Po stopách svého slavného krajana, francouzského tvůrce hororů Alexandra Ajy, a velmi specifických a krvavých italských giallo filmů se vydalo režisérské duo Alexandre Bustillo a Julien Maury. A jejich vynikající hororový thriller z roku 2007, který byl oceněn na mezinárodním filmovém festivalu Sitges, je skutečně určen jen otrlým povahám. Hlavní hrdinkou je zde těhotná fotografka Sarah, které se jednoho deštivého dne po vážné dopravní nehodě zhroutí celý svět. Ona sice ze zkroucených plechů nakonec vyvázne živá, a dokonce i plod, který nosí v těle, je podle doktorů nezraněn, zato její životní partner Matthieu zaplatí tragický incident životem. A ani o čtyři měsíce později, v čas Vánoc, není Sarah s touto životní ztrátou smířena. Během jedné ze svátečních nocí krátce před porodem se ale odehraje událost, která její pohled na svět změní. Jejím poslem je zoufalé zabušení na dveře, za nimiž stojí neznámá žena tvrdící, že sama právě prožila vážnou dopravní nehodu a potřebuje si zavolat. Zakrátko je jasné, že její příchod rozhodně není náhodný. Tato osoba přišla do domu ubližovat a prolévat krev. Je to ďábel v lidském těle a vyčerpaná Sarah nemůže doufat, že někdo uslyší její volání o pomoc. (oficiálny text distribútora)

rollman1

Tento film se skládá z lehkých matematických rovnic. Např. První rovnice : Pistol+hlava= mozeček nebo těhotná žena + Pošahaná baba= hodně mrtvých. Ale také tento film slouží jako návod na bezproblémové vymalování bytu na červeno aniž by jste potřebovali váleček . Stačí jeden štětec či nůžky, také několik nepotřebných osob a může se malovat. Za to by se nestyděl ani Přemek Podlaha. ()

lillien

Fujtajxl, chválabohu, že se mě těhotenství a podobné nemoci vyhýbají, kdybych tohle sledovala s outěžkem pod plícema, tak z toho porodim hrůzou..Další důvod, proč by těhotné ženy neměly zůstávat po večerech doma samotné, zvlášť, když venku běhá prdlouš, kterýmu biologický hodiny zatemnily mozek. Kdo se nemůže dočkat porodu Belly z twillight ságy, doporučuju tento film jako trailer. Jinak pro mě příjemné překvapení, že Frantíci exploitation opravdu umí. ()

Flego

Mix rôznych subžánrov horroru, hrubý naturalizmus, scenáristická ekvilibristika len aby sa dosiahlo želanej scény a logika neutrpela ( utrpela ), jednoduchý príbeh plný sadizmu utopený v litroch krvi... Po sľubnom začiatku začal príbeh dostávať trhliny a neveriacky som začal krútiť hlavou, aby záver naplno zaútočil na moju inteligenciu. Pri paródii by som sa náramne bavil, ale toto čudo vo mne vyvolalo len rozpaky. Za úvod - jedna hviezdička, za hudbu a zvuky tá druhá. Dnes som veľkorysý. ()

Flakotaso

První půlhodina je opravdu výtečná. Režisérské duo výborně buduje atmosféru, počáteční tragédie, pošmourné počasí, hodně podivná sestřička v nemocnici, zajímavé kamerové nápady a povedená hudba. Od počátku masakru to však jde kvalitou neskutečně dole a přitom to mělo být naopak. Jakmile zmizí to tajemno a vrah se objeví v plné kráse, veškerá atmosféra jde do kopru. Realističnost je taky naprosto nulová-byt o třech malých místnostech-v jedné je obět, ve druhé vrah a ve třetí host a přesto se tam nahánějí jako v domě o rozloze fotbalového hřiště a vrah se stejně vždycky schová na místo kde ho nikdo nenajde! Konec už je uplně na hlavu, zombíci mě ve filmu, který je myšlen vážně, opravdu neberou. Je tady hodně originálních nápadů, ale podle přemrštěných ohlasů jsem sem těšil že budu strachy posraný až za ušima. Nic takového, nejvíc mě v celém filmu vyděsil rychlý prostřih z hrdinčiny představy na náraz hlavy do čelního skla. I když nejsem žádný hororový odborník, takovou tu opravdu "zlou" atmosféru, která mě dostala v Mučednících, jsem tady necítil. ()

