Keď starnúci Ted Crawford (Anthony Hopkins) zistí, že ho jeho prekrásna a výrazne mladšia manželka Jennifer (Embeth Davidtz) podvádza s iným, naplánuje jej vraždu – dokonalú vraždu! Medzi policajtmi, ktorí prídu na miesto činu, je i detektív Rob Nunally (Billy Burke), skúsený vyjednávač v rukojemníckych drámach, ktorý ako jediný získa povolenie vstúpiť do Crawfordovej rezidencie. A hoci sa mu Crawford k vražde manželky okamžite prizná, Nunally mu prakticky nevenuje pozornosť, pretože nedokáže prestať civieť na umierajúcu ženu na dlážke v stále sa zväčšujúcej kaluži krvi – je ňou totiž jeho milenka, ktorej pravú identitu doposiaľ nepoznal! Crawforda následne uväznia a obžalujú. Obžaloby sa ujme mladý a ambiciózny Willy Beachum (Ryan Gosling), asistent okresného prokurátora Joea Lobruta (David Strathairn), ktorý verí v rýchly proces a ľahké víťazstvo. Ibaže nič nie je tak jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá – a tak si zakrátko nielen Crawford, ale i Willy bolestne uvedomia, že v živote každého človeka raz nastane „okamih zlomu", v ktorom sa naruší aj tá najdokonalejšia fasáda... (TV Doma)

dakarin

Rukopisem podobné filmu Podezření - 2000, výborný začátek a střední part, ale celkovému vyznění neladící konec. Každopádně výrazně vyšší průměr, výborné herecké výkony a velmi slušná režie ;-) ()

Ozzy2

Začalo to celkem slušně....a po 30 miutách film sklouzává do nekonečné nudy, kde výsledek je dopředu jasný aneb "Zrcadlo, pověz, kdo je tu nejchytřejší?" ()

PEZ

Presne medzi 3* a 4*. Gregory Hoblit natočil viac-menej štandardný procedurálny film, ktorý stavia na "mega-inteligentnom" a "prefíkanom" záporákovi a jednom dobrom nápade. Tempo je kľudné, miestami by som povedal až príliš pomalé, a síce hudba a kamera ťahajú film vpred, réžia je tentokrát až príliš všedná. Veľkým dielom pomáhajú filmu Anthony Hopkins a Ryan Gosling - nebyť ich dvoch, tak by to bol ozaj tuctový film (ale aj Rosamunda Pike si tu svoju menšiu rolu užíva, len škoda že jej postava nedostala väčší priestor). Výsledok teda troška zamrzí, lebo taký David Fincher by z tohto materiálu spravil úplne topkový film. Každopádne za jedno pozretie tento kus stojí, minimálne kvôli spomínaným hereckým výkonom hlavných dvoch hviezd. ()

Razzor_82

Okamžik zlomu v mém hodnocení mezi třetí a čtvrtou hvězdou. Hopkins je skvělý jenže mohl být více vidět a naopak Goslinga je tam hodně, jenže se zase tak blbě uculuje až je to protivné! Dobré soudní drama, jenže vrah je na začátku jasný. Mám rád takové to pátrání s koncem, kdy je to někdo úplně jiný. Nesmyslná a zbytečná zápletka s Pike a celé to na mě působilo dost fádně. Třeba Případ Collini je pro mě mnohem zajímavější. 6/10 ()

E lan

Velmi povedný film s hlavní negativní postavou šitou na míru Hopkinsovi. Stejně tak Gosling ve své "pozitivní" roli skvěle exceluje od nadutého hajzlíka až po člověka, který neví jak dál se svým životem. Povedené, dobře vymyšlené a celkově inteligentní. Navíc zábavné až do konce:-) ()

sonoluca

Hoblit si udělal další zářez, ikdyž tentokráte dle mého soudu svůj dosud nejslabší (to se asi změní po Untraceable). Může za to scénář, který má sice začátek a konec, ale to co se děje mezi tím není nic víc než vata. Nemít po ruce tak charismatickou dvojku jako je Hopkins a Gosling, kdoví jak by to dopalo. 50% ()

ecis

Zaujimava kriminalka so zaujimavou zapletkou. Ako uz bolo tu viackrat napisane – spolocne zabery Hopkinsa a Goslinga su precizne pathviezdickove zalezitosti, ostatne mi pripadali premrhane a nedotiahnute. Velmi mile prekvapenie s dobrym scenarom a kamerou, vhodne zakomponovanou hudbou, ale troska skripajucou reziou (vedlajsie linie pribehu napr. Willyho a Jennifer - otupuju komplexnost filmu), pri ktorom som si vychutnal excelentny arogantny vyraz Hopkinsa. ()

RajAthen

Variace na Hanibala bez laskomin? Možná, bohužel ve výsledku o zvláštní laskominu nejde. Já si totiž nemohu pomoci, ale celá zápletka mi přišla lehce přešroubená, právnická pointa mě trochu urazila a snaha o nastítění vysokého intelektu hlavního antagonisty častým zabíráním jeho hraní s kuličkami krapet levné. Film zachraňuje obsazení, protože Hopkins zkrátka dává těmhle postavám život a člověk tak alespoň konzumuje v drobných místech i atmosferickou jednorázovou pochutinu se zájmem. ()

Melvej

Ze začátku jsem doufal v nějaký nečekaný závěr, ale jakmile se tam objevily záběry z bezpečnostních kamer, kde byl Anthony Hopkins alias Ted Crawford, je to už celkem jasné a film tak ztrácí spád. Škoda, vypadalo to tak nadějně. ()

ljukyljuk

Hoci tento film nie je nejako dvakrát nabitý akciou a v podstate sa stále len tak "motá" dookola, úplne ma vtiahol a už som len čakal, ako to teda nakoniec skončí. Ryan Gosling hrá skvele, Anthony Hopkins hrá skvele, celkovo sa na tento film veľmi dobre pozeralo. Aj keď to nie je úplne strhujúci zážitok (a za mesiac si možno už len spomeniem matne, o čom to bolo), na jedno pozretie je to fajn. Váhal som medzi 3 a 4 hviezdami, nakoniec dávam 3*, ale veľmi zaslúžené. 70% ()

Brinkley

Okamžik zlomu mě dokázal okamžitě vtáhnout do děje, a to přesto, že jsem jej začala sledovat cca půlhodinku po jeho začátku). Slovní přestřelky Anthonyho Hopkinse a Ryana Goslinga měly šmrnc a nepostrádaly napětí (ano, jsem fanoušek soudniček) a přestože závěr filmu byl poněkud zdlouhavý a pro člověka mírně právnicky vzdělaného nepříliš překvapivý, dialog výše zmíněných borců vše napravil. ()