Kým predchádzajúce filmy trilógie X-Men sa odohrávali v nie príliš vzdialenej budúcnosti, príbeh o Wolverinovi sa odohráva v 70. rokoch minulého storočia. Dej sa vracia k počiatkom Wolverinovej (Hugh Jackman) hrdinskej kariéry i tragickým udalostiam jeho života, z ktorých ho najviac poznamená smrť osudovej lásky Kayle Silverfoxovej (Lynn Collinsová). Jej smrť spôsobí, že sa Wolverine zapletie sa s tajným vládnym vojenským programom Weapon X, ktorý mu navždy úplne zmení život. Pod velením Williama Strykera (Danny Huston) sa sformuje tajná vojenská jednotka Team X, zložená výlučne z mutantov. Jedným z nich je tiež Viktor Creed alias Sabretooth (Liev Schreiber), neskrotná bytosť s neuveriteľnou silou. A práve s ním musí Wolverine zviesť svoj najťažší súboj... (TV JOJ)

Tahiri

Pokud jste četli comicsy, nesledujte tento film. Navíc na snímek, kde se velmi často bodá do lidí, obsahuje obdivuhodně málo krve (což lze omluvit pouze tím, že po zaplacení všech mizerných CG efektů jim na ni prostě nezbylo, nebo ratingem). ()

dražis

ou no. Myslim, že třikrát a dost by rozhodně stačilo. Nic novýho na světě, jenom další tahání peněz z kapes diváku. Myslim, že by se mělo zabránit vykrádání komiksovejch námětů stylem jako je tento. Uvidíme, co se stane s LOBEM... ()

sirrgulo

Hned v úvodu mi tvůrci nabídli tu nejzajímavější část, když bratři Logan a Victor probíhají jednou důležitou válkou v americké historii zadruhou. Zbytek snímku je sice koukatelný, ale občas trošku nelogický nebo příliš přizpůsobený co nejnižší přístupnosti. Když na začátku Wade katanou zabije nějakýho troubu a nemá na meči ani kapku krve, tak sem jen kroutil hlavou. Jinak celá řada scén se povedla, hezky vyhlížející lokace jen snímku přidávaly a podobně i hudba navíc i některé dějové zvraty ušly. Po všech stránkách pro mě průměrný akční film, který nad vodou drží herecké výkony a štěk Dominica Monaghana. ()

Idealista

Dost dobrá zábava která si nehraje na žádné velké umění s poselstvím ( jako předchozí kousky ) . Je to skrátka typické akční béčko ( jednoduchý scénář, přiblblé dialogy - tak to mám rád ), za ty velké prachy toho mohl snímek nabídnout daleko víc .Hlavní je že Jackman je v životní formě a jeho postava je stvárněna ještě lépe než v ostatních dílech ( a ruku na srdce - stejně nejvíc lidí na X-menech zbožňuje právě Wolverina , takže není co řešit ). Těším se na pokračování , a jiný rejža by tomu jen prospěl. ()

Paladin25

Veľmi ťažko sa mi hodnotí tento film. Dlho som stál na troch hviezdičkách. Potom prišli chvíle keď som si hovoril, že by to mohlo byť päť. A tak sú to nakoniec spravodlivé štyri hviezdičky. Svoje hodnotenie začnem zápormi. Scenár sa mi zdal miestami príliš plytký a výhovorka, že je to podľa komixovej predlohy u mňa neobstojí, lebo som už videl veľa dobrých komixových filmov. Zdalo sa mi, že postava Logena bola málo prepracovaná, nie vždy mi boli jasné jeho pohnútky. A pritom by podľa mňa stačilo, keby mu pridali nejaké vnútorné monológy a hneď by to bolo lepšie. Teraz ku kladom, akcia. Tá bola fantastická a skvele prepracovaná. Tá naháňačka na motorke nemala chybu. Ďalším kladom bolo oprášenie, niektorých mojich obľúbených postáv z detstva. Gambit. Suma sumárom, filmu je čo vyčítať, ale aj čo chváliť. No ja ako priaznivec X-menov a zvlášť Wolverina som nezostal sklamaný, i keď čo to by sa ešte dalo vylepšiť. ()

Miloško

Hlavným kladom filmu sú fantastický H.Jackman,a prekvapujúco Liev Schreiber.Jeho postavaViktora,jeho nasadenie ma úplne prekvapili.Jediná škoda je to urýchľovanie deju,na úkor kvality,pretože tolko mutantských postáv,ich psychológia sa neda za taký krátky čas hodnoverne zobraziť.Tak teda bud dlhšiu stopáž,alebo menej postáv,a viac Logana.Triky zaujímavé,záverečné zatitulkové scény som moc nepochopil. ()

krivkin

první 2 X-meny si pouštím doteď celkem pravidelně, ale na tohle už asi dlouho koukat nebudu, dost jsem u toho klimbal, skutečně je tak těžké natočit v hollywoodu film orginálně a poutavě?? už jsem uvažoval, že si někdy po brku aspoň přepíšu titulky, aby mě aspoň něco zajímalo a přitahovalo, je předvídatelné asi jako bulharská striptérka a silně mi to připomíná současné balení chipsů - na vrch velký barevný zářící nafouknutý obal v kterém se kdesi na dně krčí nevábný scvkrlý obsah ()