Othello

Francouzské explotation v plné kráse a s fantastickým posledním záběrem.. takhle to má vypadat... Martyrs jsou však ještě o stupeň výš ()

GigaPudding

Podobně jako byla u Martyrs napínavá první polovina a poslední třetina neúnosně brutální, že si člověk říkal, jestli něco takového vážně patří na plátno, tak u tohoto filmu je to jen první půlhodina nebo možná jen dvacet minut. To co se děje pak je už trochu příliš. Je tu víc gore a explicitních krvavých scén než v Martyrs, ale krev není to, co je na tomhle filmu to nejhorší. Nejhorší na tomhle filmu je to, že je prvoplánově hnaný do extrému tím, že bez jakéhokoli děje jde jen o týrání těhotné ženy. Těhotenství je tu jako taková berlička pro téměř absentující nosný příběh (ten má všehovšudy pět minut a sestává z dvou flashbacků, jednoho na začátku a druhého na konci a jejich vystřihnutí by na zbytek filmu vlastně nemělo žádný vliv), ale hlavně je tu jako nástroj pro ještě větší extrém než v jiných filmech a pro snahu šokovat za každou cenu. Na toto poukazuje především účel "zmrtvýchvstání" jedné za zabitých postav. Pro mě absolutně nehodnotitelné protože dávat tomu **** nebo víc za dobrou technickou stránku filmu by bylo nesprávné vůči tomu co ten film zobrazuje a jaký je jeho očividný a prvoplánový účel. Tuhle součást filmu vážně nevím jak hodnotit, protože netuším jestli je to odpad za opravdu těžce nepříjemné scény nebo ***** za to, že to asi šokovalo tak jak mělo. Takže pro mě stejně jako Martyrs úplně nehodnotitelné. ()

eraserhead666

Asi takhle: No ty krávo, tohle má vážně koule. Je to mnohem větší náklep, než kdybych strčil ruku do zapnutého mixéru. Tohle vám prostě ustřelí gumu od trenek/slipů/kalhotek/tang nebo důchodcovské plíny, nebo co to nosíte. Francouzský masakr krejčovskýma nůžkama. ()

jonyyy

Text distributora odkazuje na tvorbu Alexandra Aji, ta je podle mě úplně odlišná. Tohle byl opravdu jiný šálek kafe. Totální zvrácenost, což nebylo na škodu. Ale ačkoli mi normálně nelogické chování postav nevadí a že takových okamžiků v hororech je nespočet, tady mě některé věci vyloženě lezly na nervy. Ti policisté snad neměli pud sebezáchovy. (např. nahození pojistek - koho by tohle napadlo v takové situaci?) 65% ()

Pítrs85

Nechápu ten hype, který se okolo Inside tak zvedl, já totiž viděl jen hodinu a čtvrt trvající nudu, nelogické chování postav a plytký scénář (či spíše nulový). Ty dvě hvězdy jsou za šťavnaté gore scény (jedna hvězda by tu byla nedostačující, protože tohle se fakt musí vidět). Zkusím dát Inside ještě jednu šanci a pokusit se najít to, co tu jiní, pětihvězdičkový uživatelé na něm vidí... Kdepak, francouzská hororová scéna prostě není můj šálek kafe. Každopádně výraz To byl ale porod tu dostává nový rozměr :-) ()

SOLOM.

