Agenti FBI John Crawford a Tom Lone pri zásahu proti Jakuze mali zlikvidovať aj mafiánskeho zabijaka Sólistu. Ten však prežil a zavraždil nielen Toma, ale aj celú jeho rodinu. O tri roky neskôr John vyšetruje prípad, v ktorom znova figuruje Sólista. Prečo však zaútočil na vlastných kolegov z Jakuzy? Je možné, že zradil svojho šéfa Shira a pracuje pre jeho rivala, mafiána Changa. Získava pre neho drahé sošky koní, ktoré patrili Shirovi. John odhalí, že Sólistovi nešlo o likvidáciu gangstrov, ale o lúpež, pričom mu musela pomáhať polícia. John stretne Sólistu zoči-voči a zistí, že po plastickej operácii zmenil podobu. Do mesta prichádza Shirova dcéra, aby urobila v Jakuze poriadok. Sólista rozpúta vojnu medzi Shirovou Jakuzou a Changovým gangom. Medzi mafiánmi dôjde k veľkej prestrelke, do ktorej sa zapojí aj polícia. John prenasleduje Sólistu, ten však uniká. Teraz je však už jasné, že Sólista stále pracuje pre Shira a má za úlohu úplne zničiť Changovu rodinu. Zlikviduje Changa, ale jeho žena a dcér utečú. Zároveň zabije Shirových mužov, aby o tom nemohli hovoriť. Do mesta prichádza samotný Shiro a John vie, že jedine on môže Sólistu zastaviť. Preto ho informuje o jeho poslednej chybe... (TV JOJ)

fabecc1222

Šílená blbost, která bohužel nedokáže vůbec zaujmout akcí, ale hlavně tím, jak příšerný scénář má, a určitě jednou z nejhorších point, které se v tomto žánru objevily. Škoda dvou hlavních hvězd, které se tomu upsali, nebýt jich, tak o tomto filmu nikdo nikdy neslyšel. ()

Guzo

Průměrný film po všech stránkách, přitom je to docela škoda, když tam hrají Statham a Jet Li. Njn, tak třeba v Expendables bude líp. Pozn: A ano, v Expendables JE líp! :-) ()

Pecival

Mám rád hovadsky nastříhané souboje, kdy kamera zuřivě cuká a není vůbec nic vidět. Režisér či střihač je evidetně měli rádi taky a proto se rozhodli zprasit těch pár soubojů které film obsahuje. Asi dospěli k závěru, že příběh okořeněný o tu více tu méně nesmyslné veletoče, je sám o sobě tak zajímavý, že žádné souboje defacto nepotřebuje. Inu, spletli se. Li už vypadá trochu strhaně, Statham ten vypadá pořád stejně. Což není nutně na škodu, aspoń si je vědom svých kvalit :) ()

Ironfood

První půlka dost nuda, ale pak se to celkem rozjede. Pro filmy s jakuzou mám navíc slabost, takže na ty tři hvězdičky to nakonec stačilo. ()

Looser

Začátek strašnej, jak tady někdo poznamenal - taková segalovina. Že mám Stathama rád, tady jsem ho nemohl vystát. Na nic jiného než na grimasy - tohle si vypijes se vlastně ve filmu nezmohl a myslím, že kdyby ve filmu nebyl možná by bylo lépe. Prostředek trochu nabere na spádu (Statham se už tolik negrimasí) a konec vyšel nejlíp a byl by ještě lepší kdyby nebylo dalšího zbytečného vystoupení Stathama v zavěrečné kopané. Shrnuto podtrženo slabej akčnák akorát tak na sobotní večer na Nově ( o trochu lepší než Cradle 2 the Grave). Za mně průměr. ()

ZkuKol

Hloupé, nudné a neoriginální. Pominu-li neduhy, jemiž se to v takovýchto filmech jen hemží (neohrabané kopírování jednotlivých scén, či celých příběhů nebo charakterů z hongkongských hitů, debilní dialogy a stupidní fráze) nezbyde toho v tomhle mrzákovi příliš: slušná scéna v čajovně, úvodní rádobycool rozhovor a dojem že Jet Li je starší než jste čekali. Fakt nevím na co tvůrci potřebovali tyhle dvě akční hvězdy na film bez pořádné akce a naopak proč do toho ty dva šli. PS: Nevím, zda je to chyba neumětelskýho režiséra nebo má střihač třesavku, ale utrhl bych jim ruce pro jistotu oboum, za to co u střihačskýho pultu vyváděli. ()