blackmonic

Docela zklamání. Nenávaznost na předchozí 3 díly by se ještě zkousnout dala, ale tak jako tak je film jakoby nedodělaný, uspěchaný a o ničem. I když Hugh je opravdu kus pěkného chlapa, nezachrání to nic. Můj náhled na film asi jěště umocnilo to, že verze na kterou jsem koukala, měla nedodělané počítačové efekty a byly vidět i provázky, na kterých herci visí atd atd. Asi se vrátím k předchozím třem dílům. ()

katvond

Na wolverina som sa tešila hneď ako som sa dozvedela, že sa chystá film venovaný iba jemu - to bolo pekných pár rokov dozadu. Ako veľký fanúšik komiksu, seriálu a filmu X-men som dúfala, že wolverine bude komiksová pecka. Ale márne. Film mi v kinosále surovo trhal jednu vnútornosť za druhou, vysmieval sa mi do ksichtu a neprestal po titulky. Patrí mu prvenstvo za zatiaľ prvú snímku pri ktorej som reálne vyronila slzu-dve od sklamania - konkrétne pri scéne kde wolverine "bojuje" v ringu s tým megatučným mutantom - to malo byť ako vtipné???!! Jedna hviezdička vzišla s pár drobných pozliepaných plusiek typu efekty, gambit a neschopnosť kliknúť odpad! na film kde hrá hugh jackman svoju najslávnejšiu postavu. ()

rogger

Mám rád takéto, a podobné machomanské a hrdinské filmy, viem čo od nich očakávať a vždy sa pri nich zrelaxujem. Wolverine mi dal vizuálny zážitok na slušnej úrovni, herecké obsadenie malo takisto šmrnc(Liev Schrieber-výborný záporák), ale pri tom final battle už som mal dosť tých nakopených nelogičností a fyzikálnych anomálií(ale tak už to vo fantasy chodí), škoda! Posielam preto tento "pilotný" x-menovský film do trojhviezdového priemeru. ()

IZFNP

Tak toto išlo kompletne mimo mňa. Po jedinom zhliadnutí nemôžem dať viac, ale chystám sa na repete, možno ma to napokon presvedčí aspoň na 3. ()

Charlinka

Oproti prvním dvou filmům se ten třetí a čtvrtý snaží příliš tlačit na pilu. Speciálně u tohoto filmu to bylo patrné. Příliš akční, příliš nucené hlášky a příliš drsných řečiček. První dva X-meni budou patříit mezi mé oblíbené superhrdinovské filmy ale na ty druhé dva radši zapomenu. ()

sunjata

První 3/4 filmu precizní, v závěru ale již trochu kolovrátkové a poněkud sterilní. Pro mě osobně je to řemeslně, velmi kvalitně zpracovaný akční film. Je zde spousta výborných (a chvála bohu i přehledných) akčních scén, na kterých oko zálibně spočine. Bohužel chybí silnější emoce a x-mení duch předchozích dílů již zcela vyprchal. Akce začíná převažovat nad příběhem již v posledním vzdoru a wolverine je završením přeměny duchaplných x-menů v čistokrevný akční biják. ()

lobo87

Tak trochu iný X-Men, ktorý je zameraný na svoju najvýraznejšiu postavu - drsného Wolverina. Úvod, počas ktorého sa nám predstavili dvaja hlavní predstavitelia na pozadí vojnových konfliktov bol dokonalý. Páčilo sa mi aj predstavenie jednotlivých mutantov a ich schopností (zaujímavý Reynolds, škoda, že nedostal viac priestoru). Klasický príbeh o dvoch priateľoch/bratoch, ktorí sa vydali na rozličné cesty (dobro vs. zlo) a ktorí boli stvárnení skvelým záporákom Schreiberom a nemenej kvalitným drsňákom Jackmanom (nechýbala scéna s drsným výrazom a vybuchujúcim pozadím)... Ale! Prvá polovica - akýsi mutantí Expendables - bola oooooveľa lepšia, kvalitnejšia a zaujímavejšia. Gavin Hood sa chopil látky správne, ale nepáčil sa mi záver drasticky napasovaný pred prvého Singerovho X-Mena. U mňa je to na 70% ()

SaiHuri

Úvodní sekvence vysála všechnu kvalitu a um ze zbytku filmu a právě ve srovnání s ní je vše, co se odehraje potom, něco jako vyschlé jablko-bez šťávy, s chutí kyselou a nepříjemnou. Wolverina mám rád od dětství a tohle si nezasloužil ! ()

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

01.10.2018

Komiksový Gambit, který se krátce objevil v cameu s tváří Taylora Kitsche v nezdařilém X-Men Origins: Wolverine, a má už x let dostat vlastní film, kde tentokrát hlavní postavu ztvární Channing Tatum… (viac)

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

16.11.2015

Marvelácký chirurg/kouzelník, který se podívá na plátna kin v listopadu 2016, už má za sebou natáčení v Káthmándú, hlavním městě Nepálu. Benedict Cumberbatch (Sherlock) se hned na to přesunul do… (viac)

Kdo natočí x-menovského Gambita?

Kdo natočí x-menovského Gambita?

15.11.2015

Mutantský zlodějíček z New Orleans, který umí manipulovat s kinetickou energií a rád hází karty, dostane už za rok tvář Channinga Tatuma (22 Jump Street). Gambit se sice objevil už v comicsovce X-Men… (viac)

Jak drsný bude Deadpool?

Jak drsný bude Deadpool?

03.07.2015

11. února 2016 čeká filmový reparát Deadpoola, ukecaného žoldáka, jenž si v X-Men: Origins utrhnul slušnou ostudu. Ryan Reynolds sice do nahláškované role seděl, jinak ale filmová verze postavy s… (viac)