Edith Piaf

• Česko Edith Piaf (viac)
Dráma / Životopisný / Hudobný
Francúzsko / Veľká Británia / Česko, 2007, 140 min

Réžia:

Olivier Dahan

Scenár:

Olivier Dahan

Kamera:

Tecuo Nagata

Marion Cotillard, Sylvie Testud, Pascal Greggory, Emmanuelle Seigner, Jean-Paul Rouve, Gérard Depardieu, Clotilde Courau, Jean-Pierre Martins (viac)

Narodila se na chodníku, vyrůstala v nevěstinci, vydělávala si pouličním zpěvem... Přesto se z ní stala světoznámá hvězda první velikosti. Život Edith Piaf (vlastním jménem Edith Giovanna Gassion) byl bojem o hudbu, přežití a lásku. Její magický hlas, vášeň a přátelství s hvězdami její doby (Marlene Dietrich, Jean Cocteau, Yves Montand aj.) jí od dětství v chudobě přivedlo k obdivu celého světa. Žila vždy naplno a "ničeho nelitovala..." . Díky své neuvěřitelně silné vůli a neobyčejnému nadání se vypořádala s tragickým osudem a její sen z dětství se stal skutečností. "Jednou budu bohatá, budu samé prachy. Budu mít bílý auťák a černého šoféra." Nechtěla dát světu šanci na ni zapomenout a povedlo se jí to beze zbytku. "Velcí umělci nepatří jen jedné generaci, zůstávají tu napořád."

Režisér Olivier Dahan (Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy) obsadil do hlavní role svého nového filmu skvělou Marion Cotillard (Taxi, Velká ryba, Dobrý ročník). Pro natáčení si režisér kromě Francie vybral také Prahu. Zde si na pomoc přizval české herce v čele s Markem Vašutem...

Snímek o světoznámé šansoniérce Edith Piaf zahájil letošní prestižní filmový festival Berlinale, kde sklidil obrovské ovace. (oficiálny text distribútora)

petabor

v kině jsem byl absolutně nejmladším divákem a někdy jsem se taky trochu ztratil v časových skocích, které se mi zdáli být samoúčelné pro tento typ filmu, ale tím jsem si nenechal znechutit exceletní herecký výkon Marion Cotillard a krásné písně Edith, slzyvenderoucí závěr mi přišel trochu laciný... ()

dražis

Nechronoligicky natočená biografie, která mě trošičku zklamala. Určitě ne jako filmařské dílo, ale tím, že jsem si Edit Piaf představoval jako milou a přívětivou dámu a on jí nebyla a Marion Cotillard to zahrála opravdu dobře, i když nemůžu říct, že by ve mě vyvolávala kdoví jaké emoce, ale je pravda, že mi její charakter šel proti srsti. Nečekal jsem takové mrhání talentu a chování vůči blízkým. ()

Lewaso

Tak krásně depresivní... Půl filmu jsem zatlačoval boule husí kůže a vrchol - píseň Non, je ne regrette rien - jsem proslzel. Co víc dodat... ()

sa_kra

Mimořádně silné drama o neobyčejném osudu divoké zpěvačky. 100% zasloužený Oskar goes to Marion. Těším se, až to uvidím podruhé sama a konečně si užiju každou scénu. ()

Miss.Evis

Ikdyž jsem věděla, že písničku Non, je ne regrette rien si nechají až na úplný konec, stejně mi při ní běhal mráz po zádech i slzu jsem uronila. Bravo Marion! ()

bobin

Je to velkolepá životopisná podívaná , která milovníky a znalce Edith Piaf zamrazí do křesla . Před shlédnutím jsem ale tento skvělý životopis četl a musím přece jen hvězdičku ubrat. ()

wocicko

Když pominu fakt, že ten film je jako autobiografie strašlivě nepravdivý a budu ho brát jen jako smyšlený příběh o nějaké zpěvačce, tak to nebude tak zlé... ale ani superlativní. K zajímavosti si vypomáhá drsnými scénami z mládí chudé holčičky, o soundtrack je předem postaráno. Není to špatné, ale nevzal mě za srdce, přestože Francii a chansonu holduji. ()