Arius

Zlatá stredná cesta tentoraz nebola najšťastnejšou. Na prvý pohľad by mohla dvojica Jet Li - Jason Statham vzbudzovať obavy/očakávania z poriadneho akčného prídelu, bolo tomu ináč. Boj sa hrdo pýšil nálepkou akčný, no zakladal si aj na pilieri, racionálnej pointe. Takže ako som už spomínal, "zlatá" stredná cesta ktorá v konečnom dôsledku zanechala dojem nelogickej, no nie zdravo nelogickej(Van Damme a spol.) cesty. Takže nemastné ,neslané plytké nič z čerešničkou na torte, Jet Li a história charakteru, viď. film. ()

sedm.1

Tak pěkně to tu na CSFD Boj dostává na prdel.A na rovinu,bohužel opět dost neoprávněně.Jistě,ze spojení superborců jako Li a Statham šlo vytřískat asi mnohem víc,ale když se ohlédnu,jak dopadla většina projektů,kde se setkali dvě či více akčních ikon(ano,správně,narážím především na Expentables,ale i na mnoho dalších jiných),tak tento crossover ranařů ještě nakonec docela klapl.Začátek je sice krutě klišovitý a především minimálně první polovina filmu byla hodně zmatečná,ale pak Boj dostane jakoby druhý dech,vše se začne vyjasňovat,dostávat pořádné grády a vlastně divák postupně zjistí,že jde celkově od prvních minut o sakra promyšlenou jízdu,kde do sebe vše zapadává a nakonec ve finále dokáže sakra i mile překvapit.Hlavním kladem Boje je ovšem akce.Tedy ne že by jí bylo nějak extrémně moc,ale jakmile k ní došlo,dosahovala maximální úrovně.Byla dynamická a přesto neměla onen zbytečný a nudný moderní vizuál,kde je králem střihač a třesoucí se kamera,ale měla prostě drive a styl a především dokázala využít umu dvou opravdových akčních hvězd,které se nemují schovávat za dovednosti lidí za kamerou.Boj mi zkrátka přišel jako poměrně chytrá a překvapivá akční jízda,kde bylo využito jak charisma,tak dovedností obouch ústředních hvězd a i přes komplikovaně neoriginální děj mě opravdu dost zabavil.Prim tu ovšem hraje právě skvěle zvládnutá a nabušená akce.Boj prostě sice není akční hit,ale své kvality má určitě. ()

SG-1

"Můžete mi vysvětlit, proč se jeden z nejlepších plastickejch chirurgů schovává v díře v Mexiku, to ste nacistickej zločinec? Já na vašem místě bych hezky doma v pohodlí zmenšoval frndy." -Benny- ()

herr_carter

Tihle dva proti sobě slibovali mnohem víc, bohužel ale kývli na ultratupý scénář zřejmě ne zrovna šikovného pana režiséra a vzniklo z toho akční hovno s rádoby překvapivým vyústěním....................moje hodnocení = 3,5 z 10. ()

Tjaden

Jsem rád, že jsem si film pustil předtím, aniž bych se předtím mrkl na jeho hodnocení na CSFD, jak to bývá mým zvykem. Vždyť War je podle mě standartní akční film a ani ten konec mi nepřišel tak zprzněný-rozhodně jsem už viděl horší. ()

rozbris

To mohl být určitě dobrý film, ve kterém se spolu setkají dvě akční hollywoodské hvězdy, ale to by to Phillip G. Atwell nesměl tak posrat. Bojové scény jsou až moc krátké a chaotické, pořád se jen kecá kecá kecá....Čekal jsem teda mnohem více...3* jsou jen se solidárnosti k hercům jako je Jet Li a Jason Statham. ()

Kuny27

Film docela dobrý, ale dali by se dát do filmu taky nějaké akční scény. Bylo toho tam velice málo, děj byl nic moc, spíše nic než moc. Docela mě překvapuje, že už i Jet Li hraje v takovýchto ptákovinách. ()

Han22

Pro mě docela příjemné překvápko. Jistě Boj není žádný zázrak, ani akční film roku, ani správné béčko s desítkami mrtvol (ikdyž... :-D ). Ale má Jet Liho i Stathama, což jsou v podstatě dvě největší akční hvězdy nového milénia. Staromódní příběh poldy, který hledá zabijáka, co zabil rodinu jeho parťáka ustupuje brzo do pozadí a sledujeme pohled druhé strany, pohled onoho zabijáka, který se celkem úspěšně snaží rozpoutat válku mezi Yakuzzou a Triádami. Přes podivný klipovitý střih je tu staromódní akci, kde se nešetří brutalitou ani mrtvými. No a taky je tu pointa, která mě řádně posadila na prdel... protože mění prakticky celý děj a protože v akčním béčku jako tohle jsem ji fakt nečekal. Celkově vzato, vůbec ne špatný film. ()

Losik

Docela slušný film, který má zajímavý konec. Hodně akce, střelby a samurajských mečů. Dvojice Jet Li a Jason Statham hrají dobře a hodně vás pobaví, doporučuji. ()