Studio 30 Rock

Ukážka z filmu 8
USA, (2006–2013), 50 h 36 min (Minutáž: 22 min)

Tvorcovia:

Tina Fey

Tina Fey, Alec Baldwin, Jane Krakowski, Tracy Morgan, Judah Friedlander, Jack McBrayer, Keith Powell, Scott Adsit, Katrina Bowden, Grizz Chapman, Kevin Brown (viac)

Tento komediální seriál sleduje každodenní počínání Liz Lemonové, která je hlavní scénaristkou fiktivního zábavného pořadu "The Girlie Show". Se svými spolupracovníky vymýšlí scénky pro tento pořad a všechno jde, jak má, když vtom do jejich životů přichází Jack Donaghy s tváří Aleca Baldwina. Jejich nový šéf je dost svérázný až "divný" a člověk nikdy neví, co od něj čekat. Seriál se nesoustředí na samotnou práci scénáristů a spíš ji jen využívá jako katalyzátor vtipných situací. Sledujeme hlavně osudy charismatické Liz, která z nového šéfa a každodenních pracovních problémů šílí. A to ještě neví, že zanedlouho bude muset kočírovat ulítlého černošského komika Tracyho Jordana a ještě se neustále potýkat s problémy jejího osobního života. (scroochy)

danecek24

Zlatý Glóbus - cena (6) - 64. ročník (za rok) 2006 - *Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Alec Baldwin, 65. ročník 2007 - *Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Tina Fey, 66. ročník 2008 - *Nejlepší seriál (komedie / muzikál), *Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Tina Fey, *Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Alec Baldwin, 67. ročník 2009 - *Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Alec Baldwin + nominace (11) - 65. ročník 2007 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Alec Baldwin, 67. ročník 2009 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Tina Fey, 68. ročník 2010 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Tina Fey, Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Alec Baldwin, 69. ročník 2011, 70. ročník 2012 - Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Tina Fey, Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Alec Baldwin ()

Wormboy

Spociatku ma tento serial akosi obchadzal a pritomnost Tracyho Morgana ma vylozene vytacala, no s pribudajucimi dielmi som si zvykol, postavy oblubil a oddal som sa zabave, ktora je v tomto autorskom pocine Tiny Fey skutocne vsadepritomna. Prva seria v dosledku slabsieho rozbehu 3,5/5*. ()

Gaaron

Season 1: 6.5/10 /// Season 2: 7.5/10 (3 > 4*) /// Season 3: 7.5/10 /// Season 4: 7.5/10 /// Season 5: 6.5/10 /// Season 6: 7/10 (4 > 3*) /// Season 7: 7/10 a superdojemné finále seriálu, který se nikdy nezvedl z vod lehčího nadprůměru, ale stejně jsme ho měli rádi. Moc. Díky, LL. ()

Pajky3

Opět tady máme první sérii seriálu a jako vždy se jedná hlavně o tu seznamovací a přesvědčovací. Tak tedy s postavami už seznámen jsem. Proto, pár jsem si jich okamžitě oblíbil (Jack a Kenneth), pár jich je na hraně (Liz a Tracy) a o některých už teď vím, že si je oblíbit nedokážu ( Jenna, Frank i zbytek štábu). První série mě sice přesvědčila, abych se pustil i do další, ale bylo to vážně jen tak tak. Občas mi přijde, že jsou díly ohromně nevyvážený. U některého se směju opravdu hodně a některý proběhne, aniž by mi z něho něco utkvělo. Ve srovnání se Studiem 60 to pro mě je zatím výrazně slabší, přesto to ještě šanci dostane. Po první sérii je to tak 60% *** Druhá série pokračovala v nastoleném tempu a možná se pro mě i nepatrně zlepšila. Jack naprosto neodolatelně vládne vtipným situacím a Kenneth mu stále zdatně sekunduje. S Liz mám občas problém, ale občas je i ona skvělá a překvapil mě Tracy, že nesklouznul ke špatné části obsazení. Zbytek mi za větší komentář nestojí. Z hostujících hvězd mě nejvíc pobavil Ross (David Schwimmer). Jsem zvědav, co si pro mě nachystalo studio dále. 70% *** Tempo se drží i ve třetí sérii. Partička z 30 Rock baví docela dobře a určitě nemůžu zapomenout ani na hostující hvězdy. Nejvíc pobaví Steve Buscemi a hlavně Salma Hayek. Doufám, že alespoň stejnou úroveň si studio udrží i nadále. I když rozhodně je tady prostor i pro zlepšení. 70 % *** I nadále to pro mě zůstává prostě úplně stejné. 30 Rock pravděpodobně už nikdy nebude seriálem, který by u mě vyvolal salvy smíchu, ale zůstane tím, který mě dokáže pobavit a nechá se na něj nenáročně dívat. I tentokrát nejvíc baví Jack a jeho rozhodování mezi dvěma ženami. (Skvělé hostování pro Elizabeth Banks i Julianne Moore). Vážně už se mi šíleně začala zajídal Liz a její neustále fňukání nad chlapama. I přesto se seriálem určitě budu pokračovat, protože pořád je poměrně dobře koukatelnej. 70% *** Pátá série a oslava dokonce již stého dílu. První polovina se mi líbila, druhá mi přišla o trochu slabší. Nejspíš je to tím, že mě postavy už začínají tak trošku nudit a nepřichází s ničím novým a zajímavým. Díly utíkají, ale zábavy polehku ubývá. Nejvíc jsem se pobavil u dílu, kde hostovala "matka" Cristin Milioti a Chloë Grace Moretz. Zajímavé, jak vás pobaví hostování někoho, v té době neznámého. Třeba se to v posledním dvou sériích ještě zlepší. 65 % *** Šestá série je v mých očích obrovský propad dolů a nezachrání to ani žádní hosti. Bál jsem se toho, že mě přestane bavit i Jack a přichází ta chvíle, kdy už mi pouze on nestačí, protože i on slábne. Co je však úplně nejmarkantnější je propad Kennetha, z jedné z nejlepší postav to polehku dopracovává mezi ty nejotravnější. Absolutně nejvíc mě štve Hazel, nenávidím jakékoliv scény s ní. Doufám, že ji pro poslední sérii vyškrtnou a taky doufám, že se polepší a uzavřou seriál nějak kvalitně. Tohle byla nejhorší série. 55% Přichází závěrečná sedmá sérii a poslední rozloučení s oblíbenými postavami. Stejně jako se mi stalo u jiných seriálů, i tady se v závěru dostaví nostalgie. Poslední série opravdu je o hodně lepší než ta předchozí, i díky tomu, že se zde Hazel v podstatě nevyskytuje. Tak je to tady, ještě jedna poslední show, ještě jedna hádka mezi Jackem a Liz, ještě jedno sebestředné vystoupení Jenny a ještě jeden útěk Tracyho. Konec se mi líbil a Jack to na lodi úžasně rozčísnul. 75% () (menej) (viac)