Film Inside si řadím mezi francouzské klenoty hororové scény a jen tak brzo na něj nezapomenu. Ani se moc nedá slovy popsat co si z toho krvavého, brutálního snímku plného excelentních gore efektů odnáším za zážitek. Už dlouho se mi nestalo, že bych si nějaký film pustil dvakrát po sobě v jeden den. Pokud jste ho ještě neviděli, tak to rychle napravte a film si sežeňte. Rozhodně nebudete litovat. ()

Karamanlis

Extrémne krvavý kúpeľ, ktorému sa v brutalite vyrovná len máločo. Gore však nie je všetko a strašidelný nádych, ktorý sa rysoval v úvodných minútach filmu, časom ustúpil explicitne zobrazovaným jatkám, čo je možno trochu na škodu. Som zvedavý, kam až sú francúzski filmári v rámci tejto drsnej hororovej vlny schopní zájsť, no dávnejšie avizované spojenie remaku Bakerovho Hellraisera s menami A. Bustilla a J. Mauryho by nemuselo byť márne. ()

JASON_X

Béatrice Dalle, která se mi zapsala do paměti svou výraznou rolí v pseudokanibalském pseudothrilleru "Miluji tě k sežrání", má asi ty nejstrašlivější zuby a nejhrůznější tlamajznu a čelisti ze všech (nejen francouzských) hereček které znám a přitom (a nebo snad právě proto?) je to svým horrorovým způsobem moc pěkná baba. V tomhle vrchovatě brutálním a krvavém snímku si jejího zlověstného xichtu i vražedného řádění divák užije opravdu habaděj. Zazněly tu nějaké oprávněné výtky vůči logice - no já tedy nevím, ale já na to v první řadě koukal jako na oddechový a vcelku originální krvák a logikou jsem se příliš nezabýval. Nelogický scénář mi vadí u filmu, který se pokouší tvářit realisticky. Ale tohle je přece horror. Ano, například dveře se opravdu nedají prodlabat střepem od zrcadla a navíc holýma rukama. Nebo policajt by po zaslechnutí střelby z domu nejdřív informoval základnu, arabáče připoutal k volantu a pak teprve by šel dovnitř. A tak dále a tak dále. Ale hledal by snad někdo logiku třeba v Perníkové chaloupce? A varování - film důrazně nedoporučuju sledovat těhulkám a citlivějším povahám. ()

matestlust

Jednoúčelový ultra brutální masakr. Dlouho jsem ve filmu neviděl tolik krve. Nekompromisní jatka od začátku až do konce, které si z ničeho servítky neberou. Do toho vážně hnusná ( v dobrém slova smyslu ) atmosféra, doprovázená hodně depresivní hudbou. Opravdu maso, nic pro slabé nátury. Francouzští tvůrci opět dokazují, jak moc chtějí být v popředí evropské hororové scény. ()

MeanWhile odpad!

Nikdy jsem nehodnotil film když jsem ho ještě neměl dokoukanej, ale tady mi to prostě nedalo a ještě jsem přemejšlel jestli to vůbec dokoukám. Ve 3/4 filmu jsem si byl naprosto jist že odpad! nic nezmění a je to tak. Mě osobně se to vůbec nelíbilo, ale vůbec. Teď jsem z toho akorát nas*anej, protože jsem se na to vážně těšil, že to bude pecka, ale nakonec z toho vzniklo ztracenejch 83 minut za kterejch jsem mohl shlédnout o 100% lepší film. Když vezmete to nejhnusnější co můžete do filmu dát, to nejzvrácenější to nejbrutálnější to nejdebilnější, to nemůže bejt nic extra, jen pro ty, co se vyžívaj v hororech, ale ne v normálních, ale jen v těch ve kterejch někdo vytahuje dítě prostříhnutým břichem. Tohle neni ani snad horor, tohle je sráč. ()

Morholt

Já nevim. Určitě jsem viděl krvavější filmy, ale nemůžu si pomoct. Tohle bylo na mě už trochu moc a nechutností, která se mi zažrala do šedý kůry mozkový, to předčilo snad všechny explotation horory jaký jsem kdy viděl. Do toho ta hlavní záporačka, která mě bude strašit ve snech ještě hodně dlouho......................těžký hodnotit. Záležitost, na kterou nejspíš nezapomenu, ale nevim, jestli je to dobře. 70% ()

Mordenroth

Krvavé, brutálne, nekompromisné, francúzske. Kľudne by sa to mohlo volať – „Noc s nabrúsenými nožnicami“... Neodporúčam slabším povahám. ()

Khalesi odpad!