moviepill

Obraz brilantného herectva Marion Cotillard. Je to rovnako veľká osobnosť ako Édith Piaf. Tento film je krásny a krutý zároveň. Špinavý, presiaknutý alkoholom, podmanivý a odpudzujúci. Najviac vás v tomto filme vydesí tá premena Édith zo zvláštne okúzľujúcej ženy na roztrasenú trosku. Ako to len je možné...? Piatu * pridávam za záverečnú scénu s Je Ne Regrette Rien, kde je Marion/Édith absolútne autentická. ()

mr.bredok

Bylo to sice trochu jako v Němém Bobšovi od cimrmanů: To bylo tak: chrrr jsme o deset let dozadu. Ty retrospektivní pohledy tu to dětství Edith nebo do doby jejího mládí z pozice smrtelné poslete, byly sice silné, ale zdálo se mi jich příliš. I tak byl filmvelkým zážitkem. ()

Via

Edith Piaf - dokonalost hlasu francouzského a tvář Paříže... Dobrý snímek dokumentující život zpěvačky, jež to neměla v životě jednoduché, ale kdo nemá... Zajímavé srovnání Američanů a Francouzů, jejich nátur... Nu a herecké výkony, technika ztvárnění, průnik časy... Snímek, jemuž celkem odpustím i jeho délku, ač byla opravdu dlouhá... pro vykreslení to ale bylo nejspíš žádoucí... A poslední píseň vystihující Edit a její život: "...ničeho nelituji..." - nepotřebuje komentář ;) ()

DePompon

Krásne a verné spracovanie života výnimočnej ženy s neľahkým osudom, ktorá dodnes svojím hlasom dobíja srdcia hudobných labužníkov. Niet čo vytknúť, Marion Cotillard sa zaradila medzi moje obľúbené herečky, klobúk dolu... no a režisérovi takisto nemôžem ubrať žiadnu z hviezdičiek, pretože tento film je skvost, ktorý vo mne upevnil dlhodobú náklonnosť k bravúrne zvládnutým životopisným filmom. :) ()

natalie15

Dve slová: Marion Cotillard. Na jej výkone stojí celý film, a aby som nebola skúpa, tak aj na skvelej kamere a réžii. Ale v konečnom dôsledku, pokiaľ by Marion Cotillard v tomto filme nežila svojou rolou, bol by to len ľahko nadpriemerný film. S jej bravúrnym výkonom som na kocni, keď posledný krát spievala "Non regrete rien" plakala a plakať budem, zakaždým čo budem počuť tú pesničku a spomeniem si na ťažký a neľútostný osud jednej z najznámejších francúzok s mimoriadnou vôľou žiť a prežiť. ()

elanista1

Podla mna trocha zbytocne striedanie casovych linii, vyvolava to mensi zmatok, inak nemam co dodat, Edith Piaf ako osoba ma nezaujima, ako film uspokojive. Avsak Marion Cotillard tu je prehnane skvela. 1.9. ()

Luswani

Čtyři hvězdy nedávám ani tak za film samotný, který byl dlouhý a v některých pasážích nudný, ale především za to, že jsem se dozvěděl něco o Edith Piaf. Měl jsem ji pouze za zpěvačku známých písní Non, je ne regrette rien, Milord a dalších a o ní samotné jsem v podstatě nevěděl nic. Proto mě ten film hodně překvapil. I když ani ne tak překvapil jako spíš šokoval. Vůbec jsem netušil jaká Edith byla. 70% ()

Gortyna

Filmu s takovou hudbou snad nejde dát míň než 4. Někdy mi připadá, že časové přeskoky v ději jsou pro filmaře buď berličkou, kterou si vypomáhají, anebo to má působit "zajímavě". Mám mnohem radši filmy s lineárním plynutím času, ale je to věc vkusu. ()

České lázně ve filmu

České lázně ve filmu