Edith Piaf

• Česko Edith Piaf (viac)
Dráma / Životopisný / Hudobný
Francúzsko / Veľká Británia / Česko, 2007, 140 min

Réžia:

Olivier Dahan

Scenár:

Olivier Dahan

Kamera:

Tecuo Nagata

Marion Cotillard, Sylvie Testud, Pascal Greggory, Emmanuelle Seigner, Jean-Paul Rouve, Gérard Depardieu, Clotilde Courau, Jean-Pierre Martins (viac)

Narodila se na chodníku, vyrůstala v nevěstinci, vydělávala si pouličním zpěvem... Přesto se z ní stala světoznámá hvězda první velikosti. Život Edith Piaf (vlastním jménem Edith Giovanna Gassion) byl bojem o hudbu, přežití a lásku. Její magický hlas, vášeň a přátelství s hvězdami její doby (Marlene Dietrich, Jean Cocteau, Yves Montand aj.) jí od dětství v chudobě přivedlo k obdivu celého světa. Žila vždy naplno a "ničeho nelitovala..." . Díky své neuvěřitelně silné vůli a neobyčejnému nadání se vypořádala s tragickým osudem a její sen z dětství se stal skutečností. "Jednou budu bohatá, budu samé prachy. Budu mít bílý auťák a černého šoféra." Nechtěla dát světu šanci na ni zapomenout a povedlo se jí to beze zbytku. "Velcí umělci nepatří jen jedné generaci, zůstávají tu napořád."

Režisér Olivier Dahan (Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy) obsadil do hlavní role svého nového filmu skvělou Marion Cotillard (Taxi, Velká ryba, Dobrý ročník). Pro natáčení si režisér kromě Francie vybral také Prahu. Zde si na pomoc přizval české herce v čele s Markem Vašutem...

Snímek o světoznámé šansoniérce Edith Piaf zahájil letošní prestižní filmový festival Berlinale, kde sklidil obrovské ovace. (oficiálny text distribútora)

bari68

Veľmi pôsobivý a dojemný príbeh jednej z najlepších speváčok všetkých čias. Film nemá chronologický postup, no na plynulosti filmu to nemá žiadny dopad . Realistický ,resp. autobiografický pohľad na detstvo ,mladosť a jej relatívnu starobu ma vážne dostal.Výborný herecký výkon Marion Cottilardovej znamená, že musím dať jednoznačne 5* -90% ()

leon_id

Zivotni pribeh Edith Piaf byl natolik pestry, ze by snad zadny producent nedovolil, aby na jeji pocest vzniklo ve Francii nejake prumerne dilo. Do hlavni role byla obsazena Marion Cotillard, ktera tu opravdu exceluje zejmena v dobe, kdy se zpevacka nachazi uz v "pokrocilem" veku poznamenana alkoholem a velky obdiv tu patri take maskerum, kteri ji dokazali zmenit k nepoznani. Ve filmu zaznely snad vsechny jeji nejznamejsi pisne, ktere jsem mel tu moznost slyset i zive v 3 hodinovem tanecnim muzikalu a nevsiml sem si, ze by se nektere vyrazne opakovaly, zejmena "Non, Je ne regrette rien" tu zazniva az v uplnem zaveru. Ve filmu neni ani zminka o druhe svetove valce, kdy Edith Piaf casto vystupovala na spolecenskych akcich nemeckych jednotek stejne jako smrt jeji jedine dcery tu probiha jako kratky flashback, ktery nepozornym divakum lehce unikne. Hlavni strihac se zrejme musel narame cinit, protoze film ma neco malo pres dve hodiny a diky neusporadane casove linii utika jak o zavod. ()

klúčik

Na film som sa tešil. Nesklamal ma. Film nám ukázal, ťažký život tejto hviezdy. Fantastický výkon M.Cotillardovej, bol to zážitok. Výborná hudobná stránka filmu. Mám aj jednu pripomienku, na môj vkus moc tmavé, ale aj to stopercentne zapadlo do filmu. Film hodnotím 85%. ()

korndaddy

V žánru životopisních filmů patří příběh Edith Piaf stoprocentně k nadstandartním snímkům. Hudba, krásné prostředí, masky, režie.. prostě všchno co patří k vynikajícímu filmu, Vše tu jelo naplno a to ještě nepíšu o výkonu Marion Citillard. Ta předvedla mistrovský výkon a zcela právem byla oceněna Oscarem a spousty dalších cen. Takhle má životopisný snímek vypadat. ()

Mistickzz

Neviem prečo som si vždy myslel, že Edith Piaf pochádzala z vysokých kruhov, asi kvôli tej jej nadpozemskej hudbe. Tento film mi však ukázal, že to mala v živote ťažké a že je veľa vecí v jej osobnom živote poznačilo. Marion Cotillard bola úchvatná, tlieskam jej výkonu, Oscara dostala právom. 79% ()

ElizabethBay

Nejsem si jistá, nakolik je film opravdu založený na pravdě, ale i tak se jedná o jedno z nejlepších životopisných dramat, co jsem viděla. Hudbu Edith Piaf mám opravdu ráda a rozhodně mě její životní příběh zajímá. Je to opravdu nádherný film, skvěle natočený a hlavně protagonistka Edith Piaf Marion Cotillard byla opravdu vynikající. Myslím, že zpěvačka by byla nadšená, kdyby tento film viděla. ()