c.tucker

Jemně zábavný seriál s mnoha rostodivnými postavami, které jsou opravdu velmi pošetilé. Ale nad všechny se převyšuje Alec Baldwin jako Jack Donaghy. Výborně se u tohoto seriálu bavím. ()

SHI-SHA

Před pár dny byl uveden poslední díl a musím říct, že mě seriál hodně bavil. Hlavním kladem jsou skvěle vymyšlené postavy a úžasný situační humor. Celý průběh příběhu napříč sériemi mi však kazila rozpačitost a přelétavost zápletky - nemyslím si, že je správné mít na seriál tolik scénáristů - často mi přišlo, jako kdyby se scénáristé mezi sebou hádali - třeba pět epizod se buduje vztah mezi určitými postavy, který se stihne zabít v prvních minutách další epizody. Nejhorší bod byl asi v páté sérii. V té se také zlomila sledovanost, kterou už seriál nikdy nezískal zpátky v důsledku čehož byl nakonec zrušen. Přesto se celý seriál v posledních dvou sériích vzchopil a předváděl se v té nejlepší formě! U předposledního dílu plném zvratů a nostalgických vzpomínek jsem se málem rozbulel. A ještě se musím zmínit o dvou epizodách vysílaných živě! Nedovedu si představit, jak to tvůrci mohli zvládnout, bylo to nevídané! ()

nineweh

Nějak moc nechápu, z čeho jsou všichni tak nadšení. Ok, Baldwin tu má asi svou životní roli, Liz je roztomile trhlá (co jiného od Tiny čekat), ale většina ostatních mi spíš jen leze na nervy a vtipy mi taky nepřijdou bůhvíjaké. Možná jsem špatná cílová skupina, ale pro mě to je jen lehoulince nadprůměrný sitcom, u kterého nemusím moc vnímat a obvykle už u prvního závěrečného titulku zapomenu, co se v tom díle vlastně stalo. (Psáno v půlce 3. série) ()

Doudis19

Nikdy jsem Aleca neměl rád. Zřejmě už asi jen proto příjmení. Jenže pak mi v od srdce upřímné, loutkové pohádce (Team Amerika) bylo řečeno, že Alec je prý nejlepší herec na světě. Po několika epizodách Studia 30 Rock musím říct, že ho mám čím dál radši a už se i poohlížím po nějakých filmech s tímhle sice obtloustlým, ale zatraceně sympatickým grázlikem. Především on dělá tenhle jinak lehce nadprůměrný seriál opakovatelně koukatelným. ()