Kašlať na amatérsky dabing, ale filmy v ktorých je toľko násilia, až je vlastne v každom zábere a čím brutálnejšie, tým lepšie, sa mi čím ďalej viac hnusia. Horor je mojím obľúbeným žánrom kvoli napatiu, nepredvídateľnému deju a nečakaným ľakačkám, nie aby som za každú cenu hodinu a pol sledovala krvácajúcich ľudí, to mi stačí v práci. Nevidím na tom nič zaujímavého ani lákavého. Vlastne ma to začína neskutočne otravovať. ()

jhrasko

Toto je jediný, resp. prvý film, ktorý nemožem ohodnotiť. Napadá mi, prečo sa takéto filmy točia, to ale zo mňa hovorí nefanda horrorov. Zároveň ale vo mne pekne dlho ostala zvláštna pachuť a smutno, o čo určite tvorcom šlo. Nedoporučujem pozerať v noci, určite nie HOME ALONE, v žiadnom prípade, ak čakáte bábätko. ()

Jansen

Inside spadá spolu s například hongkongským Domovem snů do kategorie „massacre could be fun“ filmů. Popírat, že násilí je hybný motiv celého filmu, je zbytečné. Neplní zde však roli účelu ale spíš prostředku. Iracionalita s jakou se děje, potažmo jak jednají postavy, a celkové vizuálně precizní zpracování vytváří odstup od scén, které téměř překračují meze toho, co ještě lze zobrazit, aby film dostal rating pro běžná kina. Tudíž už to ani není tak o tom, co film zobrazuje, ale jakým způsobem to zobrazuje. Jednoznačně je to hra, kdy tvůrci extrémní násilí používají k rozptýlení diváka. Po chvilce je jasné, že stejně všichni, kteří se v domě objeví, umřou. Vtipné na tom je, že se tak děje způsobem značně sarkastickým. Hlavní vražedkyně je vlastně neschopná nicka a úspěch slaví hlavně proto, že oběti jí iracionálně skáčou přímo na její bodné zbraně. A když už si na to zvykneme, tvůrci překvapí další záměrnou nelogičností. Je to vlastně formální experiment, který využívá prvky hororových hlavně pak giallo filmů a utahuje si z jejich naivity. Narativní kontinuita, pokud o ní lze vůbec mluvit, je narušována momenty, které mají potenciál ovlivnit děj, ale jsou pouze bez významu nechávány vyšumět. Zůstává tak hlavní velmi krvavá dějová linka, která si pohrává s divákovou pozorností. Inside je formálně dokonalá, sarkastická a cynicky morbidní hříčka. ()

HateBreeder

Krvava jizda dvou hlavnich hrdinek nutne evokujici prislovecny hon na kocku a na mys. Efektivni podivana, jj frantici tohle umi, to uz dokazali a dokazuji s kazdym novym zanrovym filmem. Nicmene po filmove strance to uz tak valne neni. Nechci se opakovat, jen zminim ten ponekud prehnany zaver, ktery pusobil v docela realisticky vyhlizejicim filmu jako pest na oko. Kazdopadne francouzsti horrormeni maji me sympatie a i kdyz tento film neni dokonaly, pusobi jako svezi zavan vetru na poli soudobeho horroru. Zda se, ze od americanu a japoncu stafetu prebiraji spanele a francouzi .) 65 % ()

Francouzský řezník se vrací

Francouzský řezník se vrací

09.11.2014

Roku 2008 světové festivaly „terorizovala" trojice brutálních hororů z Francie, díky které se dokonce začalo mluvit o jakési nové francouzské hororové vlně, v článcích občas nazývané „new french… (viac)

Remake Hellraisera bude krvák

Remake Hellraisera bude krvák

30.10.2008

A zřejmě pořádný. Díky alespoň za to. Nemá smysl sténat nad przněním další hororové klasiky. Poslední sequely už ji zprznily tak, že alespoň pokus o návrat k duchu původního filmu může Pinheadovi a… (viac)