HiddenDragon

Nedavno uplynulo padesat let od smrti teto zpevacky, tak jsem se chtel o ni neco dovedet. Zacal jsem kratkym dokumentem (http://stream.cz/nejnovejsi/slavnedny/840228-den-kdy-zemrela-edith-piaf-11-rijen) a pak si pustil tuto verzi z roku 2007. Puvodne jsem chtel dat tri hvezdy, ale po uvedomneni, ze by to bylo kvuli necemu, za co film nemuze, davam hodnoceni vyssi. Velka cast snimku je totiz dost neprijemna. Pocitove. A asi si hodne dlouho pockam, nez se mi zachce ho videt znovu. Ale neni to spatnym filmem, proste ten osud je tak smutny, tak depresivni a rozharany, ze to neni uplne poteseni se do toho jako divak "vzit". Ale bohuzel to tak bylo, nekteri lide zkratka maji talent, ale zaroven zivot takovy, ktery by nikdo jiny nebral. Je to pribeh zivotem semlene trosky, ktera se k tomu topi v alkoholu, morfiu a mnoha vztazich. Film navic dosti skace...puvodne se zdalo, ze jsou tu dve roviny, jedna "od zacatku" a jedna defacto "na konci zivota", ale postupne se jaksi priblizovaly az slevaly, takze jsem se na nekolika mistech trochu ztratil. Ale dalo se to prezit. Vykon i namaskovani Cotillardove je totiz vazne famozni. A i kdyz neni sanson muj salek kavy, zaverecny rozhovor s novinarkou a soubezne zacinajici nejslavnejsi Edithina pisen "Non, je ne regrette rien" bylo zakonceni pro kapesnik. Textem i hudbou opravdu jedna z nejdojemnejsich skladeb vsech dob. Zvlast kdyz zhlednete cely osud teto male velke zpevacky. ()

Tery16

Je to sice takový klasický životopisný film (od krutého dětství přes náhlý vzestup a rychlý pád, slavný návrat, nešťastnou lásku, alkohol, drogy, poslední výstup až po poslední chvíle plné vzpomínek), ale ozvláštňují ho skvělé herecké výkony a celkem slušná kamera. Kdybych měla být objektivní, určitě bych hvězdičku přidala, jenže mě zkrátka místy nudilo dívat se na tak nesympatického člověka přes dvě hodiny bez možnosti oddechnout si u nějakého vedlejšího příběhu. ()

alouch

Sice se můžete v přesunech časem trošku ztrácet, ale rozhodně to není zase taková hrůza. Výkon představitelky hlavní role Marion Cotillard je brilantní a myslím si, že toho oskara si opravdu zasloužila. Při scéně, kdy Edith Piaf těsně před smrtí spívá písničku Je ne regrette rien, mě mrazilo v zádech...smekám před Marion.. ()

Hanys_

Moc povedený životopis svérázné francouzské umělkyně. O Edith jsem nevěděl zhola nic, ale jestli je tenhle fim pravdivý, tak její život rozhodně žádná nuda nebyl. Stejně jako tenhle film, který si mě získal už od úvodních minut. Časové skoky mi sice zpočátku trošku vadily, ale když jsem si na ně zvykl, tak už to byl spíše klad. Každopádně moje chyba, že jsem si film nesehnal v originálním znění. S ním by to byl nejspíš 5-ti hvězdičkový zážitek...8/10 ()

Roman Albach

Strhující drama, geniální Marion Cotillard. Myslím, že lepší životopisný snímek o Edith Piaf snad ani už nemohl být natočen. Olivieru Dahanovi se podařilo velmi citlivým způsobem rozkrýt život umělkyně, která nic neměla zadarmo, které osud připravil ty nejtěžší životní rány, ale ona přesto dokázala milovat a dosáhnout svého. Zpívat a stát se umělkyní, která tu zůstává napořád. ()

Paity

Určitě nejlepší film o legendě jménem Edith Piaf, který byl kdy natočen. A i když i sám k němu mám řadu výhrad, sálá z něj vnitřní energie, ale i smutek, který provázel celou její kariéru a život. ()

boro123

Uz dlouho mě nějaký film tak nedostal. Děj by sice přeházený a občas mi chvíli trvalo, než jsem se zorientovala, ale to vůbec neubíralo na působivosti příběhu. Některé scény možná byly prvoplánové, ale mě to vůvec nevadilo a dvě hodiny uplynuly jako voda. Marion Cotillard jako Edith byla naprosto věrohodná, celý film táhla hlavně ona a písně Edith.... ()

Lionheart

Skvělá autobiografie jedné z mých nejoblíbenějších zpěvaček. Ale tím, jak to bylo trochu chaoticky natočené, jsem se místy lehce ztrácel. Cotillardová úžasná (v tomto filmu sice Piafovsky nehezká, ale nevadí:-), čeští herci samozřejmě potěšili. Ale jako lepší biografický film stále vidím Walk the Line. ()

lucijelucije

Dokud jsem příběh E. Piaf neviděla, nevěřila jsem, že její život byl tolik kostrbatý..měla jsem ji úplně za jiného člověka..nevím, zda jsem po tomto shlédnutí byla zklamaná..nebo jen překvapená, každopádně jsem si říkala, opravdu to byla E.Piaf??Nevím, zda jsem její život měla chtít znát, ale její příběh je tak strhující, tak neuvěřitelně smutný..sláva, nebo život, který si ve skutečnosti přála??a měla vůbec na vybranou?Tohle dílko na mě udělalo dojem, a se vším zklamáním, které na mě dolehlo, přišla i lítost..Ovšem život téhle rebelky..která se s ničím neštvala stojí za to vidět, a nakonec nelituji ani jedné setiny..a v konečné fázi jsem za tento film vděčná, neuvěřitelný výkon M. Cotillard, klobouk dolů, myslím, že by se nezahrála lépe ani sama představitelka..doporučuji.. ()

České lázně ve filmu

České lázně ve filmu