Tyny

A já si myslela, že to bude něco na způsob těch pořád dokola scénářem opakujících se seriálů. Také jsem si od období, kdy jsem nepřetržitě sledovala Monka myslela, že žádný jiný seriál mně tak nevtáhne jako Monk, stalo se. Shlédla jsem 1. díl seriálu 30 Rock a poté jsem shlédla celou sérii, po 1. sérii další a stále dokola. Skvělý seriál, který je originál sám o sobě. Fantastické, vtipné scénky u kterých se prostě vždy zasměji. Charaktery hlavní postav jsou geniální a velice promyšlené, aby na diváka působili. Poslíček Keneth, nejupřímnější a nejčistší člověk, který pro každého udělá první poslední a tím je vlastně strašně osobitý a roztomilý, i když je to vlastně blb. Jakýkoliv úkol dáte Kenethovi, tak on ho splní i kdyby se měl rozkrájet a to je na tom to skvělý :D. Liz Lemon, která je hlavní scénáristkou NBC a nemá čas ani na svůj osobní život je velmi originální a její fóry opravdu stojí za to. Ovšem většinou dříve mluví, než přemýšlí a poté toho lituje, něco jako já. Další oblíbená hlavní postava je samozřejmě Jack neboli Alec Baldwin, který je ředitel firmy, jehož pravá ruka je právě Liz Lemon a, když oni dva mají společné scénky, tak je to opravdu k popukání. Takové dospělé dítě je Tracy Jordan, který je pro každou zábavu, vlastně je to herec. Herečka a zpěvačka Jenna, která se neustále snaží být středem pozornosti i přesto, že si většina lidí všímá spíše Tracyho než jí. Aby se cítila více zajímavá tak simuluje různá zranění, aby si jí ostatní více všímali a nepřipadala si odstrčená. Jeden z nejlepších, nejzábavnější a nejoriginálnějších seriálů. ()

BS

Kdysi jsme tu psal, že to je jeden z nejlepších sit-comů, ale to jsem se mýlil, jeto nejlepší sit-com. Tina Fey (hlavně) a Alec Baldwin stvořili dokonalé postavy z kterých ujetá životní moudra a hlášky jenom čiší ("Paradoxní, expert na management krizového vývoje a on se oběsí."). K tomu musíme připočíst ujetý štáb a je jasné, že tohle nuda nebude. EPIC! "We are goin to after after after after after party." ()

noriaki

"Vztahy jsou složité. Mají vrstvy, podobně jako cibule. A ty prostě loupeš jednu vrstvu za druhou a pak z toho brečíš nad dřezem." Vtipný, svěží a příjemně absurdní sitcom s pohlcující atmosférou. Divím se, že je u nás tak málo známý. První série není zase o tolik horší než první série How I Met your Mother či The Big Bang Theory a k postavám se vypěstuje vztah velice rychle. Dokonce i na protivném Traceym jsem našel pár zajímavých věcí a s Kennethem jsem se časem zkamarádil. I kdyby ne, tak je bohatě vyváží kouzelná Jane Krakowski, úžasná Liz Lemon a charismatický Jack Donaghy. A nekonečná smršť bizarních situací, ulítlých postav a nápaditého humoru. ()

Ewey

Není moc dobrých ženských seriálových postav, a už vůbec není moc ženských, který dokážou napsat tak boží seriál. ()

Philoun1

Celkově příjemný seriál s dobrými herci, zvlášť Baldwin mě překvapil, celej jejich rodinej klan nějak nežeru, ale tady dokazuje, že hrát umí. Čím více dílú sem zkouknul tím víc mě to bavilo proto tedy zvyšuju hodnocení. ()

P1tr

Přes, dnes již nepochopitelnou počíteční averzi, jsem se na cenami ověnčený 30 Rock podíval a ihned jsem byl lapen do mašinérie Aleca Baldwina, Tracyho Morgana a skvělého humoru Tiny Fey. Tento sitcom je opravdu výtečný a může za to především chytrý a vtipný scénář, který korunují bravurní herecké výkony v čele se jmenovanou dvojící Baldwin/Morgan. Po třech sériích to mají výborně rozjeté, teď už v tom jen pokračovat. ()

Looser

Po prvních dvou dílech žádné nadšení, spíš takové koukání na obrázky. Tina Fey je sice sympatická, ale takový tahoun a bavič aby utáhla celou show ...nevim, nevim. Krakowski mi nesedí už od Ally McBeal a rádoby vtipný a cool ulítlej černoch je spíš trapnej. A tak to celé zachraňuje hlavní chlouba seriálu Alec Baldwin. Seriál mně vlastně pobavil jenom díky vtipným narážkám na americké kulturu a společnosti (GE a spol.), ale to je u mně na 4 hvězdy málo. Uvidíme co dál, jestli si pustím další díl. ()

Zemřel herec Rip Torn

Zemřel herec Rip Torn

10.07.2019

Ve věku 88 let zemřel herec Rip Torn, známý například z HBO pořadu The Larry Sanders Show, původních Mužů v černém, nebo Broadwaye. Torn byl za svou roli drsného producenta Garryho Shandlinga… (viac)

Dokonalý trik Carreyho a Carella

Dokonalý trik Carreyho a Carella

13.10.2011

Nejúspěšnější bavič 90. let a jeden z nejúspěšnějších komiků současnosti se potkali už na placu Božského Bruce a u mikrofonu Hortona. Ale až teď to spolu rozjedou naplno díky komedii Burt Wonderstone… (viac)