Príbeh o lenivom, neúctivom a lajdáckom medvedíkovi panda, nazývanom Po, ktorý je veľký fanúšik Kung Fu... čo nie je veľmi praktické, keď pracuje každý deň v rodinnom obchode s rezancami. Keď ho nečakane vyberú, aby naplnil starodávnu veštbu, Poove sny sa stanú skutočnosťou a vstúpi do sveta Kung Fu, spolu so svojimi idolmi, legendárnou zúrivou Päťkou – Tigricou, Žeriavom, Modlivkou, Vretenicou a Opicou – študuje pod vedením guru Majstra Shifu. Ale skôr, ako sa to dozvedia ,sa im postaví do cesty pomstychtivý a zradný snežný leopard Tai Lung a je na Poovi, či všetkých ochráni z blížiaceho sa nebezpečenstva. Podarí sa mu zmeniť svoje sny o majstrovi Kung Fu na realitu? Po dá do toho celé svoje srdce – a obvod pása – a nepravdepodobný hrdina čoskoro zistí, že svoje najslabšie miesta môže zmeniť na tie najsilnejšie. (TV Markíza)

Earl_23

Pandu mám opravdu moc rád. Tenhle animák sice nepatří úplně mezi top, ale právě postava pandy je skvělá, jedna z mých nejoblíbenějších. Mně tahle humorná bojovka prostě padla do noty už tehdy, když jsem jí viděl poprvé, a ani na třetí zhlédnutí neomrzela. Je sice ve stínu velkých animáků, ale na kvalitě téměř neztrácí. Za mě hodně dobré 4 hvězdičky. ()

prome

Tak tohle mi přišlo vhod. Výborně jsem se pobavil. Co k tomu dodat více ? Jenom to, že jestli bude pokračování tak doufám, že udrží kvalitu. ()

Sawy

Neurážející animovaný průměr.Nic víc.A já víc bohužel čekal.Nehodlám tady film srovnávat se Shrekm,Kung fu Panda je úplně o něčem jiném.Čekal jsem více humoru a méně vaty.Bitky jsou natočené parádně,scéna na mostě je jednou z akcí roku,mrzí mě ale například nevyužití vedlejších postav.Pro mě lehké zklamání. 70 % ()

Handle

Animace je opravdu skvěle zpracovaná, přesto tomu něco chybělo. Film je to příjemný, ale znovu se k němu asi vracet nebudu. // Ne, ne, ne neumírejte! - Vždyť já neumírám, ty magore! :) ()

ScarPoul

Po dlhom čase som sa k tomuto filmu vrátil a musím skonštatovať, že nestratil nič zo svojej pôsobivosti, ktorá ma tak zaujala pri prvom pozretí. Panda je veľký jedák, ale s dobrým srdcom. Jeho zápal pre Kung Fu sa pokojne vyrovná akémukoľvek skalnému fanúšikovi, tohto bojového štýlu a umenia. Film je síce jednoduchý a zo všetkého najviac určený pre malého diváka, ale pekná animácia a prepracované akčné scény, s tohto robia film, pri ktorom sa nebude nudiť ani dospelý. Síce mi tam chýbalo väčšie stotožnenie s postavami, pretože bohužiaľ v celom príbehu je dominantný Po a jeho majster Shiffu, čo nie je zlé, pretože príbeh je len o nich, ale ostatný tvoria len akúsi kulisu, na ktorú sa síce pekne pozerá, ale žiadalo by sa o nej vedieť viac. Takto to pôsobí síce ako pekná pocta ázijským akčným filmom, ale príbehu chýba väčšia hĺbka a možno aj viacej kung- fu odkazov aby si to mohli užiť aj starší fanúšikovia tohto žánru, ako sa to podarilo Rangovi tohto roku. Ako animák sa ale rozhodne jedná o nadpriemerné dielko, ktoré moralizuje spôsobom, ktorý nepôsobí silene a preto sa stáva dokonalou ukážkou zábavy a napätia. ()

