kdy vyjadřuje svou bolest nad ztrátou milovaného přitele, ale i úžasně zahranou scénou, kdy byla nemocná. Hudba báječná a kamera vynikající. Film, který není ztrátou času a stojí za to vidět ho i vícekrát ()

andy60

Mně trochu vadily ty skoky v čase, asi by se mně na to líp koukalo, kdyby jednotlivé scény byly seřazeny chronologicky. Úplně za srdce mně to taky nechytilo, prostě nedokážu úplně soucítit s někým, kdo si dobrovolně ničí život drogama a chlastem. Největší přínos tedy vidím v tom, že jsem se dozvěděl něco o samotné Edith Piaf, o tom, jak žila, o jejím ohromném zapálení pro věc, o její sebedestrukci a její smrti. ()

stuj

Velké zklamání. Až mne to překvapilo. Tím nemyslím, že by film nebyl povedený, ale hlavní protagonistka nebyla vůbec sympatická. Což je dost zásadní. Edith Piaf na mě působila jako blbka. Hloupoučká a hysterická figurka. Měla sice neobyčejný talent, ale jinak byla na pěst. Jestli byla taková i doopravdy, tak potěš pánbůh. 3 hvězdičky jen z úcty k umění a jejímu talentu. Jinak už film nechci nikdy vidět, protože mi zbortil iluze. ()

Videozuma odpad!

**** pro film jako takovej, ale probuh, co je todle za českou produkcii, kolik to ma percent ( prokazatelnych) ceske finanční účasti, chápu portál nemá sily, ani zajem, tydle věci řesit, a tím odpad pro csfd, sorry pro edith, ta cotillard je bajecna a film moc dobry... ()

Tereza11

Pro mě jedna z prvních věcí co mě napadne když se řekne Francie (kromě eiffelovky) je EDITH PIAF a to jak jí herecky ztvárnila Marion Cotillard je dech beroucí...Je to tak depresivní, vášnivý a naplno plynoucí film...že ho prostě chcete vidět ještě jednou...Jeden z nejlepších životopisných filmů,který jsem kdy viděla...Celé je to uchopené s takovou francouzkou grácií...že pravá Edith rozhodně není zahanbena.. ()

České lázně ve filmu

České lázně ve filmu