Lacike

Tradicne kung-fu natocene ako detsky film. Vsetky tie klise kung-fu filmov ma bavili. Slabsie to bolo, ked doslo na humor, ktory bol prilis detinsky a len obcas som sa zasmial. Takze ma uz tentoraz film bavil ovela menej ako pred rokmi, ale stale to je nadpriemerna zabava. Najlepsi bol trening. U bitiek sa mi pacilo, ze to su sice dynamicke ale stare dobre klasicke fazovacky. Skvely je pôvodny dabing. Black ako panda, Hoffman ako majster Shifu a pandin otec James Hong boli najvtipnejsi. O to viac zamrzi, ze niektore dalsie mena tam boli fakt len na plagat. Ani si nepamätam, ze by tam nieco povedal Jackie Chan. Viac vyraznejsich vedlajsich postav by filmu prospelo. Celkovo tento diel este vyrazne podrzala putava zapletka, ktora perfektne funguje. Dalej ma stale bavi ta azijska tematika. Takze aj ked uz to nie je taka pecka ako pred rokmi, tak je to stale vynimocny film a stvrtu hviezdicku si to nakoniec zasluzi. 7/10. ()

maseer2

žádná sláva - pandě jsem nevěřil, že umí kung fu a stejně tak jsem nevěřil tomu záporákovi, že je zlej.. a čekal jsem daleko víc vtipu a celkově to prostě bylo takovy nemastny, neslany ()

Hwaelos

Snad je to přespřílišným očekávánímí, ale cítím se trochu zklamán. Přestože bylo správání Jackovy pandy veskrze zábavné a divák se dočkal řady reminiscencí na původní čínsko-hong kongskou produkci, nedá se úplně zakrýt, že u rozvíjení děje scenáristé zadřímali. Nicméně animace i akční kousky jsou povedené. Bohužel - moje čtyřletá neteř si film užije víc. ()

BigDeal

Do kina som šiel s tým, že som čakal (ako som sa dopočul) najlepší animák od dreamworksu od čias Shrecka. Málokedy sa dá takáto vysoká latka dočiahnuť, nieto ešte prekonať ako sa to podarilo pande. Do klasického príbehu zasadeného do vizuálne zaujímavej Číny, medzi bojovníkov a kung fu majstrov sa vopchala tučná panda s Blackovým výrazom a nič lepšie sa ani nemohlo stať. Celý film bol jeden výbuch smiechu za druhým a to práve vďaka nej a vtipnej i veľmi kreatívnej choreografii súbojov (niektoré boli naozaj lepšie ako súboje pri serióznych filmoch). ()

Silence

V Dreamworks se museli vydat do Číny a propůjčit si některé místní symboly, aby konečně natočili film, který má spád, zaujme originální koncepcí a stylizací a hlavně film, který baví. Alespoň mne pobavil velmi dobře. Ale i Panda má nějaké ty rezervy - a to nejen v tělesných proporcích - těch padacích a narážecích fórů je opravdu dost, přestože se jich většina šikovně schovává právě za kung-fu akční scény. Ostatní gagy podobného ražení, které se ale umístit nepodařilo, už působí zbytečně a rozhodně ne vtipně. (Ach... ty schody.....) Film si také sám trochu škodí výbornou akční scénou těsně před koncem, protože následující závěrečný "souboj" - jakkoliv takto kontrastně asi působit měl - konec příběhu velmi zpomaluje a ten tak nějak vyšumí do prázdna... přesto mě (po vcelku povedeném Za plotem) chlapci a děvčata z Dreamworks znovu ukázali, a tentokrát velmi důrazně, že umí vyrendrovat vedle té zelené slátaniny i něco smysluplného. 7.5/10 ()

Johny_fork

Po technologické stránce na jedničku, zvířátka vypadají skvěle, souboje jsou taky fajn a najde se i pár vtípků, ale to je tak vše, žádný zázrak se nekoná. ()

McClane

Nejsem fanoušek ani znalec kung-fu filmů, nemám rád, když polovina vtipů stojí na tom, že někdo někam spadne, nebo ho praštěj do koulí, nelíbila se mi příliš animace (hlavně Tygřice a Tai Lung - to bylo co za zvíře?) a během první hodiny jsem se zasmál pouze u bitky o knedlíček. Ale koukat se na to dalo. ()

Mononoke.

Neurazí, ale ani neohromí. Děti se v kině skvěle pobaví a rodiče těch 90min. v klidu snesou. Poměrně velký počet protagonistů zajistí, že děj nezačne po chvíli nudit a že vám ten ňouma panda nezačne lízt na nervy. Jinak guru Ugvej byl hroznej Yoda a mistr Sifu zase uplný Obi van. Tak co Hellboyi, uz muzes - po dvou mesicich - s klidem dopsat svuj komentar :P ()

Terva

CITÁT - Jů! To je Meč hrdinů. Je prý tak ostrý, že stačí jen pohled na něj a... Au!......... Hlavním cílem režisérů Marka Osbornea a Johna Stevensona bylo natočit animovaný film, který by se nestal jen dalším z mnoha rodinných filmů se zvířátky. "Samozřejmě se lišíme už tím, že mísíme rodinnou komedii s poctivým kung fu filmem, který naprosto respektuje pravidla žánru. Nám šlo ale především o to, aby Kung Fu Panda byla nadčasová, aby nestárla. Aby se u ní stejně bavili dnešní diváci i ti, kteří film uvidí za pár let," říká Stevenson. Tvůrcům se podařilo slavné kung fu bojovníky obsadit ještě slavnějšími hlasy. V originále je mluví Jack Black, Dustin Hoffman, Angelina Jolie nebo Jackie Chan. První hereckou ligu se ale podařilo obsadit i v českém dabingu (Otakar Brousek starší, Saša Rašilov, Nela Boudová), takže zdejší diváci ochuzeni nebudou. Ocenění: Oscar '08 - nominace: animovaný film Zlaté glóby - nominace: animovaný film. .... Scénář : Jonathan Aibel a Glenn Berger. Kamera : Yong Duk Jhun. Hudba : John Powell a Hans Zimmer. CHYBA VE FILMU - Když se Po pokusil o přeskok přes zeď pomocí tyče, vletěl do ní a udělal na ní spoustu viditelných trhlin. V dalších záběrech tam ale nejsou. CITÁT - Neblázněte! Jak bych mohl porazit Tai Lunga? Mě porazí i rychlá chůze! ()

moviesfan

Tento animák splnil téměř vše co od animovaných filmů očekávám. Tím je pěkná animace, skvělý příběh a vtip. Panda vše měla. U snímků tohoto žánru se chci bavit a myslím si, že Kung Fu Panda je ideálním filmečkem. V souhrnu je to pěkně zpracovaná, animovaná komedie u který se čas od času zasměju. ()

villon17

Pardon, ale Blacka nemám ráda. Zbytek ale zas jo:) Film vidim poněkud rozporuplně. Na jedný straně zábava, na druhý zklamání. Obojí spolu souvisí. Zábavy bylo dost, ale zklamalo mě, že jí nebylo tolik, aby mi vystačila na celej film, natož na ňáký zážitky po něm. Ale prostě je to kreslený, je to sranda, takže spokojenost. ()

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (viac)

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Jeho nejvýraznější rolí byl bezesporu dobrácký obr Coffey ze Zelené míle, za jehož ztvárnění získal nominaci na Oscara. Jeho mohutná přítomnost (výška 196 cm) však byla nepřehlédnutelná v jakémkoli… (viac)

Spolupráce Cameron + Fincher + Snyder?

Spolupráce Cameron + Fincher + Snyder?

09.06.2009

Malý test na úvod: Slavný komiksový tvůrce a momentální majitel a šéfredaktor prestižního žánrového magazínu Heavy Metal Kevin Eastman je: a, konzumentem nějaké velmi kvalitní návykové látky; nebo b,… (viac)

Zamilovaný Mínotaurus?

Zamilovaný Mínotaurus?

17.05.2009

Momentální posedlost Hollywoodu starořeckými mýty už prosákla i do romantických komedií. Adaptace románu Stevena Sherilla The Minotaur Takes a Cigarette Break pracuje s předpokladem, že netvor z… (viac)